Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1244218 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Michele

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6585 Dátum: 2017.05.08 08:09:55 »
Jó egy harapos kutya is, de lehetőleg korcs, különben azt is ellopják :D
Vagy olyan autót kell tartani, amiért nem nagy kár ha ellopják.
Vagy veszel egy olcsó nagy akkumulátoros okos telefont.
Bele egy sim kártya és el rejted az autóban.
Ha el lopnák még meg találhatod a telefon segítségével.

Tapatalk 2-vel küldve az én XT1572-ről


Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6586 Dátum: 2017.05.08 19:46:28 »
Hmmm én át néztem de ezeket nem láttam :)

Tapatalk 2-vel küldve az én XT1572-ről
69186 HU Auris könyvet töltöttem le ebben 101 Halál van 569 oldalon jobb mint Agatha Cristie ;)

Michele

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6587 Dátum: 2017.05.08 20:20:18 »
69186 HU Auris könyvet töltöttem le ebben 101 Halál van 569 oldalon jobb mint Agatha Cristie ;)
:D

Tapatalk 2-vel küldve az én XT1572-ről


lacke1

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 238
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6588 Dátum: 2017.05.09 23:03:56 »
Az ötlet nem rossz, de sajna mint az összes Gps  és GSM vevőt egy blokkolóval ki lehet ütni. Bár a tracker jó lehet mivel annak csak butut 4.0 kell, és ha elrejtessz az autóban valóben egy gprs kapcsolatot nyomó mobilt, amely kommunikál a trackerrel akkor már is kész a megoldás. Mondjuk gondoltam még blue 16-ra és hozzá gsm pager.....talán az jó lehet. Kíváncsi vagyok melyik biztosító lesz a befutó, addig ott a kutyák őrködnek. Jobbak, mint bármely biztosító.
Lehet, hogy a bordó szombaton elkel, úgy hogy lassan búcsú után jön a kép a verdáról.
Azért az mégis felháborít, hogy aaa autó és társai milyen undorító módon nyomulnak, mondjuk legalább nem hívogatnak....csak küldik a barom sms-eket.....szemét banda....azt hiszik bagóért megveszik, hogy utána 20%-ot nyerjenek rajta.
Auris HSD TS 2015.12

lacke1

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 238
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6589 Dátum: 2017.05.09 23:10:18 »
Egy pár ismerősnek már megmutattam, és az lepett meg, hogy egy 2.0 diesel Ave 2008 tulaj akadt ki rajta, mikor full powerbe nyomja a gépállat, hogy milyen szinten tud 60-ról gyorsulni, mekkora a full kraft... mondjuk először én is meglepődtem, ma már csak mosolygok, hogy milyen meglepetést is tud okozni...egészen lehengerlő, nem is kell ennél több, bár azért a rav4 2.5 hibrid jobban nyomja, de az enyém is elég meggyőző....és az a legjobb, hogy nem akar az ember tartósan 160-nal menni, de ha kell egészen szépen húz, és nem csúnya mint a bűn(ne haragudj Prius 4).
Auris HSD TS 2015.12

Michele

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6590 Dátum: 2017.05.09 23:45:32 »
Egy pár ismerősnek már megmutattam, és az lepett meg, hogy egy 2.0 diesel Ave 2008 tulaj akadt ki rajta, mikor full powerbe nyomja a gépállat, hogy milyen szinten tud 60-ról gyorsulni, mekkora a full kraft... mondjuk először én is meglepődtem, ma már csak mosolygok, hogy milyen meglepetést is tud okozni...egészen lehengerlő, nem is kell ennél több, bár azért a rav4 2.5 hibrid jobban nyomja, de az enyém is elég meggyőző....és az a legjobb, hogy nem akar az ember tartósan 160-nal menni, de ha kell egészen szépen húz, és nem csúnya mint a bűn(ne haragudj Prius 4).
Megy az biztos. :)
A múltkor a lámpánál egy BMW - s kopasz gyökér le akart nyomni, láttam rajta hogy minden áron elém akar kerülni, hát nem jött össze neki. Meg mutattam neki, hogy ez be nézte, aztán hagytam hadd nyomja neki, én meg gurultam haza nyugiban vidáman.

Tapatalk 2-vel küldve az én XT1572-ről
« Utoljára szerkesztve: 2017.05.10 00:01:33 írta Michele »

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6591 Dátum: 2017.05.10 10:21:04 »
Megy az biztos. :)
A múltkor a lámpánál egy BMW - s kopasz gyökér le akart nyomni, láttam rajta hogy minden áron elém akar kerülni, hát nem jött össze neki. Meg mutattam neki, hogy ez be nézte, aztán hagytam hadd nyomja neki, én meg gurultam haza nyugiban vidáman.

Tapatalk 2-vel küldve az én XT1572-ről
Akkor végül is ő úgy gondolta, hogy ő "győzött" [rohog]

szabilali

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6592 Dátum: 2017.05.10 18:54:25 »
sziasztok!!!!
2013-as auris touring sport kézikönyv érdekelne....Valaki linket esetleg nem tud vagy átküldeni a virtuális változatát???????kÖSZI elöre is.....

Michele

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6593 Dátum: 2017.05.10 21:09:23 »
sziasztok!!!!
2013-as auris touring sport kézikönyv érdekelne....Valaki linket esetleg nem tud vagy átküldeni a virtuális változatát???????kÖSZI elöre is.....

Ide regisztrálj :

https://customerportal.toyota-europe.com/login/index.html
Itt fent van minden.

Tapatalk 2-vel küldve az én XT1572-ről

lacke1

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 238
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6594 Dátum: 2017.05.14 13:17:18 »
Na elkelt a bordó szeretett jószágom. Azért az érdekes, hogyan vitték el. Sajnos furcsa egy nép a magyar, mert mind szarrágóskodik, aztán sír, hogy beszart az autó. Fizetni meg nem akarnak a kocsiért, csak nézegetik, tegnap is kaptam egy telefont egy fószertől, hogy egy hete gondolkodott, hogy fölhívjon, hát ez cigaretta, mert egy tiszakécskei tata elvitte. Még magának tett szemrehányást....nem tanulnak az emberek, ma ritka a normális autó, és azon nem gondolkodni kell, hanem megvenni.
Auris HSD TS 2015.12

Michele

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6595 Dátum: 2017.05.14 13:49:04 »
Na elkelt a bordó szeretett jószágom. Azért az érdekes, hogyan vitték el. Sajnos furcsa egy nép a magyar, mert mind szarrágóskodik, aztán sír, hogy beszart az autó. Fizetni meg nem akarnak a kocsiért, csak nézegetik, tegnap is kaptam egy telefont egy fószertől, hogy egy hete gondolkodott, hogy fölhívjon, hát ez cigaretta, mert egy tiszakécskei tata elvitte. Még magának tett szemrehányást....nem tanulnak az emberek, ma ritka a normális autó, és azon nem gondolkodni kell, hanem megvenni.
Hát így járt.
Minek gondolkodott annyit. :)
Minden esetre gratulálok az előadáshoz.
Minden esetre itt van az idő hogy ki cseréld a profil képedet ;)

Tapatalk 2-vel küldve az én XT1572-ről

lacke1

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 238
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6596 Dátum: 2017.05.14 15:01:58 »
Jelentem a csere megtörtént.
Eddig lenyűgöző az autó, holnaptól elolvasom a magyar nyelvűt, amit küldtél, aztán rájövök az okosságokra. Fogyasztás parádés, bár a 195/165/15 nem a legszebb, viszont ezek a Michelin Energy Saver-ek a legtakarékosabbak. Városban meleg motor mellett normál körülmények röhögve tartható a 3,7 szinte hihetetlen, ráadásul a gyorsulás mikor rászabadul a nyomaték a kerekekre az maga a beszarás... Mindenki csak ájuldozik tőle, lassan majd jön vele az első kirándulás Ausztriába, Hallstadt-ba és Wörschach-ba, ott majd bizonyíthat a kicsike, mennyit is fogyaszt tartós 140 mellett....
Apropó autópálya, a héten mikor három napot Németország autópályáját róttam harmad magammal, elég sok hibrid gépjárművet láttam. Berlinben szembesültem aztán vele mennyi hibrid rója az utakat, bár kevés Auris kombit láttam, inkább Priusból volt sok, mintha az embereknek nem az autó külseje számítana, inkább egyfajta környezetvédelmi küldetés a Prius-val.
Auris HSD TS 2015.12

Michele

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6597 Dátum: 2017.05.14 18:55:11 »
Jelentem a csere megtörtént.
Eddig lenyűgöző az autó, holnaptól elolvasom a magyar nyelvűt, amit küldtél, aztán rájövök az okosságokra. Fogyasztás parádés, bár a 195/165/15 nem a legszebb, viszont ezek a Michelin Energy Saver-ek a legtakarékosabbak. Városban meleg motor mellett normál körülmények röhögve tartható a 3,7 szinte hihetetlen, ráadásul a gyorsulás mikor rászabadul a nyomaték a kerekekre az maga a beszarás... Mindenki csak ájuldozik tőle, lassan majd jön vele az első kirándulás Ausztriába, Hallstadt-ba és Wörschach-ba, ott majd bizonyíthat a kicsike, mennyit is fogyaszt tartós 140 mellett....
Apropó autópálya, a héten mikor három napot Németország autópályáját róttam harmad magammal, elég sok hibrid gépjárművet láttam. Berlinben szembesültem aztán vele mennyi hibrid rója az utakat, bár kevés Auris kombit láttam, inkább Priusból volt sok, mintha az embereknek nem az autó külseje számítana, inkább egyfajta környezetvédelmi küldetés a Prius-val.
A BC nem csal nálad?
Nálam 0,2 lefelé.... nem hiszem hogy a tiéd kivétel lenne.... de hátha.
Nálam jelenleg 4,0 de volt már 3,9 az átlag, de hát ára van a nagy keréknek.
Nyáron én is meg kergetem Olaszországban, de nem fogok 120 km/h többel menni. ;)

Tapatalk 2-vel küldve az én XT1572-ről
« Utoljára szerkesztve: 2017.05.14 19:11:35 írta Michele »

lacke1

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 238
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6598 Dátum: 2017.05.15 22:23:08 »
Nálam mivel a szerényebb felszereltségű a gép, nem gondolom, hogy nagy eltérés lehet. Nem mondom persze, hogy nem lehet, de 195 65 15-nél talán az elért 4 alatti fogyasztás hihető. Mikor megkaptam kb. talán 250km-vel ezelőtt akkor az átlagfogyasztás mérő 5,8-on volt, épp ma néztem, jelenleg 5,3-on áll. Jelenleg még mindig csodálom a hirtelen vehemenciát, amint megindul....brutál, bár kezdem megérteni milyen elegáns egy hibrid autóval megadni a gyalogosnak az előzékenységet. Ma kinyomtattam a magyar nyelvűt, és lefűztem egy dossziéba...szép kis iromány...a hét annak olvasásával fog telni. Lassan tervezzük az osztrák kiruccanást, ott majd bizonyíthat.
Auris HSD TS 2015.12

Michele

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6599 Dátum: 2017.05.15 23:32:16 »
Nálam mivel a szerényebb felszereltségű a gép, nem gondolom, hogy nagy eltérés lehet. Nem mondom persze, hogy nem lehet, de 195 65 15-nél talán az elért 4 alatti fogyasztás hihető. Mikor megkaptam kb. talán 250km-vel ezelőtt akkor az átlagfogyasztás mérő 5,8-on volt, épp ma néztem, jelenleg 5,3-on áll. Jelenleg még mindig csodálom a hirtelen vehemenciát, amint megindul....brutál, bár kezdem megérteni milyen elegáns egy hibrid autóval megadni a gyalogosnak az előzékenységet. Ma kinyomtattam a magyar nyelvűt, és lefűztem egy dossziéba...szép kis iromány...a hét annak olvasásával fog telni. Lassan tervezzük az osztrák kiruccanást, ott majd bizonyíthat.

A gumi méretével arányosan nől a fogyasztás, meg fogod találni az útmutatóban ;)

Az átlag nullázd ki, utána tankold meg telire csurig, következő tankolás kor megint csurig, mindjárt ki derül mennyi az annyi.
A beállítások között be tudod állítani hogy tankolástól tankolásig mutassa a fogyasztást.

Ha ide be regisztrálsz itt tudod követni a fogyasztást :
https://www.spritmonitor.de

Tapatalk 2-vel küldve az én XT1572-ről