Szavazás

Milyen hatással van rád az üzemanyagárak jelentős emelkedése?

Nem érdekel, menni kell, ugyanúgy megtankolom.
62 (39.2%)
Kevesebbet autózom, többet tömegközlekedek.
9 (5.7%)
Kissebb fogyasztású autóra váltottam/váltok.
14 (8.9%)
Odafigyelek a fogyasztásra, igyekszem spórolással kompenzálni az áremelkedést.
56 (35.4%)
Igyekszem olcsó kutat választani, mert pár forint is számít.
17 (10.8%)

Összes szavazó: 157

Szerző Téma: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?  (Megtekintve 1569066 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7560 Dátum: 2012.09.17 16:31:19 »
Szerintem ez az ország még mindig csak látszatában tart ott hogy legyen benne autós társadalom (javarészt hitelekből). Bármennyire is normálisnak kéne lennie háztartásonként egy autónak, még ott tartunk hogy járjon mindenki dolgozni busszal, villamossal :(

Az emberek racionálisan gondolkodnak, ha nem éri meg nem járnak kocsival ,ha túl drága a BKV akkor meg kocsival megy. A város/állam se akarja hogy mindenki autóval járjon minden nap: emeli a parkolási dijat, gátlástalanul büntetnek, csinálnak dugót (kiteszik a buszmegállót az uút közepére).
Normális egy autó egy családban? :hmmmm: Hát persze, de még normálisabb lenne,hogy milliok  ki is tudják fizetni a közüzemi dijakat.

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7561 Dátum: 2012.09.17 16:48:26 »
http://www.napi.hu/nemzetkozi_gazdasag/700_forintos_benzinarral_koszont_be_a_tel.531306.html#
Sajna ez a tendencia. Eljön az az idő amikor az állam kénytelen lesz belátni, hogy az olajszármazékok nem fejőstehenek. Persze kényelmes adóbevétel, mert elég rugalmatlan termékek az üzemanyagok. Más oldalról ha a szomszédaink nem csinálnak mást, mi se tehetünk másképpen.

Igaza van az olajminiszternek, a 100 dolláros hordónkénti ár nem sok, tény, hogy szinte ingyen van! A problémák az adó mértékével vannak, na nem nálunk, ahol túl magas a jövedéki adó (a 350-400-as ár korrekt lenne). Az USA-ban legalább 400 Ft-nak kéne lennie, hogy spórolásra ösztönözze az embereket.
A baj alapvetően a luxusfogyasztásra törekvő szemléleten van. Nem is elsősorban nálunk (bár itthon is sokan hihetetlen mértékben pazarolják a benzint, mivel rövid (10 km alatt, megfelelő időjárás esetén) távokra is autóval járnak, pedig még akkor se szabadna ezt tenni, ha 100 Ft lenne literje), hanem nyugaton és az USA-ban. Az igazi probléma pedig akkor lesz, ha a fejlődő országokban is megnövekszik a fogyasztás. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy mindenki járjon ezentúl biciklivel, mert akkor megbénulna a gazdaság, csak meg kéne próbálni takarékoskodni az olajjal, és leginkább a vízzel (és itt nem csak az üzemanyagra gondolok, hanem a sok szemétre, amit feleslegesen megveszünk, aminek az előállításához szükség van olajra). Arról van szó, hogy az olaj olyan kincs, ami évmilliók alatt képződött, és mi évtizedek alatt elpazaroljuk. Olvassátok el Jeremy Leggett: A fele elfogyott című könyvét. Alapvető szemléletváltásra lenne szükség, amíg nem késő. Sajnos a jelenlegi gazdasági rendszer miatt ez problámás. Azonban minél tovább halogatjuk, annál jobban fog fájni (mivel a megújuló energiaforrások még néhány évig biztosan nem tudják kiváltani az olajat). Igen, ez életszínvonal-csökkenéssel fog járni azoknak, akik eddig pazarlóan éltek. Nyilván ez nem elsősorban ránk, átlagos magyar emberekre vonatkozik leginkább, de bizony mindenki tud még jobban takarékoskodni, ugyanis hosszú távon csak ez a járható út.
« Utoljára szerkesztve: 2012.09.17 16:55:30 írta zsoooc »
Corolla 1,4 VVT-i 2005

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7562 Dátum: 2012.09.17 17:42:26 »
(a 350-400-as ár korrekt lenne).
Tavaly 300-350et mondtál volna, jövőre 450-500-at :D
Igen, ez életszínvonal-csökkenéssel fog járni azoknak, akik eddig pazarlóan éltek. Nyilván ez nem elsősorban ránk, átlagos magyar emberekre vonatkozik leginkább, de bizony mindenki tud még jobban takarékoskodni, ugyanis hosszú távon csak ez a járható út.
Hidd el, az átlag magyar ember is pazarlóan él, csak kicsit felgyorsult a világ, már mások az elvárások :)
Amikor "szorítani" kell a nadrágszíjon rájövünk hogy nem kell félévente mobiltelefont cserélni, 3 évente autót és valahogy lenyeli az ember a békát hogy visszacuccol szülőkhöz vagy lakótársakhoz mert egyedül nem megy az albi ...
De sztem kezdünk OFF-ba menni.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7563 Dátum: 2012.09.17 17:55:59 »
Szerintem USA-nak kéne leghamarabb elgondolkodnia ezeken. Ott iszonyat nagy pazarlás megy. Hatalmas motorok, olcsó benzin. Kíváncsi lennék egy olyan statisztikára melyik ország mennyi benzint használ el egy adott idő alatt.
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7564 Dátum: 2012.09.17 18:44:49 »
Akit érdekel van egy topic arról hol tartunk az olajjal:
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9105736
Persze sokszor elkalandoznak :D ;)

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7565 Dátum: 2012.09.18 09:06:34 »

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7566 Dátum: 2012.09.18 19:20:37 »
mondhatni a "régi-új" árak.
music     

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7567 Dátum: 2012.09.18 22:25:09 »
Ezeknek az oktánszám növelő adalékoknak van valami értelmük 1200Ft-ért?
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7568 Dátum: 2012.09.19 08:32:41 »
Ezeknek az oktánszám növelő adalékoknak van valami értelmük 1200Ft-ért?
Semmi.  :excl:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7569 Dátum: 2012.09.19 09:08:46 »
Semmi.  :excl:

akkor mire használod a spurit pitykesz?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7570 Dátum: 2012.09.19 09:15:56 »
Jófajta benzin és a többit felejtsétek el. Hasonlóan az olajhoz, itt sem kell adalék, mert ami benne van az jó, amit hozzáöntesz az meg ki tudja mit okoz...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

NeoXon

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7571 Dátum: 2012.09.19 09:18:39 »
Ezeknek az oktánszám növelő adalékoknak van valami értelmük 1200Ft-ért?
Amennyire en tudom az oktanszam azt mutatja meg, hogy az uzemanyag mennyire kompresszio turo (maga az oktan egyebkent egy 8 szenatomos vegyulet, amit az olajbol leparolt benzinhez utolag adalekkent hozzaadnak). Ha gyenge minosegu, alacsony oktanszamu uzemanyagot tankolsz, akkor lehet ertelme igy utolag megnovelni az oktanszamot, hogy kimeld a motorod. Az eloirtnal alacsonyabb oktanszamu uzemanyaggal ugyanis ido elott kovetkezik be a robbanas, ami nem tesz jot pl. a fotengelynek, de gondolom a gyertyaknak, es ugy egeszeben a motornak sem.
De manapsag szerintem mar nem is kapni 95-nel alacsonyabb oktanszamu benzint, es a legtobb autot 95-oshoz terveztek. Nyilvan magasabb oktanszamuval is eljar, viszont felesleges, mert nincs akkorra kompresszio, ami igenyelne a magasabb oktanszamot. Tehat kvazi penzkidobas.
« Utoljára szerkesztve: 2012.09.19 09:22:21 írta NeoXon »
2004 Avensis Liftback 2.0 D4 Executive

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7572 Dátum: 2012.09.19 09:24:42 »
Amennyire en tudom az oktanszam azt mutatja meg, hogy az uzemanyag mennyire kompresszio turo. Ha gyenge minosegu (alacsony oktanszamu) uzemanyagot tankolsz, akkor lehet ertelme igy utolag megnovelni az oktanszamot, hogy kimeld a motorod. Az eloirtnal alacsonyabb oktanszamu uzemanyaggal ugyanis ido elott kovetkezik be a robbanas, ami nem tesz jot pl. a fotengelynek, de gondolom a gyertyaknak, es ugy egeszeben a motornak sem.
De manapsag szerintem mar nem is kapni 95-nel alacsonyabb oktanszamu benzint, es a legtobb autot 95-oshoz terveztek. Nyilvan magasabb oktanszamuval is eljar, viszont felesleges, mert nincs akkorra kompresszio, ami igenyelne a magasabb oktanszamot. Tehat kvazi penzkidobas.
Csak mert vettem szilikon spray-t tegnap tacskóba, néztem hogy oktánszám növelő 1200Ft 70 lityó benyához. Számoltam hogy ha 95 helyett 98-at tankerolok vagy a lukasok helyett az öemvémakszmósönt teszem a gépbe még olcsóbban kijövök. Na de mindegy, legalább a kocsi ajtaja nem fog befagyni. Igaz ahhoz be is kéne fújni vele :D
Gondolom enyémhez meg a 95 a gyári ajánlás.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7573 Dátum: 2012.09.19 09:24:49 »
akkor mire használod a spurit pitykesz?
Már semmire. Nem eszik vele sem kevesebbet az autó, igaz, semmilyen dugulása nem volt még a rendszeremnek sem... Ez most vagy a Spuritól van, vagy nem, mindenesetre menet közben semmilyen hatása nincs.  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7574 Dátum: 2012.09.19 09:51:15 »
Már semmire. Nem eszik vele sem kevesebbet az autó, igaz, semmilyen dugulása nem volt még a rendszeremnek sem... Ez most vagy a Spuritól van, vagy nem, mindenesetre menet közben semmilyen hatása nincs.  ;)

100%-ban osztom a véleményed komám! nekem is elfogyott az utolso adag spurim aug végén,azota semmi. most shell benzin van motorban ,kocsiban, elketyeg azzal is számomra megfelelő módon. ma reggel jöttem haza melobol, figyeltem a kutak árlistáját, 429-435körül vannak a 95ös benyák. nyócker orczy téren a lukioil 429ért adja,ha jol láttam.

mostanában 1re többet járok bicajjal...csak mindig azé' fosok,h vmi ork megpattintja a gépet...elég egy kisebb teherbirású erővágó.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки