Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1559323 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Corolla Verso
« Válasz #2415 Dátum: 2010.06.22 16:30:49 »
Nekem Verso II volt (bár igazából az a 3, csak az igazi egyest nem forgalmazták Európában).
Az itteni első generációban más volt az ülésrend és nem is volt 7 személyes kivitel.

Köszi - mindenképp bíztató. MÁr csak fel kell hajtanom valakit egy próbára Vác környékén..:-) NÉzzük csak a HaHu-t..

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Corolla Verso
« Válasz #2416 Dátum: 2010.06.22 17:38:31 »
Nem szeretnék túlzottan beleugatni, de nálunk a Priusban is elfér 3 gyerek hátul, a Carina beltere meg nagyobb. Szóval csak ezért még nem muszáj cserélni...

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Corolla Verso
« Válasz #2417 Dátum: 2010.06.22 18:22:38 »
Nem szeretnék túlzottan beleugatni, de nálunk a Priusban is elfér 3 gyerek hátul, a Carina beltere meg nagyobb. Szóval csak ezért még nem muszáj cserélni...


Középen csak 2 pontos öv van - és nem, nem fér be. Illetve igen, de csak az ajtónak szorítva, nem stabilan :-( Ilyen az ülések kialakítása....

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Corolla Verso
« Válasz #2418 Dátum: 2010.06.22 18:53:15 »
Középen csak 2 pontos öv van - és nem, nem fér be. Illetve igen, de csak az ajtónak szorítva, nem stabilan :-( Ilyen az ülések kialakítása....

A kétpontos öv kizáró ok, az igaz. Mi egyébként a PII mellett csak egyterűeket néztünk és mindegyikbe kompromisszum nélkül befértek volna az ülések. Konkrétan a COV-ba is.

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re: Corolla Verso
« Válasz #2419 Dátum: 2010.06.26 12:36:58 »
Sziasztok,

az AVE Verso topicban kezdtem, de hátha itt is lenne keresnivalóm...

Szóval a Carinát le kéne cserélni hamarosan, mer útban az új, 3. utód. Igazából sajnálom, mert olyan jól megvoltunk eddig.. :-(

Olyan autót szeretnék ami:
-7 személyes, bár 90%-ban 5 személlyel használnám, kivett / lehajtott leghátsó ülésekkel.
-A második sorba elfér három gyerekülés (5,2,0 éve kiindulásként)
-Biztonságos
-Megbízható
Van nekem értelme Corolla Versóban gondolkodni?

Kösz!

Kolléga aki előttem vette pár hónappal, mostmár 4 gyerekkel használja 2004 decembere ota a COV-ot.
Tapasztalatom szerint el tudta rendezni a hátsó ülésen (a 2 sor) a 3 szabvanyos gyerekülést.
Nagyon remélem, hogy tartós és biztonságos, mert még 10 évig szolgálnia kell :-)

tartlev

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 114
isofix
« Válasz #2420 Dátum: 2010.06.27 15:20:33 »
Sziasztok, 2006-os COV-ban biztosan kell lennie isofix-nek vagy opció volt? KOrában kerestem, de nem találtam, lehet, hogy csak én voltam figyelmetlen? Tök jó, hogy most jutott eszembe, mikor 1 óra múlva megyünk ülést venni :(

tartlev

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 114
Re: Corolla Verso
« Válasz #2421 Dátum: 2010.06.27 15:44:56 »
Nem tudtam, hogy kiskínai ül a motor előtt és dudálva kiabál. Így már minden világos  [rohog]

Van nekem értelme Corolla Versóban gondolkodni?

Kösz!

Kb. hasonló konstrukcióban használjuk (5, 3, 1 évesek), a kicsinek még hanyattülés van, rendesen befér, nem úgy mint 3 krumpliszsák. Van elég hely nekik minden tekintetben, nagyon szeretik. Én is szeretem, hogy ha kell, akkor befér melléjük egy felnőtt kényelmesen, ha a kicsit előre tesszük, plusz a fejükig tart az ajtó "rendes" része, van mellettük "anyag", nem csak üveg. A csomagtartó a nagy babakocsi miatta kicsit karcos, de hosszú útra kevesebb lábtér is simán elég, úgy van hely hátul is. A 2 hátsó ülést nekem macerás használni, 1 év alatt 2x használtuk összesen, plusz az az ötlet, hogy majd vidékről hozzuk a nagymamát magunkkkal az jó, csak éppen a babakocsi és egyebek miatt eddig sosem sikerült :)

tartlev

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 114
Re: isofix
« Válasz #2422 Dátum: 2010.06.27 16:46:20 »
Sziasztok, 2006-os COV-ban biztosan kell lennie isofix-nek vagy opció volt? KOrában kerestem, de nem találtam, lehet, hogy csak én voltam figyelmetlen? Tök jó, hogy most jutott eszembe, mikor 1 óra múlva megyünk ülést venni :(
Természetesen megtaláltam, én voltam béna, nem is értem...

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re: Corolla Verso
« Válasz #2423 Dátum: 2010.07.04 09:41:41 »
Kellemes jó reggel és jó időt vasárnapra :-).  Jóemberek segitsenek :-)
Azt hittük, hogy elromlott a kis hűtődobozunk ami a két ülés között/hátul levő csatlakozóból megyen/ment és most azért kipróbáltam az első szivargyujtóból is ahonnan viszont működik. Azaz, meg kell találnom szerdáig a bajságot, mert csütrötökön forróságban kell utazni vagy 860 km-t és navi is kellene egyszerre....
Hol/hogy lehet legjobban megtalálni és orvosolni ezt? Köszi,
Tamas.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corolla Verso
« Válasz #2424 Dátum: 2010.07.04 10:12:50 »
Ha nem tudsz addig villamosságist keresni (biztosíték, drótszakadás), akkor vegyél egy autósboltban (Homasita) egy ilyet:


         

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re: Corolla Verso
« Válasz #2425 Dátum: 2010.07.04 13:49:35 »
Ha nem tudsz addig villamosságist keresni (biztosíték, drótszakadás), akkor vegyél egy autósboltban (Homasita) egy ilyet:



Köszi, megnéztem a biztositékokat, ami pl külön szivargyujtóra van irva (asszem a 37-es 15 Amperes) az jó. Más eszköz seudom, hogy megy vele. Viszont a kombinált biztositékok esetében valami más funkció hiánya is jelezné, ha biztositék gond lenne.
Kérdés, szét kell szedni a két ülés nél levő boxot? Az aljában látok két csavart, azt elég kibányászni?
Nem tudom, hogy eshet/szakadhat le vezeték olyan helyen ami hozzá sem férhető :hmmmm:

de ez az elosztó mindenképpen hasznos.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Corolla Verso
« Válasz #2426 Dátum: 2010.07.04 16:21:47 »
Köszi, megnéztem a biztositékokat, ami pl külön szivargyujtóra van irva (asszem a 37-es 15 Amperes) az jó. Más eszköz seudom, hogy megy vele. Viszont a kombinált biztositékok esetében valami más funkció hiánya is jelezné, ha biztositék gond lenne.
Kérdés, szét kell szedni a két ülés nél levő boxot? Az aljában látok két csavart, azt elég kibányászni?
Nem tudom, hogy eshet/szakadhat le vezeték olyan helyen ami hozzá sem férhető :hmmmm:

de ez az elosztó mindenképpen hasznos.

A boxot elől is csavarok tartják. A gombok/vakdugók helyét kell kipattintani, és alatta. Nem állítottak véletlenül mostanában kéziféket? Olyankor szokott elmaradni a csati visszadugása.
« Utoljára szerkesztve: 2010.07.04 16:25:45 írta kleingy »
Xanyi

Tom Taylor

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re: Corolla Verso
« Válasz #2427 Dátum: 2010.07.04 20:09:46 »
Kellemes jó reggel és jó időt vasárnapra :-).  Jóemberek segitsenek :-)
Azt hittük, hogy elromlott a kis hűtődobozunk ami a két ülés között/hátul levő csatlakozóból megyen/ment és most azért kipróbáltam az első szivargyujtóból is ahonnan viszont működik. Azaz, meg kell találnom szerdáig a bajságot, mert csütrötökön forróságban kell utazni vagy 860 km-t és navi is kellene egyszerre....
Hol/hogy lehet legjobban megtalálni és orvosolni ezt? Köszi,
Tamas.
Szia!
A Spar boltokban is lehet szivargyújtó elosztót kapni. Érdekessége, hogy hosszabbítós és 3 szivargyújtó mellett még egy USB foglalata is van.
A hosszabbítós kivitelnek köszönhetően a műszerfaltól távolabb is elhelyezhető a 3 új szivargyújtó foglalat.
A termék: Alpha USB + tree cigar socket A-C28
Forgalmazó: Alpha Trading Kft. 1107 Bp.,  Száva u. 5-7.   06-1/431-8582
DC 12 V ~ DC 16 V         60 W kivéve az USB
DC 5 V ~ max. 5,4 V/500 mA
Ára: 3.990,- Ft

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corolla Verso
« Válasz #2428 Dátum: 2010.07.04 20:13:02 »
4 ezerért ilyet? :eek: A Homasitában sokkal olcsóbbak. 1200 a max. ahogy néztem.
         

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re: Corolla Verso
« Válasz #2429 Dátum: 2010.07.05 19:59:20 »
Köszi, megnéztem a biztositékokat, ami pl külön szivargyujtóra van irva (asszem a 37-es 15 Amperes) az jó. Más eszköz seudom, hogy megy vele. Viszont a kombinált biztositékok esetében valami más funkció hiánya is jelezné, ha biztositék gond lenne.
Kérdés, szét kell szedni a két ülés nél levő boxot? Az aljában látok két csavart, azt elég kibányászni?
Nem tudom, hogy eshet/szakadhat le vezeték olyan helyen ami hozzá sem férhető :hmmmm:

de ez az elosztó mindenképpen hasznos.

A boxot elől is csavarok tartják. A gombok/vakdugók helyét kell kipattintani, és alatta. Nem állítottak véletlenül mostanában kéziféket? Olyankor szokott elmaradni a csati visszadugása.

Alighanem Te nyerted meg a héten az 5-öst a lottón..... Köszi!
A szerviz októberben volt kézifék állitással, illetve egy klima cső eldurranás aprilisban. Télen nem kellett a hátsó csatlakozó... de egyszer már felfigyeltünk, hogy nem pörög a hütőláda....
Akkor majd most a "90" ezres szerviznel megkérem, hogy nézzék meg. Addig meg elosztó....