Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3766089 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4530 Dátum: 2011.01.11 15:49:21 »
Remélem nem.
Nálam is DRL van, tehát nem megy sokat a tompított. Az enyém 15 hónapos.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10701
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4531 Dátum: 2011.01.11 18:28:16 »
Köszi a választ Palaczk.  :yes:
Természetesen jó lenne Kiskőrösön megoldani a cserét, ezért nem lenne mindegy, hogy a "megmutatás" céljából is le kellene-e menni vagy sem (kb 250 km oda-vissza). Holnap felhívom őket.
Gondolom ha itt Pesten kezd méltányosságit kérni az ember, akkor ide is érkezne meg a cserealkatrész, stb, stb, meg itt nem ismernek minket és az autót sem, jobb ismerős kereskedésben kopogtatni.  ;)

Majd jelzem ha lesz fejlemény.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

01010011

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4532 Dátum: 2011.01.11 22:20:13 »
Köszi a választ Palaczk.  :yes:
Természetesen jó lenne Kiskőrösön megoldani a cserét, ezért nem lenne mindegy, hogy a "megmutatás" céljából is le kellene-e menni vagy sem (kb 250 km oda-vissza). Holnap felhívom őket.
Gondolom ha itt Pesten kezd méltányosságit kérni az ember, akkor ide is érkezne meg a cserealkatrész, stb, stb, meg itt nem ismernek minket és az autót sem, jobb ismerős kereskedésben kopogtatni.  ;)

Majd jelzem ha lesz fejlemény.  ;)

Nálam a Palaczk sztorija ismétlődött meg. A különbség annyi, hogy 4 évesen vakult meg a kocsi, 73.000 km-nél...
Méltányosság: 40%-ot álltak, így a csere nekem is 2 kiló alatt maradt valamivel, majd a DRL is ugyanabban a garázsban készült, ahol a Palaczké.
...és az enyém 2006 novemberi, faceliftes (!) xenon...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4533 Dátum: 2011.01.11 22:48:55 »
És a III-as Avéra is igaz vajon, hogy így fog járni vagy az majd csak néhány év múlva derül ki?
Csak azért kérdem, mert magam is tulaj lettem tavaly év végén és engedelmetekkel csatlakoznék a táborhoz egy 1.8-as Executive Wagon társaságában.
Majd csak idővel derül ki  ::) ... Elég sok xenonos autót érint sajnos, nem csak Toyotákat. Talán, remélhetőleg idővel azért változtattak már rajta.

Azt mondjuk tudjuk, hogy Ave II-ből a faceliftes változat lámpái is megvakulnak, és ez nem túl biztató.

Francba a xenonnal, már bocs  :nonono: ... Azért elég bosszantó, hogy adott egy amúgy szinte hibátlan autó, amire öt évesen közel 200 ezret kell költeni csak azért, hogy sötétben is lehessen vele normálisan közlekedni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4534 Dátum: 2011.01.11 22:52:01 »
Köszi a választ Palaczk.  :yes:
Természetesen jó lenne Kiskőrösön megoldani a cserét, ezért nem lenne mindegy, hogy a "megmutatás" céljából is le kellene-e menni vagy sem (kb 250 km oda-vissza). Holnap felhívom őket.
Gondolom ha itt Pesten kezd méltányosságit kérni az ember, akkor ide is érkezne meg a cserealkatrész, stb, stb, meg itt nem ismernek minket és az autót sem, jobb ismerős kereskedésben kopogtatni.  ;)

Majd jelzem ha lesz fejlemény.  ;)
A méltányosságot egy konkrét szervíznek kell kérnie, és utána az egészet ők bonyolítják. Én mindenképp ajánlom, hogy ismerős legyen, a nagyobb motiváció érdekében  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4535 Dátum: 2011.01.11 22:55:17 »
...és az enyém 2006 novemberi, faceliftes (!) xenon...
Igen. E téren sajnos (egyelőre) tévedésben vannak a szervízek, mert váltig állították, hogy a módosított pilácsokkal le lesz tudva a gond, egyszer és mindenkorra. Hát, sajnos nem. Úgyhogy az újabb vakulásig hátralévő néhány évben nem ártana megoldást kiagyalnunk, vagy a bedöglött lámpák megfizethető felújítására (ehhez csak azt kéne kideríteni, hogy roncsolásmentesen szét- ill újra összeszerelhetők-e, mert maga a foncsor felújítható minimál pénzből) - vagy ha ez nem járható út, akkor a halogénre átalakításra. Mert mondjuk egy 9-10 éves autóra már aligha adnak majd méltányosságot, és vegyen egy ennyi idős kocsiba 300 ezerért egy pár fényszórót az, aki pénzzel fűti a kazánt  :nonono:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10701
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4536 Dátum: 2011.01.11 23:57:26 »
Azért így év elején egy ekkora kiadás nem hangzik túl jól, de látni (a látszani elvvel nincs még gond egyelőre) kell.
A vicc az, hogy az autó kb 2 éves korában is már lazán lepipálta az ex Avensisem Interpower Xenonszettje a gyárit, ha netán nagyobb társasággal mentünk valahova 2 kocsival (és ráadásul még sötétben is) akkor mindig én mentem elől. És nem vakítottam senkit.  ;) Illetve később kiszedve és halogénre visszaállva is nagyon jól láttam.
Pedig az a komplett szett "csak" 40e Ft-ba került.

Köszönöm az infókat és a sajnos nem olyan bíztató híreket. Egy esetleges következő 2-3 év múlva esedékes foncsoros bulit már biztosan nem vállalnánk be, pláne ha addigra megkapjuk az 500 Ft-s üzemanyagárakat is.  :whistling:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

gtivadar

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re: T25 Izzócsere
« Válasz #4537 Dátum: 2011.01.12 08:48:52 »
Szia!

Nekem sikerült izzót cserélnem a hétvégén mindkét oldalon. Egy füle van neki és csak akkor tudod kiakasztani ha eléggé kinyitod az ablakot. Ehhez egy kicsit meg kell feszíteni az ablakmosótartály nyakát. Igazából visszarakni nehezebb mert nem nagyon látni oda és nem könnyű visszaakasztani. Egy lámpa jól jöhet a visszarakásnál.
Ha ráérzel már nem nehéz.

Üdv:
BB

Lámpám az volt, de az ablakmosó tartályát nem mertem annyira megfeszíteni, hogy ki tudtam volna nyitni a burkolatot. Úgy döntöttem, meg fizetem a tanulópénzt és foglaltam időpontot egy szervízbe. A következőt már magam tervezem cserélni... Köszi mindenkinek!

Jelentem, megfizettem a tanulópénzt (3k+áfa) és ellestem a jobb oldali izzó csere taktikáját! Ezennel megosztanám veletek: amiatt nem tudtam kinyitni ugye a lámpa búráját, mert útban volt neki az ablakmosó beöntő csöve. Elég stabilan állt és úgy tűnt elég kemény műanyagból van, ezért nem mertem feszegetni. Pedig a szaki pont azt csinálta: egy határozott és erős mozdulattal arrébb nyomta az egész csövet, a tetején legalább 10 cm-t tudott elmozdulni úgy, hogy nem tört el. Legközelebb magam fogom cserélni, az tuti!  :)

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10701
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4538 Dátum: 2011.01.12 15:33:23 »
Xenonnal kapcsolatban elindítottam a méltányosságit.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4539 Dátum: 2011.01.13 01:31:15 »
Sok sikert  :yes: !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

fagyis

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 123
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4540 Dátum: 2011.01.13 07:11:11 »
Sziasztok!

 Lámpatompulással kapcsolatban. Kíváncsi lennék milyen gyári izzó van  a Xenonos autóitokban.Nekem azért fura a jelenség mert 2006 -os autóval 200 ezer körül járok km-ben.80%-a autópálya,állandóan ég a Xenon lámpa.Olyan éppen mint új korában,soha semmi gond nem volt vele.A gyári adattal ellentétben nem D2S típusjelű hanem D4S izzó van benne.Aztán lehet semmi köze az egészhez csak egyszerűen szerencsém van..???

01010011

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4541 Dátum: 2011.01.13 09:36:19 »
Lámpatompulással kapcsolatban. Kíváncsi lennék milyen gyári izzó van  a Xenonos autóitokban.Nekem azért fura a jelenség mert 2006 -os autóval 200 ezer körül járok km-ben.80%-a autópálya,állandóan ég a Xenon lámpa.Olyan éppen mint új korában,soha semmi gond nem volt vele.A gyári adattal ellentétben nem D2S típusjelű hanem D4S izzó van benne.Aztán lehet semmi köze az egészhez csak egyszerűen szerencsém van..???

Ha csak szerencséd van utállak  :nonono:
Ez azért furcsa, mert a Te kocsid és az enyém ugyanaz az évjárat, ugyanaz a motor, ugyanaz a felszereltség.... Csak az enyém harmada km-et futotta a tiédnek...
Ha nem szerencséd van, akkor szólj ha kell két lámpa, ott van otthon a polcon  :D


fagyis

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 123
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4542 Dátum: 2011.01.13 10:37:16 »
Köszi!!!
 Azért egyszer kíváncsiságból pillants rá az izzóra. A D4S higanymentes,alacsonyabb a hőkibocsájtása.Aztán ki tudja....
« Utoljára szerkesztve: 2011.01.13 17:02:44 írta musspici »

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4543 Dátum: 2011.01.13 10:44:47 »
Az már talán nem. A 2003-as még biztos, és szerintem a 2004-es is. 2005-re már talán észrevették és módosítottak, bár nem vennék rá mérget.
Nálunk a 2005-ös Ave lámpái még párásodós fajták voltak, de az egyik első cserélve lett, a másiknál meg leszedtem a gumi tömítést és így nem párásodik. Viszont xenonnal piszkos jól világít, nagyon szeretem. Mindemellett a hátsó is párásodik :(

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4544 Dátum: 2011.01.13 15:18:48 »
Sziasztok!

 Lámpatompulással kapcsolatban. Kíváncsi lennék milyen gyári izzó van  a Xenonos autóitokban.Nekem azért fura a jelenség mert 2006 -os autóval 200 ezer körül járok km-ben.80%-a autópálya,állandóan ég a Xenon lámpa.Olyan éppen mint új korában,soha semmi gond nem volt vele.A gyári adattal ellentétben nem D2S típusjelű hanem D4S izzó van benne.Aztán lehet semmi köze az egészhez csak egyszerűen szerencsém van..???
A fene tudja, mitől vakulnak ezek meg valójában  :hmmmm: ... Még a végén kiderül, hogy kvázi maguktól. A jelenlegi elmélet mindenesetre az, hogy a xenon-égő fényében lévő UV összetevő az, ami megvakítja a foncsort. De a te példád ennek ellentmond, bár lehet, hogy tényleg az eltérő égőtípus a titok nyitja.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )