Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3766189 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12930 Dátum: 2017.02.22 17:57:56 »
Miért mindig a bal? :eek:

az az oldal a gyengébb
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12931 Dátum: 2017.02.22 18:27:18 »
az az oldal a gyengébb
nálad esetleg...!!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12932 Dátum: 2017.02.22 18:29:19 »
Akkor főleg nem értem: gyártják, de csak a jobboldalit, pedig  mindenkinek a bal törik el. Emlékeim szerint a bal a  rövidebb az enyémen, a hosszabbra jobban gondolnám, hogy eltörik, de mégsem. Lehet a rezonancia miatt.

TtkRN2


Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12933 Dátum: 2017.02.22 18:45:11 »
Akkor főleg nem értem: gyártják, de csak a jobboldalit, pedig  mindenkinek a bal törik el. Emlékeim szerint a bal a  rövidebb az enyémen, a hosszabbra jobban gondolnám, hogy eltörik, de mégsem. Lehet a rezonancia miatt.

TtkRN2
Szerintem is az rövidebb. Van rajta egy gumigyűrű, az alatt rozsdál el. Lehet, hogy a bal oldalra jobban felveri a vizet, vagy jobban ott tartja az autó alatti légáramlat. Vagy egyszerűen a bal oldali féltengelyek anyaga nem lett úgy megedzve, mert az úgyis kisebb. :hmmmm:

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12934 Dátum: 2017.02.22 18:50:42 »
nálad esetleg...!!

Az autómé még nem törött el kóbászhuszár!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

rbsat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 226
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12935 Dátum: 2017.02.23 18:26:28 »
Az alábbi gondomat osztanám meg  az urakkal: T25/1,8/2007/lépcsőshátú az autó. Egyszer egy hatalmas felhőszakadás után, kétszer pedig külső mosás után a riasztó meghülyült. Zárás, beriasztás után kb. 30-40 mp-el elindult  a riasztó. Lehetett leállítani, újra aktivizálni, de ugyanazt tette. Az egyik mosás után a kp. zár priodikusan ki-be zárogatott mondjuk 5 ciklust. Ennyi  a tapasztalat. Az autó sehol sem ázik be, nincs nyoma sérülésnek (külsőleg szemlélve)
Szóval van valakinek ötlete, hogy a riasztó + kp.-i zár kombónak van-e olyan eleme, ami ilyen körülmények közt beázhat? (a motorház tető alatt minden csont száraz,  az ablakok  alsó peremén a gumi ép. Van egy gyanúm  a jobb első sárvédőnél... van ott valami  az említett rendszerből?
Avensis 1.8 / 2007

dobó

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12936 Dátum: 2017.02.24 04:22:22 »
Szerintem valamelyik ajtózárban ázik be a mikrokapcsoló.
A motorháztető nyitását figyelő kapcsoló is beázhat.
De leginkább a két első ajtóé szerintem.

sadafi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 49
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12937 Dátum: 2017.02.24 10:01:40 »
Szerintem is az rövidebb. Van rajta egy gumigyűrű, az alatt rozsdál el. Lehet, hogy a bal oldalra jobban felveri a vizet, vagy jobban ott tartja az autó alatti légáramlat. Vagy egyszerűen a bal oldali féltengelyek anyaga nem lett úgy megedzve, mert az úgyis kisebb. :hmmmm:

Végül is, hosszas utánajárást követően Bp.-i Madarassy u.án lévő Toyota-bontónál rendeltem meg egy felújított komplett féltengelyt (63e) garanciával. Érdekességként csatolom a törött tengelyről pár képet.

sadafi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 49
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12938 Dátum: 2017.02.24 10:02:28 »
 :cry:

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12939 Dátum: 2017.02.24 10:51:55 »
Nálam tegnap ki lett cserélve a két talpas gömbfej,a két stabpálca és a lengőkar szilentek. A nyekergés megszűnt,viszont a kopogás maradt...  :D
A stabilizátor szilentet nem cseréltem ki,mert nem kaptam és ha cserélnétek figyeljetek is rá. Unix,bardi,Láng is Autó-típus-motor-évjárat-kasztni kombóra hoz stabilizátor szilentet,de ha a toyodiy szerinti cikkszámra keresem,akkor kiderül hogy ez a méret nem jó. 22.6mm belső átmérőjű szilenteket hoznak a programok,de a gyári cikkszám alapján 21.6mm belső átmérőjű szilent kell hozzá.Legalábbis az enyémhez...

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12940 Dátum: 2017.02.24 11:28:55 »
Végül is, hosszas utánajárást követően Bp.-i Madarassy u.án lévő Toyota-bontónál rendeltem meg egy felújított komplett féltengelyt (63e) garanciával. Érdekességként csatolom a törött tengelyről pár képet.
A féltengely fáradástól kicsit paráztam, mióta egyik topictársnak elcsattant múlt tavasszal egy kikanyarodós gázadásnál, ezért utolsó olajcserénél megnézettem. Megnyugtattak, hogy már nem az eredeti van benne, és hogy jó állapotú a gumiborítás alatt. Csak az egyik féltengely gumiharangot kellett cserélni, egyébként rendben van.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12941 Dátum: 2017.02.24 11:41:48 »
A féltengely fáradástól kicsit paráztam, mióta egyik topictársnak elcsattant múlt tavasszal egy kikanyarodós gázadásnál, ezért utolsó olajcserénél megnézettem. Megnyugtattak, hogy már nem az eredeti van benne, és hogy jó állapotú a gumiborítás alatt. Csak az egyik féltengely gumiharangot kellett cserélni, egyébként rendben van.
Végül is, így a toyota megoldotta, hogy a kedves tulajdonosok ne terheljék túl a féltengelykosarat holmiféle kanyarbagázadással: túlterhelésnél "leold" a féltengely rúd, oszt passz. (leold = eltörik) ;)
Ahogy a klasszikus vicc poénja mondja: ügyes! :lol:
(A vicc röviden az újszülöttek kedvéért: Kohn szendvicset venne a reptéri automatából. Bedobja a 10 sékelt, de a gép nem ad ki semmit. Elgondolkodva eloldalog. közben megjegyzi: ügyes!)

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12942 Dátum: 2017.02.24 12:10:22 »
Nálam tegnap ki lett cserélve a két talpas gömbfej,a két stabpálca és a lengőkar szilentek. A nyekergés megszűnt,viszont a kopogás maradt...  :D
A stabilizátor szilentet nem cseréltem ki,mert nem kaptam és ha cserélnétek figyeljetek is rá. Unix,bardi,Láng is Autó-típus-motor-évjárat-kasztni kombóra hoz stabilizátor szilentet,de ha a toyodiy szerinti cikkszámra keresem,akkor kiderül hogy ez a méret nem jó. 22.6mm belső átmérőjű szilenteket hoznak a programok,de a gyári cikkszám alapján 21.6mm belső átmérőjű szilent kell hozzá.Legalábbis az enyémhez...
Hm,pont a minap szedtem össze,hogy mi kellene hozzá. Stab pálcákat ,alias kutyacsontokat már cseréltem. Stab. szilent végülis akkor 21.6 mm-es lett neked...vajh 2.0d4d-hez is az kell? Nem igazán igazodtam ki rajta...mi az 1.8 benzinhez a cikkszám Toyodiy szerint? D4Dhez ez: 48815-02110
Lengőkar szilentből melyik lett cserélve? Nekem az alsó lengőkar hátsó szilentjeit vélték repedezettnek az inspekció során.
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12943 Dátum: 2017.02.24 15:49:57 »
Stabilizátor szilent nem lett,mert csak a nagyobb belső átmérős volt mindenhol. Azt később kicserélem,mert nem egy nagy dolog. Fékmester-nél láttam hogy van.Árban elég nagy a szórás. A gyári cikkszáma nekem is ugyan ez. 48815-02110 Sidem-ből a 845848 számú kell.
A lengőkar első és hátsó szilentje is cserélve lett. Ha már ki volt véve...és az sem egy nagy tétel.

Itt a linken lent a REF.NO megtalálod
http://www.yiparts.com/toyota,stabilizer_bushing,4881502110,en.html


ochy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12944 Dátum: 2017.02.24 16:15:04 »
http://www.ebay.co.uk/itm/DRIVE-SHAFT-AXLE-TOYOTA-AVENSIS-T25-1-8-PETROL-2003-2008-LH-PASSENGER-SIDE-/322193901326?fits=Car+Make%3AToyota%7CModel%3AAvensis&hash=item4b0440c70e:g:tnUAAOSwqfNXia99           Az angoloknal van. Ha valaki megnezi, hogy a jobb kormanyosoknal felcserelodik e az oldal  akkor ott lehet rendelni. Arban biztos , hogy sok alkatresz jo arban van!!!