Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3766189 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8295 Dátum: 2014.08.08 17:39:33 »
Jónapot mindenkinek!

Egy hónapja boldog (?) tulajdonosa lettem egy 2005-ös Avensis 2.2 D-4D-nek. Az autót 150000 leigazolható km-el vettem a végletekig szerelmes is lettem bele, azonban kb. egy hete felfigyeltem rá, hogy erőteljesebb gázadáskor "passat"-os csörgést hallat a motor méghozzá pontosan 1800-as fordulattól 2400-as fordulatig ott pedig megszűnik a hang a további gyorsítás ellenére is. A hang üzemmeleg hőmérsékleten jelentkezik, hidegen nem pörgetem és nem is pörgettem sosem 1500 fölé sőt az alapjárat közeli kínzást is mindig elkerültem (sajnos azt nem tudom az előző tulaj mennyire figyelt ilyen dolgokra) Az említett fordulatszám-tartományban bárhol elveszem a gázt a hang megszűnik, ha a tartományon belül bárhol megállítom a gyorsítást a hang megszűnik, tehát csak nagy terhelésnél lehet hallani és abban biztos vagyok, hogy az első 3500 kilométeren nem hallottam ilyet. Üzemanyagból csak maxxmotion megy bele amióta nálam van. Napi kb. 2*20 km-t megyek vele ebből 2-2 városban, hétvégén 2*60-at. Kb. 800 km-el ezelőtt volt egy olaj+olajszűrőcsere toyota szervízben, a hang az utolsó 500 km-en kísért. Amennyiben valakinek van/volt hasonló tapasztalata megoldása, esetleg tippje arra vonatkozólag, hogy mi okozhatja akkor legyen szíves ossza meg velem. Nem szeretném, ha valami komolyabb hiba előfutára lenne, szeretném mihamarabb kiiktatni a dolgot. Gondolkodtam üzemagyagrendszer-tisztító adalékon, de egyik ismerősöm nem tanácsolta, mivel neki egr szelep csere lett a tisztítás vége, mivel a rendszerből oda hordta be neki az összes kormot amit tisztítással sem tudtak orvosolni, persze lehet, hogy a hangnak semmi köze sincs ehhez. :)

Szia,
Valahogy ki kellene szűrni, hogy a hang az égési folyamatból jön (a hengerekből), vagy pedig a motoron kívüli, "mechanikus" eredetű. Volt már itt szó róla, hogy a levegőszűrő házába beérkező műanyag cső kilötyögősödik a helyén, és valami zörgő-morgó hangot ad. Önmetsző, vagy lemezcsavarral összefogatva a csövet a házzal megszüntethető a jelenség.
Aztán, egy EGR-szelep tisztítás csak előnyére válhat a gépnek, és okozhat csörgő hangot, mert amikor gyorsítasz, az EGR-nek be kell zárnia. Ha nem tud bezárni teljesen a korom lerakódás miatt, akkor a bejutó levegő minősége gyenge lesz az égéshez, ami a motor hangján is hallható. Ez már extrém eset, és az EGR inkább eltömődni szokott, de találkoztam már nyitva maradó egr-vel is.
A hang jöhet valamely csapágyból, amit a hosszbordás szíj hajt, esetleg maga szíj is csinálhatja. Szíjfeszítéssel ilyenkor a hang többnyire áttevődik más fordulatszámokra, esetleg elmúlik. Érdemes kipróbálni.
Lehet gyenge a gázolaj minősége....(sokan lehet, megköveznek, de sehol sincs garancia az elvárt minőségű tüzelőanyagra.)

Ha lomhább lett az autó, akkor még a részecskeszűrő jöhet számításba, illetve a légtömeg mérő, aminek a tisztítása szintén néhány pillanatig tart csak (mármint a légtömegmérőé).

kiralytamas

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8296 Dátum: 2014.08.08 18:34:28 »
Köszönöm a válaszokat, hétvégén nekiállok ezekből egy pár dolgot magam is meg tudok csinálni némi segítséggel, ha nem javul a helyzet akkor megyünk a szervízbe. Majd írok, hogy mi lett a megfejtés, illetve, hogy hogy áll a hibakeresés.  :yes:

kiralytamas

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8297 Dátum: 2014.08.09 15:22:57 »
Na úgy néz ki egy darabig, most nem érdekes a motorzörej gond ugyanis, ma délelőtt egy értelmes polgár belémrongyolt hátulról 60-nal úgy hogy álltam egy másik autó mögött a stop táblánál.  :censored:

fenixan

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8298 Dátum: 2014.08.09 22:13:56 »
Sziasztok, tudnátok írni pár típus hibát a 2003-2006 közötti benzines évjáratra vonatkozóan ? Vásárláskor mit érdemes megnézni ?

isti82

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8299 Dátum: 2014.08.09 22:52:17 »
Sziasztok!
Újdonsült Toyota tulajként a következő problémával találkoztam, és a segítségeteket szeretném kérni, hogy merre induljak tovább:

Az autó egy 2002-es T22 1.8 vvti kombi. A kormány teljesen változatos helyyetekben hol ráz, hol nem ráz. Leginkább nagy sebességnél érezhető, fékezésre gyakran erősödik, de sokszor nem, és van, hogy erős fékezések után elmúlik.
A probléma megoldására a követkzőket tettem eddig:
Centírozás kétszer, kerekek felcserélése, féktárcsa csere, majd felszabályzás, egyik első lengőkar hátsó szilentjének cseréje.
Az eredmény semmi, továbbra is remeg a kormány.
Vanvalami ötletetek, hogy merre tovább, mert már rohadtul idegesít..

Köszönöm szépen!

Oximoron

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8300 Dátum: 2014.08.10 02:00:16 »
Jónapot mindenkinek!

Egy hónapja boldog (?) tulajdonosa lettem egy 2005-ös Avensis 2.2 D-4D-nek. Az autót 150000 leigazolható km-el vettem a végletekig szerelmes is lettem bele, azonban kb. egy hete felfigyeltem rá, hogy erőteljesebb gázadáskor "passat"-os csörgést hallat a motor méghozzá pontosan 1800-as fordulattól 2400-as fordulatig ott pedig megszűnik a hang a további gyorsítás ellenére is. A hang üzemmeleg hőmérsékleten jelentkezik, hidegen nem pörgetem és nem is pörgettem sosem 1500 fölé sőt az alapjárat közeli kínzást is mindig elkerültem (sajnos azt nem tudom az előző tulaj mennyire figyelt ilyen dolgokra) Az említett fordulatszám-tartományban bárhol elveszem a gázt a hang megszűnik, ha a tartományon belül bárhol megállítom a gyorsítást a hang megszűnik, tehát csak nagy terhelésnél lehet hallani és abban biztos vagyok, hogy az első 3500 kilométeren nem hallottam ilyet. Üzemanyagból csak maxxmotion megy bele amióta nálam van. Napi kb. 2*20 km-t megyek vele ebből 2-2 városban, hétvégén 2*60-at. Kb. 800 km-el ezelőtt volt egy olaj+olajszűrőcsere toyota szervízben, a hang az utolsó 500 km-en kísért. Amennyiben valakinek van/volt hasonló tapasztalata megoldása, esetleg tippje arra vonatkozólag, hogy mi okozhatja akkor legyen szíves ossza meg velem. Nem szeretném, ha valami komolyabb hiba előfutára lenne, szeretném mihamarabb kiiktatni a dolgot. Gondolkodtam üzemagyagrendszer-tisztító adalékon, de egyik ismerősöm nem tanácsolta, mivel neki egr szelep csere lett a tisztítás vége, mivel a rendszerből oda hordta be neki az összes kormot amit tisztítással sem tudtak orvosolni, persze lehet, hogy a hangnak semmi köze sincs ehhez. :)
Valami hasonlót nekem is csinál 1500 fordulat körül, van egy nagyon rövid tartomány, amit ha elér (az mindegy, hogy alacsonyabb fordulatról megy felfelé, vagy éppen magasabbról lefelé), kellemetlen kopogóssá válik az egyébként alig hallható dízelhang (legalábbis a motorhangnak tűnik). Se alatta, se felette nem tapasztalni hasonlót. Az viszont nem tűnt fel, hogy lomhább lenne, igazából nem is zavaró, csak észrevettem, mint furcsaságot. Kíváncsi vagyok a tapasztalataidra - nekem kb másfél, két hónap múlva esedékes a következő tízezres szerviz, ott rákérdezek.
Na úgy néz ki egy darabig, most nem érdekes a motorzörej gond ugyanis, ma délelőtt egy értelmes polgár belémrongyolt hátulról 60-nal úgy hogy álltam egy másik autó mögött a stop táblánál.  :censored:
Sajnálatos, remélhetőleg gyorsan helyrerakják. Vannak ilyen "értelmes" népek, engem alig több mint egy hete a saját kapumban, kiállás közben gázolt le egy hasonló jóképességű, tolatott az istenadta. Szerencsére csak karcolások vannak, de azért bosszúság (vihetem fújatni a lököst).

farkaszo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 125
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8301 Dátum: 2014.08.10 07:55:17 »
Sziasztok!
Újdonsült Toyota tulajként a következő problémával találkoztam, és a segítségeteket szeretném kérni, hogy merre induljak tovább:

Az autó egy 2002-es T22 1.8 vvti kombi. A kormány teljesen változatos helyyetekben hol ráz, hol nem ráz. Leginkább nagy sebességnél érezhető, fékezésre gyakran erősödik, de sokszor nem, és van, hogy erős fékezések után elmúlik.
A probléma megoldására a követkzőket tettem eddig:
Centírozás kétszer, kerekek felcserélése, féktárcsa csere, majd felszabályzás, egyik első lengőkar hátsó szilentjének cseréje.
Az eredmény semmi, továbbra is remeg a kormány.
Vanvalami ötletetek, hogy merre tovább, mert már rohadtul idegesít..

A felniket még mindenképpen görgőztetném. Ezeken a csodás magyar utakon, nagyon hamar alakjukat vesztik és deformálódnak! Nekem Győrben 4000 Ft volt a négy kerék javítása. Az eredmény csodás lett!

Köszönöm szépen!

isti82

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8302 Dátum: 2014.08.10 10:46:53 »


Koszonom az otletet, sajnos az a helyzet, hogy 4 masik kerekkel is kiprobaltuk, es ugyan azok voltak a tunetek..

Ezert gondolom, hogy a kerekek rendben vannak.

Udv!

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8303 Dátum: 2014.08.10 11:20:42 »
Koszonom az otletet, sajnos az a helyzet, hogy 4 masik kerekkel is kiprobaltuk, es ugyan azok voltak a tunetek..

Ezert gondolom, hogy a kerekek rendben vannak.

Udv!

Esetleg a féltengelyeknél vmi

Oximoron

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8304 Dátum: 2014.08.10 11:55:46 »
Koszonom az otletet, sajnos az a helyzet, hogy 4 masik kerekkel is kiprobaltuk, es ugyan azok voltak a tunetek..

Ezert gondolom, hogy a kerekek rendben vannak.

Udv!
Esetleg kerékcsapágy? Mondjuk annak általában hangja is van. :hmmmm:

isti82

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8305 Dátum: 2014.08.10 12:38:05 »
Esetleg a féltengelyeknél vmi

Koszi a tippet, majd felvetem a szerelomnek.

isti82

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8306 Dátum: 2014.08.10 12:39:10 »
Esetleg kerékcsapágy? Mondjuk annak általában hangja is van. :hmmmm:

Akar az is lehet, de akkor nem csinalna allandoan?(nem tudom, nem ertek hozza..) Van amikor semmi tunet nincs...

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8307 Dátum: 2014.08.10 12:45:18 »
Sziasztok!
Újdonsült Toyota tulajként a következő problémával találkoztam, és a segítségeteket szeretném kérni, hogy merre induljak tovább:

Az autó egy 2002-es T22 1.8 vvti kombi. A kormány teljesen változatos helyyetekben hol ráz, hol nem ráz. Leginkább nagy sebességnél érezhető, fékezésre gyakran erősödik, de sokszor nem, és van, hogy erős fékezések után elmúlik.
A probléma megoldására a követkzőket tettem eddig:
Centírozás kétszer, kerekek felcserélése, féktárcsa csere, majd felszabályzás, egyik első lengőkar hátsó szilentjének cseréje.
Az eredmény semmi, továbbra is remeg a kormány.
Vanvalami ötletetek, hogy merre tovább, mert már rohadtul idegesít..

Köszönöm szépen!

Üdv!

Nekem gyanús itt is a belső (!) féltengelycsukló kopása valamelyik oldalon.
Kerékcsapágytól nekem még nem rezonált soha. Ez utóbbit egyszerű megállapítani: kanyarban amelyik kerékre nehezedik a nagyobb súly, az zúg.
« Utoljára szerkesztve: 2014.08.10 12:47:06 írta vd1234 »

isti82

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8308 Dátum: 2014.08.10 14:50:28 »
Üdv!

Nekem gyanús itt is a belső (!) féltengelycsukló kopása valamelyik oldalon.
Kerékcsapágytól nekem még nem rezonált soha. Ez utóbbit egyszerű megállapítani: kanyarban amelyik kerékre nehezedik a nagyobb súly, az zúg.

Szia, gyorsan ragugliztam, es ezt talaltam egy regi totalcar cikkben:
A féltengely váltó felöli végén, szintén találunk egy dudort, amelyet gumiharang véd. A gumi szerepe itt ugyanaz, mint a csuklónál, csak a belsejében más a helyzet. Az itt található görgök a kerék tengelyirányú elmozdulását kompenzálják. Ha elkopnak, vagy szétesnek ezek a görgők, azt nem kattogás jelzi, mint a csuklónál, hanem a remegő, szitáló kormány. Ez a szitálás nagyobb sebességnél gyengül.

Szoval ez lesz, amit legkozelebb ellenoriztetek.
Koszi szepen!

axl

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 363
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8309 Dátum: 2014.08.10 14:53:05 »
Sziasztok!

Biztos sokaknak triviális, de ez a kütyü a kulcstartón konkrétan mire jó?
//gondolom a riasztó része, de konkrétan, hogy működik, mi a szerepe és mennyire véd?//
KÖSZI!

« Utoljára szerkesztve: 2014.08.10 15:00:22 írta axl »
Udv,
axl

"...The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men..."