Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3765983 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2580 Dátum: 2009.07.24 18:28:33 »
Hát, igazából passz. Ezt rendesen csak összehasonlító vezetésekkel, mérésekkel lehetne kideríteni. Pl. azzal, hogy egyszer mész egy 100 km körüli távot, lehetőleg pályán, totál egyenletes tempóval, és leméred, hogy ennek során mennyit eszik.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2581 Dátum: 2009.08.03 07:17:49 »
A használtautón láttam bontott avensist hátha…

Nagyon köszi a segítséget! Az autosszaki.hu-n találtam 7 bontani való Avensis-t, és mindegyiknél volt ablakmosó motor és csonkállvány is. A tender holnap reggel zárul :clap:
Amúgy ma hoztam elhoztam a szervízből, mert még egy db felnit kerítenem kell vhonnan, de vezethető így is. Persze a két centis nyeklés és a hátsó téligumis pótkerék nem könnyíti meg a dolgokat...   :hmmmm:

Hi :)

Sracok ide csak annyit irnek hogy megneztem en is a fent emlitett web oldalt es meglepodve tapasztaltam az ott levo kepekrol hogy az automat mar bontjak es aruljak a darabjait :) Csak tudnam akkor most mit  is vezetek :D
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


jo7even

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2582 Dátum: 2009.08.03 09:21:51 »
Hi!

Én is néztem. Meg is kérdeztem a srácot, hogy akkor most mivan, azt mondta, hogy csak illusztráció a kép.  :hmmmm:

1998-as 1.6 Avensis Linea Terra, 4A-FE

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2583 Dátum: 2009.08.03 09:32:49 »
Hát nem rúgom neki túlzottan. 3000 fölött nem nagyon forgatom.
Arra gondolok, hogy ami megdobja az az, hogy megy folyton a klíma, koszos volt a légszűrőm, öreg az olajam és öregek a gumijaim.
Ha ezeket összeadom, akkor sztem simán másfél litert kitesznek.

Hat en nyugodtan autozom es klimat ritkan hasznalok ( nem szeretem igazan, de jol jon ha faj a fejem :)  ) EN BP-en autzom reggel es delutan + neha napkozben is. Most olyan 7.2 - 7.8 kozott jon ki a fogyasztas. Telen olyan 8.5 - 9.2 kozott valtozik. Van amikor az 0-ason megyek haza es akkor az egesz jol javit az atlagon. Igaz hogy hosszabb a tav jo par KM-errel, de megeri mert kevesebbet fogyaszt mint varoson keresztul.
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


sarbar

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2584 Dátum: 2009.08.11 21:34:24 »
Sziasztok! Még sosem csináltam ilyet, hogy írjak ill. tanácsot kérjek egy fórumon de sajna nagy szükségem lenne annak a valakinek a tanácsára, akinek volt esetleg hasonló problémája az autójával. Van egy 2000-es évjáratú Avensisem, és egyszerűen 3 hete nem találják mi lehet a problémája. Egyszerűen elkezd rángatni és lefullad. Ha hűlik az autó, akkor tudok vele közlekedni úgy 20-30 km-t, de elkezd újra rángatni és lefullad. Kiáll hibára a műszerfal. Először kicserélték a vezérlő komputert, most az ac pumpát, és még mindig nem jó.Kérem, ha valakinek volt hasonló gondja és sikerült megjavítani a hibát, jelezzen nekem.
Köszi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2585 Dátum: 2009.08.11 22:28:23 »
Végig kéne mérni az összes jeladót, lambda-szondát, injektorokat...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Tivadar

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2586 Dátum: 2009.08.12 10:22:45 »
Sziasztok!

Kiváncsi lennék Nektek volt-e hasonló tapasztalatotok a Avensis-el.

Két éve használok egy 2003.08-as évjáratú Avensis-t, melynek az első lámpáját már ki kell cseréltetnem (márkaszerviz szerint). Mondjuk valóban nagyon gyengén világítanak. Meglepő számomra, hisz még csak 6 éves az autó. És mellesleg a márkaszervizben 70 e Ft-ért!!!!!! mérik darabját.

Ezenkívül mikor hozzám került az autó a műszerfalon felvillant a katalizátort jelző fény. Mikor elvittem szervizbe közölték első körben, hogy 240 e Ft-ba kerül az új. Sokkolt a hír, hisz csak pár hónapja használtam a kocsit, majd közölte a szervizes, hogy olcsóbb megoldás is létezik, ki tudják ütni a jelzést a műszerfalon...??!!!
Nem hagyott nyugodni a dolog és elvittem több szervizbe is, ahol sorra azt mondták, hogy ne foglalkozzak vele, ha idegesít a felvillanó jelzés akkor vigyem el és kiütik belőle. (Állítólag ez gyári hiba!!!!)
Szerintetek?

Tivadar

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2587 Dátum: 2009.08.12 14:20:14 »
Xenon fényszóróid vannak? A mi 2004-es Avensisünkben is cserélni kell már az égőket, mert már elég gyengén világít. Ennyi idő után ez normális dolog. Nem márkaszervízben kell megvenni őket, és akkor sokkal kevesebből kijön.

Amikor az a sárga piktogramm felgyullad a műszerfalon, akkor a rendszer eltárol egy hibakódot. Pontosan mi ez a kód? Tehát milyen hibát jelez?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

zsono

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 538
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2588 Dátum: 2009.08.12 19:58:11 »
Sziasztok!

Kiváncsi lennék Nektek volt-e hasonló tapasztalatotok a Avensis-el.

Két éve használok egy 2003.08-as évjáratú Avensis-t, melynek az első lámpáját már ki kell cseréltetnem (márkaszerviz szerint). Mondjuk valóban nagyon gyengén világítanak. Meglepő számomra, hisz még csak 6 éves az autó. És mellesleg a márkaszervizben 70 e Ft-ért!!!!!! mérik darabját.

A fényszóró izzóját tartó műanyag körszelvény ebben az első szériában gyakran megolvad, könnyen letörik, egyben befeketedik a foncsor. Én is így jártam, csere volt. Használtat szereztem be, igaz külföldről. Egyes hirdetési honlapokon ma is lehet használtat keresni, fontos, hogy legalább negyedik generációs legyen, ezt a lámpát öt sorozatban gyártották. Kb 15 körül van darabja.
Zsono

Tivadar

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2589 Dátum: 2009.08.12 20:33:00 »
Xenon fényszóróid vannak? A mi 2004-es Avensisünkben is cserélni kell már az égőket, mert már elég gyengén világít. Ennyi idő után ez normális dolog. Nem márkaszervízben kell megvenni őket, és akkor sokkal kevesebből kijön.

Amikor az a sárga piktogramm felgyullad a műszerfalon, akkor a rendszer eltárol egy hibakódot. Pontosan mi ez a kód? Tehát milyen hibát jelez?

Az előkatalizátort kéne kicserélni állítólag, merthogy szűk helyre van méretezve gyárilag (erre mondták, hogy tipushiba) és ezért néha 1-2 ezer Km-enként nem jól dolgozik a szűrő és ilyenkor a műszerfelon egyből kijelez.

Tivadar

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2590 Dátum: 2009.08.12 20:43:08 »
Sziasztok!

Kiváncsi lennék Nektek volt-e hasonló tapasztalatotok a Avensis-el.

Két éve használok egy 2003.08-as évjáratú Avensis-t, melynek az első lámpáját már ki kell cseréltetnem (márkaszerviz szerint). Mondjuk valóban nagyon gyengén világítanak. Meglepő számomra, hisz még csak 6 éves az autó. És mellesleg a márkaszervizben 70 e Ft-ért!!!!!! mérik darabját.

A fényszóró izzóját tartó műanyag körszelvény ebben az első szériában gyakran megolvad, könnyen letörik, egyben befeketedik a foncsor. Én is így jártam, csere volt. Használtat szereztem be, igaz külföldről. Egyes hirdetési honlapokon ma is lehet használtat keresni, fontos, hogy legalább negyedik generációs legyen, ezt a lámpát öt sorozatban gyártották. Kb 15 körül van darabja.

Még csak tegnap hoztam el a szervízből, úgyhogy nem jutottam el oda, hogy megnézzem az izzót, de holnap megnézem. Kiváncsi vagyok.
Amikor veszem a lámpákat, azt honnan tudom, hogy hányadik generációs? Elég, ha rámondják, hogy ez az?


zsono

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 538
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2591 Dátum: 2009.08.13 10:50:11 »

Amikor veszem a lámpákat, azt honnan tudom, hogy hányadik generációs? Elég, ha rámondják, hogy ez az?


Ránézésre látod, hogy az izzótartó környéke "rendes" anyagból lesz, már lehet fém is. Fontos, hogy ép legyen, és fényes foncsorú. A szemrevételezés elég lehet. Ha pedig vonalkód lenne rajta, vagy a dobozon, akkor az azon lévő cikkszámból ki lehet következtetni. Régen felírták nekem kereskedésben, szerintem, ha felhívsz egyet, biztosan segítenek megmondani, milyem cikkszám felelhet már meg. Megpróbálom én is megkeresni még, bár már rég nem láttam azt a cetlit...
Zsono

Tivadar

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2592 Dátum: 2009.08.14 17:16:40 »

Amikor veszem a lámpákat, azt honnan tudom, hogy hányadik generációs? Elég, ha rámondják, hogy ez az?


Ránézésre látod, hogy az izzótartó környéke "rendes" anyagból lesz, már lehet fém is. Fontos, hogy ép legyen, és fényes foncsorú. A szemrevételezés elég lehet. Ha pedig vonalkód lenne rajta, vagy a dobozon, akkor az azon lévő cikkszámból ki lehet következtetni. Régen felírták nekem kereskedésben, szerintem, ha felhívsz egyet, biztosan segítenek megmondani, milyem cikkszám felelhet már meg. Megpróbálom én is megkeresni még, bár már rég nem láttam azt a cetlit...


Nem tudtam megnézni az izzókat, mert nem férni oda. Valószínű, hogy le kell venni az egész lámpát . Voltam az autóval viszont egy villamossági szerelőnél az akku miatt (az is csere, 6 éves) ott azt mondták a lámpára, hogy szar projektoros.
 

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2593 Dátum: 2009.08.14 17:56:12 »
Ezt pontosan hogyan értették vajon?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

totyi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re: Avensis D4D Kuplung hiba
« Válasz #2594 Dátum: 2009.08.24 21:33:49 »
2005 juniusi Toyota Avensis D4D-m van. Már pár ezer kilométernél nyikorgott a kuplung pedál, ezt szakszervizben olajozgatták meg még nem tudom mit, de a nyikorgás nem szűnt meg, sőt már nagyon kemény a kuplung, a régi szerelőm szerint cseréni kell. (mostanáig a kocsi csak szakszervízben volt, ők nekik ez nem tűnt fel).Jelenleg cca 75 000 van az autóban, a szervízében jeleztem a problémát, most már nekik is kemény a kuplung (eddig nem de eddig garanciális volt)  Kérem ha ti is tapasztaltatok hasonlót írjatok. Jó lenne ha minél többen írnátok.Esetleg tud valaki megoldást. Köszönöm.