Szavazás

Milyen hatással van rád az üzemanyagárak jelentős emelkedése?

Nem érdekel, menni kell, ugyanúgy megtankolom.
62 (39.2%)
Kevesebbet autózom, többet tömegközlekedek.
9 (5.7%)
Kissebb fogyasztású autóra váltottam/váltok.
14 (8.9%)
Odafigyelek a fogyasztásra, igyekszem spórolással kompenzálni az áremelkedést.
56 (35.4%)
Igyekszem olcsó kutat választani, mert pár forint is számít.
17 (10.8%)

Összes szavazó: 157

Szerző Téma: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?  (Megtekintve 1568829 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8400 Dátum: 2014.08.31 22:29:01 »
A múlt héten az Auchannál tankoltam 98-ast.
Kicsit többet evett belőle a Yaris és még csak jobban sem ment tőle.
Ennyit az Auchan kútról, nekem nem jött be  :no:
Minek 98-ast? Egyszer én is próbáltam még az Avensisszel: nem evett belőle kevesebbet, nem is ment jobban, úgyhogy többször nem próbáltam. Maradtam a 95-nél, és spóroltam literenként 10 forintot...
music     

Kalmi

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 818
  • Corolla 1.3 XLI HB 1994
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8401 Dátum: 2014.09.01 08:13:43 »
Mióta azt olvastam, valahol, hogy a magas oktánszámú benzin a kompressziótűrést növelő adalékok mellékhatásaként lassabban ég, (a fajlagos fogyasztás ilyenkor csak nőni tud) és kevésbé tisztán, én nem eröltetem a 98-as és 100-as benzin használatát.
Azt mondják, hogy a leg alacsonyabb oktászámú benzint érdemes használni a motorban, amire tervezék és éppen elmegy vele.
A 98-as, 100-as oktánszámú csak a magas kompressziójú, motorokba indokolt, ahol gyárilag elő van írva.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10687
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8402 Dátum: 2014.09.01 13:19:37 »
De bizony.Lehet, hogy elkerültük egymást oly módon, hogy nem azonos járattal mentünk Feketevölgyig.Végigmentem a parkoló járművek előtt, de nem láttam másik toyglit akkor amikor mi ott voltunk.Éppen elkezdett pár csöpp eső esni, amikor elindultunk haza, kb 16:20 körül.

Mi nem most voltunk, csak nekem Felsőtárkányról egyből a kisvasút jut eszembe.  ;) No meg persze a panoráma se rossz.  :wub:
Miaz utolsó állomás után még sétáltunk egy nagyot a síneken, hatalmas méretű pusztulás ment végbe a víznek hála, elgörbült és eltört sínek, leszakadt hidak. De jó volt arrafelé túrázni, és persze csak magunk voltunk.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8403 Dátum: 2014.09.01 22:48:57 »
Bizony!  A fehérvári Auchan-kút ott van közvetlen az ótópálya mellett, kisebb kerülő, mint a Savoya-park. De ha nem ott (Fehérvár), akkor Veszprémben szoktam a Lukoilnál, persze nekünk ez 13 km, és nem ezért megyek oda, tehát nem jelent pluszkiadást az odaút.

üdv music!
Tankoltál azóta a Lukoil-nál VP-ben, mióta eladták?
Hallottam olyan rémhíreket, hogy romlott valakinek a fogyasztása..
Én ott tankolok már egy éve, de eddig pozitív a tapasztalatom. Mindig ugyanannál a kútfejnél, a fogyasztás szépen 5.4-6 liter körül alakul!  :clap:
Addig ott is fogok, amíg nem lesz rossz élmény.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8404 Dátum: 2014.09.01 22:56:17 »
Legutóbb egy hónapja. Csak nyáron szoktam néha ott tankolni, de nem vettem észre eltérést az előre várhatótól.
music     

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10687
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8405 Dátum: 2014.09.01 23:02:23 »
Szerdától megint drágulás jön, a benzin és a dízel is 2-2 Ft-tal emelkedik.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8406 Dátum: 2014.09.02 06:24:12 »
Hiteles mérést megállapítják?
Változókhoz kalibrálnak?
Tüzatank?

Mik ezek? Mit akarsz közölni? :)

A hiteles mérést egy előírás szerinti állapotra állapítják meg,az alkalmazási környezet függvényében. Így a hitelesített mérőműszereket a korrektorok(normál térfogatra, tömegáramra stb.) kalibrálják a változókhoz.
Szmgjművek tüzatankjaira szerelt korrektorokról még nem hallottam.

Nos most van kis időm.
Kezdjük (há)turul. :D
3,Tüzatank=tüzelőanyag tank
2, A szabványokban meghatározott (1, kérdés) "normál állapotra" vonatkoztatva jelzik ki a mért közeget (pl; gáz, tüzelőanyag, üzemanyag) a kívánt dimenzióban, pl; gnm³=gáz normál köbméter,Q=térfogatáram(m³/s, v.l/min ), V=térfogat(m³, v. l), mivel a köznapi felhasználás során a mérés igen tág határok között változhat / hőmérséklet, nyomás, tengerszint feletti magasság/ tekintetében, ezért mérést  egy számítóegység az előzőekben jelzett "normál állapothoz" igazítva méri és jelzi ki. A linkelt részben elé sok hasznosítható és hatályos infót találsz a témában. Néhány mérő amelyekkel a köznapi életben is találkozhatunk.
(Ucsityszjá³)
 
« Utoljára szerkesztve: 2014.09.02 06:29:28 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8407 Dátum: 2014.09.03 14:19:10 »
19-én holtankoljunk.hu 2.0
music     

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8408 Dátum: 2014.09.03 22:17:46 »
Nos most van kis időm.
Kezdjük (há)turul. :D
3,Tüzatank=tüzelőanyag tank
2, A szabványokban meghatározott (1, kérdés) "normál állapotra" vonatkoztatva jelzik ki a mért közeget (pl; gáz, tüzelőanyag, üzemanyag) a kívánt dimenzióban, pl; gnm³=gáz normál köbméter,Q=térfogatáram(m³/s, v.l/min ), V=térfogat(m³, v. l), mivel a köznapi felhasználás során a mérés igen tág határok között változhat / hőmérséklet, nyomás, tengerszint feletti magasság/ tekintetében, ezért mérést  egy számítóegység az előzőekben jelzett "normál állapothoz" igazítva méri és jelzi ki. A linkelt részben elé sok hasznosítható és hatályos infót találsz a témában. Néhány mérő amelyekkel a köznapi életben is találkozhatunk.
(Ucsityszjá³)

Nos máris szebben néz így ki a közlendő, megtudtuk, hogy léteznek korrektorok, öröm és bódottá :)
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8409 Dátum: 2014.09.04 21:05:24 »
Nos máris szebben néz így ki a közlendő, megtudtuk, hogy léteznek korrektorok, öröm és bódottá :)

A viccöt értöm csak nem szerötöm! Az előző hsz.-emben is említettem a korrektort,. ott nem tűnt fel? Egyébként sokkal hétköznapibb mondatfűzés volt az első, így most leképzed a nyökögők inverzét?
Azt is megnézted -esetleg -, hogy mire valók a korrektorok? Talán azt, hogy az üzemanyagok (tüzelőanyagok) volumetrikus adagolása tekintetében, hol, és hogyan van szerepük, illetve ezek tükrében mennyire böszme feltételezés az 1 katt, 2 katt, .... n katt mint pontos térfogatmérés? Talán az is gondolatot ébresztett, hogy a jövedéki elszámoláskor, hogyan ellenőrzik a szállított és tárolt mennyiséget, azok stacioner (állandósult) állapotában?
Szerinted azért válaszoltam, hogy szebbnek tűnjön? :D :lol:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8410 Dátum: 2014.09.04 23:23:48 »
Sorry, ha viccelődésnek tűnt, nem az volt a cél. Csak tényleg jobban megértettem a második írást mint az elsőt, ott voltak számomra értelmezhetetlen mondatrészek, amiket ki is emeltem. Ettől függetlenül feltűnt a korrektor is benne, de nem érthető módon volt tárgyalva. Második írásodban már inkább.

Nekem amúgy nincs bajom a kutak óráival, n kattanásig tankolok, n = 1 :D
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8411 Dátum: 2014.09.05 07:02:51 »
Sorry, ha viccelődésnek tűnt, nem az volt a cél. Csak tényleg jobban megértettem a második írást mint az elsőt, ott voltak számomra értelmezhetetlen mondatrészek, amiket ki is emeltem. Ettől függetlenül feltűnt a korrektor is benne, de nem érthető módon volt tárgyalva. Második írásodban már inkább.

Nekem amúgy nincs bajom a kutak óráival, n kattanásig tankolok, n = 1 :D

Amennyiben számodra elég az a ""pontos'' térfogat méréshez,...??? Nekem biztosan nem, de elfogadom, hogy azon körülmények között ennyire fussa! Esetleg beleolvastál az MKEH-tól linkeltek közül az üzemanyagok (tüzelőanyagok)-ra vonatkozó részbe ( HE 3/1-2006: Üzemanyagmérők benzin, gázolaj és egyéb kőolajszármazékok mérésére). Ott (szépen) leírja az elkövető, hogy hogyan lehet elkövetni, akár "házilagosan" is egy hiteles és pontosnak nagyon jó közelítéssel megfelelő tüzelőanyag térfogatmérést. Ezért érzem  pl. bice-bócának azt a megfogalmazást amit írtam, meg hogy a fedkomp által kijelzett fogyasztási érték csal a kútnál x kattig betöltött mennyiséghez viszonyítva.(tankolás és tüzelőanyag felhasználás külső és gjmű-vön belüli körülményei és változói) Aki tunni szeretné ficamértékelés alapját az szerintem olvasson utána, és használja a nyakán lévő glóbikus dudort.Halkan mondom, nem fog fájni! :flowers: 
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8412 Dátum: 2014.09.05 19:11:43 »
Micilia, ne haragudj, de néha tényleg nem értem, mit akarsz írni. És tényleg nem rosszból ,csak megjegyzésként írom. A tájszólás helytelen használata a művészi, már-már költői hangvétellel történő briliáns keveredését érzékelem.  ::)  :surrender:

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8413 Dátum: 2014.09.05 20:41:07 »
Micilia, ne haragudj, de néha tényleg nem értem, mit akarsz írni. És tényleg nem rosszból ,csak megjegyzésként írom. A tájszólás helytelen használata a művészi, már-már költői hangvétellel történő briliáns keveredését érzékelem.  ::)  :surrender:

Akkor taníccs mög a tájszólás heles használatára. Az nem elfogadható, hogy nem löhet mögtanítni, mer' sok gyerök es mögtanyúja. Há' nem:?De! És kérdezz, maj' felelek...hahaha tudok, és ígérem, hogy nem fogok hánnyi (ööööö), és nem lesznek benne divatos és nyelvgyilkos rövidítések, meg így-elések  stb. Ellenben leszen bé a szakmányhoz tartozó szak szó (egyeseknek szagszó) amennyi köll és magyarázat es, ha hijját érzed. :flowers: :yawn:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8414 Dátum: 2014.09.05 21:23:26 »
Nem hiszem, hogy időt fogunk szánni a tanításra (a "gyeröknek" is évekig tart). Helyette majd megpróbálom megérteni a szózsonglőrködést, ha nem sikerül és nagyon érdekel a téma, majd megkérdezem....