Szavazás

Milyen hatással van rád az üzemanyagárak jelentős emelkedése?

Nem érdekel, menni kell, ugyanúgy megtankolom.
62 (39.2%)
Kevesebbet autózom, többet tömegközlekedek.
9 (5.7%)
Kissebb fogyasztású autóra váltottam/váltok.
14 (8.9%)
Odafigyelek a fogyasztásra, igyekszem spórolással kompenzálni az áremelkedést.
56 (35.4%)
Igyekszem olcsó kutat választani, mert pár forint is számít.
17 (10.8%)

Összes szavazó: 157

Szerző Téma: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?  (Megtekintve 1569072 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #5310 Dátum: 2010.04.05 10:33:38 »
Sajnos nekem meg nincs más alternatíva, mint használni az autót, így a fogyasztást próbálom mérsékelni  :surrender:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #5311 Dátum: 2010.04.05 10:44:01 »
Sajnos nekem meg nincs más alternatíva, mint használni az autót, így a fogyasztást próbálom mérsékelni  :surrender:
Én is néha elgondolkodom a Te variációdon, vagyis keskenyebb Energy Savert rakni fel. Csak a hiúságom, vagyis hogy jobban néz ki a 195/60R15 a 185/65R15nél.....

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #5312 Dátum: 2010.04.05 10:47:30 »
Sajnos nekem meg nincs más alternatíva, mint használni az autót, így a fogyasztást próbálom mérsékelni  :surrender:
Én is néha elgondolkodom a Te variációdon, vagyis keskenyebb Energy Savert rakni fel. Csak a hiúságom, vagyis hogy jobban néz ki a 195/60R15 a 185/65R15nél.....
taby nem rakott föl keskenyebbet; a Carinán a standard leggyakoribb gyári méret a 185/65x14. Ugyanúgy, mint a Corollának a 195/60x15. Persze hogy a korábbi nyári gumija szélesebb volt, az más dolog. De a gyári standardhoz képest nem ment lejjebb. Persze föltehetnél 185/65x15-öst - de nem biztos hogy nyernél vele, mert ugye az átmérője nagyobb, ez meg alkalmasint fel is emészti a keskenyebbségéből fakadó kisebb gördülési ellenállás előnyét.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #5313 Dátum: 2010.04.05 10:47:59 »
Próbáltam eddig is úgy közlekedni, hogy takarékos legyek, de a fogyasztást ennél lejjebb nem tudnám tornászni, a jó idővel én is elő fogom kapni a bringát munkába járáshoz. A motorom átlagban 2 literrel kevesebbet eszik mint a Yaris, így amikor lehet azt fogom használni.
De ennek az áremelésnek van másik oldala, hiszen vannak jópáran akik ugyanúgy rászorulnak az autóhasználatra, tehát benzint venni kell, így viszont nem fog jutni másra.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #5314 Dátum: 2010.04.05 11:05:11 »
Persze föltehetnél 185/65x15-öst - de nem biztos hogy nyernél vele, mert ugye az átmérője nagyobb, ez meg alkalmasint fel is emészti a keskenyebbségéből fakadó kisebb gördülési ellenállás előnyét.
Ezzel legalább alá tudom támasztani a hiúságom,mert a korábbi télim 185ös volt, és rosszabbul festett vele az egész autó...

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #5315 Dátum: 2010.04.05 11:07:25 »
De ennek az áremelésnek van másik oldala, hiszen vannak jópáran akik ugyanúgy rászorulnak az autóhasználatra, tehát benzint venni kell, így viszont nem fog jutni másra.
Sajnálom is azokat a vidékieket, akik mindenképp az autóhoz vannak kötve.....és alig van munka, azt is xarul fizetik meg.... másrészt az autógyárakat is okolom,mert baromira nem a fogyicsökkentés felé ment a fejlesztés az elmúlt 15évben, hanem a súlynövekedés és a teljesítménynövekedés felé.

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #5316 Dátum: 2010.04.05 11:11:45 »
De ennek az áremelésnek van másik oldala, hiszen vannak jópáran akik ugyanúgy rászorulnak az autóhasználatra, tehát benzint venni kell, így viszont nem fog jutni másra.
Sajnálom is azokat a vidékieket, akik mindenképp az autóhoz vannak kötve.....és alig van munka, azt is xarul fizetik meg.... másrészt az autógyárakat is okolom,mert baromira nem a fogyicsökkentés felé ment a fejlesztés az elmúlt 15évben, hanem a súlynövekedés és a teljesítménynövekedés felé.
Én úgy látom, hogy ugyan a motorokat, hajtásláncot fejlesztik, hiszen önmagában környezetbarátabbak, de ez szinte elveszik abban, hogy egyre több mindennel pakolják meg az autókat, az erősebb karosszéria és extrák végett. 
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #5317 Dátum: 2010.04.05 11:16:33 »
Mondjuk úgy, hogy a súlynövekedés sokat felemésztett abból, amit a fogyicsökkentési fejlesztések eredményeztek. De azért még így is jelentősen kisebb a mai autók fogyasztása. Öregem, megnéznél pár '80 körüli tesztfogyasztást, betojnál  :) ... Akkoriban még a karburátor uralkodott... Kis fing 40-45 lóerős autók á la Starlet ettek 8-9 litereket; 1.3-as kompaktok 10 litereket; a nagyobb autóknál, mint pl. egy Opel Rekord, 11-12 literről indult a történet, és közben ezek a leglomhább alapmotoros verziók voltak, amelyeket bármelyik mai 1.2-es kiskocsi röhögve otthagy. És most átlagfogyasztásokról beszélünk ám! Azért ehhez képest ma sokkal jobban állunk.

De ettől még tök igazad van abban, hogy ha nem híztak volna ekkorát az autók, akkor nyilván még további súlyos literekkel kevesebbet ehetnének. Bár azért ha megnézzük pl. egy mai Valvematic benzines Avensis fogyasztását, az már eléggé a magic kategória  :sorcerer:
« Utoljára szerkesztve: 2010.04.05 11:18:18 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #5318 Dátum: 2010.04.05 11:20:12 »
Hát ja, én is igyekszem odafigyelni. És lassulok is  ::) ...

Én a fogyasztáson már nem tudok és nem is akarok könnyíteni, így is jól fogyaszt az autó, a gyári értéktől fényévre van, jó-jó biztos lehetne még faragni rajta, de az a stílus számomra már értelmetlen.

Amúgy ettől függetlenül (vagy pont emiatt  ;)) azt vettem észre hogy inkább nyomatékból autózom, nyilván ez magyarázat a jó fogyasztásra is, persze jó dolog hogy ott a lóerő, de nem is emlékszem mikor pörgettem 5-6000fölé a motort, most eltekintve 1-2esettől mikor bepróbálkoznak vagy bekóstolnak, de anélkül meg lehet élni, ez már ilyen gyerekszoba dolog. Ez most nem ilyen mea culpa, megbántam vallomás, nekem ez egy jó kompromisszum. :yes:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #5319 Dátum: 2010.04.05 11:21:56 »
Amúgy ettől függetlenül (vagy pont emiatt  ;)) azt vettem észre hogy inkább nyomatékból autózóm...
Hát az nekem eddig is megvolt, szóval ezen már nem tudok faragni, mindig is szerettem minél hamarabb felkapcsolni. Gurulást & motorfékezést is többnyire kihasználom, amennyire lehet. Szóval itt nemigen van további potenciál... Extrém keréknyomástól és extrém vékony olajoktól egyaránt fázom (bár már átléptem bizonyos határokat). Úgyhogy csak az utazósebesség csökkentése marad.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #5320 Dátum: 2010.04.05 11:30:12 »
Mondjuk úgy, hogy a súlynövekedés sokat felemésztett abból, amit a fogyicsökkentési fejlesztések eredményeztek. De azért még így is jelentősen kisebb a mai autók fogyasztása. Öregem, megnéznél pár '80 körüli tesztfogyasztást, betojnál  :) ... Akkoriban még a karburátor uralkodott... Kis fing 40-45 lóerős autók á la Starlet ettek 8-9 litereket; 1.3-as kompaktok 10 litereket; a nagyobb autóknál, mint pl. egy Opel Rekord, 11-12 literről indult a történet, és közben ezek a leglomhább alapmotoros verziók voltak, amelyeket bármelyik mai 1.2-es kiskocsi röhögve otthagy. És most átlagfogyasztásokról beszélünk ám! Azért ehhez képest ma sokkal jobban állunk.
De ettől még tök igazad van abban, hogy ha nem híztak volna ekkorát az autók, akkor nyilván még további súlyos literekkel kevesebbet ehetnének. Bár azért ha megnézzük pl. egy mai Valvematic benzines Avensis fogyasztását, az már eléggé a magic kategória  :sorcerer:
Végül is ha azt vesszük, hogy a kispolákom többet fogyasztott mint most a Yarisom, hát azért tényleg van fejlődés, de lehetne több is. :flowers:
A régi szép idők, mikor otthon állítgatta az ember a karburátort meg a gyújtást, hányszor megtettem. :)
És még sok típuson nem is volt ötfokozatú váltó sem és akkortájt nem számított annyira a fogyasztás, károsanyagkibocsátás sem.

A Yarisnál maradva, ha összehasonlítjuk a kettőt, van ám súlygyarapodás bőven, igaz hogy egy nagyobb karosszériáról beszélünk. De ha azt nézem hogy ugyanolyan motor van benne, szélesebb gumikkal, akkor a II-es fogyasztása nem fogja tudni amit az I-esből ki lehet hozni. Lehet emiatt is jött be az 1,33-as a 6 sebességes váltóval?
« Utoljára szerkesztve: 2010.04.05 11:32:44 írta Villi »
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Zoolander

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #5321 Dátum: 2010.04.05 11:44:18 »
nekem lukoil kút a legközelebbi ami árban is.  :whistling:
ellenben a 2 sarokra tőle lévő shell kút rájött hogy miért megy mindenki oda és nem hozzájuk és 1-2 hónapja 1ft-al lövik az árat a lukoil fölé, naná hogy a shell-hez megyek tankolni azóta.

placebo, vagy lehetséges hogy a shellnél tankolt benzinből kevesebbet eszik az autó? mert néha kijönnek elég durva értékek...aztán most a shell-es utóbbi tankolás óta még városban is 9 körüli átlag amit mutat a komputer.  :hmmmm:
Made in Japan

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #5322 Dátum: 2010.04.05 12:03:34 »
Én is a lukoilhoz járok, de most már nincs olyan árelőnye, mint korábban. A korábban sokkal drágább MOL kút már csak kb 2Ft-al drágább, a korábban 1ft-al olcsóbb auchan kút meg 5ft-al olcsóbb a lukoilnál. Kicsit úgy érzem, hogy odaszoktatták az embereket az olcsó árakkal, és most már nem ennyire jófejek.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #5323 Dátum: 2010.04.05 15:28:47 »
ezt mosmá télleg nem hiszem el  :nono: :nono: :nono:
http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=131078
A nyári tendencián túl szerintem van más mozgatórugó is, úgyhogy én azt tippelem, hogy augusztusig nem egy hullámban fog emelkedni a nafta ára.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #5324 Dátum: 2010.04.05 15:42:59 »
A Yarisnál maradva, ha összehasonlítjuk a kettőt...
Válasz a Yaris fogyasztás-topikban  ;) !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )