Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1558993 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re: Corolla Verso
« Válasz #2445 Dátum: 2010.07.19 09:18:07 »
Nos, úgy döntöttünk, lecseréljük a Versot :surrender:. Ami eddig szóba jött, mint lehetséges alternatíva: 1. Egy új Verso (2.2 D-Cat Premium M/T) 2. Mitsubishi Outlander 2.2 DI-D 3. Mazda CX-7 2.2D
Az lenne a kérdésem, érdemes-e a Versoból a gyári NAVI-s változatot megcélozni? Van-e valakinek tapasztalata e téren?
Elég kevés infót tudni róla. Amit tudok: 40GB HDD alapú adattárolás, ebből 30GB (:eek:) a navi, 10 GB zenei célokra, 7"-os kijelző. Ha jól láttam, akkor fizetős a navi frissítés. Tolatókamera képének megjelenítése.
Ami érdekelne: ki szállítja a magyar térképet, mekkora ennek itthoni lefedettsége, mi módon lehet a zenéket felmásolni a HDD-re, hogyan műxik a rádiórésze (érintőképernyő stb.)?
Sajnos tapasztalataim szerint még az értékesítők sem tudnak róla sokat. A felára viszont 440 ezer Ft, ami nem kevés, főleg, ha itthoni viszonylatban csak korlátozottan (lenne) használható.

Nekem csak a kis fekete-fehér kijelzős NAVIm van, de még az is igen jó, mivel az alagutakban is tudja, hogy hol merre kell menni. (pl. Brusszelben a város alatt elég jó alaguthálózat van elágazásokkal és ott a "kisnavi" ami csak GPS-es az meghal (Van egy, kulön hordozható navink is és igy tudjuk, hogy a beépitett az inditás után azonnal tettre kész, mig a kisnavinak még meg kell keresnie a műholdakat stb.)

A kollégámnak van egy tolatókamerás, orrkamerás, nagynavis COV-ja, ő azt nagyon dicsérte ill. elégedett vele.

A TNS-310-et most frissitettem de már a 2007-2008 óta van benne Magyarország is a fontosabb részekkel. Megpróbálok bővebb infót szerezni a kollégától.

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: Corolla Verso
« Válasz #2446 Dátum: 2010.07.19 10:43:16 »
Megpróbálok bővebb infót szerezni a kollégától.
Köszi. Az a helyzet, hogy engem elsősorban Magyarország érdekelne.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Corolla Verso
« Válasz #2447 Dátum: 2010.07.19 11:03:38 »
Anno Misi tobbszor is irta, hogy az uj terkepek mar majd' 100%-os lefedettseguek Magyarorszagon.
pl itt
Amugy tud magyarul beszelni az a navigacio?


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Corolla Verso
« Válasz #2448 Dátum: 2010.07.19 15:31:12 »
Na, akkor beszámolok az eddigi tapasztalatokról, mert néhány itt felmerült problémára is választ adhat esetleg.
Az alany egy február végi 2.0D4-D Verso, 7 személyes változat, amit a gyakorlatban is bizonyított, és navis, tolatókamerás.
Egymás mellett elfér három gyermekülés. Igaz, mi nem így használtuk, mert három igen kiskorú (8 hónap, 2 év, 2,5 év) gyermek ült bennük a 4 felnőttel, de azt bizton állíthatom, hogy ilyen leosztásban még az is megoldható, hogy a harmadik sorban üljön egy felnőtt, hiszen az előtte ülő gyerek székét is egy kicsit előbbre lehet tolni. Nem azt mondom, hogy Bergentől Lisszabonig egyben ki lehet bírni, de 1-2 órás út bevállalható maradandó egészségkárosodás nélkül. az is igaz, hogyha mögöttem (185cm) volt a hordozó, akkor nem tudtam annyira hátratolni a vezetőülést, hogy kényelmesen elférjenek a lábaim, de ez a Versonál 25(!) centivel hosszabb Avéban sincsen másképp. A csomagtartó még 7 személlyel is volt akkora, hogy egy kis ügyeskedéssel befért egy babakocsi, is kb. 2-3 hátizsáknyi cucc, de ilyenkor a hordozó alá, sőt a kisgyerekek lába alá is fér még csomag. A navi jól használható, valóban még alagutakban is műxik, pedig némelyik eléggé lemegy, de előfordul olyan pl., hogy az egyik brüsszeli mellékutca egyirányúsága rosszul lett beprogramozva, ezért csináltat veled egy háztömbnyi felesleges kerülőt - amúgy azt korrekten. Egyébként angol-német-holland-francia nyelveken tud az itteni, a lúzermenü (értsd: user manual) meg sajna franciául van...
A tolatókamera megléte és képe is megszokást igényel, mert elsőre az ember nehezen tudja eldönteni, hogy a tükörbe nézzen, vagy hátrafelé - és ugye egyrészt 20 évnyi megszokást nem könnyű átnevelni;  bár ellent is kell mondanom, mert a 6. sebesség létét könnyebb nem elfelejteni; egyelőre inkább hátrafordultam, de olyankor tényleg jól jön, amikor azt kell eldönteni, hogy menjek-e még 20 centit, vagy ne.
Az autóba eddig 3800 km került, tehát még be sem járatódott, az eddigi átlagfogyija a bc szerint 7,4 (a gyári adat 7,1) - ez ténylegesen nem tudom, mennyi, majd a hazafelé jövésről lesz adatom, de annyit tudni kell még, hogy egy-egy vidéki utat leszámítva végig Brüsszelben volt használva, és itt elég sokszor van dugó, illetve a nem tuúl jól megoldott parkolóhelyzet miatt elég sok parkolás is emeli.
Összességében ha lenne a kellő mennyiségű pénzem, elfogadnám.
music     

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re: Corolla Verso
« Válasz #2449 Dátum: 2010.07.19 18:48:17 »
Elnézést, de itt is megkérdezem a szervizes kérdésemet, mivel ugy érzem, hogy már nem fér bele a "hazaút" a megszokott brüsszeli szervizig.
Szóval, egy pillanatra elbizonytalanodtam, mivel már nem csak én vezetem a COV-ot és hirtelen gyorsan gyarapodnak a kilométerek BP-Balaton viszonylatban.
Kérdésem, ha októberben 72600-nál volt a "75 ezres"szerviz és most 87600-on áll a kilométeróra, akkor mikor (hova :-)  ) kell szervizbe vinni?
Jól emlékszem, hogy ha lement a 15 ezer km akkor nyomás a szervizbe, ráadásul ez a 90-es egy nagyszerviz.  :hmmmm:
 

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Corolla Verso
« Válasz #2450 Dátum: 2010.07.19 18:55:51 »
Nekem plusz/minusz 1500km turest mondtak, ami ugye meghosszabithatja a ciklust 18000km-ig. Amugy en siman visszamennek, a 90ezret fogja nezni mindenki, nem az elohoz kepest szamolgatjak az emberek... Az olajnak/ szuroknek nem szabadna, hogy gond legyen, a tobbi alkatresz, amitol nagyszerviznek szamit meg 90ezeres/45ezres ciklusra van tervezve.
kisa
born to ride

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re: Corolla Verso
« Válasz #2451 Dátum: 2010.07.19 19:12:37 »
Nekem plusz/minusz 1500km turest mondtak, ami ugye meghosszabithatja a ciklust 18000km-ig. Amugy en siman visszamennek, a 90ezret fogja nezni mindenki, nem az elohoz kepest szamolgatjak az emberek... Az olajnak/ szuroknek nem szabadna, hogy gond legyen, a tobbi alkatresz, amitol nagyszerviznek szamit meg 90ezeres/45ezres ciklusra van tervezve.

Köszi, az 1000 km-es tűréssel számoltam de még az 1500 is kevés lenne mert még itthon is futkorászni kell.
Mennyi a COV-nak kb a nagyszervize itthon?

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Corolla Verso
« Válasz #2452 Dátum: 2010.07.20 08:21:22 »
1000km vagy + 1 honap a tures.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Corolla Verso
« Válasz #2453 Dátum: 2010.07.20 08:40:19 »
Mennyi a COV-nak kb a nagyszervize itthon?
Probalj meg irni egy emailt oda, ahova jarni szoktal vele. Mar ha szoktak valaszolni az emailekre...


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Corolla Verso
« Válasz #2454 Dátum: 2010.07.20 14:54:27 »
Köszi, az 1000 km-es tűréssel számoltam de még az 1500 is kevés lenne mert még itthon is futkorászni kell.
Mennyi a COV-nak kb a nagyszervize itthon?
Nem tudom, merre laksz, de ha meg tudod oldani, vidd el az M+F-hez. Biztosan jobban jársz vele, mint odakint. Pláne, ha még olajat is tudsz magad szerezni...
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Corolla Verso
« Válasz #2455 Dátum: 2010.07.20 14:56:34 »
az eddigi átlagfogyija a bc szerint 7,4 (a gyári adat 7,1) - ez ténylegesen nem tudom, mennyi, majd a hazafelé jövésről lesz adatom, de annyit tudni kell még, hogy egy-egy vidéki utat leszámítva végig Brüsszelben volt használva, és itt elég sokszor van dugó, illetve a nem tuúl jól megoldott parkolóhelyzet miatt elég sok parkolás is emeli
plusz még a hihetetlenül rosszul beállított lámparendszerek - a zöldhullám fogalma itt szinte ismeretlen - is, nem is kevéssel.
music     

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Corolla Verso
« Válasz #2456 Dátum: 2010.07.20 16:51:47 »
Köszi, az 1000 km-es tűréssel számoltam de még az 1500 is kevés lenne mert még itthon is futkorászni kell.
Mennyi a COV-nak kb a nagyszervize itthon?
Nem tudom, merre laksz, de ha meg tudod oldani, vidd el az M+F-hez. Biztosan jobban jársz vele, mint odakint. Pláne, ha még olajat is tudsz magad szerezni...
Én is ezt javaslom, annyival kiegészítve, hogy olajat tudsz venni Soltvadkert mellett a Variens kft-nél (nem reklám, ők az importőrei a Statoilnak, amit én is használok a Coriban. Nekem 10-12 ezer körül volt a megfelelő minősítésű fullszint 5w30as olaj.). A boltjuk kb 10 km-re van a kiskőrösi szerviztől, és tudsz nem messze enni egy nagyon jó fagyit is.
Gabe 254.

tartlev

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 114
Re: Corolla Verso
« Válasz #2457 Dátum: 2010.07.20 19:20:20 »
Segítsetek légyszives, hogyan lehet a belső világítás panelt (szürke négyszögletes műanyag, amiben a lámpák és kapcsolók vannak) leszedni a plafonról, hogy a belsejéhez hozzáférjek?

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re: Corolla Verso
« Válasz #2458 Dátum: 2010.07.20 20:15:44 »
az eddigi átlagfogyija a bc szerint 7,4 (a gyári adat 7,1) - ez ténylegesen nem tudom, mennyi, majd a hazafelé jövésről lesz adatom, de annyit tudni kell még, hogy egy-egy vidéki utat leszámítva végig Brüsszelben volt használva, és itt elég sokszor van dugó, illetve a nem tuúl jól megoldott parkolóhelyzet miatt elég sok parkolás is emeli
plusz még a hihetetlenül rosszul beállított lámparendszerek - a zöldhullám fogalma itt szinte ismeretlen - is, nem is kevéssel.
Mi az a zöld hullám? :-) , ami viszont van az a piros hullám... az legalább működik...

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re: Corolla Verso
« Válasz #2459 Dátum: 2010.07.20 20:18:46 »
Köszi, az 1000 km-es tűréssel számoltam de még az 1500 is kevés lenne mert még itthon is futkorászni kell.
Mennyi a COV-nak kb a nagyszervize itthon?
Nem tudom, merre laksz, de ha meg tudod oldani, vidd el az M+F-hez. Biztosan jobban jársz vele, mint odakint. Pláne, ha még olajat is tudsz magad szerezni...
Kollégám nemrég vitte el ugyanigy 90-esre kb 190 EUR volt fékolaj/szűrő és cserével együtt (pollenszűrő is) (5/30Ws sull synt olajjal)

itt ahogy érdeklődtem 40-45 e körül