Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1557245 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Josh30

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Corolla Verso
« Válasz #4170 Dátum: 2015.01.12 12:13:24 »
Sziasztok, a következő problémával szembesültem: amikor megvettem a CoV-t, egy működő és két üzemképtelen távirányítós kulcsot kaptam hozzá. A buták az elemcsere után sem éledtek fel, így viszont nem voltam túl boldog tőle, nem biztonságos állapot ez így. Elvittem egy kulcsoshoz, aki állítólag nagyon tudja ezeket. Annyit "ért el", hogy momentán az eddig működő kulcs sem távirányít már. (De legalább nem fizettem ezért a "sikerért"... :S) Elkunyeráltam tőle a felprogramozási algoritmust, a kocsi program üzemmódba is lép, de sem hozzáadni, sem felülírni nem tudok a kulcstárban. Lekérdezés üzemben annyi kiderült, hogy az idők során öt kulcs programja lett hozzárendelve a kulcstárhoz. Lehet, hogy az a baj, hogy limitált az eltárolható kulcsprogramok száma? Logikusan azt gondolnám, hogy a kulcstárat lehet üríteni, és utána a kulcsokat újra felprogramozni a kocsihoz, de erre nézve nem tartalmaz semmit a program-algoritmus... Lehet, hogy ez már márkaszervizes szint volna?
(Visszakerestem a fórum vonatkozó részeit, de nem találtam érdemi infót.) Van esetleg valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?

Josh30

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Corolla Verso
« Válasz #4171 Dátum: 2015.01.12 17:23:35 »
Sziasztok, a következő problémával szembesültem: amikor megvettem a CoV-t, egy működő és két üzemképtelen távirányítós kulcsot kaptam hozzá. A buták az elemcsere után sem éledtek fel, így viszont nem voltam túl boldog tőle, nem biztonságos állapot ez így. Elvittem egy kulcsoshoz, aki állítólag nagyon tudja ezeket. Annyit "ért el", hogy momentán az eddig működő kulcs sem távirányít már. (De legalább nem fizettem ezért a "sikerért"... :S) Elkunyeráltam tőle a felprogramozási algoritmust, a kocsi program üzemmódba is lép, de sem hozzáadni, sem felülírni nem tudok a kulcstárban. Lekérdezés üzemben annyi kiderült, hogy az idők során öt kulcs programja lett hozzárendelve a kulcstárhoz. Lehet, hogy az a baj, hogy limitált az eltárolható kulcsprogramok száma? Logikusan azt gondolnám, hogy a kulcstárat lehet üríteni, és utána a kulcsokat újra felprogramozni a kocsihoz, de erre nézve nem tartalmaz semmit a program-algoritmus... Lehet, hogy ez már márkaszervizes szint volna?
(Visszakerestem a fórum vonatkozó részeit, de nem találtam érdemi infót.) Van esetleg valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?

Nos, a kérdés okafogyottá vált. Bementem a győri Toyotához, ahol egy kedves ifjú hölgy - feltehetően más kottából csapkodva az ajtót és dugdosva a kulcsot - életre keltette a kulcsokat. Került mindez baráti áron négyezerpárszáz forintba.  :)

NyariG

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #4172 Dátum: 2015.01.13 12:18:00 »
Pedig lehet, hogy nálunk a beltéri lámpa volt a ludas, hogy a csak 10 éves akku lemerült. Igaz, elötte már nem világított fényesen. A bal ablakemelö is akadozik hidegben :(

10 év mondjuk sok idö, bár egy normál akkut nem merit le a beltéri lámpa márt csak azért sem mert egy idö után kikapcsol.
Nálunk sokszor égve felejtödik a hátsó.

barizo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 77
Re:Corolla Verso
« Válasz #4173 Dátum: 2015.01.15 13:21:48 »
Sziasztok!

A CoV-ot a köv.  problémával vittem autóvillamossági szerelőhöz (jónevű emberke, Győrújbaráton).
A légzsák lámpa folyamatosan jelezz. Olykor elhagyta a jelzést. Pl az IKEA-s nagy bevásárlás során,
mikor amennyire lehetett "összehajtogattam" az anyósülést.
Vagy pl ma reggel, mikor vittem a szakihoz. --> én ezért valami kontakt hibára gyanakodtam.
De többnyire világít folyamatosan pár hónapja. Előtte mintha be-be villant volna, azelőtt pedig
 nem volt ez a probléma.
A szerelő szerint nincs a kocsiban "ülésfoglaltság szenzor", de én tudom hogy van,
Ez tavasszal még működött (ha nem kapcsolta be magát az utas az anyós oldalon akkor csipogott+lámpa az elakadásjelzőnél.)
Aztán kis idő múlva már nem csipogott az utasöve miatt. Majd később (pár hónapra rá) jött elő a lufi lámpa.
A szerelőnek (mivel nem Toyota spec a kiolvasó progija) ismeretlen hibát ír, amivel nem tud mit kezdeni.
Kérte hogy ha kiolvastatom a hibát, akkor visszavihetem s neki tud ugrani a dolognak.
Kérdésem van e valakinek ötlete a problémára, illetve Győr v környékén tudtok e valakit aki ki tudná olvasni a CoV hibáját.
A győri Toyotánál mibe fáj egy hibakód olvasás, tudjátok?
Minden ötletet, javaslatot szívesen veszek. Köszi

 :cry:


PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Corolla Verso
« Válasz #4174 Dátum: 2015.01.15 14:44:26 »
Ülés alatt a 2 csatlakozó rendesen össze van dugva? A bemenő,kijövő kábelek épek? Egy lámpával a hátsó lábtér felől látnod kellene.

barizo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 77
Re:Corolla Verso
« Válasz #4175 Dátum: 2015.01.15 15:51:09 »
Ülés alatt a 2 csatlakozó rendesen össze van dugva? A bemenő,kijövő kábelek épek? Egy lámpával a hátsó lábtér felől látnod kellene.

Ránézésre ok a csati.
Szét és összedughatom őket (próbaképpen) úgy hogy az akksit nem kötöm le?
Amennyit én értek/látok belőle/hozzá megnézem.
No de miért mond ilyet ez a autóvill szerelő ?
Tán nem akar vele foglalkozni?
A két vezeték melyik mi?
Köszi

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Corolla Verso
« Válasz #4176 Dátum: 2015.01.15 17:00:28 »
Én nem szoktam lekötni, eddig nem durrant légzsák...  :D
De nálad lehet van valami zűr, így inkább lekötném.

A légzsák csatija a sárga, elhúzós reteszelővel biztosított, az ülésfoglaltság érzékelő pedig a másik, fehér, billenő reteszes.

Corollás Gergő

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1206
Re:Corolla Verso
« Válasz #4177 Dátum: 2015.01.15 17:11:34 »
Nekem pl Debrecenben ingyen kiolvasták a hibát a Toyotánál ( Respect! :) )

barizo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 77
Re:Corolla Verso
« Válasz #4178 Dátum: 2015.01.16 13:31:31 »
Én nem szoktam lekötni, eddig nem durrant légzsák...  :D
De nálad lehet van valami zűr, így inkább lekötném.

A légzsák csatija a sárga, elhúzós reteszelővel biztosított, az ülésfoglaltság érzékelő pedig a másik, fehér, billenő reteszes.

Sziasztok!

Voltam a Toyota Twinnél Győrben. (4700,- s nem kértem számlát)
Kiolvasták a hibát és törölték, ami az alábbi volt:

B1153 Seat position sensor assembly

A szervizes szerint is valszeg valami kontakt lesz, mert  (ő 7 éve van ott) még ülésszenzort
nem kellett rendelniük.
Alábbi képeket sikerült fotóznom egyenlőre ülés kiszedése nélkül. (sajna csak 1 képet enged)
Persze a 3. indítás után már ismét jelez a lámpa.
Ötlet, tipp?
Köszönöm





barizo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 77
Re:Corolla Verso
« Válasz #4179 Dátum: 2015.01.16 13:32:35 »
Itt ennél a képnél megy hátra az ülés hátuljához egy kábel (ez az anyósülés).
Az mi?
Mert esetleg ahogy ez az ülés aljánál hátra ér, esetleg a gyerek ott meg tudja lábával
rugdalni,piszkálni amikor beül a gyerekülésbe hátra.
Esetleg???
« Utoljára szerkesztve: 2015.01.16 13:37:22 írta barizo »

barizo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 77
Re:Corolla Verso
« Válasz #4180 Dátum: 2015.01.16 13:33:31 »
Az uccsó kép... :-)

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Corolla Verso
« Válasz #4181 Dátum: 2015.01.18 09:15:02 »
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

NyariG

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #4182 Dátum: 2015.01.18 13:50:24 »

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Corolla Verso
« Válasz #4183 Dátum: 2015.01.18 16:37:26 »

Nincs ilyen kódszámú hirdetés a rendszerben!
akkor le is csapott rá vki.
2003augusztusi cov  fl előtti.
1,8vvti 135le.
700e ft.
400e km.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Corolla Verso
« Válasz #4184 Dátum: 2015.01.18 21:20:42 »
Akkor az nem fl, hanem típusváltás előtti.  ;)
music