Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1766965 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Probléma a Yarisommal
« Válasz #285 Dátum: 2005.03.29 15:40:33 »
Idézetet írta: "Szeke"
Vágom.
És megnyugtatlak, minden karosszéria-műhelyben így van ez. Ugyanis azok nagyrészt biztosítós autók, amik (relatíve) sok pénzt hoznak. Sok van ilyen nálunk is. Szóval ezért ne vond felelősségre őket  :wink:
Megértem, hogy nem az eladásból élnek, mert tapasztaltam, de hogy 2 perc nincs egy :toy:-ra az szerintem gáz. Elmeséltem mi a baj (kopog valami az ülésem mögött) és egyszerüen kitalálták, hogy az karosszéria munka..... az meg tele van és kész.

ENNYI

Akkor mi van, ha csak egy kábel szabadult el valahol?? Az is karosszéria meló??

Nem hinném, hogy a váz akar kettészakadni alattam!!!
Üdv: Kishaver 74

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Probléma a Yarisommal
« Válasz #286 Dátum: 2005.03.29 15:45:32 »
Idézetet írta: "kishaver"
Megértem, hogy nem az eladásból élnek, mert tapasztaltam, de hogy 2 perc nincs egy :toy:-ra az szerintem gáz. Elmeséltem mi a baj (kopog valami az ülésem mögött) és egyszerüen kitalálták, hogy az karosszéria munka..... az meg tele van és kész

ENNYI

A hozzállás megint más dolog.  
Csak a védelmükben: tapasztalom, hogy nálunk is iszonyat sok a meló a karosszéria-műhelyben. Sorra állnak a törött kocsik a műhely előtt. Mind határidős meló. Sajnos a Te problémád meg tipikusan a sok időt felemésztő és nem sok sikerrel kecsegtető lehet. Viszont mivel a kocsid garanciális, meg kellene, hogy csinálják, bármi áron.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Probléma a Yarisommal
« Válasz #287 Dátum: 2005.03.29 16:43:03 »
Idézetet írta: "Szeke"
Sajnos a Te problémád meg tipikusan a sok időt felemésztő és nem sok sikerrel kecsegtető lehet. Viszont mivel a kocsid garanciális, meg kellene, hogy csinálják, bármi áron.
Azt látom, hogy problémás, mert már a hátsó ajtón és a B oszlopon, az öv kiszedésén már túl vagyok és még mindig semmi. A kezünk már piros a sok szűk helyre való préseléstől. A hátsó ablakon lévő fólia már tiszta karc, hála a kemény páralehúzónak és a fel le huzigálásnak. Most már talán az első ajtót is szemügyre vesszük és Zénóka javaslatára a csomagtér ajtót is utána.

Engem csak az zavar, hogy most már sokadik alkalommal küldenek el úgy, hogy mondjuk 3-4 napon belül ne is próbálkozzak újra holott nincs egy feszített tempó náluk és nem is vagyok problémázós. Volt egy olajcsere amire nagyon nehéz volt bejutni és fél órától többet számláztak, mert nekik ez elő van írva, illetve az első olacserémet muszály volt Pesten megcsinálni, mert két hétre előre nem fértem be sehová. Vicces. Meg most voltam 3. alkalommal náluk "bajjal". Egyébként kedvesen elbeszélgetnek velem ha csak benézek informálódni...... DE ez most kevés....
Üdv: Kishaver 74

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Probléma a Yarisommal
« Válasz #288 Dátum: 2005.03.29 17:46:19 »
Idézetet írta: "saro"
Idézetet írta: "kishaver"
Idézetet írta: "Deep Rush"
Mostanában néha valamiért nyikorog valamelyik ékszíj a kis Ufo-ban.
Szerintem először inkább egy szilikon spray-t kellene venni. Nekem is nyüszög néha néha az ékszíj, pont úgy ahogy írod. Mikor bemelegszik a kocsi, akkor abba hagyja. Ezt télen nagyon nyomta, aztán egyszer meguntam és Zénóka ajánlására megcsináltam, befújtam egy picit. Abba hagyta, de kb egy hét múlva (napokban) egy párásabb reggelen és amikor nem a garázsban aludt a pici, akkor ismét ciripelt. Azt hiszem megint beöntés lesz. Hidd el nem kell cserélni semmit csak egy kicsi csiszi csuszi van meg nyikogás. Nálam valószínüleg azért lehet baj megint, mert alig van hely az orvoslásra és nagyon nehéz még a kis "szívószállal" is oda lőni a szíjra a cuccost. A benzinesben azért ez könnyebb. Próbáld csak ki, mielőtt nagyobb pénz magot szórnál ki.

Lehet kapni direkt ékszíj csúszásgátló spricnit, én azért szilikont nem használnék ehhez.


Itt nem az a baj, hogy csúszik a szíj. Ez nem az a "wartburgos" párás  hajnali ékszíjcsúszás. Ez nyivákol-surrog. Azért mert kiszárad a gumi a téli sós létöl-párától-portól. Egyébként még sohasem csúszott meg a szilikontól, de a "hang" egyböl megszünik. Azt meg nem hinném, hogy károsítaná a gumi alkatrészt a szilikon (sokan azt hiszik). Nekem még az eredeti!! lapos szíj van fent. 105-nél cserélni kellett volna, de olyan új állapotban volt, hogy 1 picit még hagytam/hagyom. Ma fordult át a 227-en :D

Azért már gondolkodom rajta, hogy lassan le kéne cserélni.


Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Probléma a Yarisommal
« Válasz #289 Dátum: 2005.03.29 18:01:14 »
Szervíz dologhoz:
Amikor eladnak 1 toyotát akkor ne csak addig legyen fontos az ember amég nem fizeti ki a zsozseszt. Utána meg megy az ember valami RÁADÁSUL garanciális problémával akkor meg ráérünk arra még.
Világos, hogy nem ott vetted az autót.
ÉS AKKOR MI VAN?
1, Bárhol vetted a garancia az mindenhol érvényes, ráadásul nekik kifizeti a TMH, igaz hogy nem kaszálnak akkorát mint egy biztosítós csaláson (lehet perelni érte, de az ügyvéd Úrnak csendben megjegyzem ez csak a véleményem, úgyhogy kár a gözért :) ), de akkor is egy toyota márkaszervíz az azért márkaszervíz, hogy a garanciális problémákat soron kívül kezelje és megoldja. Gondolom, illetve remélem ezt a TMH is így gondolja. A rönóra most külön nem térek ki, az ebböl a szempontból mellékes. (Amúgy dühítö)

2, Nem értem öket: Aki egyszer vesz vagy vett 1 toyotát, az valószínüleg még fog az élete során néhányat venni. Ahelyett, hogy orvosolva addigi hiányosságaikat (rájuk nézve), amit a Kishaver által vásárolt yaris ajánlatntételekor elkövettek, most inkább megtehetnének mindent azért, hogy a VEVÖ a következö autóját esetleg akkor is náluk vegye meg (mondjuk látván odaadó segítökészségüket), ha máshol 5 forintal kedvezöbb ajánlatot kap. Végülis 1 márkakereskedö homokba dughatja a fejét, de az nem szokott hosszú távon üzleti sikereket eredményezni. Ja persze ha csak rövid távon gondolkozunk... :)

Van 1 nagyon kedves Zegi ismerösöm, aki tanácsomat elfogadva nem ott vásárolta meg toyotáját, hanem Veszprémben és oda is hordja szervízre. Nagyon nem bánta meg. :roll:


Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Probléma a Yarisommal
« Válasz #290 Dátum: 2005.03.29 18:29:40 »
Idézetet írta: "Zénóka"
Idézetet írta: "saro"
Idézetet írta: "kishaver"
Idézetet írta: "Deep Rush"
Mostanában néha valamiért nyikorog valamelyik ékszíj a kis Ufo-ban.
Szerintem először inkább egy szilikon spray-t kellene venni. Nekem is nyüszög néha néha az ékszíj, pont úgy ahogy írod. Mikor bemelegszik a kocsi, akkor abba hagyja. Ezt télen nagyon nyomta, aztán egyszer meguntam és Zénóka ajánlására megcsináltam, befújtam egy picit. Abba hagyta, de kb egy hét múlva (napokban) egy párásabb reggelen és amikor nem a garázsban aludt a pici, akkor ismét ciripelt. Azt hiszem megint beöntés lesz. Hidd el nem kell cserélni semmit csak egy kicsi csiszi csuszi van meg nyikogás. Nálam valószínüleg azért lehet baj megint, mert alig van hely az orvoslásra és nagyon nehéz még a kis "szívószállal" is oda lőni a szíjra a cuccost. A benzinesben azért ez könnyebb. Próbáld csak ki, mielőtt nagyobb pénz magot szórnál ki.

Lehet kapni direkt ékszíj csúszásgátló spricnit, én azért szilikont nem használnék ehhez.


Itt nem az a baj, hogy csúszik a szíj. Ez nem az a "wartburgos" párás  hajnali ékszíjcsúszás. Ez nyivákol-surrog. Azért mert kiszárad a gumi a téli sós létöl-párától-portól. Egyébként még sohasem csúszott meg a szilikontól, de a "hang" egyböl megszünik. Azt meg nem hinném, hogy károsítaná a gumi alkatrészt a szilikon (sokan azt hiszik). Nekem még az eredeti!! lapos szíj van fent. 105-nél cserélni kellett volna, de olyan új állapotban volt, hogy 1 picit még hagytam/hagyom. Ma fordult át a 227-en :D

Azért már gondolkodom rajta, hogy lassan le kéne cserélni.


Mostár mindegy, mert megvettem a szíjakat....
De ha már megvannak akkor kicseréltetem.
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Probléma a Yarisommal
« Válasz #291 Dátum: 2005.03.29 21:03:15 »
Jó hát ártani nem árt. Legalább utána 1 darabig nincsen rá gondod :)


kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Probléma a Yarisommal
« Válasz #292 Dátum: 2005.03.30 15:57:42 »
Idézetet írta: "Zénóka"
Szervíz dologhoz:
Biztosan emlékszünk még a kedves kis történetemre. Tegnap még volt hely péntekre. Most már csak hétfő du. 1 órára. Mondjuk rendesek, mert visszahoznak a munkahelyemre, ha kiviszem a kocsit. :x

Látjátok, már ennyinek is hogy lehet örülni  :x .... ha baj van.

Az mondjuk nem baj nekik, hogy a hétvégén majdnem 1000 km-t fogok autózni???????? Bal fülem mögött folyamatosan rezgő fémmel, ami azért hasítja a fülem most már rendesen. :x  :x  :x  Még jó hogy Sopron, Veszprém, Bp is útba esik. Valahol csak meg tudják oldani a bajom. Ha nem, akkor meg Karcag is útba fog esni (ott vettem a tütüt), ők biztos, hogy megoldják csak ne kellene ennyit autóznom mire találok korrekt :toy: szervízt. :cry:
Üdv: Kishaver 74

kisEmber

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 120
Probléma a Yarisommal
« Válasz #293 Dátum: 2005.03.30 16:11:35 »
Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy valakivel fordult elő-e már az a dolog, hogy a vezető oldali ajtókárpit mögül füst csapott ki amikor le akartam húzni az ablakot? Mert velem igen és nagyon megijedtem. Utána szerencsére sikerült visszahúzni az ablakot és elautókázni a legközelebbi Toyota szervízbe, ahol leszedték az ablakemelő konzolt és láthatóvá vált, hogy egy egyforintos nagyságban égett lyuk keletkezett azon a panelon amin a két elektromos ablak + központ zár kapcsolója van.
Csere 54000 ft és remélem nem jön elő még egyszer.
Volt már valakinek ilyen tapasztalata?
Yaris Verso  1.3 vvti 2000.01

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Probléma a Yarisommal
« Válasz #294 Dátum: 2005.03.30 16:16:39 »
Idézetet írta: "kisEmber"
Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy valakivel fordult elő-e már az a dolog, hogy a vezető oldali ajtókárpit mögül füst csapott ki amikor le akartam húzni az ablakot? Mert velem igen és nagyon megijedtem. Utána szerencsére sikerült visszahúzni az ablakot és elautókázni a legközelebbi Toyota szervízbe, ahol leszedték az ablakemelő konzolt és láthatóvá vált, hogy egy egyforintos nagyságban égett lyuk keletkezett azon a panelon amin a két elektromos ablak + központ zár kapcsolója van.
Csere 54000 ft és remélem nem jön elő még egyszer.
Volt már valakinek ilyen tapasztalata?
Yaris Verso  1.3 vvti 2000.01


 :shock:
Én még hallani sem hallottam ilyet.
Nem lehet, hogy beázás okozta a rövidzárlatot?

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Probléma a Yarisommal
« Válasz #295 Dátum: 2005.03.30 16:41:21 »
Nem volt megbontva az ajtó valamiért?
(egyébként nincs ötletem...)

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Probléma a Yarisommal
« Válasz #296 Dátum: 2005.03.30 17:19:16 »
Idézetet írta: "MiCKEY"
Nem volt megbontva az ajtó valamiért?
(egyébként nincs ötletem...)
ehhez csak annyit fűznék, hogy tegnap volt életében először megbontva az autó ajtó kárpitja.....és lásssss csodát legalább 5 csavar feje már szét volt darálva picit, illetve két helyen a festék is le volt verve a vázról. Amolyan levegős csavarhúzó megugrás nyom jelleggel, ami még foroghatott miután megugrott, mert teljesen olyan a nyom.

A füstös cucc garis volt egyébként?? Biztos, hogy beázás okozta.
Üdv: Kishaver 74

Momo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1097
    • http://mithrasz.fw.hu
Probléma a Yarisommal
« Válasz #297 Dátum: 2005.03.30 17:32:59 »
Idézetet írta: "kishaver"
...Még jó hogy Sopron, Veszprém, Bp is útba esik. Valahol csak meg tudják oldani a bajom. Ha nem, akkor meg Karcag is útba fog esni (ott vettem a tütüt), ők biztos, hogy megoldják csak ne kellene ennyit autóznom mire találok korrekt :toy: szervízt. :cry:


Sopront már ki is lőhetted, ezt Zénóka is meg tudja erősíteni.
Ha jól emlékszem, Győrben 3-ig van szervíz, valamelyik nap nem jársz arra? Szólok apáméknak, aztán szereznek helyet!
Momo 63
Toyota Corolla Hatchback 1,4

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Probléma a Yarisommal
« Válasz #298 Dátum: 2005.03.30 17:59:51 »
Idézetet írta: "molnarl"
Idézetet írta: "kishaver"
...Még jó hogy Sopron, Veszprém, Bp is útba esik. Valahol csak meg tudják oldani a bajom. Ha nem, akkor meg Karcag is útba fog esni (ott vettem a tütüt), ők biztos, hogy megoldják csak ne kellene ennyit autóznom mire találok korrekt :toy: szervízt. :cry:


Sopront már ki is lőhetted, ezt Zénóka is meg tudja erősíteni.
Ha jól emlékszem, Győrben 3-ig van szervíz, valamelyik nap nem jársz arra? Szólok apáméknak, aztán szereznek helyet!


Ja ha sopron, akkor ecccerübb, ha itt "ládonyba" beugrunk a kocsmába, oszt valakit megkérünk 1 sörért nézze mán mög, osztá lökje a okosságot na  :D


kisEmber

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 120
Probléma a Yarisommal
« Válasz #299 Dátum: 2005.03.30 21:16:06 »
Nem hinném, hogy beázás okozta, mert akkor már jó régen nem is esett az eső.
 Én használtan vettem néhány hónapja az autót és nem tudok róla, hogy törött lett volna, szóval tanácstalan vagyok. Egyébként még két szalonban érdeklődtem utána és még soha nem találkoztak hasonló esettel.

kisEmber