Szavazás

Milyen hatással van rád az üzemanyagárak jelentős emelkedése?

Nem érdekel, menni kell, ugyanúgy megtankolom.
62 (39.2%)
Kevesebbet autózom, többet tömegközlekedek.
9 (5.7%)
Kissebb fogyasztású autóra váltottam/váltok.
14 (8.9%)
Odafigyelek a fogyasztásra, igyekszem spórolással kompenzálni az áremelkedést.
56 (35.4%)
Igyekszem olcsó kutat választani, mert pár forint is számít.
17 (10.8%)

Összes szavazó: 157

Szerző Téma: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?  (Megtekintve 1568787 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

kistukesz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6915 Dátum: 2011.12.09 20:49:11 »
Minek adnál?  Ez a dolga és kap érte fizetést...
Igen, ahogy az orvosnak, pincérnek, fodrásznak, futárnak stb... Akkor mért is adunk? Rossz szokás?!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6916 Dátum: 2011.12.09 21:15:07 »
Csakhogy a benzinkutas munkáját magam is el tudom végezni...
music     

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6917 Dátum: 2011.12.09 22:33:06 »
Csakhogy a benzinkutas munkáját magam is el tudom végezni...
Vannak emberek, akik igénylik, hogy ne kelljen maguknak tankolni. Így ez egy jó szolgáltatás, hogy a kutas ott van, ha szükség lehet rá.
Ellenben felvesz a tulaj egy embert 3ft-ért, az ember meg mindenkinek akar tankolni, így összejöhet a mindenki X 100-200Ft borravaló.
És ez a baj. Feleségem céges kocsiját MOL-nál kellett tankolni, és sokszor találkoztam kimondottan erőszakos tankoló emberrel. Még ki sem szálltam
a kocsiból, de már vette le a pisztoly. Ez engem szörnyen idegesít. Mármint ez a szitu.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6918 Dátum: 2011.12.09 22:36:01 »
Igen, ahogy az orvosnak, pincérnek, fodrásznak, futárnak stb... Akkor mért is adunk? Rossz szokás?!
Én mindenkinek adok borravalót, ha postai csomag/futár jön, ha pizza jön, a díjbeszedőnek, stb stb.... nem ezeken a 200Ft-okon múlik az anyagi helyzetem, ellenben
ezek az emberek ebből élnek meg részint. Elképedek, mikor a munkahelyem a pizzafutárnak nem adnak a kollegák borravalót, vagy 50Ft-ot..  :eek: :hug:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6919 Dátum: 2011.12.11 14:29:50 »
Vannak emberek, akik igénylik, hogy ne kelljen maguknak tankolni. Így ez egy jó szolgáltatás, hogy a kutas ott van, ha szükség lehet rá.
Ellenben felvesz a tulaj egy embert 3ft-ért, az ember meg mindenkinek akar tankolni, így összejöhet a mindenki X 100-200Ft borravaló.
És ez a baj. Feleségem céges kocsiját MOL-nál kellett tankolni, és sokszor találkoztam kimondottan erőszakos tankoló emberrel. Még ki sem szálltam
a kocsiból, de már vette le a pisztoly.
Ez engem szörnyen idegesít. Mármint ez a szitu.

... és az a jobbik eset, hogy nullán áll a számláló...   Volt már úgy, hogy nálam is a szitu volt, nem nyitottam ki a tankolónyílást, még ki se szálltam, de már akarta nyitni az ajtót. Amikor odaléptem, három liternyi már volt a kútoszlopon. Amikor kérdeztem, hogy ezt hogyan gondolta, akkor csak hebegett.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6920 Dátum: 2011.12.11 14:33:08 »
Csak a filozófia kedvéért: nekem sem ad a főnök borravalót, ha elvégzem a munkámat, amire szerződtem; de akkor sem, ha tovább dolgozom, megcsinálok valami olyat, ami nem az én dolgom lenne...
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6921 Dátum: 2011.12.11 17:49:42 »
Viszont vannak szakmák, ahol nem is kevés célprémiumot tűznek ki arra a munkára, ami a dolga lenne az illetőnek.
ON Ezért szeretem az Auchan és Lukoil kutakat, mert ott békén hagynak. Az Auchanban viszont nem tudsz ablakot mosni, ez nem jó.
Állítólag a jövő héten a dízelesek örülhetnek, meglátjuk.
music     

Makaveli

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 627
    • http://www.youtube.com/watch?v=P07dJEbG8zM&feature=related
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6922 Dátum: 2011.12.11 18:36:58 »
Minek adnál?  Ez a dolga és kap érte fizetést...

A minimálbérre gondolsz?

Megnézném hányan állnának kint a mínuszban a minimálbérért.

Nem a kútkezelőt kell szidni hanem az üzemeltetőt aki leveszi az embert nem kevés pénzzel kisebb nagyobb csalásokkal.

Persze köztük is van olyan aki tenyérbemászó de melyik szolgáltatásba nem találni olyan embert.


Ex IS300 tulaj :)

TZoli

  • Vendég
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6923 Dátum: 2011.12.11 18:53:05 »
A minimálbérre gondolsz?

Megnézném hányan állnának kint a mínuszban a minimálbérért.

Ne sajnáld őket, majdnem az összes kutasnak van másik állása is svarcba, nem dolgoznak minden nap a kúton.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6924 Dátum: 2011.12.11 21:57:11 »
Ha rendesen meg lenne fizetve, nem kellene a svarcz állás...  :wacko:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6925 Dátum: 2011.12.11 22:10:51 »
Viszont vannak szakmák, ahol nem is kevés célprémiumot tűznek ki arra a munkára, ami a dolga lenne az illetőnek.
ON Ezért szeretem az Auchan és Lukoil kutakat, mert ott békén hagynak. Az Auchanban viszont nem tudsz ablakot mosni, ez nem jó.
Állítólag a jövő héten a dízelesek örülhetnek, meglátjuk.
Mennyire örülhetek? [rohog] Üres a tankom :1eye:
Ausztriában és Németországban kb 1,5 a diesel, Találtam egy Jetkutat ahol 1,395 volt. Eléggé azonos az ár a mienkével, de inkább drágább ott.

Makaveli

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 627
    • http://www.youtube.com/watch?v=P07dJEbG8zM&feature=related
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6926 Dátum: 2011.12.12 07:19:37 »
Ne sajnáld őket, majdnem az összes kutasnak van másik állása is svarcba, nem dolgoznak minden nap a kúton.

Megint általánosítasz.

Nem egy ismerősöm kutas és a családban is volt.

Oké 2, 3 napot melóznak de 4, 8 óra bejelentéssel dolgoznak napi 12 órákat és nem csak annyi a dolguk, hogy Neked megtankol vagy ablakot mos.

Ja és ki van kötve, hogy be nem mehetnek a shopba max wc-re placcon kell lenniük télen nyáron.

Akinek meg van mellette másik meló az jól teszi nem akar éhen halni.
Ex IS300 tulaj :)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6927 Dátum: 2011.12.12 07:22:43 »
...ha meg megtankol akkor adjál neki pénzt.
A magától felajánlott, fölösleges "segítségért" én biztosan nem adok neki pénzt. Sőt el sem fogadom. Az más, ha én kérem meg, hogy mondjuk mossa le a szélvédőt: akkor természetesen jattolok.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6928 Dátum: 2011.12.12 07:24:41 »
Vannak emberek, akik igénylik, hogy ne kelljen maguknak tankolni. Így ez egy jó szolgáltatás, hogy a kutas ott van, ha szükség lehet rá.
Ellenben felvesz a tulaj egy embert 3ft-ért, az ember meg mindenkinek akar tankolni, így összejöhet a mindenki X 100-200Ft borravaló.
És ez a baj. Feleségem céges kocsiját MOL-nál kellett tankolni, és sokszor találkoztam kimondottan erőszakos tankoló emberrel. Még ki sem szálltam
a kocsiból, de már vette le a pisztoly. Ez engem szörnyen idegesít. Mármint ez a szitu.
Ez bizony engem is. Volt már, hogy azt mondtam az ilyennek: bocs, de előbb elmegyek WC-re, és majd ott eldöntöm hogy mennyit akarok tankolni  :D ... Na, akkor Ő nézett csúnyán, hehe  :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6929 Dátum: 2011.12.12 07:29:00 »
Csak a filozófia kedvéért: nekem sem ad a főnök borravalót, ha elvégzem a munkámat, amire szerződtem; de akkor sem, ha tovább dolgozom, megcsinálok valami olyat, ami nem az én dolgom lenne...
Ez nem filozófia, hanem sóherkedés  ;) ... Egy jól hangzó szöveg, ami mögé bújva úgy lehet tenni, mintha nem tudnád, hogy bizonyos szakmákban ALAP dolog a borravaló  :flowers: ... Ezeknél a munkáknál eleve a bér is úgy van kalkulálva, hogy majd még kap mellé az illető jattot. Lehet úgy tenni, mintha nem tudnál erről, de ezzel egészen biztosan csak azzal az egy szem csóróval szúrsz ki, akinek nem adsz.

Gyorsan hozzátenném, hogy nem, ez nem csak ilyen keleti szokás. Ausztriában is örömmel, de minden meglepődés nélkül elfogadja pl. a pincér a borravalót. Sőt: egy ideje az osztrákok, németek jobban jattolnak ITT, mint a magyarok. Jól elterjedt nálunk a "filozófiád"  :lol:

Ha dolgoztál volna a vendéglátásban, tudnád, micsoda öröm jattot kapni  :yes: ... És nem, nem (csak) a pénz miatt. Hanem mert ezzel megköszöni, elismeri a másik, hogy kedves voltál vele, elégedett a(z ő személyére szabott) munkáddal.
« Utoljára szerkesztve: 2011.12.12 07:42:15 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )