Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3779302 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Laller85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 234
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10200 Dátum: 2015.10.21 08:17:41 »
Bő fél éve van az autó nálam, szűrők,olaj minden cserélve lett, ja és ebben a váltóolaj is benne van. 174e van az autóban, 15000et tettem bele a fél év alatt. Mikor megvettem sem volt az a nagyon puha a kuplung, de olyan mintha egyre izmosabban kellene nyomni.Viszont remegés amit írtatok, nem tapasztaltam, sőt nem is csúszik, a dolgát szerintem rendesen teszi, csak városba kicsit kellemetlen....vádlira nem kell gyúrni az tuti:D
Sajna felénk olyanok a szerelők, elmegyek hozzá már a fejét kaparja, számomra sok jót nem jelent...Persze ugyanúgy átcseszhetnek, dolgozhatnak rosszul toyotaba is...talán vmivel nagyobb a szakértelem...viszont pénzbe meg jól lehúznak...Ha már kuplungról van szó, én a Unixtól kedvezménnyel tudok beszerezni dolgokat, jelen esetben csak kuplungtárcsa cserére lenne szükség? Szerelősrác aki kipróbálta, mint írtam szerinte ez egy feles kuplung, tehát még elmegy...Most kérdés hozzá babráljunk e, vagy amíg teszi a dolgát, nemkell ***tatni"...

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10201 Dátum: 2015.10.21 08:22:34 »
Szerintem ne piszkáljátok akkor.Amíg működik kár lenne hozzányúlni. Ráérsz ha már beesett a pedál... ;)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10202 Dátum: 2015.10.21 08:24:13 »
Bepi:Fékolajra gondoltál?
Kb. 1 1/2 éve van nálam az autó,azóta én nem cseréltem fékolajat.A színe még szép arra ránéztem a napokban.Viszont érdekes így visszagondolva,hogy akkor vettem észre,mikor megjött az első nagyon ködös nap felénk.Azóta meg mindennap folyt az eső szinte.Ma reggel meglepődve vettem észre,hogy minden rendben. 600+ tapasztalatából kiindulva akkor még nem igen aggódom,bár nem túl drága az 1.8-hoz a kuplung.Tegnap nézegettem és igen jó kedvezménnyel Valo-Luk--Sachs és mind egy árban lenne. Nem tudom,hogy a Unix márkát kitől veszik,de az is ekörül van. A Jakoparts viszont a duplája ezeknek. Az Exedy pedig még drágább.
Tényleg az Exedy mitől ennyivel drágább a többinél?
:surrender: :surrender: :surrender: De, de, igazatok van!
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10203 Dátum: 2015.10.21 08:25:24 »
Nálad mi volt a jelenség kuplung csere előtt?

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10204 Dátum: 2015.10.21 08:27:35 »
50 ezer??? A csapágyak darabja Toyota szervizbe, átlagba 15-20 ezer(váltóba- fél éve kérdeztem), ha eredeti, plusz váltó le -fel szerelése..miskolci toyotába 8000 az óradíj, de oké nézzünk ne egy toyota szervízt, -nehezen hiszem hogy 50ből 2 csapágy + egyéb dolgot szervízdijjal kicserélnek. Hacsaknem 8 éve csinálták...
A 2 csapágy + szimmering 20 körül volt csapágyboltban, a tárcsát pár évvel korábban szereztem be 10 alatt, + olaj pár ezer. A szerelőnek húszast adtam egy bő napi munkáért. Jól néznénk ki, ha egy szerelő 8 rugót keresne óránként. :lol: [rohog] Tele lenne milliomos autószerelővel az ország. Számolj csak! Napi 64, az havi 1,4 millió!!!!!! Nem mintha sajnálnám tőle, mert jó barátom, de azért van egy bizonyos gazdasági realitás is a világon. Én azt gondolom, hogy 20 ezer forintot megkeresni 1 nap alatt nem olyan szar...
« Utoljára szerkesztve: 2015.10.21 08:30:11 írta 600+ »

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10205 Dátum: 2015.10.21 08:41:37 »
Nálad mi volt a jelenség kuplung csere előtt?
Igaz, nem engem kérdeztél, de nekem speciel már csúszott a kuplung egy-egy erőteljesebb gázadásnál. Mit mondjak... alig volt a tárcsán ferrodol, a bordák szinte teljesen eltűntek. A végső lökést a cserére a sebváltócsapágyak zúgása adta.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10206 Dátum: 2015.10.21 08:54:54 »
Nálad mi volt a jelenség kuplung csere előtt?
Az Avensis esetében túlságosan fent fogott a kuplung, itt tárcsa kopás volt. A Corollánál túlságosan lent (korán) fogott, ott a kinyomócsapágy fáradt el. Mindkét esetben kemény is volt a kuplung nyomhatósága.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10207 Dátum: 2015.10.21 09:37:41 »
A 2 csapágy + szimmering 20 körül volt csapágyboltban, a tárcsát pár évvel korábban szereztem be 10 alatt, + olaj pár ezer. A szerelőnek húszast adtam egy bő napi munkáért. Jól néznénk ki, ha egy szerelő 8 rugót keresne óránként. :lol: [rohog] Tele lenne milliomos autószerelővel az ország. Számolj csak! Napi 64, az havi 1,4 millió!!!!!! Nem mintha sajnálnám tőle, mert jó barátom, de azért van egy bizonyos gazdasági realitás is a világon. Én azt gondolom, hogy 20 ezer forintot megkeresni 1 nap alatt nem olyan szar...
Az nem a szerelő, hanem a szerviz óradíja  :excl:  ;)

Az meg hogy adsz a szerelődnek egy 20ast, az nem azt jelenti, hogy annyit keresett, hanem annyi volt a bevétele. Nagy különbség!

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10208 Dátum: 2015.10.21 09:55:00 »
Múltkor asszonkám OFF Puntojánál ON vettem észre,hogy olajcsepp van alatta(olasznál azért ez nem egy kirívó dolog  :lol:) de nelegy ott,mert nem szeretem. Úgy néztem,hogy a váltó felőli szimeringtől jön.Megkérdeztem mennyi lenne a csere munkadíja,mert maga a szimering fillér,talán 500ft. Minden szemrebbenés nélkül 25e forint munkadíjat mondott,pedig nem is nehezen szerelhető,bőven van hely. Azt azért nagyon lehúzásnak éreztem,ezért úgy gondoltam,ha kuplungozni kell,akkor majd ki lesz cserélve...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10209 Dátum: 2015.10.21 10:04:23 »
Eszem ágában sincs védeni az olasz ipar termékét, de elképzelhető, hogy pl a YarisI-hez hasonlóan van kialakítva a kérdéses részegység: A Yarisok (benzinesek) blokkjának oldalában, van egy O-gyűrű, ami 7-8 évente elfárad és elkezdi engedni lassan az olajat. Ez az O-gyűrű anyagárban tényleg 500Ft, kívülről a motortérben hely is lenne hozzáférni. A gond az, hogy az O-gyűrűt csak úgy tudod kicserélni, ha a vezérlést leszeded, mert kizárólag belülről cserélhető, kívülről nem. Érdekesség, hogy a Yarisok vezérműlánca is belül, a blokkban helyezkedik el. Ez drágítja meg a munkadíjat egy 500Ft-os tömítés csere esetében. Nálunk, az 1ZZ motornál ez szerencsésebb, mert a vezérlés a blokk oldalán kívülről helyezkedik el, így esetünkben lehetséges a vezérlés bontása nélkül cserélni az O-gyűrűt.  :)
« Utoljára szerkesztve: 2015.10.21 10:07:20 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10210 Dátum: 2015.10.21 10:15:26 »
A 2 csapágy + szimmering 20 körül volt csapágyboltban, a tárcsát pár évvel korábban szereztem be 10 alatt, + olaj pár ezer. A szerelőnek húszast adtam egy bő napi munkáért. Jól néznénk ki, ha egy szerelő 8 rugót keresne óránként. :lol: [rohog] Tele lenne milliomos autószerelővel az ország. Számolj csak! Napi 64, az havi 1,4 millió!!!!!! Nem mintha sajnálnám tőle, mert jó barátom, de azért van egy bizonyos gazdasági realitás is a világon. Én azt gondolom, hogy 20 ezer forintot megkeresni 1 nap alatt nem olyan szar...
Jól emlékszem azt írtad 550ezer km-t mentél esedékes kuplung cseréig??
Fery

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10211 Dátum: 2015.10.21 10:55:09 »
Eszem ágában sincs védeni az olasz ipar termékét, de elképzelhető, hogy pl a YarisI-hez hasonlóan van kialakítva a kérdéses részegység: A Yarisok (benzinesek) blokkjának oldalában, van egy O-gyűrű, ami 7-8 évente elfárad és elkezdi engedni lassan az olajat. Ez az O-gyűrű anyagárban tényleg 500Ft, kívülről a motortérben hely is lenne hozzáférni. A gond az, hogy az O-gyűrűt csak úgy tudod kicserélni, ha a vezérlést leszeded, mert kizárólag belülről cserélhető, kívülről nem. Érdekesség, hogy a Yarisok vezérműlánca is belül, a blokkban helyezkedik el. Ez drágítja meg a munkadíjat egy 500Ft-os tömítés csere esetében. Nálunk, az 1ZZ motornál ez szerencsésebb, mert a vezérlés a blokk oldalán kívülről helyezkedik el, így esetünkben lehetséges a vezérlés bontása nélkül cserélni az O-gyűrűt.  :)

Jó kis kocsik én szeretem.Nincs vele semmi gond,pedig már beletekert vagy 80e a párom mióta nálunk van. Igaz ez kb. 3 vagy 4 év.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10212 Dátum: 2015.10.21 12:10:47 »
Jól emlékszem azt írtad 550ezer km-t mentél esedékes kuplung cseréig??
:yes: Majdnem. Még csecsemő korában volt egy indokolatlan kuplungszett csere 60e-nél. ;) A tárcsa is annyit bírt, mint a sebváltócsapágy. Ha többszázezer kmes a járgány, érdemes elgondolkozni, hogy egy füst alatt a sebváltócsapágyakat is kicserélni. :hmmmm: Igaz, hogy dupla munka, meg a csapágy se 2 fillér, meg az is lehet, hogy csak az én avémnél volt ez ismétlődő hiba... :hmmmm:

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10213 Dátum: 2015.10.21 12:19:15 »
Az nem a szerelő, hanem a szerviz óradíja  :excl:  ;)

Az meg hogy adsz a szerelődnek egy 20ast, az nem azt jelenti, hogy annyit keresett, hanem annyi volt a bevétele. Nagy különbség!
Van benne igazság, de a különbség nem olyan nagy. A "szervíz" puritán, nincs kávézó, meg vifi [rohog] (csak eszembe jutottak a körülmények), ezért ezeket a szolgáltatásokat, amik engem speciel nem érdekelnek nem is fizetteti meg velem. Nincs pultosjányka sem, csak 3 hatalmas kutya, akik sokkal őszintébben nyálaznak össze. :D Sőt a tábla csokit is én viszem a szerelőmnek,nem fordítva, mert jóban vagyunk. És még az is lehet, hogy elfelejt számlát írni... Engem ez sem tántorít el. Amit a "szervize" nyújt, a fűtés és a világítás kijön egy nap 3ezerből, a többi az övé, és senki másé. Szerintem ez így rendben van.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10214 Dátum: 2015.10.21 12:30:47 »
Amit a "szervize" nyújt, a fűtés és a világítás kijön egy nap 3ezerből, a többi az övé, és senki másé. Szerintem ez így rendben van.
...mert nem kell bejelentett munkahely, járulékok, ÁFA, jövedelem adó, nem kell szerszámot, műszert venni, azok nem avulnak és az épület is igyen volt, sőt az állaga sem romlik soha, örökélet, sőt nyugdíjra sem gyűjt, dolgozik míg él
Tehát kicsit több, mint fűtés, világítás  ;)