Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2679881 alkalommal)

0 Felhasználó és 15 vendég van a témában

tzar

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5325 Dátum: 2010.11.28 23:50:31 »
Ha maxra kapcsolom a fűtést (pl. ma), nem igazán mondhatom el hogy folyik a víz a tö... hátamon. Mi lesz, ha tényleg hideg lesz?
A légkondira is gyanakodtam (hogy közben állandóan megy). Korábban olvastam ezen a fórumon, hogy ha áll a szivattyú (kuplung nem behúzott állapotban van) az látszik. Én nem látok, érzek különbséget ki- ill. bekapcsolt klíma között.
Ha állandóan megy a klíma, akkor lejegesedik a klímahűtő. Ami leállítás szép nagy tócsát hagy a kocsi alatt, amikor leállítás után elolvad.
Nagyobb tempónál (országút, autópálya) sem fűt rendesen?

chefbacsi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 87
  • Carina-e Xli Liftback 97' 4a-fe U.K.
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5326 Dátum: 2010.11.29 18:08:57 »
Nem kis meló volt összenézni sem, de mindenképp gratula hozzá és nagyon köszi sokak nevében a leírást/képeket!
Ha valakinek kelleni fog (és mindig vannak újak), azoknak ez a hozzászólásod nagy kincs lesz.  ;)

Kösz! Kösz! Kösz!
Most viszont én kérdeznék. Ha maxra kapcsolom a fűtést (pl. ma), nem igazán mondhatom el hogy folyik a víz a tö... hátamon. Mi lesz, ha tényleg hideg lesz?
- a hűtőrendszer állítólag ki lett mosva
- lehet hogy a fűtőradiátora koszos (még)
- az autó 1,6 '96
A légkondira is gyanakodtam (hogy közben állandóan megy). Korábban olvastam ezen a fórumon, hogy ha áll a szivattyú (kuplung nem behúzott állapotban van) az látszik. Én nem látok, érzek különbséget ki- ill. bekapcsolt klíma között.
Lehet hogy csak koszos a radiátor?

Hi.most tapasztaltam termosztát csere után,hogy nem nagyon akart füteni.nyomogattam a csöveket töltögettem a vizet és lett fütés.szerintem megragadt egy kis levegö a radiátorban.Carina -val nem kell a tajgára menni belédfagyna a sz..  szusz :D. Nyáron meg mindig ugy érzem mintha fütene.

chefbacsi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 87
  • Carina-e Xli Liftback 97' 4a-fe U.K.
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5327 Dátum: 2010.11.29 18:19:33 »
Az átmosásrol annyit,hogy átmosás után dugult el és nyílt szét a hűtöm.akkor lehetsz biztos benne hogy jó ha magad csinálod.a hűtőt a kiegyenlítő tartállyal összekötö csö szokott eldugulni(kicsi keresztmetszet)ezért már majdnem lerúgta a csövet.(csak néztem hogy mindig csúszik le.)8 bar nyomásnál jött ki belőle a kosz.a hűtő nem sokáig bírja ezt a nyomást.

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5328 Dátum: 2010.11.29 18:49:37 »
Ha maxra kapcsolom a fűtést (pl. ma), nem igazán mondhatom el hogy folyik a víz a tö... hátamon. Mi lesz, ha tényleg hideg lesz?
A légkondira is gyanakodtam (hogy közben állandóan megy). Korábban olvastam ezen a fórumon, hogy ha áll a szivattyú (kuplung nem behúzott állapotban van) az látszik. Én nem látok, érzek különbséget ki- ill. bekapcsolt klíma között.
Ha állandóan megy a klíma, akkor lejegesedik a klímahűtő. Ami leállítás szép nagy tócsát hagy a kocsi alatt, amikor leállítás után elolvad.
Nagyobb tempónál (országút, autópálya) sem fűt rendesen?
Lehet hogy furcsán hangzik, de fogalmam sincs hogy megy -e a klíma. Ugyan is, ha megnyomom a klíma gombot semmi nem történik. Kigyullad egy pilács és ennyi. Úgy tudom hogy behúz egy kuplung és forog az ami előtte nem forgott, de nem látok változást. Nem fúj hűs levegőt és nem gyengül le a motor. Se rántás, se hang. Semmi. Ez eddig nem zavart, mert soha nem volt még klímás autóm, gondoltam úgy sem használom. De arra gondoltam, hogy azért gyenge a fűtés mert ellendolgoznak. Hogy lehet megnézni, hogy működik. A tágulási tartály felé vezető cső nincs eldugulva mert ha megnyomom emelkedig a folyadék színtje. Még mindíg arra gondolok inkább, hogy koszos a fűtőradiátor. A légkondi ráér tavasszal.
A következő is Toyota lesz.

blenard

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5329 Dátum: 2010.11.29 19:18:18 »
Nagyon szépen köszönöm a jó tanácsot!Neki fogok esni!Az enyém is így nézett ki de a levelet kiszedtem csak állott porszagot nyom be de ez tuti beválik!Mégegyszer köszönöm

fox888

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 228
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5330 Dátum: 2010.11.29 19:19:39 »
Lehet hogy furcsán hangzik, de fogalmam sincs hogy megy -e a klíma.

Én úgy tudom, hogy a klíma hidegben nem kapcsol be, mert valami ellen - nem tudom pontosan - védelmezi saját magát.
Ilyenkor nehéz kipróbálni a klíma működését.

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5331 Dátum: 2010.11.29 20:16:27 »
Nagyon szépen köszönöm a jó tanácsot!Neki fogok esni!Az enyém is így nézett ki de a levelet kiszedtem csak állott porszagot nyom be de ez tuti beválik!Mégegyszer köszönöm
Egészségedre! Ha kérdésed van, szólj!
A következő is Toyota lesz.

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5332 Dátum: 2010.11.29 20:18:19 »
Lehet hogy furcsán hangzik, de fogalmam sincs hogy megy -e a klíma.

Én úgy tudom, hogy a klíma hidegben nem kapcsol be, mert valami ellen - nem tudom pontosan - védelmezi saját magát.
Ilyenkor nehéz kipróbálni a klíma működését.
Remélem igazad van, mert nagyon nem működik.
Kösz!
A következő is Toyota lesz.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5333 Dátum: 2010.11.30 02:22:08 »
Lehet hogy furcsán hangzik, de fogalmam sincs hogy megy -e a klíma. Ugyan is, ha megnyomom a klíma gombot semmi nem történik. Kigyullad egy pilács és ennyi. Úgy tudom hogy behúz egy kuplung és forog az ami előtte nem forgott, de nem látok változást. Nem fúj hűs levegőt és nem gyengül le a motor. Se rántás, se hang. Semmi. Ez eddig nem zavart, mert soha nem volt még klímás autóm, gondoltam úgy sem használom. De arra gondoltam, hogy azért gyenge a fűtés mert ellendolgoznak. Hogy lehet megnézni, hogy működik. A tágulási tartály felé vezető cső nincs eldugulva mert ha megnyomom emelkedig a folyadék színtje. Még mindíg arra gondolok inkább, hogy koszos a fűtőradiátor. A légkondi ráér tavasszal.
Nem dolgoznak ellen... Lehet használni a klímát fűtéssel kombinálva is - ilyenkor természetesen nem hideget, hanem meleget fúj, csak közben szárítja a levegőt. Pl. automata légkondis autóknál általában önműködően bekapcsol a klíma, ha a szélvédőre irányítod a levegőt - a beállított hőmérséklettől függetlenül. És ilyenkor nem fog hidegebbet fújni, csak párátlanít.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5334 Dátum: 2010.11.30 04:46:06 »
Lehet hogy furcsán hangzik, de fogalmam sincs hogy megy -e a klíma.

Én úgy tudom, hogy a klíma hidegben nem kapcsol be, mert valami ellen - nem tudom pontosan - védelmezi saját magát.
Ilyenkor nehéz kipróbálni a klíma működését.
Remélem igazad van, mert nagyon nem működik.
Kösz!


Valóban van ilyen védelem, de 0 fok körül azért még simán mennie kéne.
Optikailag sosem fogod látni hogy megy-e a klíma, mert a meghajtókereke az mindenképp forog, a kupplungja "belül" van, a kompresszorban.
Ellenben letilthat ha kicsi benne a nyomás.

A hűtőnél a ventillátor bekapcsol? Elmélegileg elég hamar be kéne kapcsolnia klíma módban.
Ja, a belső ventillátort ugye ráadtad? Mert kikapcsolt befújásnál nem megy a klíma.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5335 Dátum: 2010.11.30 09:28:59 »
0 fok korul voltunk, mikor a Civic klimajat bekapcsoltam proba keppen. Az nem ment ilyen hidegben. Ez mondjuk jo a butak ellen, akik telire is "benyomva" hagyjak, viszont a paramentesitest is ellehetetleniti.
A Corollam nem klimas sajnos, ugyhogy azt nem tudom tesztelni.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5336 Dátum: 2010.11.30 12:56:45 »
Na, igen, van egy külső hőmérséklet ami alatt nem megy, a fagyvédelem miatt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5337 Dátum: 2010.11.30 17:07:48 »
Lehet hogy furcsán hangzik, de fogalmam sincs hogy megy -e a klíma. Ugyan is, ha megnyomom a klíma gombot semmi nem történik. Kigyullad egy pilács és ennyi. Úgy tudom hogy behúz egy kuplung és forog az ami előtte nem forgott, de nem látok változást. Nem fúj hűs levegőt és nem gyengül le a motor. Se rántás, se hang. Semmi. Ez eddig nem zavart, mert soha nem volt még klímás autóm, gondoltam úgy sem használom. De arra gondoltam, hogy azért gyenge a fűtés mert ellendolgoznak. Hogy lehet megnézni, hogy működik. A tágulási tartály felé vezető cső nincs eldugulva mert ha megnyomom emelkedig a folyadék színtje. Még mindíg arra gondolok inkább, hogy koszos a fűtőradiátor. A légkondi ráér tavasszal.
Nem dolgoznak ellen... Lehet használni a klímát fűtéssel kombinálva is - ilyenkor természetesen nem hideget, hanem meleget fúj, csak közben szárítja a levegőt. Pl. automata légkondis autóknál általában önműködően bekapcsol a klíma, ha a szélvédőre irányítod a levegőt - a beállított hőmérséklettől függetlenül. És ilyenkor nem fog hidegebbet fújni, csak párátlanít.
Mindenkinek köszönöm a választ!
Összegezve: Nem láthatom hogy megy -e a kompresszor. A klímát lehet párátlanításra használni. Lehet, hogy az enyémben kevés a gáz, mert eddig nem mutatott életjelet. Lehet, hogy az én fűtő radiátorom még mindíg poros azért nem fűt. De lehet hogy csak ennyit tud. Húúú...
Szerintem tavasszal neki esek és kiszerelem a radiátort, megtekintés céljából. Természetesen a klímát is megnézetem.
A következő is Toyota lesz.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5338 Dátum: 2010.11.30 21:50:06 »
Na, igen, van egy külső hőmérséklet ami alatt nem megy, a fagyvédelem miatt.

HA belső keringetésre állítod, akkor mennie kell, mivel akkor már a benti hőmérsékletet érzékeli a hőkapcsoló. Na nyilván nem azonnal kapcsol be így sem, ha hideg autóban akarod bekapcsolni.

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5339 Dátum: 2010.12.03 20:13:10 »
Na, igen, van egy külső hőmérséklet ami alatt nem megy, a fagyvédelem miatt.

HA belső keringetésre állítod, akkor mennie kell, mivel akkor már a benti hőmérsékletet érzékeli a hőkapcsoló. Na nyilván nem azonnal kapcsol be így sem, ha hideg autóban akarod bekapcsolni.
Kösz! Kösz! Kösz!
Hétvégén megnézem. Néhány kérdésem lenne.
-Ha leveszem a akksit és visszateszem, történhet -e valami kellemetlen? Pl. megbolondul az elektronika.
-Igaz -e hogy ha elszakad a vezérműszíj, nem darálja le a szelepeket?
-Tényleg ennyire jó a Carina, hogy két hónap alatt nem volt még baja és elsőre indult?  :D
A következő is Toyota lesz.