Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1557423 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corolla Verso
« Válasz #2325 Dátum: 2010.04.06 17:39:57 »
 :eek: Én ráverném az árát meg az olajat is azokra, akik cserélték!  :censored:
         

mepete

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re: Corolla Verso
« Válasz #2326 Dátum: 2010.04.13 18:32:38 »
Egy kis segítséget kérnék. Olajcsere volt a 2005-ös d4d Versomon , nem Toyota szervízben. Hogyan kell a cserére figyelmeztető sárga lámpát lenullázni?
Előre is köszönöm

Steve OP

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 105
Re: Corolla Verso
« Válasz #2327 Dátum: 2010.04.26 21:49:41 »
Nem is tudtam hogy a covban van ilyen lámpa ami jelzi ha elfáradt az olaj. Multkor ugy jött ki elmentem vele mjdnm 20e km-et, de nem villant ilyen lámpám ki,ami szép volt az az hogy kb 18e km után a németek közepén kivillant éjjel 2kor az olajnyomás lámpa, volt vagy nulla fog vacogva öntögettem bele a legközelebbi kuton vett liter olajat, jol mellé is csurgattam. Mindenesetre erre ki is akadtam, mi az hogy egy 7mill értékü autonál nézegetni kell az olajszintet, na meg hogy egyercsak kifogy belőle ha nem nézem! Utána valo szervizen rábeszéltek a toyotások tegyek bele toyota olajat, olcsobb és azzal meg szokott állni az olajfogyás ha legalábbis ilyen "keveset" eszik. No, szal esso ultron helyett belekerült toyota olaj, 9500 km után villant ki az olajnyomás megint a németeknél. Legközelebbi szervizkor maradok a drágább olajnál, legalábbis nekem a toyo olaj nem jött be...

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Corolla Verso
« Válasz #2328 Dátum: 2010.04.26 21:57:38 »
Azért egy 7 mill értékű autóval nem játszanám el, hogy 30%-kal kitolom az olajcsere periódust...
Egyébként az Esso Ultron most így első keresésre nem tudja az ACEA B1 minősítést, amit a legtöbb Toyota dízel kér (ha a tiéd benzines és 0w30 ment bele, akkor OK, annak a benzineshez megfelelőek a minősítései)
Az meg, hogy egy autó eszi az olajat, főleg 18ezerrel csere után, teljesen normális. Ha meg 0w-s olajat, akkor az azt használók tapasztalatai alapján sem meglepő. Sztem ne told ki a cserét, használj jófajta 5w30 olajat (M1, Eneos, Q8, Castrol, Statoil, LM :yes: ) és rendszeresen csekkold az olajszintet, lehetőleg minden tankolásnál. Az alacsony olajszinttel történő használatot nem fogja megköszönni a motor!  :no:
Gabe 254.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Corolla Verso
« Válasz #2329 Dátum: 2010.04.26 22:15:56 »
Az meg, hogy egy autó eszi az olajat, főleg 18ezerrel csere után, teljesen normális.
Hát nekem nem lenne normális, nem ezt szoktam meg. A HDI-nél amennyit beleöntöttem, annyit engedtem le 20e km után, felső nívón volt akkor is.
Ettől függetlenül nézegetni ajánlott az olaj szintet (a 20 milliósban is) , mert 2 perc és nem kerül semmibe, nem úgy mint a javítás   :yes:

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Corolla Verso
« Válasz #2330 Dátum: 2010.04.26 22:23:08 »
Hadd fogalmazzak másként: bizonyos mértékű olajfogyasztás a csere után bármikor üzemszerű, tehát normális jelenség lehet. A 0-s olajjal meg méginkább, legalábbis mások beszámolója szerint. A Picasso meg nyilván termelte az olajat :tt2:
Gabe 254.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Corolla Verso
« Válasz #2331 Dátum: 2010.04.26 22:27:19 »
Hadd fogalmazzak másként: bizonyos mértékű olajfogyasztás a csere után bármikor üzemszerű, tehát normális jelenség lehet. A 0-s olajjal meg méginkább, legalábbis mások beszámolója szerint. A Picasso meg nyilván termelte az olajat :tt2:
Mint tudjuk, a franciák különc népség. Még ebben is  :D

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corolla Verso
« Válasz #2332 Dátum: 2010.04.26 23:59:33 »
Anno a céges Xsaram 0 km-es kora óta ette az olajat.

A Toyota olaj meg tudtommal Esso.  :sorcerer:

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Corolla Verso
« Válasz #2333 Dátum: 2010.04.27 08:48:34 »
Dízel a kolléga gépe? Mert a turbo ugye eszi az olajat. A nagysebességű autópályázás (német pálya) eszi az olajat. A 2.2-es toyota dízelmotor meg ugye hajlamos az olajevésre. Nekem se tetszene, nagyon nem, de lehet, hogy a körülmények összejátszásából szépen kiadódik a dolog.

Steve OP

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 105
Re: Corolla Verso
« Válasz #2334 Dátum: 2010.04.27 16:46:51 »
Esso Ultront a Győri Toyota szerviz használja,nmtom miért, őket kell erről megkérdezni, az biztos a Tatabányai toyotások beszéltek rá a toyota olajra, beztos nem rossz szándékból, de nem igazán jött be. Olajfogyásról, előtte 2.0 tdci ford fokust használtam hasonlo üzemben, 20e km szervizintervallummal, olajfogyás nélkül, sose kellett ránézni se a pálcára, időnként ha eszembe jutott megnéztem de mindig ua volt benne 120e km.ig. Ettől függetlenül is elégedett vok a covval, kevesebbet is eszik jobban is megy, csak nem vok az a folyton autot ellenőrző tipus, meghagyom a szerviznek ezt ha már olyan drágák, szoval csak ezt sajnálom ebbe kocsiba hogy velejár. Minden esetre legközelebb más olajat választok az biztos. Asszem a győriek esso ultron 5w30-ast raknak ezekbe a versokba (2.2D4d). Mindenesetre azért sem foglalkozom annyira a preciz 15e.kmes szerviz intervallumrmmal mert több mint 10%-ot csal a km ora (140nnél kb 126ot ir a GPS gyári nyári gumikkal meg télivel is, 48e km után is, biztos az se 100%os de vmi igaza biztos van). Szoval 10% az 15e km alatt min. 1500km, ennyivel tullépve is legalább elvárnám hogy ne kelljen felnyitnom a motorháztetőt egy egy éves kocsinál. De bizom a következő olajban...
« Utoljára szerkesztve: 2010.04.27 16:54:25 írta Steve OP »

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corolla Verso
« Válasz #2335 Dátum: 2010.04.27 16:49:13 »
Kíváncsi vagyok, hogy mit hoznak ki az olajguruk, ez belevaló-e, amit írsz.
         

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Corolla Verso
« Válasz #2336 Dátum: 2010.04.27 16:58:10 »
A kilométerszámláló is csal, nem csak a sebességmérő? Szvsz csak az utóbbi.

A 2.2d4d problémásabb motor olajevés szempontjából. Ezért sem tolnám ki a helyedben a csereintervallumot.

Steve OP

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 105
Re: Corolla Verso
« Válasz #2337 Dátum: 2010.04.27 17:00:50 »
Azt nem tudom belevaló-e ez az olaj, de látod elmentem a kocsival 18ezret utántöltés nélkül. Mindenesetre eleinte győrbe hordtam márkaszervizbe, csak utoljára felhivtam őket is meg a tatabányaiakat is hogy mennyiért vállalják a szervizt és győrbe 15 ezerrel többet mondtak igy nem oda mentem. Na meg a másik, hogy most mondták a tbányai toyotások hogy nem rég elvették a győri toyotásoktol a hivatalos márkaszervizi jogot, igy már garos javitásokat sem végezhetnek, tehát vmi biztos volt a fülük mögött...

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Corolla Verso
« Válasz #2338 Dátum: 2010.04.27 17:01:44 »
Mindenesetre azért sem foglalkozom annyira a preciz 15e.kmes szerviz intervallumrmmal mert több mint 10%-ot csal a km ora (140nnél kb 126ot ir a GPS gyári nyári gumikkal meg télivel is, 48e km után is, biztos az se 100%os de vmi igaza biztos van). Szoval 10% az 15e km alatt min. 1500km, ennyivel tullépve is legalább elvárnám hogy ne kelljen felnyitnom a motorháztetőt egy egy éves kocsinál.
Az a baj, hogy ha +1000km-t atleped (szoval tobb mint 16e utan viszed) akkor ugrik a garancia. Lehet mar igy is kifutottal a 3 evbol, de en ezert sem csinalnam ezt.
Masreszt pedig. Attol, hogy sebesseget nem jol mer, meg tavot merhet jol  ;)

@barna Ezert toltik tul olajjal rutinszeruen az autokat a markakereskedesekben ;)
« Utoljára szerkesztve: 2010.04.27 17:04:10 írta labiscsakl »


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Steve OP

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 105
Re: Corolla Verso
« Válasz #2339 Dátum: 2010.04.27 17:05:32 »
A kilométerszámláló is csal, nem csak a sebességmérő? Szvsz csak az utóbbi.

A 2.2d4d problémásabb motor olajevés szempontjából. Ezért sem tolnám ki a helyedben a csereintervallumot.


én csak gondolom hogy a km számláló is csak elvégre az alapján kéne hogy kiszámitsa a megtett utat... szerintem, bár ezt csak én gondolom. Nem szént széndékkel szoktam tullépni a szerviz intervallumot csak van hogy egy pár nap alatt, oda-vissza holland ut miatt bele megy a kocsiba 4-5000 km. Ha ugy jön ki, akkor egyből tul is lépi pár ezerrel.

Anno, nmtom miért nekem a e-szervizkönyvébe 16e valamennyit irtak pedig olyan 18500km körül voltam vele első  kötelező szervizen, de a papirok alapján nem szakadt meg a garanciám, volt is azota garos javitásom
« Utoljára szerkesztve: 2010.04.27 17:09:42 írta Steve OP »