Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1766092 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Probléma a Yarisommal
« Válasz #300 Dátum: 2005.03.31 07:57:44 »
Idézetet írta: "Zénóka"
Ja ha sopron, akkor ecccerübb, ha itt "ládonyba" beugrunk a kocsmába, oszt valakit megkérünk 1 sörért nézze mán mög, osztá lökje a okosságot na  :D
Ha Te nem tudsz rá megoldást, akkor szerintem elmegyek oda, ahol vettem a verdát. Jövőhéten otthon leszek szerdáig és vigyázok a házra. Szóval ráérek majd szervízbe járogatni nappal. Miskolcot alapból meg se próbálom. Irány Karcag!!!
Üdv: Kishaver 74

Momo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1097
    • http://mithrasz.fw.hu
Probléma a Yarisommal
« Válasz #301 Dátum: 2005.03.31 08:44:39 »
Idézetet írta: "kishaver"
... Jövőhéten otthon leszek szerdáig és vigyázok a házra.


Kis házőrző "kutyus"!
Momo 63
Toyota Corolla Hatchback 1,4

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Probléma a Yarisommal
« Válasz #302 Dátum: 2005.03.31 09:48:27 »
Idézetet írta: "molnarl"
Idézetet írta: "kishaver"
... Jövőhéten otthon leszek szerdáig és vigyázok a házra.
Kis házőrző "kutyus"!
Már ugatni tanulok esténként :lol:  Ha senki nem tudja rövid időn belül megoldani a ciripelős problémám, akkor harapni is fogok :x  :lol:
Üdv: Kishaver 74

zeher

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 144
Probléma a Yarisommal
« Válasz #303 Dátum: 2005.03.31 11:51:48 »
be vagy oltva hülye munkafelvevős ellen? :lol:
color=blue]yaris linea terra 1.0 vvti[/color]/[size=13]-101-[/size]

Momo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1097
    • http://mithrasz.fw.hu
Probléma a Yarisommal
« Válasz #304 Dátum: 2005.03.31 12:13:21 »
Idézetet írta: "zeher"
be vagy oltva hülye munkafelvevős ellen? :lol:


Szerintem lassan veszetség ellen kell beoltani, mert ha valaki nem oldja meg a problémát hétvégéig, akkor mire hazaér Zalaegerszegről Miskolcra, teljesen kikészül, és akkor tényleg megharap valakit. :lol:
Momo 63
Toyota Corolla Hatchback 1,4

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Probléma a Yarisommal
« Válasz #305 Dátum: 2005.04.01 08:44:07 »
Tádádááááááá!!!!!

Megtaláltuk!!!

Egy minitali keretében Zalaegerszegen Zénóka (alliterávió :lol:  ) 5 percig fülelt hátul míg én 50 felé hajtottam a paripát és megtalálta a zajforrás irányát. Kiszáltunk és kb 2 perc alatt meg is csináltuk volna az út szélén, ha lett volna kedvünk emelgetni a kocsit. Nem volt. Így csak a bal hátsó kerék előtt lévő műanyag lemezkét, ami valószínüleg csak azt akadályozza, hogy esőben az alvázról csapódó víz a kerék alá kerüljön. Szóval neki szabadult el az egyik csavarja. Ezáltal elfordult és 50 környékén rezonálni kezdett a menetszéltől és finoman odaverte magát a vázhoz. Remélhetőleg ma du megoldjuk.

Szóval, ha lesz rugó, akkor ezt is megoldjuk és molnarl kolléga két műveletet tud végignézni Sopronba, ha nem akkor hazaviszem a bajt magammal és ráérő pillanatomban emelek....

Azt már csak hallkan jegyzem meg, hogy én erről tudtam, hogy gond van, volt vele, mert mikor 2 hete cseréltem olajat a "kedves" helyi szervízben, akkor még mielőtt kiküldtek volna kiszúrtam, hogy el van fordulva. Mondjuk akkor még nem volt ilyen drasztikusan hátra nyomódva. Akkor szóltam és úgy megcsinálták, hogy kb 500 km alatt teljesen kész lett :x
Üdv: Kishaver 74

leszilaci

  • Vendég
Probléma a Yarisommal
« Válasz #306 Dátum: 2005.04.01 08:54:16 »
Idézetet írta: "kishaver"
Tádádááááááá!!!!!

Megtaláltuk!!!

. Szóval neki szabadult el az egyik csavarja. Ezáltal elfordult és 50 környékén rezonálni kezdett a menetszéltől és finoman odaverte magát a vázhoz.


ehhez aztán kell fül  :shock:

Nektek nem szokott nyikorogni a kuplung pedál mögötti "dugattyú" vagy micsoda?(amikor benyomod a kuplungbedált)
egy kis wd40 fújkálás,és megszűnik kb 1 hétre. de ha sokat fújatom a levegőt lábra, akkor gyorsan kiszárad,és újra nyikorog! (a családban lévő másik yaris is ugyanezt csinálja)
mivel próbáljam megkenni, hogy ne nyikorogjon?

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Probléma a Yarisommal
« Válasz #307 Dátum: 2005.04.01 09:35:43 »
Idézetet írta: "leszilaci"
ehhez aztán kell fül  :shock:
Zénókának nagyon van az ilyenhez. Beült és kb 15 métert mentünk, mikor jelezte, hogy hall valamit, ami tuti, hogy a csomagtér ajtó lesz. Mondtam, hogy várjon még ez nem az amit kell hallania. (Én a csogateret absz nem is hallom... :lol: )

A kuplungom pedig nem rakoncátlankodik a régi corimba igen, de én nem zavartattam magam nagyon. Zénóka tuti majd valami jót ajánl WD-40 helyett bár ő is nagyon bírja azt..... :lol:  :lol: Nincs is nála semmi nyüszögés. Szinte süketszoba az autója. Na meg patyolat tiszta.....
Üdv: Kishaver 74

Momo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1097
    • http://mithrasz.fw.hu
Probléma a Yarisommal
« Válasz #308 Dátum: 2005.04.01 10:18:46 »
Idézetet írta: "kishaver"

Szóval, ha lesz rugó, akkor ezt is megoldjuk és molnarl kolléga két műveletet tud végignézni Sopronba, ha nem akkor hazaviszem a bajt magammal és ráérő pillanatomban emelek....



Remélhetőleg nemcsak nézem a szerelést. Hanem utána elkérem a kocsit egy próbakörre.  :lol:  :wink:
Momo 63
Toyota Corolla Hatchback 1,4

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Probléma a Yarisommal
« Válasz #309 Dátum: 2005.04.01 13:06:22 »
Mikor is lesz ez a rugóbeszereléses dolog?  :lol:
Xanyi

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Probléma a Yarisommal
« Válasz #310 Dátum: 2005.04.01 13:43:19 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Mikor is lesz ez a rugóbeszereléses dolog?  :lol:
Remélem, hogy ma!!!!
Üdv: Kishaver 74

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Probléma a Yarisommal
« Válasz #311 Dátum: 2005.04.01 19:54:54 »
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "kishaver"
Tádádááááááá!!!!!

Megtaláltuk!!!

. Szóval neki szabadult el az egyik csavarja. Ezáltal elfordult és 50 környékén rezonálni kezdett a menetszéltől és finoman odaverte magát a vázhoz.


ehhez aztán kell fül  :shock:

Nektek nem szokott nyikorogni a kuplung pedál mögötti "dugattyú" vagy micsoda?(amikor benyomod a kuplungbedált)
egy kis wd40 fújkálás,és megszűnik kb 1 hétre. de ha sokat fújatom a levegőt lábra, akkor gyorsan kiszárad,és újra nyikorog! (a családban lévő másik yaris is ugyanezt csinálja)
mivel próbáljam megkenni, hogy ne nyikorogjon?


Sima szilikon spray-el fújd be. Nekem 100 ezer kilóméterig kenni szokta :D

A wd-40 jó szer nagyon, de inkább fém a fémen nyöszörgésre való. Ráadásul a koszt jobban összeszedi, mint a szilikon.
A wd40 pl a csomagtartózárra, illetve a hátsóülés alatti 2 db rogzítö szemre tuti. (a hátsóülés felhajtásával hozzáférsz)
Nálam ezek is egy picit nyöszögtek új korukban. Kb évente 1x fujom öket.


KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Probléma a Yarisommal
« Válasz #312 Dátum: 2005.04.02 18:03:20 »
Segítsetek léci, mert óriási gond van  :!:
Anyukám ment ma a Yarissal és hazafelé valamiért felmelegedett a jobb hátsó kerék, alig lehetett hozzáérni, leszedtük, a dob is meleg volt, de látszólag semmi. A másik oldalt hátul nem volt 40 fokos a dolog, és semmi különbség nem volt közte állapotilag, mert a dobot is leszedtük. Kézifék nem volt behúzva, és bár sokat kellett fékezni, kanyarodni, nem kellett 1 irányba mindet. Ráadásul csak 3-an voltak a kocsiban és nem volt túlterhelve.
Mitől van ez?
Hogy lehet orvosolni, SOS a dolog, mert holnap reggel kellene menni a kocsival 50 kilómétert városban, és ott azért kell használni. Tudom, hogy az első fog inkább, de a fékolajat nem befolyásolja a jobb hátsó melegedés?
Laco 73 :D

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Probléma a Yarisommal
« Válasz #313 Dátum: 2005.04.02 19:14:34 »
Megvitattuk a helyzetet a családi kupaktanáccsal (édesapám :D ) és a következőt mondta: két dolog lehetséges: valamilyen oknál fogva (pl. munkahenger, betét) szorul a fék. Másik ok: kerékcsapágy.

Fel kellene emelni a kocsit és megpörgetni a melegedő kereket. Hallani kellene súrlódó hangot ha fékbetét, és túl hamar leáll a kerék. Ha a csapágy a ludas, akkor morgó hangnak kell jönnie. Összehasonlításképpen meg lehetne pörgetni a másik, jó kereket is.  :!:

Hirtelen ennyi.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Probléma a Yarisommal
« Válasz #314 Dátum: 2005.04.02 19:26:11 »
Idézetet írta: "Szeke"
Megvitattuk a helyzetet a családi kupaktanáccsal (édesapám :D ) és a következőt mondta: két dolog lehetséges: valamilyen oknál fogva (pl. munkahenger, betét) szorul a fék. Másik ok: kerékcsapágy.

Fel kellene emelni a kocsit és megpörgetni a melegedő kereket. Hallani kellene súrlódó hangot ha fékbetét, és túl hamar leáll a kerék. Ha a csapágy a ludas, akkor morgó hangnak kell jönnie. Összehasonlításképpen meg lehetne pörgetni a másik, jó kereket is.  :!:

Hirtelen ennyi.

Megtettük, egyik se :D
Most mentünk vele 1 kőrt, elég jókat fékezgettünk, de a hőmérő tanulsága szerint egyenletesen melegedett fel 56 fokos volt a dob, sztem ez teljesen normális. A kerék volt kb ennyi, mikor melegnek éreztük. Szal nem tom mitől lehetett, a kézifékre gondoltunk, de menetközben kipróbáltuk, és elég erős, szal észre lehet venni, ha behúzva maradt. Csapágy hangja nincs, pörög rendesen, ha benyomod a féket, blokkol, mármint kézzel nem lehet elfordítani.
Köszi a választ.
Laco 73 :D