Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1559228 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re: Corolla Verso
« Válasz #2460 Dátum: 2010.07.20 20:23:20 »
Köszi, az 1000 km-es tűréssel számoltam de még az 1500 is kevés lenne mert még itthon is futkorászni kell.
Mennyi a COV-nak kb a nagyszervize itthon?
Nem tudom, merre laksz, de ha meg tudod oldani, vidd el az M+F-hez. Biztosan jobban jársz vele, mint odakint. Pláne, ha még olajat is tudsz magad szerezni...
Én is ezt javaslom, annyival kiegészítve, hogy olajat tudsz venni Soltvadkert mellett a Variens kft-nél (nem reklám, ők az importőrei a Statoilnak, amit én is használok a Coriban. Nekem 10-12 ezer körül volt a megfelelő minősítésű fullszint 5w30as olaj.). A boltjuk kb 10 km-re van a kiskőrösi szerviztől, és tudsz nem messze enni egy nagyon jó fagyit is.

Köszi, Nézem a kollégám szkennelt számláját, a 4 l Full Synt 5W 30-as koddal szereplő olaj 40 euro
az 1 liter fékolaj 15 euro. az 1,9-es szorzóval számitott munkadij 85,50 euro.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Corolla Verso
« Válasz #2461 Dátum: 2010.07.20 20:51:24 »
Hm, milyen korrekt áron adják ott az olajat... Csak nekünk, gazdagoknak adják itt drágán...
Gabe 254.

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Corolla Verso
« Válasz #2462 Dátum: 2010.07.23 11:30:33 »
Sziasztok,

valaki lenne Nagymaros / Vác, netán BP IX / XIII környékén, akinél megszemlélhetném a COV belsejét, némi "idegenvezetéssel" is egybekötve?
A szívem nagyon ehhez a modellhez húzna a Carina után, viszont a másik jelölt (C-max) jóval olcsóbb, bár kisebb a csomagtartója ahogy láttam...

Ja, 2005-ös évjáratban gondolkozok, tehát valami egyező kiadás érdekelne :-)


Kösz!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Corolla Verso
« Válasz #2463 Dátum: 2010.07.28 16:03:21 »
Belül mi a különbség - a 7 ülés lehetősége nem érdekes - eközötti és eközötti típusú Verso közt?
Értem ezalatt a méreteket, ülés lehajtási lehetőségeket, felszereltséget, stb.
music     

tartlev

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 114
Re: Corolla Verso
« Válasz #2464 Dátum: 2010.07.29 21:47:40 »
Segítsetek légyszives, hogyan lehet a belső világítás panelt (szürke négyszögletes műanyag, amiben a lámpák és kapcsolók vannak) leszedni a plafonról, hogy a belsejéhez hozzáférjek?

A lámpabúrát kell kipattintani (legalább az izzócseréhez nem kell szerizbe vinni...), azalatt van 2 csavar, ezek fogják az egész panelt. A panel két részből áll függőleges irányban, szét lehet pattintani a szélvédő felé eső oldalon és hozzá közel az oldalán, viszont a hátulját már csúsztatni kell, nem lehet pattintani, mert letörik. És akkor lehet hozzáférni a kapcsolókhoz...

tartlev

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 114
Re: Corolla Verso
« Válasz #2465 Dátum: 2010.07.29 22:18:42 »
Belül mi a különbség - a 7 ülés lehetősége nem érdekes - eközötti és eközötti típusú Verso közt?
Értem ezalatt a méreteket, ülés lehajtási lehetőségeket, felszereltséget, stb.

Gyerekülés topikból? :)

Mikor én ezt kérdeztem a kereskedésben, akkor azt mondták, hogy teljesen más konkstrukció a kettő, motor, kasztni, minden.
Én csak pár percre ültem bele a régibe, de nekem kisebbnek tűnt, a belseje "régi japán autós", ellenben az újjabbal. Nem mértem bele gyereket és ülést, csak beleültem és érzésre volt kisebb.
Ami biztos, hogy az újabb verzió csurig van légzsákkal alapáron (9), Sol-ban van 4 elektromos ablak (gyerekek ugye...), auto klíma, tempomat, hátsó ülések előre-hátra csúsztatatóak és támla dönthető (nálunk pl. amíg kicsik a gyerekjek az üloést szinte teljesen előre lehet csúsztatni és így lényegesen nagyobb a csomagtartó), és vállmagasságig vas (a régi meg derékig, kb. mint egy Picasso). Szerintem a régiben ezek nem nagyon voltak benne. Plusz ha nem túl idős, akkor lehet 2 év garanciát venni.
Nálam kb. ezek döntöttek, meg hogy az egész újabb.
Szerintem ha elmész valamelyik Toyota kereskedésbe, ott tudsz próbálni és mérni is, bár ezt gondolom te is tudod.

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Corolla Verso
« Válasz #2466 Dátum: 2010.07.30 09:47:34 »
Sziasztok,

nézem http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla_verso/toyota_corolla_verso_1.8_linea_sol_m-mt-4026434 ezt az autót, és meglepően olcsónak gondolom a többihez képest.
Szerintetek?
Az MMT váltó mennyire rizikós? Mert kb. 5 éves kocsira lenne pénzem, és 6-8 évig megtartanám...

Kösz!

tartlev

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 114
Re: Corolla Verso
« Válasz #2467 Dátum: 2010.07.30 11:10:55 »
Sziasztok,

nézem http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla_verso/toyota_corolla_verso_1.8_linea_sol_m-mt-4026434 ezt az autót, és meglepően olcsónak gondolom a többihez képest.
Szerintetek?
Az MMT váltó mennyire rizikós? Mert kb. 5 éves kocsira lenne pénzem, és 6-8 évig megtartanám...

Kösz!

Akartam szólni neked, hogy a IX. kerületben ma tudok mutatni egy Versot (2006, MMT), sajnos csak ma, mert amúgy motorral járok. Ha aktuális még, akkor szólj (tartlev kuk freemail p hu).

Satriani

  • Vendég
Re: Corolla Verso
« Válasz #2468 Dátum: 2010.07.30 11:27:05 »
Az MMT váltó mennyire rizikós?

Toyota viszonylatban nagyon. Voltak problémák a váltó melegedésével kapcsolatban, amit állítólag egy visszahívásnál orvosoltak, de az én bizalmam elszállt. Ha ilyen hosszú időre terveznék egy autóval, nem bonyolítanám, kézi váltóval venném. (Van az általános fórumrészben szaktopik, olvass bele.)

Más oldalról az MMT egy hosszabb próba alapján nekem nem tűnt túl finomnak, erősen szokni kellene a működését. Nem vennék MMT-s autót - nyilván a tulajok, akiket már nem zavar, máshogy látják.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Corolla Verso
« Válasz #2469 Dátum: 2010.08.01 00:20:13 »
Gyerekülés topikból? :)
kirándultam egyet oda is... :D

ezek szerint a régebbi verso felejthető ebből a szempontból.
köszi
music     

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Corolla Verso
« Válasz #2470 Dátum: 2010.08.01 08:07:54 »
Köszi Tartlev kollégának a részletes kocsiábemutatást live :-)

NÉhány dolog:
-2005-ös felszereltségi szinteket hol találhatom meg a COV-hoz? Opciók, stb...
-Előző Verso (2005) katalógusa nincs valakinek? A méretek, stb is érdekelnének
-A hátsó övek "beakadósak"? Tehát ha kihúzom teljesen, akkor már csak visszaengedni lehet végig, kihúzni tovább nem, igaz? (Ave-Carina ilyen volt, ezt elfelejtettem megnézni)


Kösz!

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corolla Verso
« Válasz #2471 Dátum: 2010.08.01 09:33:47 »
Így hirtelen most a 2 oldalas katalógust találtam csak meg. Katt ide.
Itt töltheted le (max 10 letöltés, úgyhogy más csak úgy poénból ne szedje le plíz).
         

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corolla Verso
« Válasz #2472 Dátum: 2010.08.01 10:28:14 »
Beszkenneltem a COV II. katalógust is big_mafának.  :szemez:
         

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Corolla Verso
« Válasz #2473 Dátum: 2010.08.01 20:58:17 »
Beszkenneltem a COV II. katalógust is big_mafának.  :szemez:


Köszönöm!

A szuper kis táblázatomban, ami naggyon tudományos az autótípus kiválasztását illetően (és már csak a C-max illetve a COV maradt versenyben) van egy olyan oszlop is, ami a "klubtevékenységet" jelöli. Asszem egyértelmű, merre billen itt a léc.. :-)

Leszedtem, lehet szabadon töltikézni!

trizso

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re: Corolla Verso
« Válasz #2474 Dátum: 2010.08.02 01:17:06 »
Kedves Versosok!

Leendő autómmal(Corolla Verso 2-es) kapcsolatban már csak egy dolgot kell tisztázni, ezért kérem a segítségeteket. Állandó munkaeszközöm elfér-e a csomagtartóban normál, 5 ülés használata mellett? Masszőrágyam 90x70x25 centiméteres bőröndhöz hasonlító tárgy, amit fektetve lehet szállítani. A csomagtartó magasságával(25 cm) és mélységével(70 cm) gondolom nincs probléma. Ami viszont több autónál már gondot okozott, az a csomagtartó szélessége(90 cm). A keréjárati ívek közötti legkisebb távolságra lennék kíváncsi, mert ide kell elférnie 90 centis "bőröndömnek".                               

 Hajrá mérnökök!