Szavazás

Milyen hatással van rád az üzemanyagárak jelentős emelkedése?

Nem érdekel, menni kell, ugyanúgy megtankolom.
62 (39.2%)
Kevesebbet autózom, többet tömegközlekedek.
9 (5.7%)
Kissebb fogyasztású autóra váltottam/váltok.
14 (8.9%)
Odafigyelek a fogyasztásra, igyekszem spórolással kompenzálni az áremelkedést.
56 (35.4%)
Igyekszem olcsó kutat választani, mert pár forint is számít.
17 (10.8%)

Összes szavazó: 157

Szerző Téma: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?  (Megtekintve 1569097 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #5760 Dátum: 2010.12.20 20:43:34 »
Nocsak a "Mérnők ÚÚr"  régen illegálba nyomta?   :lol:
most is utazhatnál hasonlóba.. :yes:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #5761 Dátum: 2010.12.20 20:58:57 »
Nocsak a "Mérnők ÚÚr"  régen illegálba nyomta?   :lol:
most is utazhatnál hasonlóba.. :yes:
Jajj, már ilyet nem írnék le fórumon, még, ha csinálnám sem! :D Hát, tudod, itt a Román határszélen egy 12.000-res kis városban (Sarkad) "némileg nehezebben" él meg az ember, mint a Budapestia nevű Naaaagyfaluban, így azt csinál, amiből pénze van. Azért a gázolaj annyira nem volt illegál, a cigi, sem, mert bizonyítsa be valaki, hogy nem szívtam el... azaz, hogy nem magáncélra hoztam be...  :whistling:
Ellenben az üzemanyag biznisz jól fizetett, főleg, aki az elején vett 2-3 Mercit, vagy Passatot és bérsofőrrel együtt fordultak napi 10-12-őt. Nagyjából reggel fél 5-től este 10-ig! Kanyaronként, autónként 5000Ft tiszta haszon a '90-es évek második felében, számolj nyugodtan, mennyire érte meg.  :yes:
Lehet ezt úgy nézni, hogy egy oldalról ezek az emberek csempészek voltak, de lehet úgy is nézni a dolgot, hogy zsenik, mert a semmi közepén is találtak olyan dolgot (és NEM a drogterjesztés!!!), amiből élni tudtak. Megszűntek a munkahelyeik (cukorgyár, kendergyár, varroda, stb), valamihez kezdeniük kellett és, mivel mindezt a határon keresztül csinálták, tehát a törvény nem tiltotta ezt, így bocsi, de nem illegális üzlet volt.
Na, meg ahány határőr és vámos benne volt, hááát, ők is építkeztek otthon, de vígan ám! ;)
Kicsit Üvegtigris feeling volt, a szó szoros értelmében...  :D
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #5762 Dátum: 2010.12.20 21:01:04 »
Kendergyár, mi? Méghogy nem volt drog! [rohog]
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #5763 Dátum: 2010.12.20 22:20:14 »
Na, látszik, hogy közöd van az egészségügyhöz! Mindenben a fájdalomcsillapítót, meg a nyugtató hatású orvosságot látod (THC)! :lol: [rohog] :lol: :tt2:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10687
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #5764 Dátum: 2010.12.20 23:10:26 »
Ukrán határátlépésekről én is tudnék mesélni, igaz én nem csak tankolni mentem át, hanem meg se álltam Kijevig (határtól az még kb 820 km autóval)  :D
Visszafelé volt gáz, levezettél 9-10 órát (+lefizettél 1-2 helyi rendőrt, mert a külföldit bárhol és bármilyen indokkal mindig megállították), és a határon átjönni legalább 2-3 óra volt. Záhonyt hamar "feladtam", Beregsurány picit nyugisabbnak tűnt (nem voltak kamionok), de ott is kellett várakozni rendesen.
Ilyen sor elejére bepofátlankadó haverok mindig is voltak a ukrán oldalon, de általában egy 20 milliós terepjárót vezető, nercbundás hölgy is lazán utat vágott magának a járdán!!! Senki sem ment oda, nem lett semmi következmény belőle, gondolom mindig is így ment ez odaát.
Én is töltögettem ezt a cetlit a km-óra állással, amikor kérdezték honnan jövök mindig kicsit megdöbbentek  :D , illetve a Bp-i célállomás sem volt  annyira hétköznapi a számukra.
Ilyen Passatot és Mercit, amit szinte csak a rozsda tartott össze én is elég sokat láttam, és természetesen a sofőr egyszer sem indította be az autót, szépen lassan tologatta. A szemfülesek ilyenkor persze rögtön bevágtak elé, ez is kicsit sokkoló volt az elején a számomra.  :hmmmm:

De elég a sztorizásból, 10 évvel ezelőtt is ennyivel volt olcsóbb ott a benzin a hazai árakhoz képest, és ez gondolom 10 év múlva is így lesz.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #5765 Dátum: 2010.12.21 07:56:45 »
11 év, és ki tudja hány százezer levezetett km után elmondhatom, hogy még nem láttam arra esetet, hogy az előzött kamion lassított volna, elengedve az őt előzőt... :ph34r:
én igen, pl.: tegnap is m5-ről hazafelé tartva :)

gondolom dízel volt, de azt nem tudom,h hol tankolhatott, én a molnál a céges pug-ba  :flowers:
hogy ON legyek....

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #5766 Dátum: 2010.12.21 09:35:09 »
Ukrán határátlépésekről én is tudnék mesélni,

anno azt mondom ez elment..
azért szomorú h még 2011ben is ez megy.. :censored:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #5768 Dátum: 2010.12.22 10:26:32 »

Kookaburra

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 621
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #5769 Dátum: 2010.12.22 11:22:01 »
Az inkább CaCl2
Már megint kezded a kötekedést?  :hmmmm:
OFF
Ha már az is kötekedés, amikor valaki egy hibára felhívja a figyelmet....
ON
Yaris 1,4 D-4D EXE VSC 2009.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #5770 Dátum: 2010.12.22 11:49:46 »
Az inkább CaCl2
Már megint kezded a kötekedést?  :hmmmm:
OFF
Ha már az is kötekedés, amikor valaki egy hibára felhívja a figyelmet....
ON
Bocs, csak már bekategorizáltalak a múltkori mi számít párhuzamos közlekedésre alkalmas úton előzésnek és párhuzamosan haladásnak akciód alapján a nagyon "nehéz" jogászok táborába és jössz az alsó indexxel, ami tulajdonképpen a leírt hsz-em mondanivalóját tekintve szerintem Rajtad kívül nem sok embert érdekel, hiszen kimondva kálcium-klorid ugyanúgy, mint leírva a CaCl2. de sebaj, legközelebb betűkkel írom le, hogy Te se tudj belekötni.
Az a helyzet, hogy én marhára ki tudok azon akadni, amikor valaki egy bizonyos leírt információban a helyesírási hibát látja meg. Ez olyan, mintha qrvára nem is érdekelné, hogy az a szerencsétlen mit akart, pedig, amit én is írtam, azon túl, hogy érdekes (számomra) használható információval szolgál Neked is és másnak is, aki nem útüzemeltetési területen dolgozik, azaz, laikus a témában (mint, ahogy jogi dolgokban én is annak számítok).
És végezetül: Veled nem fordult még elő, hogy véletlenül, vagy figyelmetlenségből "félregépeltél" valamit?  :flowers:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #5771 Dátum: 2010.12.22 12:05:34 »
Az a helyzet, hogy én marhára ki tudok azon akadni, amikor valaki egy bizonyos leírt információban a helyesírási hibát látja meg. Ez olyan, mintha qrvára nem is érdekelné, hogy az a szerencsétlen mit akart...
Dehogy... Csak egyszerűen fontosnak tartja korrigálni a hibát. Miért? Mert. Mert hiba, és a hibát korrigálni kell és kész  ::) ... Azért mondom, mert én is így gondolkodom (idegesítenek a hibák és szeretem kijavítani őket), úgyhogy tudom hogy ez milyen. Nem kell emögé odagondolni semmi pluszt  :) ... Csak egyszerűen b...a az ember csőrét a fojtás helyett folytás, a Magnatec helyett Magnatech és így tovább. A "nem ez a lényeg" típusú gondolkodás az ilyen emberek (mint amilyen én is vagyok) számára nem válasz, nem mentség, mert nekünk önmagáért is fontos a pontos, szabatos megfogalmazás. Személy szerint azt látom, hogy a netes írásos kommunikáció különféle formáival iszonyú mértékben terjed a "nem ez a lényeg, hisz így is érteni lehet hogy mit akartam mondani" típusú gondolkodás, és nem tartom ezt szerencsésnek.

Na, bocs a hosszú rizsáért, csak igyekeztem érthetővé tenni ezt az álláspontot  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #5772 Dátum: 2010.12.22 12:11:21 »
Tudni kell nagyvonalúan kezelni bizonyos dolgokat amellett, hogy törekedni kell a pontos és szabatos fogalmazásra.
Ezzel együtt a komoJ írásmódja engem is kiakaszt. Hogy miért, és miért pont ez?  :hmmmm: :hug: :no: tudom.
De ilyen a biciGli, a paTka(padka), a kaszni (helyesen kasztni a német die Kasten szóból) és még sorolhatnám, ami az érthetőség rovására nem megy, csak heJtelen.  [rohog] [rohog] [rohog]
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #5773 Dátum: 2010.12.22 12:27:57 »
Tudni kell nagyvonalúan kezelni bizonyos dolgokat amellett, hogy törekedni kell a pontos és szabatos fogalmazásra.
Ezzel együtt a komoJ írásmódja engem is kiakaszt. Hogy miért, és miért pont ez?  :hmmmm: :hug: :no: tudom.
De ilyen a biciGli, a paTka(padka), a kaszni (helyesen kasztni a német die Kasten szóból) és még sorolhatnám, ami az érthetőség rovására nem megy, csak heJtelen.  [rohog] [rohog] [rohog]
A bicigli, az tájszó - ugyanúgy, mint a szikszalag  :lol:

"Komoj" - ilyen van  :ph34r: ? Te jó ég... Még nem volt hozzá szerencsém, hálistennek.

Viszont a "patka" nekem is az egyik anti-kedvencem  :nonono: ... És gyakran látom sajnos, egyre gyakrabban.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #5774 Dátum: 2010.12.22 12:29:58 »
"anterna" a jó fiatalok , higgyétek el.. :flowers:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002