Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1559517 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Corolla Verso
« Válasz #3720 Dátum: 2013.12.06 10:45:33 »
Igen, sajnos a Toyota dízel motorjai mostanság nem muzsikálnak vmi fényesen, egyébként benzines autóink vannak.  ;)
Másfelől most szeretnék tájékoztatni minden dízel autó tulajdonost, hogy az összes dízel autó (igen kevés kivétellel) eszi az olajat, és enni is fogja, egy dízelnél 10-15ezer km alatt 1 liter olajfogyás az semmi, még az agyon fejlesztett 1,9 tdi (első generációja a 80as Audiban mutatkozott be) motorok is eszik annyira az olajat... pedig azok bizony nem 5-6 éve vannak a piacon.

Erős általánosítás! Családban van egy 99-es Seat Toledo 1.9TDi-vel 190ezer km van benne, olajat nem eszi, motor jól van. Nem hiszem, hogy pont abba az igen kevés kivételbe tartozna.
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Corolla Verso
« Válasz #3721 Dátum: 2013.12.06 11:53:17 »
Igen, sajnos a Toyota dízel motorjai mostanság nem muzsikálnak vmi fényesen, egyébként benzines autóink vannak.  ;)
Másfelől most szeretnék tájékoztatni minden dízel autó tulajdonost, hogy az összes dízel autó (igen kevés kivétellel) eszi az olajat, és enni is fogja, egy dízelnél 10-15ezer km alatt 1 liter olajfogyás az semmi, még az agyon fejlesztett 1,9 tdi (első generációja a 80as Audiban mutatkozott be) motorok is eszik annyira az olajat... pedig azok bizony nem 5-6 éve vannak a piacon.
Ne jelents ki ilyen általánosításokat, légyszi, mert ezek butaságok ebben a fogalmazásban.  :flowers:
A VW konszern dízelei között a 2,0 PD motorok voltak hajlamosak az átlag feletti olajfogyasztásra, az 1,9 tdi-kre szinte egyáltalán nem (15.000km-es periódusra max 0,5 liter olajfogyás jutott). Ha az 1,9 motor mégis enné az olajat, az pusztán nem megfelelő olajválasztás és/vagy motor állapot oka volt. Alapból nem ették az olajat.
De mondhatnám az Opel 1,7 Isuzu-eredetű dízeleit is. Azok sem ették az olajat. Nálunk 2 generáció (dti és cdti) fut(ott), egyikben sem kell(ett) utántölteni 15000km alatt.
Persze a fent említett motorok sem hibátlanok, de nem az olajfogyasztás miatt.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Corolla Verso
« Válasz #3722 Dátum: 2013.12.06 19:16:15 »
1.4 D-4D se eszi.  ;)

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:Corolla Verso
« Válasz #3723 Dátum: 2013.12.10 21:40:36 »
Megemlíteném, hogy dízel autó főleg csak Nyugat- és Középeurópában van...
Világ többi táján a benzines autókat részesítik előnyben...emiatt nagy előny a hibrid hajtásban elért piaci vezetés a toyota részéről...
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 910
COV 2005 Hatso lokharito
« Válasz #3724 Dátum: 2013.12.15 14:46:54 »
(Elore is bocs az ekezetek hianyaert :( )

Megkoccoltak hatulrol a Versot amit asszonypajtas vezetett - reggel sotetben videki ut de a reggeli forgalom mar beindult. Nem tunt veszesnek, nem allt meg, sotetben elhagyatott helyen.... (itt rendszeresen figyelmeztetnek a trukkos lopasokra, amiket koccanassal provokalnak ki, gondolom, hogy ez ismert) (Megmutatta korzeti biztosunknak aki meg is dicserte…. egy autolopassal kevesebb…)

Viszont kiderult, hogy "kiugrott" a rogzitesbol a hatso lokharito foleg a bal oldalt (1-2 cm) es a bal szelso ultrahang szenzor is kijott (csak log, de sipol, azaz mukodik). Ennek a helyen van is egy lokalis tores-repedes 3-5 cm.

Kerdesem, hogy ha nem tortek le a belso rogzito fulek (gondolom ilyenek tartjak a helyen) akkor van esely a helyrerakasra, a kis tores-repedes ragasztasara? Nyilvan szerelohoz visszuk, de egyelore nem az itteni Toyota szervizbe (Brusszel) hanem ha majd kell akkor inkabb majd csak otthon.

Ha esetleg cserelni kell az egeszet, akkor ez mennyibe kerul +/-? Nagyon nem hianyzik, mert ugye jegyzokonyv nelkul ez sajat koltseg, raadasul a 8 eves autora mar nem megy a teljes Casco (itt Omnium).
Van esetleg ertelme bontoban keresni? (februarban ugyis menne haza az auto, de addigra is autopalya biztosra kell hozni, mert igy lefittyedt hatso szoknyaval azert nem illene elindulni a nemet autopalyakra :) )
koszi elore is az informaciot.


PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Corolla Verso
« Válasz #3725 Dátum: 2013.12.15 15:20:06 »
Ha már letörtek a fülek, akkor érdemes tüztesebben megnézni a hátsó traktust, nem-e sérült a lökhárító vas.

Magát a lököst egy ügyes műanyagos meg tudja csinálni szerintem, ha megvannak a darabok, ha nincs, vagy fényezni kellene, akkor szerintem olcsóbb egy színhelyes, bontott darab.

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Corolla Verso
« Válasz #3726 Dátum: 2013.12.21 11:36:11 »
Ha már letörtek a fülek, akkor érdemes tüztesebben megnézni a hátsó traktust, nem-e sérült a lökhárító vas.

Magát a lököst egy ügyes műanyagos meg tudja csinálni szerintem, ha megvannak a darabok, ha nincs, vagy fényezni kellene, akkor szerintem olcsóbb egy színhelyes, bontott darab.

 A magyar autószerelô visszapattintotta a helyére és a tolatószenzorok is mûködnek :)
Egyelôre a kis repedés nem okoz gondot, majd a nyári olajcsere-szerviznel meglátjuk, hogy kell-e mást csinálni. A fényezése kicsit cirmos, de legalább nem kell félteni.

Steve OP

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 105
Re:Corolla Verso
« Válasz #3727 Dátum: 2013.12.21 13:49:23 »
Nekem ugyan ez volt, még uj korába folyton kikapcsoltuk a radart, aztán 1x a nejem elfelejtette bekapcsolni tolatáskor, nekiment egy 50cmis beton oszlopnak amit a tükörbe nem látott. Lett egy 5cm es repedés az alátámasztásnál, meg kicsit lehorzsolodott a festék, szerencsére nekem ki nem ugrott a lökös a helyéről.
Egyszer meg akartam csináltatni - nm toyota szervizbe -, vmi 40ezret kértek vna érte, mire leszerelik, megforrasztják, ujrafujják meg visszateszik.
Na azota is ugyvan ahogy, kapott egy matricát a repedésre, azt az évek alatt meg is szoktam, legalább ezt se kell félteni többet. Ami hátránya lett, h esős időbe összevissza vagy sehogy nm csipog a hátso radar , vmi kábel sérülhetett...

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Corolla Verso
« Válasz #3728 Dátum: 2013.12.21 19:16:01 »
:) egyre kevesbe zavar, hogy igy irod :).
Majd nyaron melegben, amikor puhabb az anyag meg igazitok rejta, mert a repedesbe szorult a vezeteke a szenzornak. De van az a penz amiert kevesbe zavar…

egri

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Corolla Verso
« Válasz #3729 Dátum: 2013.12.27 21:19:05 »
Sziasztok! eladó.............
Flood miatt eltávolítva.
A hirdetés piactéren megtalálható.

Trotter
« Utoljára szerkesztve: 2013.12.28 08:19:15 írta Trotter66 »

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10701
Corolla Verso
« Válasz #3730 Dátum: 2013.12.28 00:01:12 »
Miért kell egy hirdetést ennyi fórumba berakni?  :eek: :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Corolla Verso
« Válasz #3731 Dátum: 2014.01.02 12:44:31 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10701
Corolla Verso
« Válasz #3732 Dátum: 2014.01.02 15:23:01 »
Ez is nagy valószínűséggel külföldről behozott darab, mert tudtommal itthon még felárért se lehetett panorámatetőt kérni (csakis a legdrágább, Premium felszereltségnél volt alapáras, de abban meg volt már Xenon is). Ez a tény, és hogy nepper árulja a futott km-et is erősen kérdőjelessé teszi...  :hmmmm:

Amúgy én is elfogadnám, ha ismerném a motor előéletét...  :hmmmm:
Tolatókamera, napfényvédő rolók a hátsó ablakokon (amit igaz egy francia autóban már 15 éve szériában adtak...  :hmmmm: ), és a már említett panorámatető (ami ugyan nem nyitható) egy valóban minden igényt kielégítő családi autóvá teszi.

A korábbi generáció esetében egyedül talán az első ülések háttámlájáról lenyítható asztalkákat hiányoltam (amit a franciák már szintén vagy 15 éve szériában adnak...  :innocent: ), de legalább ebben már orvosolták ezt az "apróságot".  :clap:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Corolla Verso
« Válasz #3733 Dátum: 2014.01.02 16:37:56 »
En úgy láttam, hogy olasz import...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Corolla Verso
« Válasz #3734 Dátum: 2014.01.03 21:55:55 »
Szerintem is az.
music