Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1557420 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Corolla Verso
« Válasz #2520 Dátum: 2010.10.29 00:21:16 »
Még valami. Nektek világít a fényszórómagasság állító? Nekem nem, és elég idegesítő.
Olyan, mintha kéne neki, (átlátszóak a jelzések) de e szerint (http://www.toyodiy.com/parts/p_E_2005_TOYOTA_COROLLA%20VERSO_ZNR11L-GRMEKW_8401.8.html?hl=84870A) nincs benne égő.


Kösz!

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: Corolla Verso
« Válasz #2521 Dátum: 2010.10.29 10:44:08 »
Még valami. Nektek világít a fényszórómagasság állító? Nekem nem, és elég idegesítő.
Emlékeim szerint világított. Egy dolog nem világít a kezelőgombok közül, az a tükörállítás.

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Corolla Verso
« Válasz #2522 Dátum: 2010.11.12 09:35:37 »
Sziasztok,

a kocsimban sima egy lemezes CD lejátszó van, ami nem játszik le MP3-at sajnos. Nagyon tudnám értékelni ha erre valahogy rá tudnám bírni.
Mit javasoltok?

Google dobott egy ilyen linket (http://www.bigdogaudio.de/ipod-adapter-multimedia-sd-card-usb-mp3-player-car-pc-adapter/toyota-corolla-verso-autoradio-adapter-interface.html), de németül nem vagyon valami nagy spíler. Ahogy látom, ez a cucc egy CD váltó emulátor lenne? Tetszene a megoldás. VAlaki használ ilyesmit? HOgy tudnék mp3-at lejátszani a kocsiban? (FM transmitter felejtős)
(Ahogy látom, 12 tűs csatlakozóval bíró CD váltóhoz való - bár a rádió képe listázva van, mindenképp megnézném előtte hogy ilyen csati van-e a kocsimban. EZt a csatlakozót hol találom? Mármint ahova a CD váltót lehetne kötni.)
Köszönöm!
« Utoljára szerkesztve: 2010.11.12 09:40:06 írta big_mafa »

Satriani

  • Vendég
Re: Corolla Verso
« Válasz #2523 Dátum: 2010.11.12 09:43:34 »
...Nektek világít a fényszórómagasság állító? Nekem nem, és elég idegesítő.
Olyan, mintha kéne neki, (átlátszóak a jelzések) de e szerint (http://www.toyodiy.com/parts/p_E_2005_TOYOTA_COROLLA%20VERSO_ZNR11L-GRMEKW_8401.8.html?hl=84870A) nincs benne égő.

Kellene világítania. A diagramon azért nem látsz _külön_ cikkszámon futó izzót, mert ha kiég az izzó, a szerviz _egyben_ cserélné az egészet. Nekem is kiégett már pár hónapja, ideje lenne szétszedni és megnézni, hogyan cserélhető az izzó külön.

Az empéhármasítással kapcsolatban a Corolla Audio topikban elég sokat értekeztünk. Röviden: az az egyik megoldás, amit te is találtál. Különböző áron különböző minőségű adaptereket lehet kapni, nagy részét nem ismerjük. Egy biztos: a Densionok jók (és drágák). A CD-váltó csatlakozója (megdöbbentő fordulat! :D) a rádió hátoldalán található, szóval az adapter beszereléséhez le kell bontani a középkonzolt, kiszedni a fejegységet, csatlakoztatni az adaptert, majd igény szerint visszaszerelni mindent a helyére.
« Utoljára szerkesztve: 2010.11.12 09:47:12 írta Satriani »

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Corolla Verso
« Válasz #2524 Dátum: 2010.11.12 10:57:58 »
...Nektek világít a fényszórómagasság állító? Nekem nem, és elég idegesítő.
Olyan, mintha kéne neki, (átlátszóak a jelzések) de e szerint (http://www.toyodiy.com/parts/p_E_2005_TOYOTA_COROLLA%20VERSO_ZNR11L-GRMEKW_8401.8.html?hl=84870A) nincs benne égő.

Kellene világítania. A diagramon azért nem látsz _külön_ cikkszámon futó izzót, mert ha kiég az izzó, a szerviz _egyben_ cserélné az egészet. Nekem is kiégett már pár hónapja, ideje lenne szétszedni és megnézni, hogyan cserélhető az izzó külön.

Az empéhármasítással kapcsolatban a Corolla Audio topikban elég sokat értekeztünk. Röviden: az az egyik megoldás, amit te is találtál. Különböző áron különböző minőségű adaptereket lehet kapni, nagy részét nem ismerjük. Egy biztos: a Densionok jók (és drágák). A CD-váltó csatlakozója (megdöbbentő fordulat! :D) a rádió hátoldalán található, szóval az adapter beszereléséhez le kell bontani a középkonzolt, kiszedni a fejegységet, csatlakoztatni az adaptert, majd igény szerint visszaszerelni mindent a helyére.

Huhh, köszi, mindkét választ. Reméltem valahova el van rakva a csatlakozó, nem kell kibontani a középkonzolt..:-(
Apropó - nincs valakinek service manual-ja a géphez? Legalább tudjam hogy kell kiszedni a rádiót...

trance_boy

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 97
Re: Corolla Verso
« Válasz #2525 Dátum: 2010.12.02 10:44:31 »
Eladó Versot kersek!

ha tudtok esetleg azt nagyon szívesen venném!

természetesen Dieselt:)

előre is köszi!

Szép napot mindenkinek!

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corolla Verso
« Válasz #2526 Dátum: 2010.12.02 10:55:40 »
Ez elég vicces volt... Így a válasz is ennek megfelelő lesz: www.hasznaltauto.hu :D
         

trance_boy

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 97
Re: Corolla Verso
« Válasz #2527 Dátum: 2010.12.02 11:42:01 »
köszi Kedves tőled! ha a használatautóról akarnék venni, azt nézegetném, de gondoltam jobb egy fórumtagtól megvenni, mint vadidegen embertől!


kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Corolla Verso
« Válasz #2528 Dátum: 2010.12.02 11:51:45 »
Eladó Versot kersek!

ha tudtok esetleg azt nagyon szívesen venném!

természetesen Dieselt:)

előre is köszi!

Szép napot mindenkinek!

A forumon meg senki nem jelezte, hogy rendelkezik Verso-val, ugyhogy ezek kozul nehez lenne eladot talalni. Foleg a szamodra kedvezo motorral-felszereltseggel. Eleg uj auto, csak tavaly nyar ota kaphato, nagy valoszinuseggel egy nem forumozo atlagos felhasznalo se lakta le.... A Gyongyi altal linkelt oldalt ajanlom en is.
kisa
born to ride

trance_boy

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 97
Re: Corolla Verso
« Válasz #2529 Dátum: 2010.12.02 11:58:41 »
Köszönöm!:)

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10700
Corolla Verso
« Válasz #2530 Dátum: 2010.12.03 04:11:48 »
A korábbi Corolla Verso-ból se túl sok példány van klubtag/fórumozó kezében, szóval lehet marad a használtautó és társai a neten.  ;)
Próbálkozhatsz márkakereskedésekben, vagy a neten olyan eladótól érdeklődni, aki nem egy autótelepen fotózta a kocsit (akkor nagy valószínűséggel nem nepper lesz az illető).  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

trance_boy

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 97
Re: Corolla Verso
« Válasz #2531 Dátum: 2010.12.03 08:51:56 »
Hát nézelődök majd...
töszi:)

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re: Corolla Verso
« Válasz #2532 Dátum: 2010.12.21 10:44:44 »
Hát nézelődök majd...
töszi:)
szerintem ne csak otthon nezelodjel: www.topcar.be,
illetve hasonlo oldalak,
de nem nagyon van nagy tolongas Verso ugyben a www.vlan.be oldalakon, mivel ez egy jo ótó :-)

tegnap este szűz havon éjjel a városban :-) szuper volt (Toyo téligumival).....

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10700
Corolla Verso
« Válasz #2533 Dátum: 2010.12.21 11:24:14 »
A külföldi kínálattal csak annyi lehet a baj, hogy azt haza is kell hozni, és regadót meg miegymást kell rá fizetni.  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re: Corolla Verso
« Válasz #2534 Dátum: 2010.12.22 16:02:54 »
A külföldi kínálattal csak annyi lehet a baj, hogy azt haza is kell hozni, és regadót meg miegymást kell rá fizetni.  :hmmmm:
Na ja. Természetesen minden költséget be kell számitani.  No és ha még ezek után is kedvező...akkor... Lengyel barátom meséli, hogy amikor megy haza Varsóba akkor tele van az út utánfutós kocsikkal, viszik az enyhén sérült, vagy nagyon törött kocsikat (is) :-).
Itt Belgiumban ugy lehet eladni autót, hogy valami vizsgára el kell vinni és adnak egy papirt, hogy forgalomképes stb. (nem tudom a pontos részleteket, csak emlitették amikor gondolkodtam megujitáson /ujra cserélésen, mondták, hogy van egy procedura ami kell az eladás előtt)