Szerző Téma: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan  (Megtekintve 412223 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #345 Dátum: 2005.02.14 15:41:12 »
kishaver

Megkérdeztem neked a tempomatot. Igazából még semmilyet sem építettek be, de a műhelyfőnök a Waeco-t említette, hogy ha mindenképpen akar valaki tempomatot utólag, akkor azt érdemes venni...
Amikor szóvá tettem az elektromos gázpedált, azt mondta, hogy el tudja képzelni teljesen elektromos úton, de érdemben nem tudott hozzászólni, s nem tudni azt sem létezik-e ilyen megoldás!

Hát okosabbak nem lettünk az biztos!!!  :(
Ne haragudj, ennyit tudtam meg, Hillartól majd te talán többet!  :wink:

Viszont mondtak egy érdekes dolgot:
Állítólag Waeco-t próbáltak beépíteni egy autóban itt Szhelyen a Mazda márkakereskedésben, de nem sikerült... Lehet akkor mégsem olyan egyszerű!  :lol:
Xanyi

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #346 Dátum: 2005.02.15 07:46:45 »
Helló Skacok!

Kicsit hallgattam, de hát dolgozni is kell valamikor. Nos, tegnap voltam Pesten és a budaörsi :toy: előtt elhaladván eszembe jutott, mi lenne, ha kérdezősködnék.

Pont egy zservízes csávó állt velem szóba, miután egy Lexusos ***i seggét körbe karikába nyalták. Elmeséltem a tempomatos problémám és kapásból azt mondta (mintha várta volna a kérdést), hogy másfél millió  :shock:  Jól írtam igen MÁSFÉL MILLIÓ  Na mondom ez érdekes fejlemény. Szerinte ki kell cserélni a teljes vezérlő elektronikát a kocsiba, mivel nem létezik utángyártott kütyü, ezért egyedibe fogják csak megcsinálni. Adott is egy telszámot (amit azonnal hívtam), de két mondat alatt lepattantam. Természetesen nem csinálnak ilyet, viszont a motortuning az nagyon kellett volna nekik és azonnal adtak volna ajánlatot. :cry:  NA persze a :toy: szervízes csávó mielőtt még elköszönt volna, hozzáfűzte, hogy egy nagyobb modellt kellene venni, amihez rendelhető tempomat. Kiröhögtem, mert 1,4 benzines corit hozott példának. Nem rossz az az autó, de a mostani fogyasztásommal lemosom és amúgy sem kell akkora autó. Ja és nem a tempomathoz veszem a kocsit hanem a kocsihoz a tempomatot. :cry:

Várunk picit. :cry:
Üdv: Kishaver 74

Amtibácsi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
    • http://www.amti.hu
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #347 Dátum: 2005.02.15 13:14:21 »
Szegeden havazik. A szerda-csütörtöki átadás elhalasztva az Aigner Szilárd miatt :-)) Őt kell szidni. Nagyon bizonytalanok az útviszonyok. Új időpont jövő hét szerda-csütörtök. Akinek esetleg nagyon sürgős, az Szegeden meg tudja oldani a problémát.
ww.amti.hu 1997 Corolla 1,6 GLI    18

xeri

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #348 Dátum: 2005.02.15 15:29:05 »
Én áldom a Szilárdot, nekem jól jön az az egy hét haladék. Pénzgyűjtésre és tömeges átvételre van már valami megoldás? (Budaörsre biztosan nem jutok ki napközben, ezért örülnék, ha valaki elhozná az enyémet is - már ha addig megjön a pénzem  :roll: )

atompyka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #349 Dátum: 2005.02.15 15:58:20 »
Káááár.
Pedig 7VGn már azzal akartam jáccani. Addigra azt is tudni fogom elvileg, melyik a műszerfal mögött a fordszám- és melyik a sebességjel drótja.
Na mindegy, akkor megint túrunk egyet szerelgetés helyett vasárnap.  :lol:

ATom
N413

KIZS

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #350 Dátum: 2005.02.15 23:29:51 »
Sziasztok!

Most akkor mi a pálya a tempomattal kapcsolatban? Mármint hogyan jut ide az cuccos meg hogyan kerül oda a lóvé?
(nem követem igazán ezt a topicot)

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #351 Dátum: 2005.02.17 16:07:32 »
Hillar meghozatta a méregdrága tempomatot, de mivel semmi extra sem volt benne, olyan gyorsan küldte vissza, hogy még megnézni sem tudtam. Szóval most elgondolkodtam, hogy mi legyen. Zénóka és Xanyi sem nagyon találta, hogy hová lehetene feltenni a bowdent. Mondjuk a gázpedált én kerülném. Persze az is igaz, hogy kb 10 mp-ig kerestük a megoldási lehetőségeket nálam -5 fokban elem lámpa mellett a sötétben.

Lehet, hogy kiszállok a projektből, mert félmegoldásokért egy fillért sem akarok kiadni. Ha még lesz idő és valakivel egyezkedek, megnézetem a mocit, akkor talán valamikor valami lesz, de nagyon leálltam. Most, hogy összegyűlt egy kis pénz talán egyéb dolgot is tudok belőle venni. ( Végre egy "A" menüt a szomszéd menzán, mert már nagyon kiéheztem. :lol:  )

Ha van valami korrekt infótok elektromos pedálra, akkor szóljatok. Köszi :wink:
Üdv: Kishaver 74

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #352 Dátum: 2005.02.17 17:19:13 »
Idézet
Szóval most elgondolkodtam, hogy mi legyen. Zénóka és Xanyi sem nagyon találta, hogy hová lehetene feltenni a bowdent. Mondjuk a gázpedált én kerülném. Persze az is igaz, hogy kb 10 mp-ig kerestük a megoldási lehetőségeket nálam -5 fokban elem lámpa mellett a sötétben.

Jah amúgy volt bent hétfőn egy diesel Yaris, azt is megvizslattam, meg meg is kérdeztem, hogy ezen van-e valami mechanikus dolog ahová csatlakozni lehetne, de állítólag nincs.
A gázpedálra meg szerintem sem valami kafa rátenni...
Csak azt nem értem, hogy akkor ez hogyafenébe TMH által támogatott cucc.  :shock:  :roll:
Xanyi

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #353 Dátum: 2005.02.17 17:52:40 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Idézet
Szóval most elgondolkodtam, hogy mi legyen. Zénóka és Xanyi sem nagyon találta, hogy hová lehetene feltenni a bowdent. Mondjuk a gázpedált én kerülném. Persze az is igaz, hogy kb 10 mp-ig kerestük a megoldási lehetőségeket nálam -5 fokban elem lámpa mellett a sötétben.

Jah amúgy volt bent hétfőn egy diesel Yaris, azt is megvizslattam, meg meg is kérdeztem, hogy ezen van-e valami mechanikus dolog ahová csatlakozni lehetne, de állítólag nincs.
A gázpedálra meg szerintem sem valami kafa rátenni...
Csak azt nem értem, hogy akkor ez hogyafenébe TMH által támogatott cucc.  :shock:  :roll:

Szerinted?
A mai világban, biztos, hogy rokon, ismerős cége gyártja, és ő százalékot kap.  :D
Laco 73 :D

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #354 Dátum: 2005.02.18 07:54:26 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Jah amúgy volt bent hétfőn egy diesel Yaris, azt is megvizslattam, meg meg is kérdeztem, hogy ezen van-e valami mechanikus dolog ahová csatlakozni lehetne, de állítólag nincs.
A gázpedálra meg szerintem sem valami kafa rátenni...
Csak azt nem értem, hogy akkor ez hogyafenébe TMH által támogatott cucc.  :shock:  :roll:
Köszi, rendes vagy, hogy ennyire figyuzol. Én már feladtam a korrekt megoldás hiányában a szembe széllel való pisilést. Egyébként Hillar is csak ennyit írt(, ha nem láttátok), hogy "az enyémbe sem szerelném be." :cry:  Marad a jó öreg menetesszár és a kényszer mechanizmus. Mondjuk most megmaradt a pénz a zenére. (De most már annyira ráálltam, hogy nem lesz az se, hogy inkább megpróbálom valamibe befektetni.)
Üdv: Kishaver 74

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #355 Dátum: 2005.02.18 12:56:43 »
Idézet
Köszi, rendes vagy, hogy ennyire figyuzol.

Szívesen! Ha valami még érdekel szólj!  :lol:  :wink:
Amúgy ha zenére költöd igaz hogy a gázt nyomnod kell, de legalább jót bulizól útközben!  8)  :dancing:
Xanyi

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #356 Dátum: 2005.02.18 13:21:32 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Szívesen! Ha valami még érdekel szólj!  :lol:  :wink:
Pont tegnap beszélgettem a legjobb haverom munkatársával, akinek vagy egy kis Yarisa és sehol nem tudja beszereltetni a magnót, mert mindenki a garancia miatt sír. Ő már szétnézett itt a fórumon, de még sem mer egyedül neki állni a bontási munkálatoknak (amúgy én sem mernék és nem is tettem) Tudnál neki segíteni, ha kell? Biztos meghálálja. :wink:  Mondhatom neki, hogy vagy Te aki tuti gyógyír a problémára?
Üdv: Kishaver 74

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #357 Dátum: 2005.02.18 20:51:45 »
Idézet
Mondhatom neki, hogy vagy Te aki tuti gyógyír a problémára?

Őszinte legyek?
Az a baj, hogy máséhoz így magánban nem szívesen nyulok, hiszen mi van ha mégsem... Abba benne vagyok, hogy segítek neki, mondom mit hogyan!
Xanyi

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #358 Dátum: 2005.02.18 22:05:05 »
Idézetet írta: "kishaver"
Én már feladtam a korrekt megoldás hiányában a szembe széllel való pisilést. Egyébként Hillar is csak ennyit írt(, ha nem láttátok), hogy "az enyémbe sem szerelném be." :cry:  Marad a jó öreg menetesszár és a kényszer mechanizmus.

Tőlünk nyugatabbra volt dízel Yaris gyári tempomattal? Mert akkor esetleg lehetne arafelé érdeklődni. Én még mindig azt mondom, hogy az elektronikában nem lenne túé bonyolult megcsinálni. Lehet, hogy Japánban a Vitz-nél szériatartozék... :-(
Attila 31
  - Avensis
- Prius

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #359 Dátum: 2005.02.21 07:59:53 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Idézet
Mondhatom neki, hogy vagy Te aki tuti gyógyír a problémára?

Őszinte legyek?
Az a baj, hogy máséhoz így magánban nem szívesen nyulok, hiszen mi van ha mégsem... Abba benne vagyok, hogy segítek neki, mondom mit hogyan!
Vettem és értem, megértem! Ha kell neki a segítségünk (a te segítséged  :lol: ) szól. Bár szerintem megoldatja a problémát egy szerelővel gyorsan pénzért Sopronba. (egyébként én is láttam ahogy nekem beszerelték a cd-m, ezek ellenére én is javasoltam valakit  :lol: )
Üdv: Kishaver 74