Szavazás

Milyen hatással van rád az üzemanyagárak jelentős emelkedése?

Nem érdekel, menni kell, ugyanúgy megtankolom.
62 (39.2%)
Kevesebbet autózom, többet tömegközlekedek.
9 (5.7%)
Kissebb fogyasztású autóra váltottam/váltok.
14 (8.9%)
Odafigyelek a fogyasztásra, igyekszem spórolással kompenzálni az áremelkedést.
56 (35.4%)
Igyekszem olcsó kutat választani, mert pár forint is számít.
17 (10.8%)

Összes szavazó: 157

Szerző Téma: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?  (Megtekintve 1569040 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4530 Dátum: 2008.12.08 23:26:12 »
Ma gondoskodtam, hogy fogyjon a drága gázolaj; a szokottnál egy kicsit (nagyon ) gyorsabban közlekedtem hazafelé. - így lehet, hogy már csütörtökön töltenem kell bele.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4531 Dátum: 2008.12.08 23:30:32 »
na egy fél ebédet megint spórolok  :clap:

2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4532 Dátum: 2008.12.08 23:33:59 »
na egy fél ebédet megint spórolok  :clap:

-Drágán ebédelsz ;vagy kicsi a tankod :D - nemem egy tankolással ez a 12Ft csökkentés 900 pénzt jelent!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4533 Dátum: 2008.12.08 23:45:18 »
na egy fél ebédet megint spórolok  :clap:

-Drágán ebédelsz ;vagy kicsi a tankod :D - nemem egy tankolással ez a 12Ft csökkentés 900 pénzt jelent!
félig van a tank, így ~ 300 HuF a nyereség, majd legközelebb többet gurigázok. Bár ha ilyen ütemben csökken, akkor még a sarki boltba is ótóval fogok menni  :laugh:

2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8

ferke

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 461
    • http://www.ferke.hu
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4534 Dátum: 2008.12.08 23:49:10 »
ejj a környékemen még mindig sok, 245.9 ha jol emlekszem a 95 ára a Shellnél Bp Alkotás u, vszinu a kozeli (BAH csp) OMV-nél is ennyi, ket hete is ugyanannyiért mérték a 95-öst.
Carina, a több mint 10 éve tartó szerelem:)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4535 Dátum: 2008.12.09 01:00:03 »
ejj a környékemen még mindig sok, 245.9 ha jol emlekszem a 95 ára a Shellnél Bp Alkotás u, vszinu a kozeli (BAH csp) OMV-nél is ennyi, ket hete is ugyanannyiért mérték a 95-öst.
Arrafelé mindenütt nagyon drága, a legközelebbi viszonylag olcsó kút a Bartók Béla/Karolina út sarkán lévő Jet/Lukoil.
music     

ferke

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 461
    • http://www.ferke.hu
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4536 Dátum: 2008.12.09 01:54:23 »
ejj a környékemen még mindig sok, 245.9 ha jol emlekszem a 95 ára a Shellnél Bp Alkotás u, vszinu a kozeli (BAH csp) OMV-nél is ennyi, ket hete is ugyanannyiért mérték a 95-öst.
Arrafelé mindenütt nagyon drága, a legközelebbi viszonylag olcsó kút a Bartók Béla/Karolina út sarkán lévő Jet/Lukoil.
Ott mennyiért mérik kb a 95-öst ?:)
Carina, a több mint 10 éve tartó szerelem:)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4537 Dátum: 2008.12.09 17:09:02 »
a twingibe toltunk a normál kakaót más kutaknál, de egyszer "ez esett útba" ok miatt beálltunk, hát nem kellett sok idő feljött a kis sárga motor piktogram, ami aszongya manuál szerint, hogy valami környezetvédelmi blah-blah-blah, egyszóval szar értékeket mér a rendszer ... alig vártuk, hogy ürüljön és kapott egy kis shell naftát, utána meg egy kis ukrán 98-asast, azóta reflex szerűen bámuljuk a kis ikont, hogy nehogy kigyulladjon, de hál Istennek indulás után el is alszik. emellett még pályán is meg lett küldve, hagy dolgozzon, hagy tisztuljon ... röviden ezért nem választjuk a Metrot .. -2 Ft-ért nem ... meditálni is lehet, hogy összefügg vagy sem ...

Én  most tankoltam először ott, és csak azért, mert ott vásároltunk és üres volt a tank. A nyomott árból a kártyára még adtak + kedvezményt.
Majd legközelebb úgy rendezem, hogy ne kelljen ott tankolni. Ebben a kérdésben eléggé ijedős vagyok. :sweatdrop:

Szerintem nem érdemes általánosítani, hogy "ennél és ennél a márkánál xar a nafta"  ::) ... Marha kicsi lehet ennek az esélye egyáltalán, ha belegondolok, hogy én ilyesmivel még sosem találkoztam, pedig úgy kábé 3-4 ezerszer biztosan tankoltam már életemben. Persze, nyilván ki lehet fogni, de olyan ez is, mint a repülőgép-szerencsétlenségek - nem az a hír, hogy adott napon rendben célba ért pár tízezer gép, hanem hogy lepottyant egyetlen egy  ::)
« Utoljára szerkesztve: 2008.12.09 17:11:16 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4538 Dátum: 2008.12.09 17:12:43 »
Ajjaj, Metronál tankoltam dieselt. Ott voltam ugyanis. Mesélj csak!
a twingibe toltunk a normál kakaót más kutaknál, de egyszer "ez esett útba" ok miatt beálltunk, hát nem kellett sok idő feljött a kis sárga motor piktogram, ami aszongya manuál szerint, hogy valami környezetvédelmi blah-blah-blah, egyszóval szar értékeket mér a rendszer ... alig vártuk, hogy ürüljön és kapott egy kis shell naftát, utána meg egy kis ukrán 98-asast, azóta reflex szerűen bámuljuk a kis ikont, hogy nehogy kigyulladjon, de hál Istennek indulás után el is alszik. emellett még pályán is meg lett küldve, hagy dolgozzon, hagy tisztuljon ... röviden ezért nem választjuk a Metrot .. -2 Ft-ért nem ... meditálni is lehet, hogy összefügg vagy sem ...

Az a sárga cucc az általános motorhibajelző "check engine" lámpa alighanem, ami jópár féle jeladótól kaphat "hibaüzenetet". Igen, többek közt a lambda szondától is; de szvsz rossz benzin esetében inkább a kopogásérzékelő lehet az, ami kiveri a balhét.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4539 Dátum: 2008.12.09 18:50:08 »
Ajjaj, Metronál tankoltam dieselt. Ott voltam ugyanis. Mesélj csak!
a twingibe toltunk a normál kakaót más kutaknál, de egyszer "ez esett útba" ok miatt beálltunk, hát nem kellett sok idő feljött a kis sárga motor piktogram, ami aszongya manuál szerint, hogy valami környezetvédelmi blah-blah-blah, egyszóval szar értékeket mér a rendszer ... alig vártuk, hogy ürüljön és kapott egy kis shell naftát, utána meg egy kis ukrán 98-asast, azóta reflex szerűen bámuljuk a kis ikont, hogy nehogy kigyulladjon, de hál Istennek indulás után el is alszik. emellett még pályán is meg lett küldve, hagy dolgozzon, hagy tisztuljon ... röviden ezért nem választjuk a Metrot .. -2 Ft-ért nem ... meditálni is lehet, hogy összefügg vagy sem ...

Az a sárga cucc az általános motorhibajelző "check engine" lámpa alighanem, ami jópár féle jeladótól kaphat "hibaüzenetet". Igen, többek közt a lambda szondától is; de szvsz rossz benzin esetében inkább a kopogásérzékelő lehet az, ami kiveri a balhét.
nah, ennyire nem ismerni gép lelke...
kopogásjelző merre, mi, az is így tudatja a létezését ?

2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4540 Dátum: 2008.12.09 20:40:25 »
Nekem ezert senki nem fizet, de gondoltam leirom.  :flowers: 7 eve tankolok a JET-nel, gyakorlatilag rendszeresen 4 autot. 7 ev alatt nem volt semmi gondom :excl: Nagy neha tankolok MOL-nal is. A negybol ketto diesel, es ketto benzines.  NEM hiszem, hogy van jelentosege, hogy ki, hol tankol! Azt magam is tobbszor megallapitottam, hogy a kulfoldi uzemanyag jobb, de Magyarorszagon MINDENKI a MOL-tol veszi.  :whistling: Szerintem szimpla lejaratas hadmuvelet all a hatterben es nem tobb. :flowers:
« Utoljára szerkesztve: 2008.12.09 21:25:32 írta OK fine »
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4541 Dátum: 2008.12.09 21:53:59 »
ejj a környékemen még mindig sok, 245.9 ha jol emlekszem a 95 ára a Shellnél Bp Alkotás u, vszinu a kozeli (BAH csp) OMV-nél is ennyi, ket hete is ugyanannyiért mérték a 95-öst.
Arrafelé mindenütt nagyon drága, a legközelebbi viszonylag olcsó kút a Bartók Béla/Karolina út sarkán lévő Jet/Lukoil.
Ott mennyiért mérik kb a 95-öst ?:)
235.9 - még ma éjfélig.
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4542 Dátum: 2008.12.10 08:25:50 »
Nekem ezert senki nem fizet, de gondoltam leirom.  :flowers: 7 eve tankolok a JET-nel, gyakorlatilag rendszeresen 4 autot. 7 ev alatt nem volt semmi gondom :excl: Nagy neha tankolok MOL-nal is. A negybol ketto diesel, es ketto benzines.  NEM hiszem, hogy van jelentosege, hogy ki, hol tankol! Azt magam is tobbszor megallapitottam, hogy a kulfoldi uzemanyag jobb, de Magyarorszagon MINDENKI a MOL-tol veszi.  :whistling: Szerintem szimpla lejaratas hadmuvelet all a hatterben es nem tobb. :flowers:

Nem mindenki a MOL-tól veszi.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4543 Dátum: 2008.12.10 09:19:06 »
ma reggel szentendrei shell 235 :eek:
MOl óbuda 230  :sleeping:
mivan? alszanak?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4544 Dátum: 2008.12.10 09:45:50 »

Nem mindenki a MOL-tól veszi.

Ki nem a MOL-tol veszi? Ugye nem az "import" Shell 99+ V-Power Racingrol beszelunk, ami valojaban szinten nem import!?
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/