Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1559085 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Corolla Verso
« Válasz #1815 Dátum: 2008.08.14 21:01:27 »
Na igen, műanyag lököst szépen tudnak hegeszteni, javítani. Nekem is tört anno lökös nyuszi miatt, szépen meghegesztették.

Ezek a fránya nyulak, anno nekem is a fél éves cori lökösét szétszedte, és még a nyulat sem találtam meg este 11 -kor a sötétben.

Én azt a bizonyos nyulat csak összekapirgálni tudtam volna. 140-nél sok nem maradt... :no:

Az én nyulam-bulam meg elrepült, habár olyan 50-60 kb. lehetett tavasszal... :online2long:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re: Corolla Verso
« Válasz #1816 Dátum: 2008.08.15 14:10:45 »
Köszi, no akkor majd egy szagember...

benike6110

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re: Corolla Verso
« Válasz #1817 Dátum: 2008.08.18 16:17:33 »
Köszi, no akkor majd egy szagember...

Azért majd számolj be, hol, mennyiért... stb. Esetleg fotó előtte, utána...

Pimpa

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 62
Re: Corolla Verso
« Válasz #1818 Dátum: 2008.09.21 20:17:53 »
Tud valaki eladó,4 db 16-os lemezfelnit?

benike6110

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re: Corolla Verso
« Válasz #1819 Dátum: 2008.09.22 20:55:14 »
Tud valaki eladó,4 db 16-os lemezfelnit?

Én itt vettem tavaly ősszel téli gumival együtt. Korrekt munka, jó ár, számlával. Telefonon beszéltem le.

http://www.teligumiakcio.hu/index.php?page=kontakt

Most éppen ez az ár: COROLLA VERSO II (R1) 04.04.- 6,5x16 5x114,3x60 /45 9265 19400,- 9450,- AKCIÓ !

Megnéztem, én 13.200.- ért vettem tavaly ilyenkor.

Ha könnyűfém felnid van, kell M12x1,5-es lemezfelni anya, kúpos 16 db, + 1 garnitura kerékőr ebből a típusból (kb 9e ft, olcsóbbat nem próbálnék). ja! figyelni kell a laptávot az anyáknál (nekem 21 mm), hogy olyan legyen mint, ami van, hogy ne kelljen még egy kerékanya kulcs  :)
« Utoljára szerkesztve: 2008.09.22 21:39:18 írta benike6110 »

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re: Corolla Verso
« Válasz #1820 Dátum: 2008.09.26 09:02:34 »
http://index.hu/politika/kulfold/eu/auto0925/

ugy is 2010-11-ben gondoltam lecserélni, mert akkor jön ki az elektronyos utód....

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Re: Corolla Verso
« Válasz #1821 Dátum: 2008.10.11 15:47:00 »
Helló Hölgyek és Urak!

Ahogy látom nem annyira a pörög ez a topic (én sem járok nagyon fórumozni időzavar miatt), de azért itt illik elsőre megkérdeznem azt, hogy mennyire találkozgattok meghibásodással a Cori Versonál 2,0 D4D esetben (mondjuk 2005 környéki modellről beszélve)? Elég ez a 116 pacika a nagy testnek? Furcsa, hogy már csak a 2,2 D4D-vel adják. (136 és 177 HP) Ez alapján azt gondolná az ember, hogy talán a mérnököknek is kevés volt az erő? (Vagy nem akartak még egy diesel modellt csak a kis motor miatt...)

A kérdés csak azért merült fel, mert vennem kellene most már valamit (a Yarist el kellett adnom - okok: lásd Yaris általános.) Pénzem nem sok van, igény viszont a plafon! Egy autót szeretnék "olcsón", ami nem külföldi, nyomozhatóak a km és a töréskárok esetleg a szerviz infók. Ja és nem baj a "sok" (100-130e km) km, csak valós legyen.

Szóval infó kellene a kicsikéről. Fogyasztás, fenntartás, esetleges problémák (de miket kérdezek?). Meséljetek egy kicsit a kocsiról....

Előre köszi!
Üdv: Kishaver 74

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Re: Corolla Verso
« Válasz #1822 Dátum: 2008.10.23 07:45:22 »
Na hát az a nagy mesélés nem valósult meg, biztos mindenki eladta már a Versoját. Viszont döntöttem 1-2 teszút és néhány jó barát segítségével.

2004-es 2,0 D4D verso tulaj vagyok 1 hete.

Motor elég, bár érezni, amikor eléri a motor a nyomaték maximumot. Tol tol, de azért még is csak 1500 kila. Szeretem, kivéve a nyekergő belső teret. Már keresem azt a pontot, amit meg kell nyomni, hogy csend legyen végre. A jó kis hifim még nincs bent, de a zörgés nem olyan vészes, hogy ha nem találnám meg a zörgés forrást, akkor ne tudjam elnyomni.  :tt2:

Szevasztok.
Üdv: Kishaver 74

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corolla Verso
« Válasz #1823 Dátum: 2008.10.23 20:16:00 »
Én nem nagyon emléxem, hogy zörgött volna a Verso belseje.
65 ezer volt benne mikor eladtam. Egyedül az utolsó időkben volt némi cicergés a km óra mögül.
Nem valami elszabadult tárgy zörög? Pontosan honnan hallod?
Pénteken nem jársz mikrotali közelben? Meghallgatnám...

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Re: Corolla Verso
« Válasz #1824 Dátum: 2008.10.24 07:39:14 »
Még annyira új nekem az autó, hogy szint semmi nincs a kis rekeszekbe. Amikor eladtam a Yarist, akkor minden egy kék 80L-es kukás zsákba került, de még nem volt időm levinni és beömleszteni.  :whistling:

Zörgő pontok (csak alacsony /1200-1400/ fordulaton): a kis középső felfelé nyíló rekesz jobb szélvédő felé sarkától. Ha megnyomom, akkor néha néha el is hallgat. Csak az agáz, hogy nehezen érem az ülésből vezetés közben  :)

Illetve a kesztyűtartó feletti kis rekesz szintén üveg felé eső része....

Rendszámtáblakeret már csak neszel néha (kapott vagy 1 öklömnyi szivacsot szétoszlatva).

...és akkor most jut eszembe amit mondtál a mikortalin: "Nem volt ez az első szélvédő cserélve?" Lehet, hogy onnan jön minden?????????? Anno mikor a Yarisban szélvédőt cseréltek, onnantól fogva volt egy idegesítő hang, mert nem volt beragasztva rendesen a szélvédőm.... Ez is az lehet? Ha zörgött és a műszarfalon koppantottam egyet, akkor az is abba maradt.....

Egyébként, ha nagyon kötözködni akarok, akkor nem állnak olyan szépen a műanyagok. De ezt már a 85e km és a 4 éves kor számlájára lehet írni. Kicsit olyan gyengusz az összes zsanér ezeknél a felnyíló-lenyíló részeknél..... DE NEM ZAVAR! Csak megjegyzem. Szeretem ezt a közepes méretű (bébi) bálnát. :) Az AVE Verso az igazi bálna....
Üdv: Kishaver 74

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Re: Corolla Verso
« Válasz #1825 Dátum: 2008.10.24 19:09:33 »
Nincs itt egy 4 sávos autópályához hasonló forgalom, azért megkérdem, hogy mik a tapasztalatok a gyári computerrel kapcsolatosan.

Ma voltam Kőszegen 90+90 km oda-vissza. A gyári átlagfogyi mérő 4,3 L / 100 km-t mutatott. Na jó oda is figyeltem rendesen. Tempomat ahol lehet 90 és 65 között. Azért nekem még is durva adat egy 1500 kg-os bazi nagy kocsihoz.

Ja ezt még megosztom veletek. Ha beülök a kocsiba és kinyújtom a fejem felé a kezem (egyenes könyökkel), akkor pont a teljesen felfekvő tenyeremmel érem el a tetőt. Ekkora ufóba még nem ültem..... akarom mondani IFA.  :1eye:
Üdv: Kishaver 74

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: Corolla Verso
« Válasz #1826 Dátum: 2008.10.24 19:09:42 »
Ha már a zörgéseknél tartunk (bár van külön topikja :offtopic:), nekem a szélvédő jobb alsó sarkánál, valahol a hangszóró környékén zörög valami már jó ideje. Csak nem férek hozzá sehogyan sem. A szervízben sem szívesen állnak neki zörgést keresgélni, mert amolyan "sziszifuszi" munka és csak az idő menne vele.
Misi, valami ötlet??? ::)

Tom Taylor

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re: Corolla Verso
« Válasz #1827 Dátum: 2008.10.25 00:55:20 »
Nincs itt egy 4 sávos autópályához hasonló forgalom, azért megkérdem, hogy mik a tapasztalatok a gyári computerrel kapcsolatosan.

Ma voltam Kőszegen 90+90 km oda-vissza. A gyári átlagfogyi mérő 4,3 L / 100 km-t mutatott. Na jó oda is figyeltem rendesen. Tempomat ahol lehet 90 és 65 között. Azért nekem még is durva adat egy 1500 kg-os bazi nagy kocsihoz.

Ja ezt még megosztom veletek. Ha beülök a kocsiba és kinyújtom a fejem felé a kezem (egyenes könyökkel), akkor pont a teljesen felfekvő tenyeremmel érem el a tetőt. Ekkora ufóba még nem ültem..... akarom mondani IFA.  :1eye:

A 4,3-as átlagot számolhatod 4.8-nak, de lehet 5 liter is. Az én autóm comp-ja is legalább fél litert téved. Az alacsony fogyasztás nem meglepő! Nekem mutatott már az átlagfogyasztásra 3.8-at is. Egyébként én nemigen foglalkozom a computerrel, számomra nem túl érdekesek az adatok, talán csak a külső hőmérséklet. Az minden esetre elgondolkodtató, hogy az üzemanyagjelző és a még megtehető távolság adata döbbenetesen pontatlan. Volt hogy a narancs pötty megjelenése után még majd egy hétig jártam az autóval a városban. Megtettem még a 0km jelzése után 100 km-t. Gondoltam már biztos csak a "benzingőz" hajtja a kocsit. Tankolásnál meg csodálkozok. Volt még benne 3 liter!
Most látom csak, hogy korábban ki volt írva a névjegynél az autóink típusa, de ez most ez hiányzik. Egyébként az én kocsim is 2.0 d4d.
« Utoljára szerkesztve: 2008.10.25 00:58:24 írta Tom Taylor »

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Re: Corolla Verso
« Válasz #1828 Dátum: 2008.10.25 09:04:26 »
Naja. Korábban a diesel Yarisomban nem volt computer és volt egy "betegségem". Mindig teletankoltam és kézzel számoltam az adott tankra eső átlagfogyit. Szépen írogattam és kész. Valószínűleg itt is fogom, csak egyelőre olyan jól állok anyagilag, hogy még nem sikerült tele vágnom az 55 L-es tankot. :) Engem a computer adatai közül még a pontos idő szokott lenyűgözni.  :cool2: :devil: (sokszor megyek (mennék) időre....)

A sárga pötty jelzés és a nem kevés megmaradó üzemanyagról már Misi is mondott pár szót nekem egy mikrotalin....
Üdv: Kishaver 74

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Corolla Verso
« Válasz #1829 Dátum: 2008.10.25 16:51:54 »
Hahó, Kishaver, előkerültél? Üdv. az Egyterűek világában. Szerintem jó választás!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.