Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3766063 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3765 Dátum: 2010.05.11 08:15:21 »
Sajnálom. Csak már unom, hogy ha valaki Toyota-t vesz, és elromlik rajta valami, akkor egyből elkezd hőzöngeni, hogy: "Még, hogy Toyota minőség? Kalap szar!!" Ha egy más márkájú autónál történik ez meg, akkor: "Hát van ilyen, nincs szerencsém!"
Ez mennyire igaz! Egy Toyotának tökéletesnek kell lennie, még egy nyiszogás sem méltó hozzá, míg minden más márkánál simán elnéznek a gazdik nagyobb és drágább dolgokat is. Pedig ez is "csak" egy autó.
         

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3766 Dátum: 2010.05.11 10:44:59 »
Ez mennyire igaz! Egy Toyotának tökéletesnek kell lennie, még egy nyiszogás sem méltó hozzá, míg minden más márkánál simán elnéznek a gazdik nagyobb és drágább dolgokat is. Pedig ez is "csak" egy autó.
Csak a  "másik" autó márkánál nem emlegetik az összeszerelés magasabb minőségét és a kimagasló megbízhatóságot.

zsono

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 538
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3767 Dátum: 2010.05.11 11:19:26 »
Ez mennyire igaz! Egy Toyotának tökéletesnek kell lennie, még egy nyiszogás sem méltó hozzá, míg minden más márkánál simán elnéznek a gazdik nagyobb és drágább dolgokat is. Pedig ez is "csak" egy autó.
Csak a  "másik" autó márkánál nem emlegetik az összeszerelés magasabb minőségét és a kimagasló megbízhatóságot.

Talán kevés "más autó" reklámot látsz mostanság...
Zsono

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3768 Dátum: 2010.05.11 11:29:40 »
Most erre mit mondhatnék?....Sajnálom.Csak már unom, hogy ha valaki Toyota-t vesz, és elromlik rajta valami, akkor egyből elkezd hőzöngeni, hogy:"Még, hogy Toyota minőség?Kalap szar!!"
Ha egy más márkájú autónál történik ez meg, akkor:"Hát van ilyen, nincs szerencsém!"

Ez azért alakulhatott ki az emberekben, mert a Toyotáról mindenki, még a Toyota is azt szajkozta mindig, hogy Ő a top. Ezért ha valaki vesz egy másik brand-től és ott előjőn egy hiba akkor az sokkal természetesebb mint ha ugyanez a hiba a topnak kikiálltottnál jön elő, mert attól azt nem várná el, azért választotta azt.
Mindamellett egy szót sem szóltam volna ha a TMH egy szó nélkül kicserélte volna a szerintem egyértelműen gyártási hibás fényszórót. De nem tette. Zárójelben megjegyzem: lehet hogy ez nem is Toyota sara, hanem a szokásos magyar hozzáállás, mert a Porsche Hungária is hasonlóan állt a garanciális dolgokhoz.... csak attól nem is vártam mást ..... de a Toyotától!
És feltehetőleg ez a fokozott elváráshoz képesti alulteljesítés fokozottabb indulatokat vált ki az emberekből.

Idézetet javítottam. BRS cimbi
« Utoljára szerkesztve: 2010.05.11 12:49:39 írta BRS cimbi »

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3769 Dátum: 2010.05.11 11:57:51 »
Talán kevés "más autó" reklámot látsz mostanság...
Nem a médiáról van szó. Hagyjuk.

pinyo24

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 273
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3770 Dátum: 2010.05.11 12:01:34 »
Ez mennyire igaz! Egy Toyotának tökéletesnek kell lennie, még egy nyiszogás sem méltó hozzá, míg minden más márkánál simán elnéznek a gazdik nagyobb és drágább dolgokat is. Pedig ez is "csak" egy autó.
Csak a  "másik" autó márkánál nem emlegetik az összeszerelés magasabb minőségét és a kimagasló megbízhatóságot.
Haver, te most őszintén mit vársz??Feloldozást, vagy dobjuk neked össze itt a fórumon a mellényúlt vásárlásod árát?Nem értem, komolyan.Valaki kényszerített pisztollyal, hogy VEGYÉL TOYOTA-t?Nem hiszem.Nem jött be, mellényúltál.
99' Avensis 1.6 4A-FE

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3771 Dátum: 2010.05.11 12:43:10 »
Haver, te most őszintén mit vársz??Feloldozást, vagy dobjuk neked össze itt a fórumon a mellényúlt vásárlásod árát?Nem értem, komolyan.Valaki kényszerített pisztollyal, hogy VEGYÉL TOYOTA-t?Nem hiszem.Nem jött be, mellényúltál.
Haver, új Avensis-t vettem, nem nyúltam mellé, nem panaszkodtam, nem az én problémámat tárgyaljuk  :oops:

Amit vártam volna: nagyon sokan itt csak Toyota-t vennének, más szóba sem jöhet. Miért? Mert a Toyota gyönyörű disign-os autókat készít? Vagy mert olyan sportos? Vagy innovatív, extravagány? Valószínű nem. Valószínű azért, mert konstansan jó összeszerelési minőségű, magasan megbízható autó és ezt hangoztatja. Ha valaki itt szóváteszi, hogy több hibát észlel a vártnál, akkor jön, hogy ez is csak egy autó, ugyan olyan, mint bármelyik másik márka. Csak én látom ilyenkor a kettős mércét vagy szemellenzős látásmódot? Ha igen, bocs, a hiba az én készülékemben van.
« Utoljára szerkesztve: 2010.05.11 12:57:16 írta Nagycitrooom »

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3772 Dátum: 2010.05.11 12:57:12 »
Szerintem nem kéne szétoffolni a topicot. Lécci folytassátok Itt vagy privátban. 

nagyj

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3773 Dátum: 2010.05.11 15:31:16 »
Sziasztok!
 Meg tudná valaki mondani, hogy hol lehet az Avensis fényszórómagasságát beállítani? És nem az elektronikus állításra gondolok, mert a probléma az, hogy a legmagasabb állásában is eléggé lefelé világít!
Szóval, ha van használható ötlet, előre is köszönöm!

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3774 Dátum: 2010.05.11 15:42:50 »
Sziasztok!
 Meg tudná valaki mondani, hogy hol lehet az Avensis fényszórómagasságát beállítani? És nem az elektronikus állításra gondolok, mert a probléma az, hogy a legmagasabb állásában is eléggé lefelé világít!
Szóval, ha van használható ötlet, előre is köszönöm!

Mikori az avensised?

pinyo24

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 273
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3775 Dátum: 2010.05.11 22:16:16 »
Ha igen, bocs, a hiba az én készülékemben van.
.....és pont.


Idézetet javítottam. Figyeljük oda légszi! BRS cimbi
« Utoljára szerkesztve: 2010.05.11 22:35:29 írta BRS cimbi »
99' Avensis 1.6 4A-FE

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3776 Dátum: 2010.05.11 23:28:26 »
Ha igen, bocs, a hiba az én készülékemben van.
.....és pont.
Kösz, jó fej vagy.

nagyj

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3777 Dátum: 2010.05.12 08:00:20 »
Sziasztok!
 Meg tudná valaki mondani, hogy hol lehet az Avensis fényszórómagasságát beállítani? És nem az elektronikus állításra gondolok, mert a probléma az, hogy a legmagasabb állásában is eléggé lefelé világít!
Szóval, ha van használható ötlet, előre is köszönöm!

Mikori az avensised?

2006-os

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3778 Dátum: 2010.05.12 08:48:47 »
Sziasztok!
 Meg tudná valaki mondani, hogy hol lehet az Avensis fényszórómagasságát beállítani? És nem az elektronikus állításra gondolok, mert a probléma az, hogy a legmagasabb állásában is eléggé lefelé világít!
Szóval, ha van használható ötlet, előre is köszönöm!

Mikori az avensised?

2006-os

Azt hiszem a 2004 és a 2006 között nincs különbség, de ha igen, a nálam okosabbak majd korrigálnak.
Nálam (2004) a két főizzó (távolsági és tompított) között, azok tengelyétől lejjebb található az elektromos fényszóróállítás motorja aminek ki van vezetve a tengelye. Ennek a végén, ha jól emlékszem 10-es hatlapfejű csavar van aminek tekergetésével állítható a fényszóró magassága. Elég nehezen hozzáférhető, ezért vagy hosszúnyelű csuklós kulccsal vagy a motortérboritás egy részének lebontásával, kis kézzel és rövid kulccsal kell próbálkozni.
De mível a csuklós kulccsal nem egy nagy munka (30 sec), szerintem egy szervizben (nem kell márkaszerviz) egy köszönömért beállítják.
(még fényképet is csináltam róla, de azzal csatoltan nem sikerült elküldeni)

« Utoljára szerkesztve: 2010.05.12 08:56:27 írta kugyu21 »

nagyj

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3779 Dátum: 2010.05.12 12:23:07 »
Azt hiszem a 2004 és a 2006 között nincs különbség, de ha igen, a nálam okosabbak majd korrigálnak.
Nálam (2004) a két főizzó (távolsági és tompított) között, azok tengelyétől lejjebb található az elektromos fényszóróállítás motorja aminek ki van vezetve a tengelye. Ennek a végén, ha jól emlékszem 10-es hatlapfejű csavar van aminek tekergetésével állítható a fényszóró magassága. Elég nehezen hozzáférhető, ezért vagy hosszúnyelű csuklós kulccsal vagy a motortérboritás egy részének lebontásával, kis kézzel és rövid kulccsal kell próbálkozni.
De mível a csuklós kulccsal nem egy nagy munka (30 sec), szerintem egy szervizben (nem kell márkaszerviz) egy köszönömért beállítják.
(még fényképet is csináltam róla, de azzal csatoltan nem sikerült elküldeni)



Köszi!
 Az a fénykép jól jött volna, de hátha így is megtalálom. Ha nem muszáj, nem viszem szervízbe, előbb megnézem, hogy hozzáférek-e a saját szerszámaimmal.
 Még egyszer köszi!

Javítottam az idézetet. Tényleg próbáljunk meg odafigyelni! BRS cimbi
« Utoljára szerkesztve: 2010.05.12 12:27:00 írta BRS cimbi »