Szavazás

Milyen hatással van rád az üzemanyagárak jelentős emelkedése?

Nem érdekel, menni kell, ugyanúgy megtankolom.
62 (39.2%)
Kevesebbet autózom, többet tömegközlekedek.
9 (5.7%)
Kissebb fogyasztású autóra váltottam/váltok.
14 (8.9%)
Odafigyelek a fogyasztásra, igyekszem spórolással kompenzálni az áremelkedést.
56 (35.4%)
Igyekszem olcsó kutat választani, mert pár forint is számít.
17 (10.8%)

Összes szavazó: 157

Szerző Téma: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?  (Megtekintve 1569149 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8640 Dátum: 2015.01.19 15:25:19 »
Tegnap 339.9-ért tankoltam Maxxmotion 95-öt helyben.  :)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Zolee11

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 284
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8641 Dátum: 2015.01.19 17:44:42 »
Tegnap 339.9-ért tankoltam Maxxmotion 95-öt helyben.  :)
Én 338 -ért Maglódon. :) A sima 95 -ös volt 324 asszem.
Azért az olcsó kifejezés elég meredek (ezt természetesen nem neked mondom), csak kevésbé drága a benzin. Még így is sok 300 Ft egy szaros liter benzinert.

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8642 Dátum: 2015.01.20 21:53:52 »

psycho

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8643 Dátum: 2015.01.20 22:06:00 »
Én eddig is és ezentúl is omv mm100-at fogok tankolni, ritka eset, hogy megnézem mennyi literje. Mindig tele tankolok, tehát nem is befolyásolna az ár semmit, ami kell, az kell.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8644 Dátum: 2015.01.20 22:12:51 »
Engem kicsit meglepett a dolog, de legalább nem vagyok egyedül: http://privatbankar.hu/fogyasztovedelem/egyre-tobb-magyar-autos-dont-ugy-hogy-nem-fizet-kevesebbet-a-tankolasert-276886

 ::)
A dízeleseket megértem, kell a normálisabb ü.a. hogy ne kelljen hamar befecskendezőket cserélni.
A benzines motornál nincs ilyen különbség. Nem megy jobban, nem fogyaszt kevesebbet és nem okoz problémát a normális kúton vett normál 95-ös.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8645 Dátum: 2015.01.20 22:30:13 »
A dízeleseket megértem, kell a normálisabb ü.a. hogy ne kelljen hamar befecskendezőket cserélni.
A benzines motornál nincs ilyen különbség. Nem megy jobban, nem fogyaszt kevesebbet és nem okoz problémát a normális kúton vett normál 95-ös.
Honnan tuod vagy tudjam, melyik díezel nem normális? :hmmmm:
Mind ugyan onnan jön, sőt a nagyforgalmú kutakban legalább akkora a bizalmam, még ha neve nem is akkora. Még soha nem tapasztaltam bármilyen különbséget se + se - irányban, pedig sokféle kútnál tankoltam már. Max. osztrák tankolásnál véltem úgy hogy kevesebbet fogyasztott, de valószinű az is csak belemagyarázás.
Max. benzinnél , tapasztaltam, hallottam, hogy nem volt tiszta, zavaros,vagy vizes volt, márkás kútnál, de az is már régen volt.
« Utoljára szerkesztve: 2015.01.20 22:32:35 írta OldPiet »

psycho

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8646 Dátum: 2015.01.20 22:44:59 »
Nem akarok regényt írni ezzel kapcsolatban, de amíg voltak teszkós kutak, az ott tankolt 95-ösből 0,6-0,7 literrel többet fogyasztott egy akkor 240ezret futott civic. Ez ment kb 2 évig, majd átálltunk v-power 100-ra, amitől egyenletesebb lett az alapjárat és kevesebb lett az átlag fogyasztás is.
Másik érdekes eset, ami jó pár éve kétszer is megtörtént velem. 5 literes kanna, az aljába talán 1 liter 95-ös nem írom le hol tankolt benzin. Tél, éjjel-nappal fagypont alatt. Mindkétszer kásásra dermedt benn a cucc. Na ezért tankolok én omv mm100-at, mert az egyedüli üzemanyag, amit osztrákból hoznak, a 95-öst ők is nálunk, itteni nyersbenzinből adalékolják.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8647 Dátum: 2015.01.20 22:49:11 »
Honnan tuod vagy tudjam, melyik díezel nem normális? :hmmmm:
A cikkben említett prémium üzemanyagokra gondoltam (OMV, Shell, MOL, Agip)  ;)


Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8648 Dátum: 2015.01.20 22:54:53 »
Nem akarok regényt írni ezzel kapcsolatban, de amíg voltak teszkós kutak, az ott tankolt 95-ösből 0,6-0,7 literrel többet fogyasztott egy akkor 240ezret futott civic. Ez ment kb 2 évig, majd átálltunk v-power 100-ra, amitől egyenletesebb lett az alapjárat és kevesebb lett az átlag fogyasztás is.
Másik érdekes eset, ami jó pár éve kétszer is megtörtént velem. 5 literes kanna, az aljába talán 1 liter 95-ös nem írom le hol tankolt benzin. Tél, éjjel-nappal fagypont alatt. Mindkétszer kásásra dermedt benn a cucc. Na ezért tankolok én omv mm100-at, mert az egyedüli üzemanyag, amit osztrákból hoznak, a 95-öst ők is nálunk, itteni nyersbenzinből adalékolják.
Nem mindegy milyen útszéli kúton tankolod a 95-t. Ha vizes, persze, hogy dermed.

Nem csak az OMV 100-as jön Ausztriából. Ahol tankolok, ott minden onnan jön ;)
Nincs fogy. különbség a jó (nem pancsolt hulladék) 95 és a 100 között, főleg nem 6-7 dl. Szerintem  :flowers:

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8649 Dátum: 2015.01.21 07:50:19 »
Ajánlott olvasmány OM_fanoknak (is): http://totalcar.hu/magazin/technika/2015/01/20/fogyasztasmeres_premium_vs._normal_gazolaj_vs._etolaj/ Igazából engem nem lepett meg az eredmény (szánalmas a marketinges magyarázkodása is, de hát nyilván kell valamit reagálniuk). Várok már egy olyan tesztet, ami bizonyítja ennek az ellenkezőjét. Mutassatok már egy olyan tesztet, ami bizonyítja, hogy a prémium üzemanyaggal kevesebbet fogyaszt és/vagy nagyobb teljesítményt ér el az autó! Az nem fogadható el, hogy "szerintem ezzel meg azzal a drága üzemanyaggal halkabb az autó, jobban húz, 2 decivel kevesebbet fogyaszt stb., mert nem hiteles. MÉRÉSI EREDMÉNYEKET AKAROK!
« Utoljára szerkesztve: 2015.01.21 07:52:39 írta zsoooc »
Corolla 1,4 VVT-i 2005

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8650 Dátum: 2015.01.21 09:10:49 »
A dízeleseket megértem, kell a normálisabb ü.a. hogy ne kelljen hamar befecskendezőket cserélni.
A benzines motornál nincs ilyen különbség. Nem megy jobban, nem fogyaszt kevesebbet és nem okoz problémát a normális kúton vett normál 95-ös.
Pontosan. Benzinesnél csak pénzkidobás.
music     

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8651 Dátum: 2015.01.21 10:01:23 »
Pontosan. Benzinesnél csak pénzkidobás.
Én kb 2 éve a Savoya Park Auchan kúton tankolok (kivéve nyáron, akkor akkor Révfülöpön a Mobil Petrol kútnál - északi part legolcsóbb kútja és még közel is van). Soha semmi gondom nem volt vele.
Régebben tankoltam bele prémium nyálat de semmi különbség nem volt, így leszoktam róla.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8652 Dátum: 2015.01.21 10:44:47 »
A benzines motornál nincs ilyen különbség. Nem megy jobban, nem fogyaszt kevesebbet és nem okoz problémát a normális kúton vett normál 95-ös.
Sima benzinesnél nem volt mérhető különbség, a HSD esetén viszont sok ezer km adatai alapján kb. Annyival fogyaszt kevesebbet amennyivel drágább.
Érdemes megnézni a számlát.  A normál üa. 10% etalont tartalmaz (ekkor van rá ugyanis jövedéki adó kedvezmény) , a prémiumban viszont nincs. Az etanol energia tartalma kisebb mint a benziné, agresszív a tömítésekhez és a motorolajhoz. Nálam még kicsi tank is megkönnyítette a prémium benya választását.

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8653 Dátum: 2015.01.21 11:15:56 »
Ajánlott olvasmány OM_fanoknak (is): http://totalcar.hu/magazin/technika/2015/01/20/fogyasztasmeres_premium_vs._normal_gazolaj_vs._etolaj/ Igazából engem nem lepett meg az eredmény (szánalmas a marketinges magyarázkodása is, de hát nyilván kell valamit reagálniuk). Várok már egy olyan tesztet, ami bizonyítja ennek az ellenkezőjét. Mutassatok már egy olyan tesztet, ami bizonyítja, hogy a prémium üzemanyaggal kevesebbet fogyaszt és/vagy nagyobb teljesítményt ér el az autó! Az nem fogadható el, hogy "szerintem ezzel meg azzal a drága üzemanyaggal halkabb az autó, jobban húz, 2 decivel kevesebbet fogyaszt stb., mert nem hiteles. MÉRÉSI EREDMÉNYEKET AKAROK!
Biztos ismered/ismeritek ezt a cikket, nem mai... igazolja vagy cáfolja a prémium üzemanyagok kevesebb fogyasztás/többlet teljesítmény dolgát, nem tudom, de nekem tetszett :)
http://www.mami.hu/pdf/Benzinteszt_cikk_I.pdf
http://www.mami.hu/pdf/Benzinteszt_cikk_II.pdf

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8654 Dátum: 2015.01.21 11:29:11 »
Érdemes megnézni a számlát.  A normál üa. 10% etalont tartalmaz (ekkor van rá ugyanis jövedéki adó kedvezmény) , a prémiumban viszont nincs. Az etanol energia tartalma kisebb mint a benziné, agresszív a tömítésekhez és a motorolajhoz. Nálam még kicsi tank is megkönnyítette a prémium benya választását.
Tömítések és a motorolaj nem téma, az autókat már nagyon rég óta úgy tervezik és gyártják, hogy a 10%-os etanol nem gond. Nyugaton nagyon régóta így van. Szóval ez nem probléma.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...