Szavazás

Milyen hatással van rád az üzemanyagárak jelentős emelkedése?

Nem érdekel, menni kell, ugyanúgy megtankolom.
62 (39.2%)
Kevesebbet autózom, többet tömegközlekedek.
9 (5.7%)
Kissebb fogyasztású autóra váltottam/váltok.
14 (8.9%)
Odafigyelek a fogyasztásra, igyekszem spórolással kompenzálni az áremelkedést.
56 (35.4%)
Igyekszem olcsó kutat választani, mert pár forint is számít.
17 (10.8%)

Összes szavazó: 157

Szerző Téma: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?  (Megtekintve 1569186 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6450 Dátum: 2011.06.16 14:48:38 »
És Palaczk is így közlekedik? :?:
Amikor 4 literes átlagfogyasztást produkál? Akkor igen.  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6451 Dátum: 2011.06.16 14:49:08 »
Múltkor mikor találkoztam vele, már enyhe tudathasadásos tüneteket produkált.  :tt2:
Spirál forgott a szemében???  :lol: ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6452 Dátum: 2011.06.16 14:53:01 »
És Palaczk is így közlekedik? :?:
Amikor 4 literes átlagfogyasztást produkál? Akkor igen.  :yes:
Azért ha megnézed jóval nagyobb átlagsebességgel megy.
Van egy - az alacsony fogyasztás érdekében - vállalható kompromisszum. Leszilacit viszont a minél alacsonyabb fogyi érdekli, ezért bevállalja akár a 30 körüli átlagot, ami sztem már igencsak az extrém kategória.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6453 Dátum: 2011.06.16 15:07:13 »
Értem, amit mondasz, de saját bevallása szerint is 70-75km/h-val megy ilyenkor óra szerint. Jó, az nem 40, de akkor is alacsony sebesség ez is, meg a leszilaci féle 50-60 km/h.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6454 Dátum: 2011.06.16 15:50:28 »
Én tüzet tudok adni, csak álljatok a falhoz :D
én meg lófaxt tudok adni a pitchátokba  [rohog]

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6455 Dátum: 2011.06.16 17:24:45 »
Én tüzet tudok adni, csak álljatok a falhoz :D
én meg lófaxt tudok adni a pitchátokba  [rohog]
Valamiért éreztem, hogy Cimbi hozzászólásából zöld betűk lesznek. Tehát most, hogy meg volt a beszólás és a reakció is, be is fejeztétek UGYE! Véletlenül sem szeretném, ha a régmúlt vitáit felmelegítenétek! Éppen ezért minden ilyen irányú hozzászólást törölni fogok! :flowers:
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6456 Dátum: 2011.06.16 21:05:07 »
Sok az offolás, kicsit javitom a statisztikát  :D!

Ma a Veszprém Pápai úti Shell-en 14 óra körül 374.9 volt a 95, hazafelé már 368.9  ;).
A diesel 365.9 Ft.
Jól haladunk, csak igy tovább!  :clap: :clap:

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10687
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6457 Dátum: 2011.06.16 23:19:06 »
Pedig az árakat elvileg hajnalban lenne "szokás" cserélni.  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 522
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6458 Dátum: 2011.06.16 23:45:32 »
Egyébként igen. Egyszer énis jártam így Lukoil-nál pedig nem is volt bejelentve (mondjuk az lényegtelen)
Tankolnék nem jön semmi. Srác kijön laptoppal mondja: Pár perc tyrelmet kérnék
Odamegy a nagy tablához pötyögtet, visszamegy, telefonál egyett, utána mondja hogy mostmár lehet...
Király csak én lehetek ilyen peches...Az elöttem lévö 8ft-al olcsóbban tankolt. Raadasul kedd volt..
Just drive for fun

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6459 Dátum: 2011.06.16 23:53:45 »
egy idő után befásulsz (unalmas lesz) a -személyautóval történő- rohanásba.
esetleg rájössz,h felesleges sietni; nem éri meg a gyorshajtással járó -egészség, és anyagi- kockázatot  felvállalni.
kérdés,h kinek mikor, milyen apropóból jön el ez az állapot, vagy egyáltalán eljön-e :D
Hát nálam még nem jött el, annyi biztos  :) ... Elképzelhető hogy eljön, de egyelőre nem látom jeleit; a kihegyezett, koncentrációt igénylő, gyors haladásban, és az előzésekben ugyanúgy örömömet lelem, mint korábban  :yes: ... Jólesik a másiknál gyorsabbnak lenni, függetlenül attól, hogy nem tudott, vagy csak nem akart tempósabban haladni. E' van  :flowers:

Annyi változás azért mégis van, hogy időközben már nem okoz szenvedést a lassabb haladás sem; főleg, ha többen vagyunk az autóban, és beszélgetünk  :yes:

Mondjuk, a kanyarokban azért továbbra is tudok venni némi elégtételt  :devil: ... Imádom, amikor az addig a s...emben lihegő autó "leesik" mögülem a kanyar végére  :D
szerintem ez rettentően idegesítheti a másik autóst :)
olyan mintha szívatnád.
ezért kellett volna Neked a 145 gumi; azzal nem fittipaldiskodnál kanyarokban sem :devil: :D
Dehát spórolási szempontból is jobb a kanyarban minél gyorsabban menni (értsd: nem lassítani), hogy megmaradjon a lendület - nem  :) ? Meg aztán, legalább ennyi lehetőségem hadd maradjon már, hogy megmutathassam: jobb vagyok, mint a másik  :D ... Idegesíti? Nem azért csinálom, és ezzel nem is okozok neki semmilyen objektív hátrányt. Amúgy a Starleten csak 155-ösök voltak, de azokkal is "fittipaldiskodtam"  :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6460 Dátum: 2011.06.17 00:01:23 »
És Palaczk is így közlekedik? :?:
Újabban az "egyenesekben lassan, de kanyarokban nem lassítva" stílust igyekszem alkalmazni  :D ... Afféle kecske-káposzta, mert így spórolsz is, és azért van lehetőséged vezetni is az autót, érdemben. Ma is: voltunk lent a Balatonon, odafelé én vezettem - javarészt 75-ös, falvakban 60-as utazó mellett 62-es átlagsebesség jött ki, amiből jól látszik, hogy ahol csak lehetett, nem lassítottam - és mindehhez 3.7 literes fogyi  :yes:

Ami a gumijaimat illeti: kopott téliek  :innocent: ... elöl Goodyear UG 7, hátul Fulda Kristall Montero 2 (asszem), 165/70x14, elöl 3.0, hátul 2.8 bar. Ha valaki azt mondja, hogy ezzel a kombóval nem lehet gyorsan venni a kanyarokat nyári melegben, azt empirikus alapon körberöhögöm  :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6461 Dátum: 2011.06.17 00:02:59 »
Múltkor mikor találkoztam vele, már enyhe tudathasadásos tüneteket produkált.  :tt2:
Na ja, mert a fogyókúra kellős közepén peislit zabáltam  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6462 Dátum: 2011.06.17 00:12:26 »
Azért ha megnézed jóval nagyobb átlagsebességgel megy.
Van egy - az alacsony fogyasztás érdekében - vállalható kompromisszum. Leszilacit viszont a minél alacsonyabb fogyi érdekli, ezért bevállalja akár a 30 körüli átlagot, ami sztem már igencsak az extrém kategória.
Hát ja, valahogy így. Ma is pont erről beszélgettünk barátommal, Balatonra menet: most az, hogy egy Pécs-Fonyód távot 90 helyett 115 perc alatt teszek meg, és cserébe lesz mondjuk 5.2 helyett 3.7-es fogyim, számomra egy vállalható, még ésszerű kompromisszum. De hogy 3.7 helyett 2.6 legyen, és cserébe 115 helyett 180 perc alatt érjek le - na nem, köszönöm  :nonono:

Hosszabb távon pedig még ezt a 60-as körüli átlagot sem lennék hajlandó bevállalni. Egy Pécs-Nagyvárad viszonylatban az 5 helyett 4 literes átlag pl. 5 és egynegyed helyett 6 és fél óra menetidőt jelentene - na, ez már megintcsak az, amire azt mondom, hogy nem éri meg. Egy bizonyos határ alatt a még kisebb fogyihoz már az utazósebesség olyan mértékű csökkentése szükséges, ami már számomra is a vállalhatatlan extremitás kategóriája.

Akinek ez sport és mindent erre tesz fel - OK, csinálja  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6463 Dátum: 2011.06.17 00:15:43 »
Értem, amit mondasz, de saját bevallása szerint is 70-75km/h-val megy ilyenkor óra szerint. Jó, az nem 40, de akkor is alacsony sebesség ez is, meg a leszilaci féle 50-60 km/h.
Azért egyszer próbálj meg országúton 50-60-al menni, akár csak 15-20 percig  ;) ... És utána 70-75-el (ami amúgy inkább 75-80 nálam). Jókora lesz a különbség  :yes: ! Országúton az előbbi tempó már az "olyan, mintha állnál" kategória - mint mondjuk autópályán a 90... 75 körül viszont már jóval inkább megvan a haladás érzése. (Persze ez valahol nyilván autófüggő is.)

Arról nem beszélve, hogy a 75 körüli utazóval elérhető kb. 60-as átlagsebesség kétharmadnyi menetidőt jelent az 50-60-assal elérhető 40 körülihez képest. Ez már egy 120 km-es úton is a "nagyon nem mindegy" kategória - 2 vs. 3 óra  :otlet: !
« Utoljára szerkesztve: 2011.06.17 00:18:04 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

pzs

  • Vendég
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6464 Dátum: 2011.06.17 08:24:46 »
Palaczk, mikor csapatunk egyet valami jo kis szerpentinen? :)

Egyebkent miert erzem ugy, hogy mindig csak en vok megvadolva mindenhol OFF-olassal?  [rohog]