Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1242989 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

magashazi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 32
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6540 Dátum: 2017.05.02 09:29:36 »
Letöltöttem és tudom mit lehet állítani a megjelenítésben, de nem tudom elhinni, hogy egy 7 millió forintos autónál azt a módszert kell alkalmazni amit a 80-as években a Trabantoknál, hogy fel kell írni a km óra állást egy cetlire amikor tankolsz és manuálisan számolni az átlagfogyasztást :-)
Nem hiszem hogy az a megoldás, hogy állítsunk mást a kijelzőre vagy parkoljunk máshova.
Ez azért több mint ciki.....

Michele

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6541 Dátum: 2017.05.02 09:30:32 »
Tegnap többfelé beállítással mértél. Ma melyikkel mutatott 0,1-0,2 ot?
Ezzel a beállításokkal volt 0,1-0,2:

Sajnos az előző képfeltöltő oldal kampec lett .... :no:
« Utoljára szerkesztve: 2017.05.02 09:33:48 írta Michele »

Michele

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6542 Dátum: 2017.05.02 09:33:07 »
Letöltöttem és tudom mit lehet állítani a megjelenítésben, de nem tudom elhinni, hogy egy 7 millió forintos autónál azt a módszert kell alkalmazni amit a 80-as években a Trabantoknál, hogy fel kell írni a km óra állást egy cetlire amikor tankolsz és manuálisan számolni az átlagfogyasztást :-)
Nem hiszem hogy az a megoldás, hogy állítsunk mást a kijelzőre vagy parkoljunk máshova.
Ez azért több mint ciki.....
Van "A" és "B" trip komputer azokat külön tudod nullázni , a trip gomb megnyomásásval tudsz köztük váltani és ha hosszan nyomod azt hiszem akkor nullázza le .
Mondtam hogy töltsd le a használati útmutató és olvasd át ... :devil:
Sajnos a kocsi azt hiszi tankoltál ... ez van
Elvileg van sima átlag fogyasztás is , ami nullázás után mutatja .
« Utoljára szerkesztve: 2017.05.02 09:35:45 írta Michele »

Michele

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6543 Dátum: 2017.05.02 10:00:46 »
Letöltöttem és tudom mit lehet állítani a megjelenítésben, de nem tudom elhinni, hogy egy 7 millió forintos autónál azt a módszert kell alkalmazni amit a 80-as években a Trabantoknál, hogy fel kell írni a km óra állást egy cetlire amikor tankolsz és manuálisan számolni az átlagfogyasztást :-)
Nem hiszem hogy az a megoldás, hogy állítsunk mást a kijelzőre vagy parkoljunk máshova.
Ez azért több mint ciki.....
Na meg találtad ?
Át rakod átlag fogyasztásra ,a másik helyett , így te szabályzod mikor legyen nullázva .

magashazi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 32
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6544 Dátum: 2017.05.02 10:05:00 »
nem értem miért mondod állandóan ezt az A és B számlálót, tudom mire valók! 25 éve van autóm, talán az összes gyártó autója volt már a kezemben.

Az a gondom, hogy az autó változó időközönként magától lenullázza az átlagfogyasztást és az A és B km számlálókat. Ahogy említettem vezettem már pár típust az életemben, de ilyennel még nem találkoztam. Ugyanott parkoltam Ford-al, Opellel, Hondával Fiat-al korábban és ilyet egyik autó sem csinált.

Mi az hogy "Sajnos a kocsi azt hiszi tankoltál ... ez van " - ez über gagyi hozzáállás ne haragudj.

Azt nem tudom hogy ez minden Toyota Auris Hybrid-ben így van, vagy a Toyota-nál van ez így általában, vagy egyszerűen az én autómban van valami hiba.
Május 10-én viszem szervizbe majd jelzek ha tudtak valami értelmeset mondani.

Michele

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6545 Dátum: 2017.05.02 10:09:35 »
nem értem miért mondod állandóan ezt az A és B számlálót, tudom mire valók! 25 éve van autóm, talán az összes gyártó autója volt már a kezemben.

Az a gondom, hogy az autó változó időközönként magától lenullázza az átlagfogyasztást és az A és B km számlálókat. Ahogy említettem vezettem már pár típust az életemben, de ilyennel még nem találkoztam. Ugyanott parkoltam Ford-al, Opellel, Hondával Fiat-al korábban és ilyet egyik autó sem csinált.

Mi az hogy "Sajnos a kocsi azt hiszi tankoltál ... ez van " - ez über gagyi hozzáállás ne haragudj.

Azt nem tudom hogy ez minden Toyota Auris Hybrid-ben így van, vagy a Toyota-nál van ez így általában, vagy egyszerűen az én autómban van valami hiba.
Május 10-én viszem szervizbe majd jelzek ha tudtak valami értelmeset mondani.
Ha a A és B is nullázza az nem jó.....
Akkor tényleg gond van....
De ne aggódj, az enyém se jó, folyamatosan merül az aksi... :(

Tapatalk 2-vel küldve az én XT1572-ről


magashazi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 32
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6546 Dátum: 2017.05.02 10:16:59 »
Itt senki másnak nincs Auris Hibridje csak kettőnknek? Kérem szépen írjon már még 1-2 ember hogy mit tapasztalnak / tapasztaltak ezen a téren.
Köszi

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6547 Dátum: 2017.05.02 15:04:05 »
Nem igaz. A linkelt multimeternek csak 3 dughelye van. -)

Jó, akkor a Tieden együtt van a mA a V-al és az ohm-mal...én akkor abba tenném a mérőzsinórt, mert így pontosabb értéket kapnál! (itt ugyanis mA-ekről beszélünk).
Remélem, a belső biztosíték, ami ezt a bemenetet védi, nem szállt el. Ellenkező esetben nem is menne semmi a kocsiban, mivel sorba van kapcsolva minden.
Amikor ebben a dughelyben mérsz, ne kapcsolj nagyobb fogyasztót (világítás, reflektor, stb.) mert a fentebb említett biztosíték 2A-es szokott lenni csak! De jól mérni ebben lehetne...
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6548 Dátum: 2017.05.02 16:55:01 »
Remélem, a belső biztosíték, ami ezt a bemenetet védi, nem szállt el. Ellenkező esetben nem is menne semmi a kocsiban, mivel sorba van kapcsolva minden.
Ezt mondom én is Michele cartársaknak. Nekem nincs mérési problémám.

Michele

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6549 Dátum: 2017.05.02 18:19:26 »
Ezt mondom én is Michele cartársaknak. Nekem nincs mérési problémám.
Hát már nem tudom :)
Egyikben vékony drót van a bizti helyén, az volt a gagyi.
A másikban volt bizti de nem volt ki menve rá nézésre, de ha akartam volna se tudtam volna ki cserélni,lévén nincs mire.
De újabb fejlemény van.
Délben ki mentem, rá mértem és semmi nem hiányzott belőle, pedig egész éjjel be volt riasztva.....
No comment.

Tapatalk 2-vel küldve az én XT1572-ről


Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6550 Dátum: 2017.05.02 19:45:56 »
Délben ki mentem, rá mértem és semmi nem hiányzott belőle, pedig egész éjjel be volt riasztva.....
20mA alatti fogyasztás nem okozhat problémát problémát egy éjszaka alatt még egy ilyen kis akkunak sem amennyiben normális állapotban van.

A riasztó bekapcsolásakor jeleznie kellene, ha valami nyílás záró problémát észlel, tehát az ajtó kapcsolók miatt nem maradhat égve a csomagtartóban a lámpa.

Michele

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6551 Dátum: 2017.05.02 20:34:00 »
20mA alatti fogyasztás nem okozhat problémát problémát egy éjszaka alatt még egy ilyen kis akkunak sem amennyiben normális állapotban van.

A riasztó bekapcsolásakor jeleznie kellene, ha valami nyílás záró problémát észlel, tehát az ajtó kapcsolók miatt nem maradhat égve a csomagtartóban a lámpa.
Én nem tudom mi van itt...
Valami furcsa.
Előző nap ugyanekkor 12,3 V volt benne összesen .
Ma meg 12.7 V
De hogy mi okozza a különbséget  :wacko: :cry:

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6552 Dátum: 2017.05.02 20:50:00 »
Itt senki másnak nincs Auris Hibridje csak kettőnknek? Kérem szépen írjon már még 1-2 ember hogy mit tapasztalnak / tapasztaltak ezen a téren.
Köszi
Hali, vannak még hibridesek, csak gondolom, hogy mincs mit felhozniuk 🤗
Nekem még nem sok tapasztalatom van, tanulom az autot, egyszer gyorsan végigolvastam magyarul, meg angolul a kezikonyvet, meg egy kicsit a navigaciós könyvet. De úgyis majd használat közben tanulom meg.
Az általatok jelzett jelenségekkel én, egyelőre nem találkoztam. De ezután jobban figyelek.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6553 Dátum: 2017.05.02 21:24:57 »
Hali, vannak még hibridesek, csak gondolom, hogy mincs mit felhozniuk 🤗
Nekem még nem sok tapasztalatom van, tanulom az autot, egyszer gyorsan végigolvastam magyarul, meg angolul a kezikonyvet, meg egy kicsit a navigaciós könyvet. De úgyis majd használat közben tanulom meg.
Az általatok jelzett jelenségekkel én, egyelőre nem találkoztam. De ezután jobban figyelek.
Hibridesek a Prius topicokban vannak :surrender:

Michele

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6554 Dátum: 2017.05.02 22:32:15 »
Hibridesek a Prius topicokban vannak :surrender:
Meg itt is  ::)