Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1558949 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Re: Corolla Verso
« Válasz #1830 Dátum: 2008.10.25 17:51:20 »
Boccs. Nem voltam hűtlen (a szívem a japóké), csak lehajtják rólam a gatyát is a szemét munkaadók.....

Szerintem is jó választás. Ezt nem nagyon kell magyaráznom.  :offtopic:Azéééé elcsodálkozok, hogy mondjuk egy 3 éves Mazda 3, annyiba kerül, mint az én 4 éves Corolla Versom ugyanannyi km-el. Nem értem...... még jó, hogy megjött az eszem, majdnem olyanom lett, sőt H Astra, és Focus is megfordult az agyamba.... Szégyenlem magam.... :sweatdrop:

Mondjuk az avatarod neked is "furcsa".....
Üdv: Kishaver 74

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Corolla Verso
« Válasz #1831 Dátum: 2008.10.26 16:50:52 »
Boccs. Nem voltam hűtlen (a szívem a japóké), csak lehajtják rólam a gatyát is a szemét munkaadók.....

Szerintem is jó választás. Ezt nem nagyon kell magyaráznom.  :offtopic:Azéééé elcsodálkozok, hogy mondjuk egy 3 éves Mazda 3, annyiba kerül, mint az én 4 éves Corolla Versom ugyanannyi km-el. Nem értem...... még jó, hogy megjött az eszem, majdnem olyanom lett, sőt H Astra, és Focus is megfordult az agyamba.... Szégyenlem magam.... :sweatdrop:

Mondjuk az avatarod neked is "furcsa".....
Furcsa, nem furcsa, most ez van, és egyáltalán nem bántam meg. Sajnos, amikor cseréltünk, akkor nem volt megfelelő Toyota alternatíva.  Pont akkor állt le a kombi Rolla gyártása, és nem volt már kívánt példány sehol sem. Az új COV és az AVE elérhetetlen volt - és most is - számomra, így lett az SC. Ez az első nem japó autónk... Na azért van mellette egy Dai Charade is, az echre japó. ::)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Re: Corolla Verso
« Válasz #1832 Dátum: 2008.10.29 13:36:52 »
Nem egyszerű kérdés, de nem tudjátok, hogy milyen gumival adták el a 2004 év végi, 2005 nagyon elején körüli Versokat?

Csak azért érdekes, mert adtak egy gyári ALU felnit, amin van egy Dunlop Sp 205x55/16" (tökömtudjamilyen gumi). Elég szépen le van már nyalva. Most egy télivel vettem az autót, ami viszonylag jó állapotban van.

Lényeg: kutatom, hogy az autó km futása valós lehet-e? Az óra 85.000 km-t mutat és ha a nyári gumi eredeti, akkot még el is hihető a km futás. Egyébként van pecsét, meg minden, meg 2007/2 adat egy hátsó csatornából a helyi Toyota szervízből, ami alapján valós lehet a km, de most egyre több okoskodásról hallok. Közben infózták, hogy a korábbi tulaj nagy haverságban volt a helyi Toyotásokkal (Toyota Whéli / Szeged/ - már nem hivatalos Toy kereskedő) A kuplung csak kemény és a kerék felől is jön valami pici rázkódás. Amolyan leesett olmos érzés. Fizetés után az első utam a gumishoz vezet.....

Nagyon off ebben a tpocban, de hogy is van a DOT számos sorrend??? Mi mit jelent? Privibe is jöhet, nehogy egy moderátor a tyúkszememre lépjen.....(jogosan)
Üdv: Kishaver 74

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Corolla Verso
« Válasz #1833 Dátum: 2008.10.29 14:21:28 »


Nagyon off ebben a tpocban, de hogy is van a DOT számos sorrend??? Mi mit jelent? Privibe is jöhet, nehogy egy moderátor a tyúkszememre lépjen.....(jogosan)

A gyártás évét, és az adott évben melyik héten gyártották. Az első kérdésed, ami a gumimárkát illeti; általában 2-3 különböző márkájú gumival szerelik az új autókat (nemtudom, hogy felszereltségtől függ-e vagy a gyártás helyétől, vagy randomra megy....  :shifty: ) (nekem Dunlopokkal jött a Cori, de sokan Michelinnel vették át)

Amúgy grat. az autóhoz, aztán nem hívtál, hogy miujság, de örülök, ha jól választottál ::)
kisa
born to ride

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corolla Verso
« Válasz #1834 Dátum: 2008.10.29 15:52:20 »
Gyárilag Dunlop gumikkal jöttek.

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Re: Corolla Verso
« Válasz #1835 Dátum: 2008.10.29 16:56:35 »
Gyárilag Dunlop gumikkal jöttek.

Akkor örülünk???  ::)
Üdv: Kishaver 74

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Re: Corolla Verso
« Válasz #1836 Dátum: 2008.10.29 17:00:49 »
Amúgy grat. az autóhoz, aztán nem hívtál, hogy miujság, de örülök, ha jól választottál ::)

NA, ja. Azért nem hívtalak, mert nem annál a kereskedőnél vették az autót, ahol neked van ismerősöd. A volt Toyota Whélinél vették és miután megszűnt hivatalos kereskedésnek lenni, azután is oda hordták szervizre.

Különben is ott volt Zénóka velem és nem igazán hátvédem volt, inkább csatárom! :)

Remélem beválik, szeretném....
Üdv: Kishaver 74

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Corolla Verso
« Válasz #1837 Dátum: 2008.10.29 17:24:34 »
Gyárilag Dunlop gumikkal jöttek.

Akkor örülünk???  ::)

Az mitol fugg, hogy milyen gumival erkezik? Mert en meg csak az en Aurisomon lattam Dunlopot.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corolla Verso
« Válasz #1838 Dátum: 2008.10.29 17:26:41 »
Általában 2-3 márkával van kapcsolatban a gyár, azzal szerelik, amelyik éppen készleten van.
A 2-3 ból persze preferálnak egyet, így egy típus gyakoribb.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corolla Verso
« Válasz #1839 Dátum: 2008.10.29 17:27:00 »
Gyárilag Dunlop gumikkal jöttek.

Akkor örülünk???  ::)

Valószínűleg valós lehet a km.

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Re: Corolla Verso
« Válasz #1840 Dátum: 2008.10.29 17:39:39 »
Valószínűleg valós lehet a km.

Dunlop SP Sport van a nyári felnin, azzal a jó kis felni védős peremmel, amit azért csak sikerült széttépni az előző tulajnak, hogy a felnin is legyen jókora sérülés   :fuk2:

...és akkor jön egy teljesen furi számsor a gumiról:

02214 43 DOT COOF 2TPR

(gondoltam mindent leírok, ami a "DOT" felírat környékén van, nekem semmit nem mond.)

Illetve ha nagyon erőltetem, akkor 2002 / 02 / 14 ?? és a 43??

Na majd valaki.... Minden esetre a 2002 .....  kérdéses lenne egy 2004-ben gyártott autón, ha jól gondolom....
Üdv: Kishaver 74

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corolla Verso
« Válasz #1841 Dátum: 2008.10.29 17:58:29 »
A DOT szám általában 4 számjegy szokott lenni, pl: 3504. ez azt jelentené, hogy 2004 35. hét. Ennél részletesebben nem nagyon szokták személyautókra való gumin jelölni a gyártás idejét.

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Re: Corolla Verso
« Válasz #1842 Dátum: 2008.10.29 18:55:28 »
Akkor most jön az, hogy lemakrózva végig fotózom az egész gumi oldalát?

Vagy a 02214 jelentése a 2002. év 214. napja?  :wacko: (bocs nem hagyhattam ki)
Üdv: Kishaver 74

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Corolla Verso
« Válasz #1843 Dátum: 2008.10.30 15:38:18 »
02214 43 DOT COOF 2TPR
(gondoltam mindent leírok, ami a "DOT" felírat környékén van, nekem semmit nem mond.)

Hm.... % számjegyűről nem hallottam, viszont valószínűsítem - lehet-, hogy ez C-s gumma, azaz kisteheré!

Milyen a gumi sebességindexe?
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Re: Corolla Verso
« Válasz #1844 Dátum: 2008.10.30 21:41:07 »
Nem csináltam fotókat és nem is néztem meg még egyszer a gumikat, de asszem "T"-s.

Ja, időközben alakul egy hétvégi programom. Lehet a hátsó ülés sorra gyerekülést tenni??? Kell az ISOFIX, vagy micsoda? Gondolom igen.... Van itt hátul vagy csak a soffőr mögötti ülésekhez? Nekem nincs gyerkőcöm, de jó lenne máséra is vigyázni és pont 2 poronttyal leszünk 7-en a kocsiba... Ne lenne jó a leghátsó ülésekre felnőtteket száműzni....

(Hétvégén megnézek minden adatot a nyári gumin. Van rajta egy halom duma, meg számhadsereg..... Mintha azt is olvastam volna, hogy csak Kanadában és az USA-ban lehet max nyomásra fújni a gumit. Vicces (-nek tartom).)
Üdv: Kishaver 74