Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1559068 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Josh30

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Corolla Verso
« Válasz #4230 Dátum: 2015.03.09 00:08:52 »
Megkésve bár de itt van!
Bocs teljesen elfelejtettem:

http://golfy.free.fr/Corolla/demontage_autoradio_TCVII.pdf

Köszi szépen. :) Sajnos nekem első szériás a tehenem, így más a konzol, de ha időm engedi, majd nekiállok kitanulni a lebontását.

Josh30

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Corolla Verso
« Válasz #4231 Dátum: 2015.03.09 00:17:37 »
Volna egy kipufogós kérdésem: vajon van a benzines CoV kipufogórendszerének ismert gyenge pontja? Ma kíváncsiságból ráfogtam a kipufogócsőre, és nem igazán éreztem ellenállást. Egyébként semmi rendellenes zaja nincsen, és látom a kipufogón kijövő füstöt, de ha befogom, mintha mi sem történne (se ellenállás, se hangváltozás, se a motortól bármiféle reakció), ugyanakkor sehol nem látom nyomát, egész a leömlőkig, hogy kifújna. Jól sejtem, hogy ez nem egészen rendeltetésszerű így?

Dévidzon

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Corolla Verso
« Válasz #4232 Dátum: 2015.03.16 14:05:46 »

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Corolla Verso
« Válasz #4233 Dátum: 2015.03.18 21:57:50 »
Ismerősömnek merült fel lehetséges alternatívaként a Verso (leginkább Corolla Verso). Dízel motor kéne bele, évi kb 40e km futás, keret 1.7 misi.
Melyik a megbízhatóbb konstrukció?
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Corolla Verso
« Válasz #4234 Dátum: 2015.03.19 06:35:46 »
a d4d cori verso:))
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

KP_

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re:Corolla Verso
« Válasz #4235 Dátum: 2015.03.20 10:39:36 »
Sziasztok,

2 hete vásároltam egy 2008-as Toyota Corolla Verso-t, 1.6-os benzin motorral. Eddig tökéletesen elégedett vagyok vele. Most találtam ezt a fórumot, remélem tudtok segíteni két kérdésben (elnézést, amennyiben ezekről már volt szó korábban)
Az alapjárati fordulatszám hidegindításnál 2000 környékén van, ami kicsit magasnak tűnik a korábbi autóim után, így megkérdezem, hogy ez normális-e szerintetek. Amint bemelegszik a motor visszaesik olyan 850-900 környékére
A műszerfal tetején van egy tároló, amit elméletileg egy kis gomb segítségével ke lehet nyitni (magától kinyílik). Nálam ez nem működik, vagyis csak akkor tudom kinyitni, ha kézzel kipiszkálom (valószínűleg van egy rugó, ami eltört, vagy kiakadt). Esetleg van valakinek tapasztalata azzak kapcsolatban, hogy ezt hogyan lehet kiszedni és megnézni, hogy mi a baj?

Üdv,

Péter

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Verso tempomat
« Válasz #4236 Dátum: 2015.03.20 12:17:05 »
Sziasztok!

2013-as Versohoz a tempomat az cask a kar vagy kell más is?
Attila 31
  - Avensis
- Prius

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Corolla Verso
« Válasz #4237 Dátum: 2015.03.21 23:46:51 »
Sziasztok,

2 hete vásároltam egy 2008-as Toyota Corolla Verso-t, 1.6-os benzin motorral. Eddig tökéletesen elégedett vagyok vele. Most találtam ezt a fórumot, remélem tudtok segíteni két kérdésben (elnézést, amennyiben ezekről már volt szó korábban)
Az alapjárati fordulatszám hidegindításnál 2000 környékén van, ami kicsit magasnak tűnik a korábbi autóim után, így megkérdezem, hogy ez normális-e szerintetek. Amint bemelegszik a motor visszaesik olyan 850-900 környékére
A műszerfal tetején van egy tároló, amit elméletileg egy kis gomb segítségével ke lehet nyitni (magától kinyílik). Nálam ez nem működik, vagyis csak akkor tudom kinyitni, ha kézzel kipiszkálom (valószínűleg van egy rugó, ami eltört, vagy kiakadt). Esetleg van valakinek tapasztalata azzak kapcsolatban, hogy ezt hogyan lehet kiszedni és megnézni, hogy mi a baj?

Üdv,

Péter
Nos. A 2000-es fordulat sajnos normális, nekem is sajog a szívem minden egyes hidegindításnál, ez ilyen.
A tároló az autó leggyengébben sikerült pontja, szerintem konstrukciós hibás - gondolom neked is alapból ferde, a jobb sarkánál jóval nagyobb a hézag, mint a balnál. Nekem úgy működik, hogy egy kicsit is nagyobb úthibán áthajtáskor magától felnyílik, viszont ha én akarom kinyitni, az nehezen megy. Szerintem nem érdemes megcsináltatni, mert sosem lesz jó...  :no: :wacko:
music     

LBLNBL

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Corolla Verso
« Válasz #4238 Dátum: 2015.03.22 20:01:26 »
Sziasztok! A 2000-es fordulat hidegindításnál nekem is megvan. Mi a jobb: ha kivársz míg lejjebb megy, vagy azonnal go?
És még egy kérdés: találkoztatok már a csatolmányban a képen látható olajjal??

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Corolla Verso
« Válasz #4239 Dátum: 2015.03.22 20:15:24 »
találkoztatok már a csatolmányban a képen látható olajjal??
Konkrétan ezzel a dobozzal nem.-)
Egyébként ismert, szerintem van magasabb minősítésű, újabb kiadása.

Corollás Gergő

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1206
Re:Corolla Verso
« Válasz #4240 Dátum: 2015.03.22 20:20:08 »
Igen találkoztam. Ez a ,,Toyota" úgymond gyári üzemanyag barát olaja. Ennél fejlettebb a szinte ugyan ilyen flakonban lévő, csak premium fuel economi feliratú olaj, de az csökkentett hamutartalmú c2-es olaj.

LBLNBL

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Corolla Verso
« Válasz #4241 Dátum: 2015.03.22 21:44:09 »
Javítsatok ha rosszul tudom, de a C2-es olajat nem inkább dízelekhez ajánlják?
Szóval ha a képen látható olajat beleöntöm, semmi horrorisztikusat nem követek el szeretett autómmal?

Corollás Gergő

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1206
Re:Corolla Verso
« Válasz #4242 Dátum: 2015.03.22 21:56:14 »
Javítsatok ha rosszul tudom, de a C2-es olajat nem inkább dízelekhez ajánlják?
Szóval ha a képen látható olajat beleöntöm, semmi horrorisztikusat nem követek el szeretett autómmal?
Ami a képeken van nem a c2-es.

LBLNBL

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Corolla Verso
« Válasz #4243 Dátum: 2015.03.22 22:18:47 »
Persze, tudom, rosszul tettem föl a kérdést. Szóval a képeken lévő olajat az 2006-os 1.8-as VVT-i 129Le Versomba nyugodt szívvel önthetem?
És esetleg válasz a hidegindítással kapcsolatos kérdésemre..?
Köszi a válaszokat, bocs a bugyuta kérdésekért.

toroksultan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 506
    • www.hygilux.hu
Re:Corolla Verso
« Válasz #4244 Dátum: 2015.03.22 22:29:20 »
Persze, tudom, rosszul tettem föl a kérdést. Szóval a képeken lévő olajat az 2006-os 1.8-as VVT-i 129Le Versomba nyugodt szívvel önthetem?
És esetleg válasz a hidegindítással kapcsolatos kérdésemre..?
Köszi a válaszokat, bocs a bugyuta kérdésekért.

Igen ontsd nyugodtan, magas hideg alapjaratnek meg nem mentem utanna, de ugy tunik ez szokvanyos. hogy miert cx es nem ax/bx arra az olajos totyikban akad valasz
Higénia felsőfokon: http://hygilux.hu/, Árlista: https://goo.gl/t4T7ps,
Autókozmetikai termékek: https://www.facebook.com/BestWax.eu, Árlista: http://goo.gl/ATDLAC,
Civic ES4:     CoV R1: