Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1559167 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

Pimpa

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 62
Re: Corolla Verso
« Válasz #2475 Dátum: 2010.08.03 08:43:55 »
Kedves Versosok!

Leendő autómmal(Corolla Verso 2-es) kapcsolatban már csak egy dolgot kell tisztázni, ezért kérem a segítségeteket. Állandó munkaeszközöm elfér-e a csomagtartóban normál, 5 ülés használata mellett? Masszőrágyam 90x70x25 centiméteres bőröndhöz hasonlító tárgy, amit fektetve lehet szállítani. A csomagtartó magasságával(25 cm) és mélységével(70 cm) gondolom nincs probléma. Ami viszont több autónál már gondot okozott, az a csomagtartó szélessége(90 cm). A keréjárati ívek közötti legkisebb távolságra lennék kíváncsi, mert ide kell elférnie 90 centis "bőröndömnek".

Szélessége a legkeskenyebb ponton 105 cm. Amúgy az MMT váltóval szerintem nincs semmi baj, nálunk a feleségem automatába használja ha én vezetek akkor meg „manuálisba”
« Utoljára szerkesztve: 2010.08.03 08:49:19 írta kleingy »

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corolla Verso
« Válasz #2476 Dátum: 2010.08.03 08:50:16 »
Az M-MT váltó megszokást igényel és alapvetően nem problémás váltó, de ha szívózik, akkor a kocsi nem fog mozdulni. Van M-MT váltó topic, érdemes átolvasni. Ez egyébként egy kézi váltó, amit automatizáltak (vagy hogy szokták megfogalmazni a többiek), tehát nem igazi váltó, bólogatós.
         

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re: Corolla Verso
« Válasz #2477 Dátum: 2010.08.03 09:08:11 »
Megvolt a 90-ezres szerviz/olajcsere (csak a motorolaj lett cserélve, ui. a fékolaj még jól szerepelt a bemérésen) szerintem a 26 ezres ár igen baráti. Mindemellett jó érzésekkel vártam ki azt a bő egy órát amig elkészült :-).
Csak most akartam használni a hátsó szivargyujtó csatlakozót a szerviz óta a hűtőtáskához de nem ment. Azt hittem, hogy elfelejtették megnézni, vissza is mentem, hülyét is csináltam magamból  :wacko: ugyanis ismét megnézték és mind az első, mind a hátsó jó, de valszeg mind a hutőtáska, mind a kisnavi csatlakozója vacakolhat, mivel lehet olyan poziciót találni amin érintkezik.. :hmmmm:

Alighanem megnézem ezt a Homasitát amit ajánlottatok.

Ha valaki olyan kocsit futtat/vesz amiben van Toyota navi, jó ha tudja, hogy "brutálisan" frissitették a magyar adatbázist is (gondolom, hogy nem mindenhol ?) de Tapolcan rutinból akartam közlekedni Lesence fele, de rossz irányban jöttem ki. A navit bekapcsolva a rövid utat választva olyan földútra vitt be ami a 2007-es Mio map-on sincs rajta. Voltak pillanatok amikor inkább előre szaladtam gyalog, hogy lehet-e tovább menni. Hiába ez az adatbázis megy gondolom a 4x4-eseknek is  ;)
Volt, hogy a Tesco-parkoló volt "részletesen" mutatva ezen a kis szurke képernyőn :-

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla Verso
« Válasz #2478 Dátum: 2010.08.03 09:14:39 »
Az M-MT váltó megszokást igényel és alapvetően nem problémás váltó, de ha szívózik, akkor a kocsi nem fog mozdulni. Van M-MT váltó topic, érdemes átolvasni. Ez egyébként egy kézi váltó, amit automatizáltak (vagy hogy szokták megfogalmazni a többiek), tehát nem igazi váltó, bólogatós.
Igen. Automatizált (robotizált) működésű kézi váltó, már ami magát a felépítését illeti. Sajnos lehetnek vele mind elektromos, mind mechanikai problémák, amik költséges javításokhoz vezethetnek (több százezrekről beszélünk), és a nagyobb gond az, hogy a márkaszervízek közül is csak kevés olyan van, ahol valóban értenek hozzájuk és célirányosan tudják keresni az esetleges hibák okait.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

tartlev

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 114
Re: Corolla Verso
« Válasz #2479 Dátum: 2010.08.05 11:39:54 »
Sajnos lehetnek vele mind elektromos, mind mechanikai problémák, amik költséges javításokhoz vezethetnek (több százezrekről beszélünk),

Voltak már erre - több százezres tétel - példák vagy ez csak az elvi lehetőség?
« Utoljára szerkesztve: 2010.08.05 11:45:14 írta tartlev »

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: Corolla Verso
« Válasz #2480 Dátum: 2010.08.07 13:00:39 »
Gyerekek! A Verso "elment" :cry:, de maradt utána egy gyári, originál állapotú, dobozolt tetőcsomagtartó (alaptartó, 75 kg-ig terhelhető). Egyszer próbáltam fel a kocsira, hogy mégis hogyan kell feltenni, aztán visszacsomagoltam, nem volt rá szükség.
Ha valakit esetleg érdekel, olyan 30-35 ezer Ft körül elvihető. A 2004-2009. közötti évjáratokkal kompatibilis.
« Utoljára szerkesztve: 2010.08.07 13:06:27 írta Sanyesz »

tartlev

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 114
Re: Corolla Verso
« Válasz #2481 Dátum: 2010.08.11 11:15:58 »
Cserélt már valaki féklámpa izzót, mekkora meló ez?


Steve OP

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 105
Re: Corolla Verso
« Válasz #2483 Dátum: 2010.08.19 12:20:34 »
Tavasszal kérdeztem itt a forumon milyen felnit ajánlotok 16' helyett, 17'ost vagy 18'ost. Már egy jo idelye meg is vettem 2 garnitura használt 17'os gyári dcat-os felnit 215ös goodyerarrel, amiből összeraktam hibátlan felniket jo gumikkal másikat meg eladtam :-D ... de ami a lényeg mult hétvégén fel is sikerült raknom a kocsira...
Nem is gondoltam volna ennyit jelent a jobb gumi a kocsin! Eredetilen Dunlop SP Sport 3000es gumik voltak 205ös méretben 16"os felnivel, uj kora ota huzott a kocsi jobbra, szalonba nem foglalkoztak velem garanciába, merthogy biztos szar a gyári gumi azért huz, fizessek futomübeállitást azt jo lesz vagy vegyek másik gumit. Na midegy, 60e km-et azért elkocsikázta igy most feltettem az "uj" gumikat felnistől - ég és föld - sokkal stabilabb, el megy egyenesen a kocsi simán, nem kell ellentartani, fantasztikus :-)) ilyet ennél a kocsinál még nem tapasztaltam!
Lehet hogy a szélesebb gumik miatt, de ennél már a kisebb uthibák sem huzzák el a kormányt. A 205ös gumival ha rámentem egy akár kissebb uthibára is és nem fogtam a kormányt képes lett volna levinni az utrol mint valami kis kocsinál.
Igaz minimum fél literret többet kajált a járgány,de megérte! Biztos az is befolyásolta hogy ez a kerék nagyobb is igy kb 1-2 cm-el magasabb is lett a kocsi.
De amiről még jopárszor irogattunk a forumon, a km ora eltérése. Eddig kb 10-15 km-ert csalt nekem GPS szerint, most ez 3-4 km/orára lecsökkent. Mintha ezzel a kerekekkel kellett volna kiadni a kocsit.

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: Corolla Verso
« Válasz #2484 Dátum: 2010.08.19 21:56:19 »
Már egy jo idelye meg is vettem 2 garnitura használt 17'os gyári dcat-os felnit 215ös goodyerarrel, amiből összeraktam hibátlan felniket jo gumikkal másikat meg eladtam :-D ... de ami a lényeg mult hétvégén fel is sikerült raknom a kocsira...

Mintha ezzel a kerekekkel kellett volna kiadni a kocsit.
Nem tudom, milyen évjáratú a COV-od, de az enyém 2006-os volt és abban az időben csak a D-CAT modelleket adták 215/50R17-es gumikkal, a többi 205/55R16-os volt. A téli gumik nálam ez utóbbi méretűek voltak acélfelnin. A nyári gumikkal kb. 6 km/h volt a GPS szerinti eltérés, míg a téliekkel 10 km/h (hiszen nem váltóméret). :whistling:
Az OFF Mazdán mellesleg 19-es kerekek vannak. :eek:

Steve OP

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 105
Re: Corolla Verso
« Válasz #2485 Dátum: 2010.08.19 22:18:29 »
Enyém 2009es, az uccsok közül valo mert jött az ujabb, csak az már nem tetszett nekem. 2.2 d4d-sem van, igen 205/55R16 Dunlop SP Sport gumival amiről még jot nem hallottam, leszámitva hogy 5,5 - 6 között evett vele a kocsi. Ezzel csalt nekem sokat a km ora, ezért vettem meg rá 2008as avensis DCAT-rol a 17es gumi+felni szettet mert ez nagyobb igy egyből pontosabban mér a km orám meg jobban is néz ki vele a kocsi.


Már egy jo idelye meg is vettem 2 garnitura használt 17'os gyári dcat-os felnit 215ös goodyerarrel, amiből összeraktam hibátlan felniket jo gumikkal másikat meg eladtam :-D ... de ami a lényeg mult hétvégén fel is sikerült raknom a kocsira...

Mintha ezzel a kerekekkel kellett volna kiadni a kocsit.
Nem tudom, milyen évjáratú a COV-od, de az enyém 2006-os volt és abban az időben csak a D-CAT modelleket adták 215/50R17-es gumikkal, a többi 205/55R16-os volt. A téli gumik nálam ez utóbbi méretűek voltak acélfelnin. A nyári gumikkal kb. 6 km/h volt a GPS szerinti eltérés, míg a téliekkel 10 km/h (hiszen nem váltóméret). :whistling:
Az OFF Mazdán mellesleg 19-es kerekek vannak. :eek:

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: Corolla Verso
« Válasz #2486 Dátum: 2010.08.19 22:31:11 »
Ma vitte el az új tulaj a Verso-t a kaposvári Mazda kereskedésből. Öt nap alatt eladták, jó vétel volt. :) Ha jól tudom, Szarvasra került, azaz az ország másik végébe. (Megvette a téli kerekeket és a tetőcsomagtartót is). Innen kívánok sok szerencsét és sok örömet hozzá, hátha mostantól már olvassa a fórumot, mint új Toyota tulajdonos. :1eye: ... azért sajnálom a COV-ot, jó társ volt. :cry:
« Utoljára szerkesztve: 2010.08.19 22:34:20 írta Sanyesz »

tartlev

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 114
Re: Corolla Verso
« Válasz #2487 Dátum: 2010.08.24 23:00:10 »
Cserélt már valaki féklámpa izzót, mekkora meló ez?

A kézikönyv elolvasással és izzókészlet előszedéssel sem több 3 percnél. Csomagtartó belső oldalsó takarólemez lepattint, lámpa belső egyben kiszed (két kis pattintható cucc fogja középtájon), abban van az összes izzó, a fék 21W (a ködlámpa is, végszükség esetén ez jól jön, mint most nekem is :))

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Corolla Verso
« Válasz #2488 Dátum: 2010.08.28 15:56:29 »
Sziasztok,

valakinek nem ismerősek esetleg ezek a kocsik? "szakértő szemmel" mit tudnátok róluk mondani így leírás / képek alapján?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla_verso/toyota_corolla_verso_1.8_linea_sol_digit_klima-3928314
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla_verso/toyota_corolla_verso_1.8_linea_sol-3858129
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla_verso/toyota_corolla_verso_1.8_linea_sol-4047914
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla_verso/toyota_corolla_verso-3581681

Az 1. MMT váltós, én kihagynám, ráadásul havas képek vannak, ami azt sejteti, hogy régóta árulják. (Ettől még persze lehet jó is.)
A 2. taxi volt, nem forszíroznám.
A 3.nál első ránézésre nincs semmi guzmi, ennek talán érdemes utánajárni,
a 4.-nél meg fel kell hívni a szolniki szervizt, mert náluk volt szervizelve a kocsi, hogy mit tudnak róla mondani.
music     

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Corolla Verso
« Válasz #2489 Dátum: 2010.08.31 18:30:24 »
Sziasztok,

valakinek nem ismerősek esetleg ezek a kocsik? "szakértő szemmel" mit tudnátok róluk mondani így leírás / képek alapján?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla_verso/toyota_corolla_verso_1.8_linea_sol_digit_klima-3928314
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla_verso/toyota_corolla_verso_1.8_linea_sol-3858129
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla_verso/toyota_corolla_verso_1.8_linea_sol-4047914
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla_verso/toyota_corolla_verso-3581681

Az 1. MMT váltós, én kihagynám, ráadásul havas képek vannak, ami azt sejteti, hogy régóta árulják. (Ettől még persze lehet jó is.)
A 2. taxi volt, nem forszíroznám.
A 3.nál első ránézésre nincs semmi guzmi, ennek talán érdemes utánajárni,
a 4.-nél meg fel kell hívni a szolniki szervizt, mert náluk volt szervizelve a kocsi, hogy mit tudnak róla mondani.

Kösz szépen! Honnan tudod hogy taxi? Sajnos a jelenleg futó egyéb projektjeink miatt kénytelen leszek lemondani a VFerso-ról, és "sima" Corolla kombi lesz... Majd néhány év múlva :-)