Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1557402 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Steve OP

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 105
Re: Corolla Verso
« Válasz #2430 Dátum: 2010.07.07 12:19:28 »
Van 4db 17"os ( 114, ET 45, 7 x 17) toyota alufelnim COV-rol,amit egy haverom megvenne, avensis I.-ese van de nem tudom jo-e rá. Azt tudom a IIes avensisre már jo, nem tudjátok I.esre is??

tartlev

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 114
Re: Corolla Verso
« Válasz #2431 Dátum: 2010.07.09 22:27:50 »
:( :( :(

Este az asszony indulna a gyerekekért, az autó nem reagál. Semmire, a központi zár az ajtóról nem megy, kulcsot beletéve semmi reakció, fel se villan semmi. Akksit megnézem, sarukat le-fel, semmi. Előtte pár órával jöttünk meg egy kb. 40 km-es útról, semmi extra nem volt. Azóta áll az udvaron.

Telefon az assistance-nak, távolról nem tud segíteni, a leírásom alapján nem is próbálnak(!) helyszíni javítást, de küld valakit elvinni az autót, bár már csak hétfőn tudnak a szervizben vele foglalkozni (péntek este van). Miskolcon persze, én Ózdon vagyok (60 km). Odaviszik, de érte megyek ahogy akarok. Csere járna, ha 50 km-re vagyok a forgalmiban jelzett helytől. Nem vagyok...

Kb. fél óra múlva magától(!) elkezd valami zúgni, ciripelni az utastéri biztosítékok mellett egy Toyota feliratú 2x2 centis szürke kocka... Ez vajon mi lehet?
Most itt áll az udvaron, ciripel és hétfőig vár... 3.5 éves Toyota 35e km-rel... Eddig egyszer sem volt vele semmi...

Ma kórházban voltunk a kisfiammal, ha nem javul (szerencsére talán igen, de nem akarom elkiabálni), akkor holnap Budapestre kéne utaznunk, több napos kórházi kezelésre... Ha nem lenne itt a szüleim autója véletlenül, nem tudom mit csinálnék...

Hihetetlen...

Tudna valaki segíteni, hogy MMT-s autót hogyan lehet kulcs nélkül vontatni? Csak a kis csavarhúzóhelyen benyomom a váltó felett, váltó le N-be és kész?

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Corolla Verso
« Válasz #2432 Dátum: 2010.07.09 22:35:22 »
Részvét!

Csak egyetlen infó egyelőre: a 2x2 centis kocka egy relé. Ha csak azzal van az egyikkel baj, akkor viszonylag könnyen-olcsón orvosolható.
Gabe 254.

tartlev

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 114
Re: Corolla Verso
« Válasz #2433 Dátum: 2010.07.09 22:39:05 »
Részvét!

Csak egyetlen infó egyelőre: a 2x2 centis kocka egy relé. Ha csak azzal van az egyikkel baj, akkor viszonylag könnyen-olcsón orvosolható.
Köszi, hát pont ezért érdekes, hogy nem tud valaki idejönni egy jó "kockával", mikor mondom a telefonban, hogy ez ciripel.... De tudom, számítógépre kell tenni, blabla...

Remélem, hogy az Extracare mindent fedez, bármi is van még ezen kívül, ha van.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Corolla Verso
« Válasz #2434 Dátum: 2010.07.09 22:42:26 »
Ha semmi nem megy, akkor alapvetően lemerült akumulátorra gyanakodnék. Hibás riasztó a feleségem gépében is le tudta szívni pár óra alatt a vadi új akut is, mióta megszűntettem a szerkezetet, egyszersem fordult elő, hogy nem indult áramszünet miatt.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

tartlev

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 114
Re: Corolla Verso
« Válasz #2435 Dátum: 2010.07.09 22:47:12 »
Ha semmi nem megy, akkor alapvetően lemerült akumulátorra gyanakodnék. Hibás riasztó a feleségem gépében is le tudta szívni pár óra alatt a vadi új akut is, mióta megszűntettem a szerkezetet, egyszersem fordult elő, hogy nem indult áramszünet miatt.


Bennem is felmerült, de az akksi zöld "Ready"-ben van...

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Corolla Verso
« Válasz #2436 Dátum: 2010.07.09 22:56:45 »
Világítást nézd meg! A zöld pötty tájékoztató jelegű!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

tartlev

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 114
Re: Corolla Verso
« Válasz #2437 Dátum: 2010.07.09 22:59:56 »
Világítást nézd meg! A zöld pötty tájékoztató jelegű!
A világítás minden mástól független és kéne mennie, ha semmi nem megy akkor is? Holnap megnézem, lehet, hogy töltőre is teszem a biztonság kedvéért, csak nem nagyon akarok még nagyobb bajt csinálni...

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Corolla Verso
« Válasz #2438 Dátum: 2010.07.09 23:12:05 »
A világítás a motortól tljesen fügetlen biztosítékokon van, az utastérvilágítás, meg a központi zár szintén.

-Ha az utastérvilágítás működik, de a fényszórót felkapcsolva jelentősen halványodik, vagy alig világít akkor szinte biztos, hogy akku a hiba oka.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re: Corolla Verso
« Válasz #2439 Dátum: 2010.07.10 07:55:01 »
Egy két fejlemény:
Szivargyujtó elosztó megvéve, olyan amin van egy vezeték is, hogy kényelmesen hátraérjen a hutőládához.
Elol a szivargyujtóba bedugva, majd kb 15 perc mulva jelzik, hogy mégse megy a hutodoboz ventillátora, kicsit igazitás a csatlakozón, majd káromkodás és hálálkodás, hogy nem gyulladt, ki. Ugyanis tuzforró. Ezekszerint valamiért nem birta a terhelést, összeolvadt a csatlakozó. De szerencsere a elért a konzolig a hutó sajatja, legfeljebb mást nem lehetett hasznalni. (pl kisnavit).

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re: Corolla Verso
« Válasz #2440 Dátum: 2010.07.10 08:05:01 »
Kellemesebb hir, nyári gumi ugyben egy tapasztalat, a Continental Premium Contact 2 (W) most lett először kipróbálva kicsithosszabb távon (1380 km).
2,5-re lettek felfujva, 4 személy és rengeteg cucc miatt. Már korábban is "éreztük", hogy talan csendesebb, de most egyértelművé vált, hogy ez a gumi csendesebb az eredeti Dunlop 4 évszakosnál. Ami határozottan meglepő völt, hogy a kocsi stabilitása megnőtt. Máskor 160 körül már lehetett érezni, hogy kezd "imbolyogni" vagy valami ami érezteti, hogy "nem ollan" stabil. Most ez az érzés az ora szerinti 195-ig elmaradt ! (ekkor bekapcsolódott a hátsó ülésről az automata sebességkorlátozó- "Jézusmárja....")
De a 170 körüli tartományokban is a hirtelen fékezéseknél (pajkos kamionosok miatt feltorlódó kocsik) is határozott stabilitás volt érezhető.
A fogyasztást nem igazán tudjuk mert sok volt a "stau" meg ahol nem ott utépités, a maradék részen már Regensburg fele a fenti sebességek. De a tankoláskor számitott érték 8,9 volt 700 km-re amiben stau, gyors szakaszok illetve egy kis Ausztria is volt. Majd meglátjuk milyen lesz ez az esőben, mivel az eső jelentős tényezőként szerepelt a gumiválasztásban.

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re: Corolla Verso
« Válasz #2441 Dátum: 2010.07.10 08:14:11 »
Bocs, de még 1 dolog.
Tekintettel a frissitésekre/utépitésekre a nyugati végeken (UK, B, D, FR) nagy nehezen rászántam magam a Toyota navi frissitésére (TNS 310) Igy most az eredeti 2006-2007-es verzióju 3 DVD-s készlet eladás előtt áll. Ennek az ára kb 60 - 80 Eur lehet (Ebay-t nezegetem). Ha valakit innen a fórumról érdekel akkor 50 eur (+ postakoltséggel elvihető). kb. Aug 12-ig Budapest - Veszprém körzetében személyesen is át tudom adni.
A 2006-hoz képest ezen már rajta van Magyarország is :-)

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re: Corolla Verso
« Válasz #2442 Dátum: 2010.07.17 11:51:25 »
Bocs, de még 1 dolog.
Tekintettel a frissitésekre/utépitésekre a nyugati végeken (UK, B, D, FR) nagy nehezen rászántam magam a Toyota navi frissitésére (TNS 310) Igy most az eredeti 2006-2007-es verzióju 3 DVD-s készlet eladás előtt áll. Ennek az ára kb 60 - 80 Eur lehet (Ebay-t nezegetem). Ha valakit innen a fórumról érdekel akkor 50 eur (+ postakoltséggel elvihető). kb. Aug 12-ig Budapest - Veszprém körzetében személyesen is át tudom adni.
A 2006-hoz képest ezen már rajta van Magyarország is :-)
No nem mintha tolongás lenne, de pontositok, hogy ez a 2007-2008-as 3 DVD-s készlet.

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: Corolla Verso
« Válasz #2443 Dátum: 2010.07.18 11:27:26 »
Nos, úgy döntöttünk, lecseréljük a Versot :surrender:. Ami eddig szóba jött, mint lehetséges alternatíva: 1. Egy új Verso (2.2 D-Cat Premium M/T) 2. Mitsubishi Outlander 2.2 DI-D 3. Mazda CX-7 2.2D
Az lenne a kérdésem, érdemes-e a Versoból a gyári NAVI-s változatot megcélozni? Van-e valakinek tapasztalata e téren?
Elég kevés infót tudni róla. Amit tudok: 40GB HDD alapú adattárolás, ebből 30GB (:eek:) a navi, 10 GB zenei célokra, 7"-os kijelző. Ha jól láttam, akkor fizetős a navi frissítés. Tolatókamera képének megjelenítése.
Ami érdekelne: ki szállítja a magyar térképet, mekkora ennek itthoni lefedettsége, mi módon lehet a zenéket felmásolni a HDD-re, hogyan műxik a rádiórésze (érintőképernyő stb.)?
Sajnos tapasztalataim szerint még az értékesítők sem tudnak róla sokat. A felára viszont 440 ezer Ft, ami nem kevés, főleg, ha itthoni viszonylatban csak korlátozottan (lenne) használható.

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Corolla Verso
« Válasz #2444 Dátum: 2010.07.19 07:57:04 »
Sziasztok,

Néhány COV kérdés ha lehetne...
-nem tudjátok, a 2005-ös COV csomagterének a 415 literje az milyen üléspozícióban van megadva?
-Az övek "beakadósak"? (teljes kihúzás után nem lehet lazítani, csak szorítani - gyerekülés bekötéshez)
-Isofix van benne? Az 5. ülésen is?

Kösz!