Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1557242 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Corolla Verso
« Válasz #4035 Dátum: 2014.09.12 09:16:30 »
hol  vagy helyileg?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Corolla Verso
« Válasz #4036 Dátum: 2014.09.12 14:25:25 »
Gabe 254.

lupus

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re: Corolla Verso
« Válasz #4037 Dátum: 2014.09.12 16:52:37 »
hol  vagy helyileg?
Gloucester,Anglia

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Corolla Verso
« Válasz #4038 Dátum: 2014.09.12 22:06:04 »
hah,kettöstömegű? többszárezer ft.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Kalmi

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 818
  • Corolla 1.3 XLI HB 1994
Re:Corolla Verso
« Válasz #4039 Dátum: 2014.09.13 10:06:52 »
Lehet, hogy elég a fogaskoszorút cserélni rajta, végülis ahhoz kapcsolódik az indítómotor.

lef818

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Corolla Verso
« Válasz #4040 Dátum: 2014.09.13 12:59:32 »
Szeretném kérdezni, van-e tapasztalata valakinek... A motor 2,2, 136 LE-s dízel. Gázadáskor az 1500-as fordulat környezetében egy rezgő hang jelentkezik, mintha valami tömítetlenség lenne. A fordulat emelkedésével megszűnik és nem jelentkezik semelyik tartományban. Korábban a gázelvételnél kezdett el hörögni. Az EGR szelep meg lett tisztítva, azóta nem elvételnél csinálja, hanem gázadásnál, kb. ugyanabban a fordulatszám tartományban. Pedzették, hogy a turbo kezd meghalni, de nincs hang menet közben, forszírozott és több ezer km után sincs semmi. A motor tökéletesen húz és gond nélkül forog. Kizárólag ennél a fordulatnál hallatszik, gázadásra és állóhelyzetben nem!!! Mintha valami rezonálna, tömítetlen volna.
Mondjátok, ha tapasztaltatok ilyesmit! Köszi!

lupus

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Corolla Verso
« Válasz #4041 Dátum: 2014.09.13 20:51:29 »
Szeretném kérdezni, van-e tapasztalata valakinek... A motor 2,2, 136 LE-s dízel. Gázadáskor az 1500-as fordulat környezetében egy rezgő hang jelentkezik, mintha valami tömítetlenség lenne. A fordulat emelkedésével megszűnik és nem jelentkezik semelyik tartományban. Korábban a gázelvételnél kezdett el hörögni. Az EGR szelep meg lett tisztítva, azóta nem elvételnél csinálja, hanem gázadásnál, kb. ugyanabban a fordulatszám tartományban. Pedzették, hogy a turbo kezd meghalni, de nincs hang menet közben, forszírozott és több ezer km után sincs semmi. A motor tökéletesen húz és gond nélkül forog. Kizárólag ennél a fordulatnál hallatszik, gázadásra és állóhelyzetben nem!!! Mintha valami rezonálna, tömítetlen volna.
Mondjátok, ha tapasztaltatok ilyesmit! Köszi!
Nekem offoson ilyet a kipufogo flexi csove okozott. El volt oregedve es megnyult. Ezert bizonyos fordulatszamon berezonalt az egesz kipufogo.

lef818

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Corolla Verso
« Válasz #4042 Dátum: 2014.09.14 11:16:54 »
Köszönöm a tippet! Ez a rész a motor után van közvetlenül? Mi volt a megoldás? Csere?

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Re:Corolla Verso
« Válasz #4043 Dátum: 2014.09.14 11:37:00 »
Ugy tunik megvan a bunos! Alig 2 hetbe tellett. Meg szerencse,hogy pont nyaralni voltam es nem kellett a szeker. A lendkerek fogai vannak elnyalva. Igy az inditomotor fogaival nem jo szogben allnak,ezert nem indul. Sebessegbe kicsit lokdosni kell az ulesbol (1-10perc) es egyszercsak beindul. Szoval,szereznem kell bele egyet es gyorsan kiirni ra,hogy elado. Vagy eladni igy,mint extra lopasgatlo.
Meg jobb,hogy az alapjarat is vacakol. A normalis 800 helyett beall 500korulre. NEkem meg a hajam kihullik,hogy ugyan mikor doglig meg a lampanal es nem indul 5percig.
Két válaszlehetőség van:
-igen, jól teszed
-Miért adnád el, ezt megcsináltatod és lesz egy jó autód ...
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

lupus

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re: Re:Corolla Verso
« Válasz #4044 Dátum: 2014.09.14 15:25:07 »
...
-Miért adnád el, ezt megcsináltatod és lesz egy jó autód ...
Erre az elso hozzaszolasomban,a hiba kezdetekor,mar irtam a valaszt. Nem erdekel,ha ket es fel kereken,veres torokkal,docogve,cammogva,de elvisz oda,ahova menni akarok. De,ha egyszer is elofordul,ami ezzel,hogy nem indul. Akkor nincs mar bizalom. Mennie kell! Ez az en kattanasom.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Re:Corolla Verso
« Válasz #4045 Dátum: 2014.09.14 15:32:58 »
Erre az elso hozzaszolasomban,a hiba kezdetekor,mar irtam a valaszt. Nem erdekel,ha ket es fel kereken,veres torokkal,docogve,cammogva,de elvisz oda,ahova menni akarok. De,ha egyszer is elofordul,ami ezzel,hogy nem indul. Akkor nincs mar bizalom. Mennie kell! Ez az en kattanasom.
Teljesen jogos :)
Vannak hozzáállások, mint pl: "egyszer otthagy, mennie kell", vagy a "ezen már kicseréltem mindent, nincs már ami elromoljon". Utóbbi a soha véget nem érő szívások kezdete, velem is ez volt, szerencsére már megjavult, de már ki van nézve az olasz utódja :)
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

lupus

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re: Re:Corolla Verso
« Válasz #4046 Dátum: 2014.09.14 16:54:00 »
Teljesen jogos :)
Vannak hozzáállások, mint pl: "egyszer otthagy, mennie kell", vagy a "ezen már kicseréltem mindent, nincs már ami elromoljon". Utóbbi a soha véget nem érő szívások kezdete, velem is ez volt, szerencsére már megjavult, de már ki van nézve az olasz utódja :)
Oszinten szolva a szivem nem verzik. Kicsit megkonnyebulok igy. A nejem szerint nem szabadna megszolalnom,mert egy atlag japantol nemileg elter a testalkatom. Egy cimboram szerint szimplan tul sokat toltottem nemet autoban.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Re:Corolla Verso
« Válasz #4047 Dátum: 2014.09.14 17:28:01 »
Oszinten szolva a szivem nem verzik. Kicsit megkonnyebulok igy. A nejem szerint nem szabadna megszolalnom,mert egy atlag japantol nemileg elter a testalkatom. Egy cimboram szerint szimplan tul sokat toltottem nemet autoban.
A német dolgot nem értem, a testalkati kérdés nálam is fennáll: még egy Camry meg egy LS-en is látszik hogy nem 197 centis sofőrökre tervezték :)
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

lupus

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re: Re:Corolla Verso
« Válasz #4048 Dátum: 2014.09.14 22:23:37 »
A német dolgot nem értem, a testalkati kérdés nálam is fennáll: még egy Camry meg egy LS-en is látszik hogy nem 197 centis sofőrökre tervezték :)
A magassag egy dolog. Az egyeb igenyeim mellett. Van 11db pohartarto az autoban. Tok hurra! De fel literes a legnagyobb palack,amit bele tudok tenni. Egy sima kirandulasra a csaladdal vinnem kell 3-6 uveg vizet. Vagy a 1.5,2 literesek gurulnak ide-oda az anyosules elott. Valahogy nekem az ergonomia sem tokeletes. A tempomatkar kifejezetten idegesit,hogy fordul a kormannyal. A klima beallithatatlan,hogy ne fajduljon meg a fejem tole.
Visszaultem a Toyotaba hosszu evek utan. De valahogy az emlekeim sokkal fenyesebbek voltak.
A nemet dolog egyszeru. 6evet toltottem egy Passatban es elotte parat Audi/BMW-kben. Utobbiak atmeneti idoszakok voltak,sohasem tartottak nehany hetnel tovabb. Ugy tunik,nekem a german vonal jobban bejon. Habar baromira tetszik egy-ketto,olaszt sose mernek venni.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Re:Corolla Verso
« Válasz #4049 Dátum: 2014.09.14 22:31:22 »
A magassag egy dolog. Az egyeb igenyeim mellett. Van 11db pohartarto az autoban. Tok hurra! De fel literes a legnagyobb palack,amit bele tudok tenni. Egy sima kirandulasra a csaladdal vinnem kell 3-6 uveg vizet. Vagy a 1.5,2 literesek gurulnak ide-oda az anyosules elott. Valahogy nekem az ergonomia sem tokeletes. A tempomatkar kifejezetten idegesit,hogy fordul a kormannyal. A klima beallithatatlan,hogy ne fajduljon meg a fejem tole.
Visszaultem a Toyotaba hosszu evek utan. De valahogy az emlekeim sokkal fenyesebbek voltak.
A nemet dolog egyszeru. 6evet toltottem egy Passatban es elotte parat Audi/BMW-kben. Utobbiak atmeneti idoszakok voltak,sohasem tartottak nehany hetnel tovabb. Ugy tunik,nekem a german vonal jobban bejon. Habar baromira tetszik egy-ketto,olaszt sose mernek venni.
Van ilyen, ezt el kell fogadni. Én is nézegettem 97-01 közötti Passatokat, a legnagyobb aggodalmam velük hogy sok embernek van ilyen autója és hát kell az alkatrész, meg borsodba is sokat járok, ott meg közel az ukrán határ. :)
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer