Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1557420 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Corolla Verso
« Válasz #3630 Dátum: 2013.11.16 17:39:47 »

vier

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Re:Corolla Verso
« Válasz #3631 Dátum: 2013.11.16 18:57:58 »

vier

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Re:Corolla Verso
« Válasz #3632 Dátum: 2013.11.17 19:57:19 »
Megnéztem ma egy vasat! 2005-ös 1,8-as. Olaj volt benne, kipufogó nem kormos, üvegek egyforma számúak, egész szép lett volna a kocsi, de teli volt karcokkal. Szerintem egyszer közel parkolt valakihez és végighúzták kulccsal. Ba ajtó kilincs alatt teli karccal. A kocsi le sem volt mosva, nehéz beleképzelni, hogy mit lehet kihozni belőle...

Nagyon gondolkodom, hogy elviszem-e a supra trendbe átvizsgálni...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Corolla Verso
« Válasz #3633 Dátum: 2013.11.18 10:54:59 »
Megnéztem ma egy vasat! 2005-ös 1,8-as. Olaj volt benne, kipufogó nem kormos, üvegek egyforma számúak, egész szép lett volna a kocsi, de teli volt karcokkal. Szerintem egyszer közel parkolt valakihez és végighúzták kulccsal. Ba ajtó kilincs alatt teli karccal. A kocsi le sem volt mosva, nehéz beleképzelni, hogy mit lehet kihozni belőle...
Nagyon gondolkodom, hogy elviszem-e a supra trendbe átvizsgálni...
persze, vidd el, ha csak a fényezéssel van gondod! 8 éves kocsi, ne várj tőle újszerűséget külsőleg (se). egy polír csodákra képes, és még a mély karcokat is erősen el tudja halványítani. az ajtókilincsek alatt meg úgyis érdemes lefóliáztatni, ha zavar az ilyesmi

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Corolla Verso
« Válasz #3634 Dátum: 2013.11.18 11:59:08 »
Megnéztem ma egy vasat! 2005-ös 1,8-as. Olaj volt benne, kipufogó nem kormos, üvegek egyforma számúak, egész szép lett volna a kocsi, de teli volt karcokkal. Szerintem egyszer közel parkolt valakihez és végighúzták kulccsal. Ba ajtó kilincs alatt teli karccal. A kocsi le sem volt mosva, nehéz beleképzelni, hogy mit lehet kihozni belőle...

Nagyon gondolkodom, hogy elviszem-e a supra trendbe átvizsgálni...
Amennyiben az alapozó is kilátszik (fehérlik) a karcolásban, akkor az nem valószínű, hogy alapos polírral eltűntethető, hiszen polírral festéket pótolni nem lehet. Viszont a körkörös hajszálkarcokat (hologram) egy jó minőségű szer szépen kiszedi, de mindenképpen kell ezután wax-szal is kezelni a felületet. Utóbbi víztaszító hatású és szinte teljesen kitölti a kisebb karcok barázdáit. Ezek sok mosást követően egy idő múlva visszajönnek, hiszen kikopnak, akkor újból waxolni kell az autót.
Az enyémen is vannak használatból eredő (táska-ruha-farmer csatok) nyomok, amik visszatérőek, de ez engem egy 13. évét betöltött autó esetében nem zavarnak.
A legnagyobb genyóság szerintem, ha kulccsal az autót körbe karcolják, lehetőleg lemezig...  :censored:

Én a mélyebb karcokat (amik nem nagyok, csak kisebb meghúzások) a gyári javító stifttel szoktam javítani, mint ahogy a kavics felverődések nyomait is.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

2ozz

  • Vendég
Re:Corolla Verso
« Válasz #3635 Dátum: 2013.11.19 10:12:37 »
Amennyiben az alapozó is kilátszik (fehérlik) a karcolásban, akkor az nem valószínű, hogy alapos polírral eltűntethető, hiszen polírral festéket pótolni nem lehet. Viszont a körkörös hajszálkarcokat (hologram) egy jó minőségű szer szépen kiszedi, de mindenképpen kell ezután wax-szal is kezelni a felületet. Utóbbi víztaszító hatású és szinte teljesen kitölti a kisebb karcok barázdáit. Ezek sok mosást követően egy idő múlva visszajönnek, hiszen kikopnak, akkor újból waxolni kell az autót.
Az enyémen is vannak használatból eredő (táska-ruha-farmer csatok) nyomok, amik visszatérőek, de ez engem egy 13. évét betöltött autó esetében nem zavarnak.
A legnagyobb genyóság szerintem, ha kulccsal az autót körbe karcolják, lehetőleg lemezig...  :censored:

Én a mélyebb karcokat (amik nem nagyok, csak kisebb meghúzások) a gyári javító stifttel szoktam javítani, mint ahogy a kavics felverődések nyomait is.
Én általában nem úgy szoktam megállni, h pont a tömött parkoló közepére álljak.
Honnan vettél olyan stiftet? Nekem is kellene, csak nem tudom honnan lehet gyárit rendelni.
Az a kis doboz javító szín van, amit gyárilag adnak hozzá, de semmi több és már neten is rákerestem, de sehol semmi. A hipermarketekben lehet kapni olyan stiftet, de nem merem megvenni, mert ha nem pont az a szín, akkor elüt.

kekesiz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 332
Re:Corolla Verso
« Válasz #3636 Dátum: 2013.11.19 12:14:32 »
Én általában nem úgy szoktam megállni, h pont a tömött parkoló közepére álljak.
Honnan vettél olyan stiftet? Nekem is kellene, csak nem tudom honnan lehet gyárit rendelni.
Az a kis doboz javító szín van, amit gyárilag adnak hozzá, de semmi több és már neten is rákerestem, de sehol semmi. A hipermarketekben lehet kapni olyan stiftet, de nem merem megvenni, mert ha nem pont az a szín, akkor elüt.
Újpesten van egy festékbolt, ott kijött a fickó egy színskálával, aztán kevertek spray formájában színazonos festéket, meg lakkot is lehetett venni hozzá. A kisebb karcokat egy vékony ecsettel úgy javítottam, hogy egy kupakba fújtam a flakonból, aztán lehetett festegetni.  :yes:

Steve OP

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 105
Re:Corolla Verso
« Válasz #3637 Dátum: 2013.11.19 15:24:54 »
Mi a véleményetek erről a féktárcsárol:?
http://www.mister-auto.hu/hu/els-fektarcsa/bosch-0-986-479-454_g900007_a0300!986!479!454.html

ez megvan itt is csak féláron:
http://www.mister-auto.nl/fl/remschijven-vooras/bosch-0-986-479-454_g900007_a0300!986!479!454.html

Egy honapja kellett első tárcsát cserélnem a kocsin, azota pár száz km-t mentünk a kocsival és én hülye, először sporolni akartam és egy autoszerelő ajánlásával egy noname vagy legalábbis nm tudom milyen, utángyártott féktárcsát rakott a kocsira, 15e.ért
Simán ment minden, legalábbis mig pályára nem mentem. 100as tempo felett fékezésnél berázza a kormányt. Eddig ilyen sose volt a kocsival. Mielőtt nekem szétráz vmit, ki akarom hamar dobni belőle.

A fenti linken bosch tárcsát, 56 euroért meg tudnám szerezni, lesz olyan mint a gyári volt?? A gyári fékbetétek azok bosch-ok de h a tárcsa milyen azt nem tudom. A fékbetétből anno megvettem mindig a bosch-t erre most ezzel a tárcsával meg megszivattam magam. Mivel többnyire pályán van használva az auto ezért semmiképp nem akarom igy hagyni. Pályán sokat nincs fékezgetve igy a betétet talán még nem verte szét. 145ekm után kellett először első betétet cserélni, a gyári hátso betét meg 160e km-nél lett kidobva 2mm-eresen., aztán most 162ekm-nél vtam ugy vele h jobb nem tovább huzni az első tárcsát

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Corolla Verso
« Válasz #3638 Dátum: 2013.11.19 15:42:14 »
nana,nocsak nocsak,te vagy a kb10.ember idén,aki ezt írja.
a spórolással most dupla pénzt dobsz ki kp.
azért ugatjuk itt már évek óta többen is,h brembo,textar,ferodo,trw,ebc,ate.
elérhető és ár/érték arányban én elsödlegesen textart ajánlom,vagy brembo, majd ferodo,ami talán 1fokkal jobban kopik,m az előző kettő.
bárdiban,unixnál,lángnál jó árban elérhető.
pl.cov-hoz multkor a 4tárcsa 2pár betéttel,1l bosch fékfolyadék 63e volt bárdinál. amire az ujpesti toyota 134ezres ajánlatot adott egy kartársunknak,aki még most lesz fórumtárs. ;)

és egy aranyszabály a végére: FÉK ÉS GUMI NEM JÁTÉK!!!! azon SOHA ne spórolj!!!!!
azthiszem ezzel egyetért minden fórumtárs.
« Utoljára szerkesztve: 2013.11.19 15:46:20 írta akibor000 (Robi) »
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

2ozz

  • Vendég
Re:Corolla Verso
« Válasz #3639 Dátum: 2013.11.19 15:53:59 »
Mi a véleményetek erről a féktárcsárol:?
http://www.mister-auto.hu/hu/els-fektarcsa/bosch-0-986-479-454_g900007_a0300!986!479!454.html

ez megvan itt is csak féláron:
http://www.mister-auto.nl/fl/remschijven-vooras/bosch-0-986-479-454_g900007_a0300!986!479!454.html

Egy honapja kellett első tárcsát cserélnem a kocsin, azota pár száz km-t mentünk a kocsival és én hülye, először sporolni akartam és egy autoszerelő ajánlásával egy noname vagy legalábbis nm tudom milyen, utángyártott féktárcsát rakott a kocsira, 15e.ért
Simán ment minden, legalábbis mig pályára nem mentem. 100as tempo felett fékezésnél berázza a kormányt. Eddig ilyen sose volt a kocsival. Mielőtt nekem szétráz vmit, ki akarom hamar dobni belőle.

A fenti linken bosch tárcsát, 56 euroért meg tudnám szerezni, lesz olyan mint a gyári volt?? A gyári fékbetétek azok bosch-ok de h a tárcsa milyen azt nem tudom. A fékbetétből anno megvettem mindig a bosch-t erre most ezzel a tárcsával meg megszivattam magam. Mivel többnyire pályán van használva az auto ezért semmiképp nem akarom igy hagyni. Pályán sokat nincs fékezgetve igy a betétet talán még nem verte szét. 145ekm után kellett először első betétet cserélni, a gyári hátso betét meg 160e km-nél lett kidobva 2mm-eresen., aztán most 162ekm-nél vtam ugy vele h jobb nem tovább huzni az első tárcsát
Egy alapvető hiba, féktárcsát betéttel együtt cserélünk ;) Azért csinálja ezt a kormányod, mert a betét nem ahhoz a felülethez van hozzákopva, megoldódik, csak menni kell vele úgy 2000km-t vegyesben, autópályán többet. Amint kicseréled a betét is, el fog tűnni a hiba, de nem azért, mert Bosch van a betétbe ütve...  :whistling: A drága tárcsával is ez történik, ha nem egy a két anyag minősége, Te most a körtét nyomod az almához, ez a következménye. Ha a noname új betétet teszel be noname új tárcsával, akkor megszűnik a hiba. Amikor gyártanak, akkor egy adott összeállításra gyártanak, a Bosch betét Brembo tárcsával ugyanezt csinálja.

Tény, fék és gumi nem játék, de én a futóművet is hozzátenném a kormánnyal...
Spórolni nem szabad rajta, de ne is a legdrágábbat vedd belőle, mert hulla felesleges, a Bosch nem olcsó, sem a Brembo. A TRW ugyanolyan jó és nincs annyiban, mint az előző kettő. Arany középút, csak figyelj h ne lágyabb betét kerüljön bele, mint a gyári minőség, mert az hamarabb kopik.

nana,nocsak nocsak,te vagy a kb10.ember idén,aki ezt írja.
a spórolással most dupla pénzt dobsz ki kp.
azért ugatjuk itt már évek óta többen is,h brembo,textar,ferodo,trw,ebc,ate.
elérhető és ár/érték arányban én elsödlegesen textart ajánlom,vagy brembo, majd ferodo,ami talán 1fokkal jobban kopik,m az előző kettő.
bárdiban,unixnál,lángnál jó árban elérhető.
pl.cov-hoz multkor a 4tárcsa 2pár betéttel,1l bosch fékfolyadék 63e volt bárdinál. amire az ujpesti toyota 134ezres ajánlatot adott egy kartársunknak,aki még most lesz fórumtárs. ;)

és egy aranyszabály a végére: FÉK ÉS GUMI NEM JÁTÉK!!!! azon SOHA ne spórolj!!!!!
azthiszem ezzel egyetért minden fórumtárs.
Ők sem a Bosch-t teszik be ennyiért ;)
Megrendelik a britt gyártótól, biztosan ismered melyik az. Úgysem szeded ki megnézni h rajta van e a Bosch logó, a folyadékról meg beöntés után mond meg, h milyen van benne...
« Utoljára szerkesztve: 2013.11.19 16:00:51 írta 2ozz »

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Corolla Verso
« Válasz #3640 Dátum: 2013.11.19 15:59:08 »
Egy alapvető hiba, féktárcsát betéttel együtt cserélünk ;)
Tény, fék és gumi nem játék, de én a futóművet is hozzátenném a kormánnyal...
Spórolni nem szabad rajta, de ne is a legdrágábbat vedd belőle, mert hulla felesleges, a Bosch nem olcsó, sem a Brembo. A TRW ugyanolyan jó és nincs annyiban, mint az előző kettő. Arany középút, csak figyelj h ne lágyabb betét kerüljön bele, mint a gyári minőség, mert az hamarabb kopik.
Ők sem a Bosch-t teszik be ennyiért ;)
Megrendelik a britt gyártótól, biztosan ismered melyik az. Úgysem szeded ki megnézni h rajta van e a Bosch logó, a folyadékról meg beöntés után mond meg, h milyen van benne...
jaja,egyetértek.
bosch,trw,brembo,textar.
aranyközépútnak a textart venném,vagy a brembot,kb.ugyanaz árban kapható.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Steve OP

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 105
Re:Corolla Verso
« Válasz #3641 Dátum: 2013.11.19 16:02:34 »
Tehát ha jol értem ezt a boscht amit belinkeltem már megéri beletenni, csak minél hamarabb, pláne ha sikerül 56euroért is megkapni 30630ft helyett. A fékbetétek is bosch-ok, azzal nem is volt mindeddig gond.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Corolla Verso
« Válasz #3642 Dátum: 2013.11.19 16:15:33 »
hát az jó lenne.
milyen autód van pontosan? ccm,évjárat?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Steve OP

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 105
Re:Corolla Verso
« Válasz #3643 Dátum: 2013.11.19 16:21:44 »
Utolso-utolso kiadásu cv :-D
2008 dec, 2.2 d4d fullmoon

Most néztem netes boltokba, 30eért a misterauto.hu-n nem éri meg, mert mindenütt olcsobb, viszont 56euro már jo ár érte

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Corolla Verso
« Válasz #3644 Dátum: 2013.11.19 16:27:20 »
motorkód 2ad- fhv vagy ftv?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки