Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3766096 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

gabodnar

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5595 Dátum: 2011.06.30 21:51:38 »
Sziasztok!

Nem rég sikerült szert tennem egy Avensis I.-re face lift változat 1.6vvti motorral. A kopó alkatrészek cseréjén kívül rendben van az autó. Az egyetlen hiba ami nagyon zavaró is a váltó akadozása. 2-ből 3-ba váltáskor a váltó akad és egy kicsit játszadozni kell vele, illetve néha előfordul hogy 1-bő alig tudom kivenni. Nemtom hogy ilyen jellegű problémája van-e valakinek vagy egyedi esetről van szó. Ha esetleg valaki tudna valami hasznos infóval szolgálni affelől hogy mit kellene vele csinálni a normális működésérdekében azt megköszönném.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5596 Dátum: 2011.06.30 21:58:47 »
Váltóolaj volt cserélve? Mert ha még sosem, akkor esetleg attól is lehet.
music     

gabodnar

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5597 Dátum: 2011.06.30 22:03:11 »
igen most lett elvégezve a vásárlás utáni nagy szerviz és többek között váltó olaj + adalékot is kapott, de semmi változás

csevart

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
  • 2002 Avensis 1,6 VVTi
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5598 Dátum: 2011.07.01 08:37:52 »
igen most lett elvégezve a vásárlás utáni nagy szerviz és többek között váltó olaj + adalékot is kapott, de semmi változás
Szia!Én tavaly vette egy 1,6VVTi Avensist,aminek ugyanilyen problémája volt.Először ki lett cserélve a válto olaj,de számottevő változást nem hozott.Majd a kuplung lett kicserélve.Határozottan jobb lett a váltás,de nem olyan tuti mint amit vártam.Itt "beszélgetünk " rola,én már elfogadtam,hogy ennek ilyen a váltoja.

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5599 Dátum: 2011.07.01 13:26:09 »
A váltóolaj csere után fele erővel lehet sebességet váltani :) A régi olaj koszos és fémtörmelékkel volt teli,
az olajcsere óta könnyebben jár a kar és a hátramenetet is reccsenés nélkül veszi.
Egyedül a gyors visszaváltásokat nem díjazza a váltó, de ez az autó nem is erre lett kitalálva.

Sördög

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 292
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5600 Dátum: 2011.07.02 18:44:13 »
Sziasztok!
Ma kicseréltük fiammal a fékfolyadékot az Avéban.
Kicserélném a kuplunghidraulikában is a folyadékot,de nem tudom mi a menete?
Ugyanez a helyzet a szervóolajjal. :helpsmilie:

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5601 Dátum: 2011.07.04 19:46:52 »
Sziasztok!
Ma kicseréltük fiammal a fékfolyadékot az Avéban.
Kicserélném a kuplunghidraulikában is a folyadékot,de nem tudom mi a menete?
Ugyanez a helyzet a szervóolajjal. :helpsmilie:
A szervóolaj cserében tudok segíteni a kuplungban nem :)
A szervóolajnak van egy fekete tartálya kb 10x10 centis doboz a tetején egy nagy kupakkal. Ennek a tartálynak majdnem a tetejébe csatlakozik hátulról egy gumicső,
amit rugós bilincs rögzít. Ezt a csövet kell levenned és beinditani a motort, majd tekergetni a kormányt. Miután kijött a fáradt olaj,
feltöltöd egy hígabb tisztító olajjal ugyanaz a procedúra mint előbb és ha már tiszta az olaj, akkor mehet bele az új szervóolaj.

Sördög

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 292
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5602 Dátum: 2011.07.04 21:49:10 »
Köszi,ezt fogom tenni.
Erre a híg tisztítóólajra van ötleted,mit vegyek?
Lelégteleníti magát a rendszer?
A kupplungot megoldottam.Ugyanúgy kell cserélni,mint a fékolajat,csak könnyebb hozzáférni.A munkahengeren van a leengedő-légtelenítő csavar.

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5603 Dátum: 2011.07.05 20:01:34 »
Tudtommal légteleníti magát ha sokat tekergeted, elvileg olyankor megváltozik a hangja is.
De amikor ezt csinálta a haverom, nem voltam jelen, többet nem tudok segíteni sajna :(
A híg olajra nincs ötletem, kérdezd meg az autóboltosoktól, biztos tudnak valamit ajánlani.

Sördög

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 292
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5604 Dátum: 2011.07.05 20:24:42 »
 :flowers: :flowers: :flowers:

Nakivagyok

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5605 Dátum: 2011.07.10 19:22:59 »
Sziasztok!


Elég régen voltam fenn a topikon, de most jelentkezett egy -két hiba az autómon. Ha valakinek van ötlete az okokra szívesen venném, bár hétfőn beszélek a szervizzel is.
Az első és a komolyabbnak tűnő hiba, moet jelentkezett az üdülés alatt, amikor a fiam vezetett motorfék üzemben a 2-es fokozatot kidobja a váltó?????? Először azt mondtam, nem tette be rendesen a fokozatba,  de már nálam is csinálta. Szerintetek mi lehet a hiba oka!! (2.0 D-4-D 126 lovas, 150 000km)
Másik gondom, aminek már utánna olvastam, hogy tartós magas fordulaton, a motor átvált vészüzemmódba, majd Windovs módszer és megy tovább!!!! viszont világítanak a VSC/TRC/motor szimbólum lámpák. Két-három leállítás ujraindítás után törlődik a hibajel. Szervízben kiolvastuk a rögzített hibát: üzemanyag ellátási hiba, volt rögzítve. Állítólag a mo-i alap diessel minősége a hiba oka, de nem győztek meg. A Görög -Macedón üzemanyagnál meg sem lepődtem, hogy előjött a hiba, mert azt tudom, hogy tényleg gyenge minőségűek. Viszont itthon tettem bele az utóbbi időbe extre üzemanyagot, többször egymás után, plusz tisztító adalékot, (nagynyomású diesselhez valót), de most ennek ellenére jelentkezett a hiba.


Ha van/volt vkinek hasonló gondja érdekelne mire jutott. Nekem elfogadhatatlanok ezek a hibák egy Toyotától!!!!! Eddi mind benzines volt, de ott ezek a hibák ismeretlenek voltak, pedig ennyi nálam 4 év alatt benne van az autókban. 


Üdv

István 
[email]elekistv@gmail.com]

Csöpi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 70
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5606 Dátum: 2011.07.11 14:43:30 »
Sziasztok!
A 98-as 1.6-os Avensisünknek hidegen egy kicsit csörgős-kerepelős hangja van, nem vészes  amúgy,csak gondoltam megkérdezem ,van-e valamilyen üzemanyagadalék esetleg,aminek tisztító hatása van és ha létezik ilyen akkor légyszi írjátok meg mi az és mennyi kel belőle!
Előre is köszi a segítséget!!
Szép napot!

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5607 Dátum: 2011.07.11 23:16:03 »
Nekem is ilyen, kis idő múlva bemelegszik és csöndesen jár.
Szelephézag állítás talán ha segítene rajta, úgy tudom körülményes, mert nem csavarral lehet állítani,
hanem egy fém pogácsa állítja a távolságot és ennek a cseréje bonyolult, de az anyag is drága lehet.
Ha gondolod kérdezz rá a márkaszervízben mennyibe kerül az alkatrész és mennyi a csere díja.
De akkor már lehet érdemes lenne a vezérműtengely csapágyait is cserélni szóval igen költséges.
Szerintem jóval olcsóbb megvenni egy bontott motort mint elvégeztetni a fenti műveletsort.  :)

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5608 Dátum: 2011.07.12 17:52:02 »
Nekem is ilyen, kis idő múlva bemelegszik és csöndesen jár.
Szelephézag állítás talán ha segítene rajta, úgy tudom körülményes, mert nem csavarral lehet állítani,
hanem egy fém pogácsa állítja a távolságot és ennek a cseréje bonyolult, de az anyag is drága lehet.
Ha gondolod kérdezz rá a márkaszervízben mennyibe kerül az alkatrész és mennyi a csere díja.
De akkor már lehet érdemes lenne a vezérműtengely csapágyait is cserélni szóval igen költséges.
Szerintem jóval olcsóbb megvenni egy bontott motort mint elvégeztetni a fenti műveletsort.  :)

Ezt ugye Te sem gondolod komolyan, hogy egy szelephézag állítás miatt kicserélni a motort?  [rohog]
Xanyi

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5609 Dátum: 2011.07.12 22:46:33 »
Ezt ugye Te sem gondolod komolyan, hogy egy szelephézag állítás miatt kicserélni a motort?  [rohog]
Ezt mondta egy "szaki" hogy ezeket meg kéne csinálni ha szétszeded a motort a szelephézag állításhoz. Nem én találtam ki.  :surrender:
De ő mindenáron arra próbálna rábeszélni hogy tegyek bele egy másik motort 4AGE-t vagy valami nagyobb köbcentiset,
de ahhoz a motorvezérlést is cserélni kékne tudtommal, úgyhogy szóltam neki felejtse el a témát...

Amúgy miből tart a szelephézag beállítás anyagilag és időben kábé?
« Utoljára szerkesztve: 2011.07.12 22:49:24 írta rokafiu77 »