Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1557403 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Josh30

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Corolla Verso
« Válasz #4080 Dátum: 2014.11.12 23:09:28 »
Sziasztok, új vagyok itt egy 2002-es 1.6-os CoV újdonsült tulajaként. A kocsi egy Ausztriából behozott autó, 188e km-rel.  Mivel egy 20 éves, fapados szappantartó Mazda 121-ből ültem át, egyelőre el vagyok ájulva a "luxustól", amit ez az autó nyújt, itt elsősorban a vezetési komfortra és a helykínálatra gondolok. (A helyszűke volt az elsődleges szempont, ami miatt cseréltem, illetve az, hogy a kis Mazdát már nem lehetett volna gazdaságosan átverni a következő műszakiján - a 260000 km ellenére motorikusan pöpec volt, de a rozsda ette és a futóműve erősen letérdelt már).
Kicsit tartottam tőle, hogy az 1.6-os motor kicsi lesz ekkora testhez- több helyütt olvastam ilyen jellegű véleményt - de egyelőre nem érzem ezt. Napi 40-50 km-t megyek a kocsival, ennek kb. felét városban, eddig nem volt erőhiány-érzetem, majd kiderül, hogy a tartósteszt mit mutat... :)


akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Corolla Verso
« Válasz #4081 Dátum: 2014.11.12 23:32:10 »
grat a vashoz.
amugy a 135le 1,8moci jobban viszi a gépet.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Corolla Verso
« Válasz #4082 Dátum: 2014.11.12 23:40:25 »
Az esetleges erőhiány nagyobb terhelésnél jön ki, tehát ha vagy megvan pakolva az autó, vagy nagy hegyre kapaszkodva.
music     

elindir

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Corolla Verso
« Válasz #4083 Dátum: 2014.11.17 12:29:58 »
Sziasztok!

Néhány héttel ezelőtt karácsonyi ajándékhoz kértem tanácsot tőletek, többen is GPS-t (név szerint a Wayteq x850-et vagy x950-et) javasoltátok. A MediaMarktban belefutottam a Wayteq X980bt-be, van valami oka, hogy ezt nem javasoltátok?

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Corolla Verso
« Válasz #4084 Dátum: 2014.11.17 13:09:16 »
Nincs valakinek egy robantott abraja a valtorol 1.8-as benzines 1zzfe motorrol?Igazabol a lendkerek erdekel.De nagyon.Allitolag van olyan,amit belso fogazassal szereltek.Magyarul a fogak a tanyer peremenek belso felen vannak.Nem a peremen kivul.
Ja,2006 novemberi,angol piacos a draga,ha esetleg szamit.
Koszonom

Ha még nem találtál, esetleg itt http://toyotaklubas.lt/zinynai-literatura/toyota-avensis-repair-manuals/
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

Josh30

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Corolla Verso
« Válasz #4085 Dátum: 2014.11.17 21:15:27 »
Az esetleges erőhiány nagyobb terhelésnél jön ki, tehát ha vagy megvan pakolva az autó, vagy nagy hegyre kapaszkodva.

Ezek kevésbé játszanak esetünkben. Kis össztömegű síkvidéki család vagyunk... :D

Szóval erőhiányt egyelőre nem érzek, észrevettem viszont valamit: mivel jellemzően sötétben megyek és jövök a kocsival, azt érzem, hogy a világítása egy kicsit karcsú. Utánaolvasgatva láttam (talán a Népítéletekben?), hogy ez már másnak is feltűnt. A kérdés az, hogy ezt érdemben sikerült-e valakinek orvosolnia valami emelt fényerejű izzóval, vagy igazándiból ez a kocsi fényerőben ennyit tud és kész?
A másik, világítással kapcsolatos dolog, ami feltűnt, a hátsó lámpák párásodása belülről. Kell ezzel foglalkoznom, vagy ez is egy típusjellegzetesség, amit így kell elfogadni?

Köszi, ha valaki válaszol. :)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Corolla Verso
« Válasz #4086 Dátum: 2014.11.17 23:12:39 »
Párásodnia nem kéne, de sok autónál - éretm ezalatt: más típusoknál is - előjön. Nekem mintha lenne gyárilag belefúrva egy ici-pici lyuk, hogy tudjon szellőzni.
music     

toroksultan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 506
    • www.hygilux.hu
Re:Corolla Verso
« Válasz #4087 Dátum: 2014.11.19 01:04:43 »
[...]
A másik, világítással kapcsolatos dolog, ami feltűnt, a hátsó lámpák párásodása belülről. Kell ezzel foglalkoznom, vagy ez is egy típusjellegzetesség, amit így kell elfogadni?

Köszi, ha valaki válaszol. :)

Szia

nekem ugye R1-gyel van tapasztalatom, de imadom, ahogy a hb3/4 fenyt csinal meghozza  vmi alap izzoval, nezem a osram selectort, aszerint a Tiedbe is hb3/4 valo, ha ez igaz akkor Nalad v. a homalyos buraban v. a vakulo foncsorban kellene keresni a bug-ot, elso valtozat a szerencsesebb, arra lasd a megoldast az alairasomban levo fb. linken.
Ha megis emeltfenyut szeretnel, akkor hb3-bol az osramtol /nekem eddig ez jott be legjobban/ : cbi-t tudsz valasztani /+20%, 4200K/ ha szereted a keket. ill. nbu-t/+110%, 3500K/. hb4-bol nem meglepo modon szinten cbi ill. nbu van.
Varhato elettartam:
cbi: hb3: 110/220, hb4:  260/520 [h]
nbu: hb3: 280/550, hb4: 860/1720 [h]

udv

toroksultan

p.s. hmm eleg impressziv az a hb4 nbu elettartam, nezzunk csak vmi akcijosat:- )
Higénia felsőfokon: http://hygilux.hu/, Árlista: https://goo.gl/t4T7ps,
Autókozmetikai termékek: https://www.facebook.com/BestWax.eu, Árlista: http://goo.gl/ATDLAC,
Civic ES4:     CoV R1:

Josh30

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Corolla Verso
« Válasz #4088 Dátum: 2014.11.19 01:23:14 »
Párásodnia nem kéne, de sok autónál - éretm ezalatt: más típusoknál is - előjön. Nekem mintha lenne gyárilag belefúrva egy ici-pici lyuk, hogy tudjon szellőzni.

Enyémen furat nincs ugyan, de lehet, hogy védett helyen csinálok. Nem érzem egészséges dolognak a nedvességet az elektronika mellett.

Josh30

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Corolla Verso
« Válasz #4089 Dátum: 2014.11.19 01:28:11 »
Szia

nekem ugye R1-gyel van tapasztalatom, de imadom, ahogy a hb3/4 fenyt csinal meghozza  vmi alap izzoval, nezem a osram selectort, aszerint a Tiedbe is hb3/4 valo, ha ez igaz akkor Nalad v. a homalyos buraban v. a vakulo foncsorban kellene keresni a bug-ot, elso valtozat a szerencsesebb, arra lasd a megoldast az alairasomban levo fb. linken.
Ha megis emeltfenyut szeretnel, akkor hb3-bol az osramtol /nekem eddig ez jott be legjobban/ : cbi-t tudsz valasztani /+20%, 4200K/ ha szereted a keket. ill. nbu-t/+110%, 3500K/. hb4-bol nem meglepo modon szinten cbi ill. nbu van.
Varhato elettartam:
cbi: hb3: 110/220, hb4:  260/520 [h]
nbu: hb3: 280/550, hb4: 860/1720 [h]

udv

toroksultan

p.s. hmm eleg impressziv az a hb4 nbu elettartam, nezzunk csak vmi akcijosat:- )

Szia, a búrák frissen vannak polírozva, a foncsor sem tűnik vaknak, szemből a fénye sem gyenge, csak a kocsiból tűnik kevésnek. Ez a 110% plusz most kicsit felizgatott, utána kell nézzek. Köszi a tippet.

barizo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 77
Re:Corolla Verso
« Válasz #4090 Dátum: 2014.11.19 10:54:20 »
Sziasztok!

2005 Corolla Verso-n először csak pár pillanatig, percig világított a légzsák lámpa.
Leállítás -indítás után kialudt.
Most már viszont sajna folyamatosan világit.
Valakinek ötlet?
Nem tudom kábeleket hol /miképp fűzik el, de esetleg a kuplung pedál közelében (ugyanis ez elkezdett egy-két hónapja nyikorogni. Nem a kuplung hanem maga valahol
a pedál szerkezet, mintha valamit "csiszolna/dörzsölne").
Esetleg itt ülésállítás (utasoldali) nem okozhatja? Ez volt /van állítva  (s itt az övbecsatolásra figyelmeztető lámpa sem működik (azaz nem világít/csípog ha nincs
becsatolva). Esetleg itt valami?
Egyéb változást nem tapasztaltam. A kocsi más egyébként megy, működik de eléggé idegesít
hogy visszajelez a légzsák.
S hát mégiscsak egy Toyo ugyebár...  ;)
Győrben közelében hozzáértő szakit tudtok ajánlani?
Köszi előre is


NyariG

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #4091 Dátum: 2014.11.19 12:42:46 »
"övbecsatolásra figyelmeztető lámpa "
Ha ez sosem világitott akkor lehet ki van kapcsolva, ugy tudom hogy kilehet valahogy.

Melyik légzsáknál jelez a lámpa a tiednél vagy az anyosénál? Komputerrel kellene megnézni mit mutat.


Kuplung nekem is nyikorog, meg még elég sok embernek ebböl a tipusból.

borati67

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 92
Re:Corolla Verso
« Válasz #4092 Dátum: 2014.11.19 21:17:36 »
Hello,még mindig nem jó a Hifi. a COV-ban ami egy pana cucc.Gyári pana szervíz elhajtott.Nem tudtok valakit aki meg tudná csinálni Pest környékén?
Család:
Toyota Corolla Verso D4D 2.0/ 2005
Toyota Rav4 2,2 DCAT 4x4/ 2007

barizo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 77
Re:Corolla Verso
« Válasz #4093 Dátum: 2014.11.19 23:05:11 »
"övbecsatolásra figyelmeztető lámpa "
Ha ez sosem világitott akkor lehet ki van kapcsolva, ugy tudom hogy kilehet valahogy.

Melyik légzsáknál jelez a lámpa a tiednél vagy az anyosénál? Komputerrel kellene megnézni mit mutat.


Kuplung nekem is nyikorog, meg még elég sok embernek ebböl a tipusból.

Hello!
A légzsák visszajelző lámpa a műszeregységben jelez, aminek indítást követően el kellene aludnia.
Ez szerintem úgy komplett a rendszert jelzi.
Na az világit nekem folyamatosan menet közben is.
Az övbecsatolás pedig az anyós oldalon nem csipog/villog/működik.  De ez korábban jó volt.
A kuplung nyikorgás sem volt korábban, nem oly rég kezdte el.



Josh30

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Corolla Verso
« Válasz #4094 Dátum: 2014.11.22 22:01:15 »
Szia

nekem ugye R1-gyel van tapasztalatom, de imadom, ahogy a hb3/4 fenyt csinal meghozza  vmi alap izzoval, nezem a osram selectort, aszerint a Tiedbe is hb3/4 valo, ha ez igaz akkor Nalad v. a homalyos buraban v. a vakulo foncsorban kellene keresni a bug-ot, elso valtozat a szerencsesebb, arra lasd a megoldast az alairasomban levo fb. linken.
Ha megis emeltfenyut szeretnel, akkor hb3-bol az osramtol /nekem eddig ez jott be legjobban/ : cbi-t tudsz valasztani /+20%, 4200K/ ha szereted a keket. ill. nbu-t/+110%, 3500K/. hb4-bol nem meglepo modon szinten cbi ill. nbu van.
Varhato elettartam:
cbi: hb3: 110/220, hb4:  260/520 [h]
nbu: hb3: 280/550, hb4: 860/1720 [h]

udv

toroksultan
 
p.s. hmm eleg impressziv az a hb4 nbu elettartam, nezzunk csak vmi akcijosat:- )

Csak nem bírtam ki, kicseréltem az izzókat az általad javasolt OSRAM nbu-kra. Azt kell mondjam, hogy nagyságrendet javult a kocsi fényereje.    :yes: :clap: Az egy más kérdés, hogy majd meddig bírják, egyelőre nem izgat. (A cseréhez mondjuk kellett egy nőgyógyász kéz, lusta voltam kivenni az akksit, de csak összejött...)