Szavazás

Milyen hatással van rád az üzemanyagárak jelentős emelkedése?

Nem érdekel, menni kell, ugyanúgy megtankolom.
62 (39.2%)
Kevesebbet autózom, többet tömegközlekedek.
9 (5.7%)
Kissebb fogyasztású autóra váltottam/váltok.
14 (8.9%)
Odafigyelek a fogyasztásra, igyekszem spórolással kompenzálni az áremelkedést.
56 (35.4%)
Igyekszem olcsó kutat választani, mert pár forint is számít.
17 (10.8%)

Összes szavazó: 157

Szerző Téma: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?  (Megtekintve 1568792 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6555 Dátum: 2011.08.10 13:31:14 »
Én a Suzukival mindig 1-2 kútnál tankoltam és már tudták, hogy hozzám nem érdemes odajönni, mert én tankolok és nem veszek semmit.
De a legjobb az volt, amikor még a kb 10-11 éve elmentem anyukám kispolskijával tankolni és odajön a kutas, hogy prémiumbenzin stb. Kérdezem tőle, hogy komolyan gondolja, hogy ebbe az autóba...? Erre nem szólt semmit és elkullogott...   :D
Engem is az bosszant, hogy ez amúgy a "törzskutam" (hazafelé jövet-menet pont útba esik), és általában békén is hagynak már a kutasok - de mindig odakerül 1-1 új buzgómócsing, akit aztán újra le kell ráznom  ::) ... Volt már olyan tényleg, hogy az egyik annyira (és olyan sokadszor) nyomult, hogy a már az autóba bedugott töltőpisztolyt visszab...tam az oszlopra (de olyan erővel, ahogy csak bírtam), beültem és eszeveszett kipörgetéssel elhajtottam  :no: :helpsmilie: :censored: ... De ilyet, mint ettől, hogy ő akkor kevesebbet fog keresni, még tényleg nem hallottam  :surrender: ... Valahol már várom, hogy ez a madár megint odajöjjön hozzám, ha legközelebb ott tankolok  :devil:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10687
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6556 Dátum: 2011.08.10 15:30:25 »
Nincsen benzinkutas ismerősöm, csak a neten olvastam, hogy kutasként teljesítened kell bizonyos kitűzött "célokat", illetve a már említett prémium naftákból is rá kell sózni a vevőkre X litereket havonta, különben kereshetsz új állást.
Szóval nem lehet könnyű nekik sem, csak valahogy én is úgy vagyok vele, hogy ezzel a rámenős stílusukkal nálam sosem fognak célba érni.

Mert pl ha a keréknyomást ellenőrzöm, és akkor jönnének oda, azt a segítséget talán el is fogadnám, de akkor persze lapít mindegyik...  :devil:  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6557 Dátum: 2011.08.10 16:19:16 »
Engem is az bosszant, hogy ez amúgy a "törzskutam" (hazafelé jövet-menet pont útba esik), és általában békén is hagynak már a kutasok - de mindig odakerül 1-1 új buzgómócsing, akit aztán újra le kell ráznom  ::) ... Volt már olyan tényleg, hogy az egyik annyira (és olyan sokadszor) nyomult, hogy a már az autóba bedugott töltőpisztolyt visszab...tam az oszlopra (de olyan erővel, ahogy csak bírtam), beültem és eszeveszett kipörgetéssel elhajtottam  :no: :helpsmilie: :censored: ... De ilyet, mint ettől, hogy ő akkor kevesebbet fog keresni, még tényleg nem hallottam  :surrender: ... Valahol már várom, hogy ez a madár megint odajöjjön hozzám, ha legközelebb ott tankolok  :devil:

En nem ertelek, ami azt illeti mar nagyon regen nem ertem ezt a "torzskut" dolgot.  :no: Az a kut nem is olcso, de cserebe szar is. Mi a fraszert jarsz oda? Rendszeresen kiakadsz, hogy szar, de megis mesz. Szerintem Neked ez kell, ez eltet, kell a drama, kell a szopas, maskulonben nem jarnal oda.  :yes:
Engem egyszer szopat meg igy egy kutas vagy barki es akkor jartam ott utoljara. Pecs egy nagy varos, ha azt mondom van vagy kb. 15 kut, akkor biztos nem mondtam sokat. Miert jarsz az egyik legszarabb kutra? Nyilvan szereted a szopast, marpedig ha ez igy van, akkor bocsi, de megerdemled.  :flowers:  :)
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6558 Dátum: 2011.08.10 16:42:19 »
Nincs egy sem, amelyik ennyire útba esne  :) ... Ilyen egyszerű. Azt pedig nem fogom hagyni, hogy a kellemetlenkedésükkel rákényszerítsenek, hogy többlet időt és pénzt fordítsak a tankolni járásra.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6559 Dátum: 2011.08.10 16:45:25 »
Nincsen benzinkutas ismerősöm, csak a neten olvastam, hogy kutasként teljesítened kell bizonyos kitűzött "célokat", illetve a már említett prémium naftákból is rá kell sózni a vevőkre X litereket havonta, különben kereshetsz új állást.
Szóval nem lehet könnyű nekik sem, csak valahogy én is úgy vagyok vele, hogy ezzel a rámenős stílusukkal nálam sosem fognak célba érni.
Tudom  ::) ... Volt már olyan, hogy MOL-kúton a kutas felajánlotta: ő fizeti a különbözetet, csak tankoljak a prémium naftából  :eek: ... Tudom hogy xar a helyzetük, ezt el is mondtam ennek a legutóbbi vacakolónak, de csak fújta a mantráját. De ne haragudjon a világ, ezért nem fogok még többet fizetni az amúgy is brutál drága üzemanyagért  :no:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6560 Dátum: 2011.08.10 20:54:34 »
Hallottam olyat, hogy a kutas kérdés nélkül a drágábbat tankolta, az ember meg a normál árát vitte magával, de valahogy kicsengette azért...  :whistling:

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6561 Dátum: 2011.08.10 21:03:12 »
Hallottam olyat, hogy a kutas kérdés nélkül a drágábbat tankolta, az ember meg a normál árát vitte magával, de valahogy kicsengette azért...  :whistling:

Velem egyszer próbálkoztak, közöltem, hogy nem azt kértem, leszivja és rendeset tesz bele, vagy csinál amit akar, de nem fizetek többet. -eléggé húzta a pofáját, de miután a főnökét odakérettem mély elnézéskérések közben elhúzott. - ez OMV kút volt, úgy 10 éve.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6562 Dátum: 2011.08.10 22:03:38 »
Végül melyiket fizetted?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6563 Dátum: 2011.08.11 00:45:55 »
Hallottam olyat, hogy a kutas kérdés nélkül a drágábbat tankolta, az ember meg a normál árát vitte magával, de valahogy kicsengette azért...  :whistling:
Ez mondjuk "feljelentés" kategória.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Constantine666

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
  • E12 1.4 d-4d HB Corolla 2005-ös
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6564 Dátum: 2011.08.11 01:00:38 »
Nekem a Shell V-Power dízel nagyon bejött, főleg ezt szoktam tankolni, DE:

A nyáron sokat jártam mindfelé az országban és csak volt hogy nem tudtam ezt tankolni, hanem sima shell dízelt tettem bele és azt kellett észrevennem, hogy a szokásos kutam amit Bp-n használok, bizony elég fos üzemanyagot ad el. Annyira éreztem a különbséget az XY városban Shell kútnál tankolt és a szokásos kút üzemanyaga között hogy hihetetlen.
Úgyhogy kutat váltottam, ez is shell, de egy 100x forgalmasabb helyen van az Üllőin, ott úgy vettem észre hogy nem piszkálják annyira az üzemanyagot...ez annyira gáz...de tudom hogy naív vagyok néha:)

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6565 Dátum: 2011.08.11 01:22:12 »
Premium üzemanyag ellen a sztem a legjobb duma: "bocs, céges, csak simát számolhatok el..." Erre nekem mind elkullogott...Amúgy meg itthonról 400 méterre van egy Shell, én többnyire ott tankolok. Egyrészt nem tukmálnak, ha látják, hogy én vagyok, már többnyire oda se jönnek, minden pénztáros fejből nyomja, hogy hová kérem a számlát, ráadásul a legolcsóbb Shell Szegeden és még az anyagban sem csalódtam soha :)
Gabe 254.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6566 Dátum: 2011.08.11 08:12:13 »
A benzinek minőségéhez:

Nem tudom, Ti hallottatok-e már erről, de a múltkor a szervizben arról beszélgettünk, hogy az egyes kutak benzinjei között abból is jöhet különbség (motor járása, fogyasztás, stb.), hogy több helyen az előírt ~4% etanol keverék helyett a "vélt" nagyobb haszon érdekében több etanolt is belekevernek a benzinbe, természetesen benzin áron értékesítve azt...

Tulajdonképpen logikusnak tűnik, hogy valahogy pótolni igyekeznek a kutak egy része a forgalom csökkenés miatti bevétel/haszon kiesést...

Én azért azt gondolom, hogy ha kb azonosnak mondható használat mellett tankol az ember mondjuk 2-3 különböző kúton és az egész tankra vetített átlagfogyasztásai között sincs mondjuk 1 decinél több eltérés, akkor valószínűleg nincs a minimumnál nagyobb arányban keverve az E85-tel....gondolom.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6567 Dátum: 2011.08.13 07:18:58 »
rohadék szentendrei úti shell.  :censored: 394 :nono:
utoljára HRben tankoltam 347ért.  és 50km-el többet mentem egy tankkal.. :cry:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6568 Dátum: 2011.08.13 11:15:48 »
Érd Lukoil: 377.- :)
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6569 Dátum: 2011.08.13 12:17:35 »
Itt Pécsett kb. egységesen 390  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )