Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3766091 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

krizi84

  • Vendég
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6840 Dátum: 2013.01.09 18:48:10 »
Sziasztok!

Azt nem írtam, de anglában lakunk és itt nézelődök. Azért itt akkor nagyobb a választék az ilyen tipusból, de ha azt írjátok, hogy egy 130ekm-es autóval még nem nagyon lehet nagy gondom, akkor lehet hogy felteszem a mércét 160ekm ig, és spórolok egy kicsit.
Itt kint sokkal népszerűbb az Avensis mint otthon, sokkal több van az utakon.

Köszönöm a válaszokat és a leendő válaszokat is

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6841 Dátum: 2013.01.09 19:56:14 »
Sziasztok!

Azt nem írtam, de anglában lakunk és itt nézelődök. Azért itt akkor nagyobb a választék az ilyen tipusból, de ha azt írjátok, hogy egy 130ekm-es autóval még nem nagyon lehet nagy gondom, akkor lehet hogy felteszem a mércét 160ekm ig, és spórolok egy kicsit.
Itt kint sokkal népszerűbb az Avensis mint otthon, sokkal több van az utakon.

Köszönöm a válaszokat és a leendő válaszokat is

Helló!

Ezt eddig tényleg nem írtad, ami esetleg abban jelenthet komolyabb különbséget, hogy ott talán nem iparág a km óra buherálása. Tehát nagyobb esély van rá, hogy amit látsz kiírt értéket, az valóban annyi is. Persze ott is emberek élnek, és az ördög ugye sosem alszik.

Komolyabbra fordítva a szót, ahogy előttem is írták. Ezt a motort tartják a dízelek közül az egyik legmegbízhatóbbnak. Javasolom, hogy olvasd el a totalcar ide vonatkozó népítéleteit (csak a 2.0 dízelt nézd). Sokat tapasztalhatsz belőlük, meg megismered a típust is alaposabban.
Egy-két leírásaban a kettős tömegű lendkerékre panaszkodtak, viszont részecskeszűrő nincs, a turbo és a befecskendező pedig elvileg jól bírja.

Sajnos benzines lévén én komolyabban nem tudok segíteni. Sok sikert a jó autó megtalálásához!
Üdv,
András


Lipcsei

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6842 Dátum: 2013.01.10 13:42:52 »
Sziasztok!
Új vagyok még itt, eddig nem kellett megoldást keresnem........
Most előjött egy olyan "problémám", hogy a műszerfalon lévő ikonok folyamatosan villognak attól függetlenül, hogy üzembe van helyezve az autó vagy nem. A szervizben a műszer nem talált hibát (?) s nem is tudtak mit mondani ennek megszüntetésére.
Ettől függetlenül minden rendben működik, de azért elég zavaró jelenség.
Avensis 2.0 D4D 2009-es évjárat.
Valaki találkozott már ilyen jelenséggel?
Előre is köszi

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6843 Dátum: 2013.01.15 19:50:08 »
Sziasztok!

Most szeretnénk venni egy avensist. Most még csak nagy vonalakban nézegettem, de valami olyasmire gondoltam hogy:
2003-2006, 2.0l diesel, kb úgy 130e km-el.
A kérdésem az lenne, hogy mit érdemes megnézni a kocsin, mik azok a hibák, vagy kopások, amikre érdemes odafigyelni, a tipusra jellemző hibák?

Köszönettel
Ahogy írtad a Birodalomban akarsz venni diesel, jobbkormányos lépegetőt 130e-rel.
Nos ott sem adják ingyér és ott is cégesnek vették őket, ergo nem 130-at tettek bele 6-10 év alatt.
Nézegettél az Autotrader-ben?
Hány megfelelő találat volt ebben a kategóriában?
Egy sem?
(Helyi arab -lengyel nepper nem ér, csak magánember!)

(Egy 130e-t futott és nem törött (csak esetleg enyhén koccolt) Ave- nak még nincsenek olyan hibái amiket gariban ne javítottak volna.)

Más kérdés, hogy ha itthon akarod használni, akkor hogyan birkózol meg a tré kilátással?
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

krizi84

  • Vendég
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6844 Dátum: 2013.01.16 01:47:10 »
Ahogy írtad a Birodalomban akarsz venni diesel, jobbkormányos lépegetőt 130e-rel.
Nos ott sem adják ingyér és ott is cégesnek vették őket, ergo nem 130-at tettek bele 6-10 év alatt.
Nézegettél az Autotrader-ben?
Hány megfelelő találat volt ebben a kategóriában?
Egy sem?
(Helyi arab -lengyel nepper nem ér, csak magánember!)

(Egy 130e-t futott és nem törött (csak esetleg enyhén koccolt) Ave- nak még nincsenek olyan hibái amiket gariban ne javítottak volna.)

Más kérdés, hogy ha itthon akarod használni, akkor hogyan birkózol meg a tré kilátással?
Sziasztok!

Persze azt én is tudom, hogy nem lesz egyszerű találni, de azért nem olyan ritka mint a fehér holló! Nézegettem az Autotradert, de azért más oldalak is vannak, ahol lehet nézegetni, pl Motors.co.uk, Gumtree, Ebay.co.uk. Tudom, hogy itt is előszeretettel használják taxizásra, céges autónak, és hogy itt egyáltalán nincsenek tisztában, hogyan kell használni egy dieselt.(előmelegítés, stb)
A Rac, vagy AA nél le lehet követni az autó multját, potom 15 font-ért, mérföld, HPI, stb, persze azért így is van benne kockázat.
Én úgy 4000 font körül szántam az autóra, és azért már találtam elég pofásakat neten, persze ha elmegy az ember megnézni, lehet hogy csalódik egy nagyot.
Nem akarom otthon használni, max annyi időre, míg hazalátogatok a szabadságomon.

Köszönettel

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6845 Dátum: 2013.01.17 19:51:18 »
Csak egy kis érdekesség, hogy ma hogy jártam:
reggel (6 után pár perccel) alig fordultam ki a garázsból, két villanás után kiégett a jobb oldali fényszóróm. Késő délután, hazafelé jövet (már eléggé félhomály volt), kiégett a bal oldali is  :devil: Hazáig eljöttem ködlámpákkal, de itthon neki kellett állni szerelni, sötétben, hidegben. A jobb oldalival eljátszottam bő egy órát, szétcseszte a bal kézfejem az abs egység és az ablakmosó betöltőnyaka, a bal oldali megvolt cirka 5-6 perc alatt. Plusz ugye a borítólemezek le- és felszerelése...  :sweatdrop:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Rozsdás Úr

  • Vendég
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6846 Dátum: 2013.01.17 21:44:19 »
Sziasztok!

Ismét itt... 2001-es 1.6 VVTi Liftback Terra...
Augusztusban sikerült kicserélnem a jobb első féknyerget, bontottan 15.000-ért (!) mert szorult a fék...
Most a bal első érett meg a cserére... Hasonló összegért érdekelne, ha valakinek van, főként Budapest és környékéről.
A féknyergen a következő kódok olvashatóak: "1 2G Toyota, 40T28 AISIN, 2" Ja és a lényeg: kétdugattyús, ami nagyon ritka és a bontókban is csak néha van...
Ha valaki tud segíteni, nagyon megköszönöm!

u.i.: "Avensis hibák (nincsenek:)" De vannak!!! Akit érdekel, privátban mesélek szívesen :-)

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6847 Dátum: 2013.01.17 22:00:24 »
Felújító szett nem lenne ésszerűbb megoldás?

Idézet
alig fordultam ki a garázsból, két villanás után kiégett a jobb oldali fényszóróm. Késő délután, hazafelé jövet (már eléggé félhomály volt), kiégett a bal oldali is
Még szerencse hogy a Metroban most akciós az Osram NightBreaker+  :lol:
Xanyi

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6848 Dátum: 2013.01.18 10:36:59 »
Még szerencse hogy a Metroban most akciós az Osram NightBreaker+  :lol:

Az jó bele? A plusz 90% fényerő okozta többletmelegedés nem olvasztja meg a műanyagfoglalatot?
Nem szeretnék újra fényszórót cserélni.

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6849 Dátum: 2013.01.18 11:59:19 »
Szerintem nincs többletmelegedés, mert az izzó teljesítménye megegyezik a hagyományos izzóéval.
Csak vmi ügyes eljárás alapján elvileg jobb a fényereje.
(Gyakorlatilag is jobb, korábbi autómban ezt használtam, de az élettartama - annak ellenére, hogy az is a hosszabb életű "+" verzió volt - semmivel sem tartott tovább, mint egy hagyományos izzó.)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6850 Dátum: 2013.01.18 12:10:01 »
Ismét itt... 2001-es 1.6 VVTi Liftback Terra...
Augusztusban sikerült kicserélnem a jobb első féknyerget, bontottan 15.000-ért (!) mert szorult a fék...
Ez E11 vagy E12? Jelenleg 3 E11-ről tudok, amelyiknek szorul a fékje (pl. az enyémnek is)... Szóval féknyereg csere a megoldás?  :no:
         

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6851 Dátum: 2013.01.18 12:20:15 »
Valószínűleg egyik sem, mert Avensis, ha jól sejtem.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6852 Dátum: 2013.01.18 12:27:59 »
Szerintem nincs többletmelegedés, mert az izzó teljesítménye megegyezik a hagyományos izzóéval.
A teljesítménye ugyanannyi, talán magasabb hőfokon izzik. De a foglalatot ez nem érinti.
Amúgy én már ilyen drága izzókat nem veszek, eddig Osam Cool Blue-t használtam, de nem bírtak egy évet sem. Mondjuk a fénye az jó volt. Most Vecta van benne, ez kb egy évet bír, de legalább harmadáron van.
A gyári izzó elment bő 2 évig.  ::)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6853 Dátum: 2013.01.18 12:42:47 »
A teljesítménye ugyanannyi, talán magasabb hőfokon izzik. De a foglalatot ez nem érinti.
Amúgy én már ilyen drága izzókat nem veszek, eddig Osam Cool Blue-t használtam, de nem bírtak egy évet sem. Mondjuk a fénye az jó volt. Most Vecta van benne, ez kb egy évet bír, de legalább harmadáron van.
A gyári izzó elment bő 2 évig.  ::)
Nekem bizony szétégette még a normálizzó is a gyári fényszóró foglalatot. Ki kellett cserélni mindkét fényszórót. Most utángyártott van bene, és gondolom az anyagminősége ennek sem jobb.
Én is csak ezért gondolkodtam el ezen az emelt fényerejű izzón, mert ez az ajánlott akció tényleg baráti áron méri. 

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6854 Dátum: 2013.01.18 13:14:55 »
Ez E11 vagy E12? Jelenleg 3 E11-ről tudok, amelyiknek szorul a fékje (pl. az enyémnek is)... Szóval féknyereg csere a megoldás?  :no:
Avensis topikban vagyunk! Jóreggelt!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки