Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3766186 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8220 Dátum: 2014.07.22 18:48:26 »
De azt is félkézzel...:D

Félkézzel? Azt meg hogy? A könyéktől felfelé féllel, vagy a könyéktől lefelé féllel? :devil:

Az agyból ki lehet püfölni a tőcsavart, de én levenném hozzá az agyat... hacsak nincs valami spec., izmos présed, amivel kinyomod.

segesvarics

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8221 Dátum: 2014.07.22 20:50:18 »
Sziasztok!

270 ezret futott T22 kombink hazafelé Strasbourgból gyorsításnál fura rázásba kezdett. De hazajött. Kiderült, a féltengely belső része ment tönkre. Pesten újítattam fel, remélem jó lesz. Szóval, akinek gázadásra ráz az Aveja, és már mindent kizártak neki, jusson eszébe a belső féltengely.

Üdv,
Csaba

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8222 Dátum: 2014.07.23 09:25:28 »
Félkézzel? Azt meg hogy? A könyéktől felfelé féllel, vagy a könyéktől lefelé féllel? :devil:

Az agyból ki lehet püfölni a tőcsavart, de én levenném hozzá az agyat... hacsak nincs valami spec., izmos présed, amivel kinyomod.

A legizmosabb prés ami otthon van az a  félkezem. :)
Szerelő lesz ebből.

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8223 Dátum: 2014.07.23 12:17:42 »
A legizmosabb prés ami otthon van az a  félkezem. :)
Szerelő lesz ebből.

Az most túl sok!Egyszer már beleszakítottad... :lol:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8224 Dátum: 2014.07.23 12:19:38 »
A legizmosabb prés ami otthon van az a  félkezem. :)
Szerelő lesz ebből.
Mekkora lesz, ha a végén úgy szedi ki, ahogy mondtam  ;)
Bár valószínűleg van kinyomó hozzá.
« Utoljára szerkesztve: 2014.07.23 12:47:46 írta vd1234 »

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8225 Dátum: 2014.07.23 13:57:55 »
Sziasztok!

270 ezret futott T22 kombink hazafelé Strasbourgból gyorsításnál fura rázásba kezdett. De hazajött. Kiderült, a féltengely belső része ment tönkre. Pesten újítattam fel, remélem jó lesz. Szóval, akinek gázadásra ráz az Aveja, és már mindent kizártak neki, jusson eszébe a belső féltengely.

Üdv,
Csaba
Nagyon hasznos információ, köszönjük!!!  :clap: :hug:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

axl

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 363
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8226 Dátum: 2014.07.26 23:43:29 »
Sziasztok!

Két dologgal kapcsolatban szeretném kikérni a véleményetek, tanácsotok:

Rejtett kapcsoló
Hamarosan külföldre utazunk pár napra és a gyári riasztón kívül, nincs semmi extra védelem a kocsiban, ezért (meg egyébként is) mindenképp szerettem volna egy ilyen kapcsolót beépíteni. Ezzel kapcsolatban kérdezném a fórumtársakat, hogy mit kell megszakítani, hol, milyen kapcsolóval, milyen helyekre rejtve (tippek). Tudom, hogy nem hasznos publikusan erről írni, ezért aki volna olyan kedves és privátban írna róla pár szót, hálás lennék  :yes:
Külön keresgéltem, de (érthető módon), nincs erről sokminden írva publikusan.

Ablak fóliázás
Vác és/vagy környékén tudtok-e ajánlani nekem profi szélvédő fóliázót? Egy ilyen beavatkozásnál, mire kell ügyelni? (legyen róla papír, milyen anyagból legyen a fólia, gari, stb?). Nagyságrendileg mennyibe jönne ki kb. az 5 ablak? (hatsó+4oldalsók; habár ha jól tévedek, a B oszlop előtt a fényáteresztés minimum 70% kell, hogy legyen - így is érdemes azért valamit odatenni, van értelme?).
Esetleg - ha megvan a kellő kézügyesség és idő - érdemes otthon is ezzel próbálkozni? Beszerezhető az alapanyag hozzá, majd ugyanúgy, az elkészült módosítással el kell vinni egy NKH vizsgaállomásra, ahol megkaphatjuk róla a papírt?


Köszönöm!  :hug:
Udv,
axl

"...The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men..."

kona

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8227 Dátum: 2014.07.27 09:42:50 »


Ablak fóliázás
Vác és/vagy környékén tudtok-e ajánlani nekem profi szélvédő fóliázót? Egy ilyen beavatkozásnál, mire kell ügyelni? (legyen róla papír, milyen anyagból legyen a fólia, gari, stb?). Nagyságrendileg mennyibe jönne ki kb. az 5 ablak? (hatsó+4oldalsók; habár ha jól tévedek, a B oszlop előtt a fényáteresztés minimum 70% kell, hogy legyen - így is érdemes azért valamit odatenni, van értelme?).
Esetleg - ha megvan a kellő kézügyesség és idő - érdemes otthon is ezzel próbálkozni? Beszerezhető az alapanyag hozzá, majd ugyanúgy, az elkészült módosítással el kell vinni egy NKH vizsgaállomásra, ahol megkaphatjuk róla a papírt?


Köszönöm!  :hug:
[/quote]



Szia!

Én ezzel kapcsolatban azt tudom mondani,hogy nekem 4 ajtós van, és lefóliáztattam mindet,kivéve az első szélvédőt.A hátsók teljesen sötétek,nekem Lumar van rajta és 100% UV szűrős.Igazából én ezért is fóliáztattam le.A helyedben szakszerű helyre vinném el,mert ezt nagyon el lehet rontani.A 2 első ajtóra valóban 70%-ot át kell engednie,de ezzel vigyázni kell mert eredetileg valamennyire a gyári üvegek is szinezve vannak tudtommal!Nekem ezeken is vannak nagyon halványak(szinte láthatatlan) tényleg csak az UV védelem végett. A hátsókra kapnod kell majd műbizonylatot,minden egyes ablakra ragasztanak a sarkában kivéve a 2 elsőre.Nekem kipostázták a műbizonylatot(kis plasztik kártya),ezt mindig a forgalmiban kell tartani.Egyébként nagyon sokat számít szerintem a fólia,hosszabb vezetés után nem ég le a kezed stb...
Nekem azt hiszem olyan 36000ft körül volt az egész.


Azért is nem jó teljesen feketére lefóliáztatni a elsőket mert sötétben nem látsz ki rajta rendesen.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10701
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8228 Dátum: 2014.07.27 09:50:29 »
Én csak a 2 hátsó oldalsó ablakok fóliáztattam le, szakműhelyben. Kaptam hozzá bizonylatot, 7 éves garanciát. És emiatt nem kell újra vizsgáztatni az autót sem (persze az én esetembe nincs semmi "szabálytalan", hiszen csak a 2 hátsó oldalsó ablakra kértem), csak a bizonylat legyen mindig nálad.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

kona

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8229 Dátum: 2014.07.27 10:49:57 »
Nem éppen szabálytalan, mert a 70%-ot átengedi!Emiatt is nem volt gond egyik vizsgaállomáson sem.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10701
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8230 Dátum: 2014.07.27 13:37:49 »
Persze nem szabálytalan, csak szem előtt kell tartani 1-2 apróságot.  ;)
Én a hátsó szélvédő sötétítésének maximálisan az ellenzője vagyok, nem lehet átlátni az autón. Persze ettől még mindenkinek a szíve joga, de én azt biztosan soha az életben nem fogom lesötétíteni...  :innocent:
Persze én könnyen beszélek, a zavaró tényezők, mint a mögöttem jövő lámpájának vakítása (fényre elsötétedő belső visszapillantó tükörrel nem nehéz  :szemez: ), illetve a napsugárzást is megszűrő hátsó napfényvédő roló gyárilag járt az Avensishez.  :clap:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8231 Dátum: 2014.07.28 08:59:18 »
T25 kombim van, B oszlop előtt nagyon halvány zöld árnyalatú UV szűrős fólia került fel, B oszloptól hátrafelé az 5 ablakra pedig fekete árnyalatú. Szintén 7 év gari, műbizonylat, azonosító szám. Szakműhely végezte. 50 körül volt összesen az egész.
Első ablakra nem akartam feketét, nehogy a rendőrök belém kössenek. Műszakim most volt, 2 év múlva ki tudja mi lesz még. Remélem addigra már kötelező kellék lesz az autókon. Műbizonylatom pedig szintén a forgalmiban van. ;)
« Utoljára szerkesztve: 2014.07.28 09:01:09 írta Pomk »

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8232 Dátum: 2014.07.28 09:00:50 »

Persze nem szabálytalan, csak szem előtt kell tartani 1-2 apróságot.  ;)
Én a hátsó szélvédő sötétítésének maximálisan az ellenzője vagyok, nem lehet átlátni az autón. Persze ettől még mindenkinek a szíve joga, de én azt biztosan soha az életben nem fogom lesötétíteni...  :innocent:
Persze én könnyen beszélek, a zavaró tényezők, mint a mögöttem jövő lámpájának vakítása (fényre elsötétedő belső visszapillantó tükörrel nem nehéz  :szemez: ), illetve a napsugárzást is megszűrő hátsó napfényvédő roló gyárilag járt az Avensishez.  :clap:
Ès ha a hátsó napvédőt is kihuzod, akkor mennyire látni át az autodon a fóliával összehasonlítva? :)) Szerintem nem sokkal jobban...;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

axl

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 363
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8233 Dátum: 2014.07.28 09:59:58 »
Sziasztok!

Nagyon köszönöm a fóliázással kapcsolatos véleményeket, tapasztalatokat ;)

Rejtett kapcsoló ügyben (akinek van már beszerelve, van tapasztalata), esetleg rámírna valaki priviben?  :hug:
Udv,
axl

"...The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men..."

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10701
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8234 Dátum: 2014.07.28 10:05:33 »
Ès ha a hátsó napvédőt is kihuzod, akkor mennyire látni át az autodon a fóliával összehasonlítva? :)) Szerintem nem sokkal jobban...;)

Mentem már ilyen Avensis mögött, semmi bajom nem volt az átláthatósággal.  ;) Ugyanis ez nem olyan roló, mint mondjuk egy tetőtéri ablakon van, ezen át lehet látni.
Fóliázott szélvédős autón és zárt furgonon pedig nem...  :D  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61