Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1244151 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6495 Dátum: 2017.04.17 11:27:21 »
És kész van.
Tapatalk 2-vel küldve az én XT1572-ről
Én is, ettől a túlméretezett képtől  :eek:

Michele

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6496 Dátum: 2017.04.17 14:38:33 »
Én is, ettől a túlméretezett képtől  :eek:

Bocs....
Telefonon raktam fel...
El felejtettem előtte át méretezni....

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6497 Dátum: 2017.04.17 15:24:31 »
Amúúúgy, tudom nem ide tartozik, de ezzel nem lehetne valamit kezdeni, hogy a fórummotor kezelje/átméretezze a képeket?  :szemez:

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6498 Dátum: 2017.04.17 17:56:40 »
Amúúúgy, tudom nem ide tartozik, de ezzel nem lehetne valamit kezdeni, hogy a fórummotor kezelje/átméretezze a képeket?  :szemez:
Ha képet illesztesz be, akkor korlátozva van a méret (elég rendesen). De ha feltöltöd valahova és annak a linkjét illeszted be képként, akkor marad akkora, amekkorára készítetted. Ilyenkor jobb csak a rámutató linket betenni.

Ez akkora volt, hogy úgy kellett megkeresni rajta a lényeget  :D

Michele

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6499 Dátum: 2017.04.17 21:56:58 »
Ha képet illesztesz be, akkor korlátozva van a méret (elég rendesen). De ha feltöltöd valahova és annak a linkjét illeszted be képként, akkor marad akkora, amekkorára készítetted. Ilyenkor jobb csak a rámutató linket betenni.

Ez akkora volt, hogy úgy kellett megkeresni rajta a lényeget  :D
Bocs még 1x, sajnos a telefon 21 MP képet lő...

Tapatalk 2-vel küldve az én XT1572-ről


Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6500 Dátum: 2017.04.17 22:09:20 »
Bocs még 1x, sajnos a telefon 21 MP képet lő...

Tapatalk 2-vel küldve az én XT1572-ről
Semmi gond, de akkor szerkeszd meg (telefonon is lehet ;) )

Gondolj a kevés mobil nettel Tapatalkot használókra!  :yes:

Michele

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6501 Dátum: 2017.04.17 23:24:34 »
Semmi gond, de akkor szerkeszd meg (telefonon is lehet ;) )

Gondolj a kevés mobil nettel Tapatalkot használókra!  :yes:
Most már késő :)

Tapatalk 2-vel küldve az én XT1572-ről


akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6502 Dátum: 2017.04.18 08:03:08 »
Bocs még 1x, sajnos a telefon 21 MP képet lő...

Tapatalk 2-vel küldve az én XT1572-ről
kellett neked motorola x...[emoji14]
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

magashazi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 32
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6503 Dátum: 2017.04.28 10:25:51 »
Sziasztok!

Egy hibrid Auris Touring Sports autóm van ami 2016-os, újonnan vettem itthon márkakereskedésből. Ez az első Toyotám. Felmerülnek kérdések, aki esetleg tudna segíteni nagyon megköszönném:

 - Az autó azt csinálja, hogy bizonytalan időközönként (ez jelenthet kb. 5-6-7-8) indításonként egyszerűen magától lenullázza az átlag fogyasztást és a trim A, B napi kilométerszámlálókat. Olyan mintha az indítás pillanatában időnként nem kapna 12V-ot, de a rádió és egyéb beállításokon nem látszik ez. Tapasztalt már ilyesmit esetleg valaki?

 - Vettem az autóra üléshuzatot, de a hátsó ülést (ami alatt az akkumulátorok vannak) nem nagyon sikerült felhajtani, hogy a huzatot szépen fel tudjam tenni. Van ennek valamilyen technikája? A kezelési leírásban nem találtam semmi erre vonatkozó részt.

- Azt sem láttam sehol, hogy vannak-e esetleg az autóban izzó kiégésre figyelmeztető visszajelzések, esetleg ablakmosó kifogyásra figyelmeztető jelzés?

- Mit jelentenek a grafikus fogyasztás kijelzőn a kis oszlopokon az "L" "E" "C" betű megjelölések? Erre sem találtam semmi infot.

- Ki milyen átlagfogyasztást tud elérni városban? Én itt Bp-en, közepes forgalmban reggel - délután használom általában és 4.8 körül van a fogyasztás. Ez ok?

köszönöm a segítségeteket!
üdv.
Gábor


Michele

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6504 Dátum: 2017.04.28 19:44:48 »
Sziasztok!

Egy hibrid Auris Touring Sports autóm van ami 2016-os, újonnan vettem itthon márkakereskedésből. Ez az első Toyotám. Felmerülnek kérdések, aki esetleg tudna segíteni nagyon megköszönném:

 - Az autó azt csinálja, hogy bizonytalan időközönként (ez jelenthet kb. 5-6-7-8) indításonként egyszerűen magától lenullázza az átlag fogyasztást és a trim A, B napi kilométerszámlálókat. Olyan mintha az indítás pillanatában időnként nem kapna 12V-ot, de a rádió és egyéb beállításokon nem látszik ez. Tapasztalt már ilyesmit esetleg valaki?

 - Vettem az autóra üléshuzatot, de a hátsó ülést (ami alatt az akkumulátorok vannak) nem nagyon sikerült felhajtani, hogy a huzatot szépen fel tudjam tenni. Van ennek valamilyen technikája? A kezelési leírásban nem találtam semmi erre vonatkozó részt.

- Azt sem láttam sehol, hogy vannak-e esetleg az autóban izzó kiégésre figyelmeztető visszajelzések, esetleg ablakmosó kifogyásra figyelmeztető jelzés?

- Mit jelentenek a grafikus fogyasztás kijelzőn a kis oszlopokon az "L" "E" "C" betű megjelölések? Erre sem találtam semmi infot.

- Ki milyen átlagfogyasztást tud elérni városban? Én itt Bp-en, közepes forgalmban reggel - délután használom általában és 4.8 körül van a fogyasztás. Ez ok?

köszönöm a segítségeteket!
üdv.
Gábor
Az aksi lehet kampec.
Töltsd le a használati útmutatót leírást a Toyota honlapja, abban van egy táblázat ami alapján az aksi feszültségre rá mérve kiderül rossz e.
https://customerportal.toyota-europe.com/login/index.html
Regisztrálsz , be lépsz , be állítod milyen autód van , és le töltöd a használati útmutatót .  ;)
568 oldal   :D :D

Aksi a jobb hátsó sárvédőben van.
De meg próbálom be linkelni ide a feszültségeket .

Minden esetre ha 2016-os az autó akkor garanciális .
Helyedben irány a szakszerviz .
Ott az üléshuzatban is segíteni fognak .

A letölthető leírás bővebb mint amit kaptál az autó mellé, ott mindent meg találsz a műszerfalról, mert így hirtelen én se tudom miről van szó. :)
A fogyasztás városban 4-5 liter között normális. :)
Az izzó miatt tuti reklamál , de abból már elég kevés van benne: indexek , féklámpa ,esetleg tompított és ködlámpa.
A többi ledes.

 


Tapatalk 2-vel küldve az én XT1572-ről
« Utoljára szerkesztve: 2017.04.28 20:07:08 írta Michele »

magashazi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 32
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6505 Dátum: 2017.04.30 06:46:38 »
Szia

Köszönöm a válaszokat, megmértem 12,4 V-ot mutatott úgy hogy délután letettem az autót, és reggel mértem meg.
Mondjuk a 6 hónapos állás lehet hogy nem tett jót neki a kereskedőnél, mert októberben érkezett a kereskedésbe és én márciusban vettem meg. Addig lefóliázva állt ott.
Jövő héten elviszem szervizbe megkérdezem.
köszi a segítséget.
üdv.
G.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6506 Dátum: 2017.04.30 07:23:43 »
A 12,4 V negatív energia mérlegre utal. Azt az akkut külső töltővel vagy az autó hosszabb idejű használatával tölteni kell.
12,4 V nál a savas ólom akkumulátoroknál másodlagos szulfátosodás kezdődik, ami miatt rohamosan csökken a kapacitásuk. A szulfátosodott akkun a normál töltés nem segít, csak speciális,  impulzus vagy negatív impulzus töltés. Én még nem láttam olyan márkaszervízt ahol értettek volna a regeneráló töltéshez, 70% SOH alatt egyszerűen cserélnek. É
rdemes arra figyelni, hogy a gyárival azonos technológiájú ( vagy jobb) kerüljön bele, tehát ha a gyári AGM volt, akkor AGM kerüljön bele utána is.

Toyodiy alapján 2015 ben Yuasa S34B20R akkuval szerelték az Auris HSD t, ami AGM. 34Ah azaz kis kapacitása miatt a fantom fogyasztókra érzékeny akku.
« Utoljára szerkesztve: 2017.04.30 07:41:39 írta Agyarka »

Michele

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6507 Dátum: 2017.04.30 08:46:59 »
Az enyém még rosszabb volt.
Egy évet állt a szalonba. Abban csak 12,2 Volt akadt. Nálam a riasztó annyira le szívta hogy el se indult..
Én kaptam egy ujjat. Azóta nem mértem.

Tapatalk 2-vel küldve az én XT1572-ről


magashazi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 32
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6508 Dátum: 2017.04.30 14:25:15 »
Azért ez fura egy vadonatúj autónál hogy fél évesen már akkut kellene cserélni benne. Az autóba beépítésre került egy blue16 rendszer de nem hiszem hogy ez merítené. Másik érdekesség hogy semmi másban nem jelentkezik hogy kicsi lenne az akku feszültség. Pl. Rádió beállítások vagy egyéb. Pont csak a computert nullázná ki?

Michele

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6509 Dátum: 2017.04.30 14:34:11 »
Azért ez fura egy vadonatúj autónál hogy fél évesen már akkut kellene cserélni benne. Az autóba beépítésre került egy blue16 rendszer de nem hiszem hogy ez merítené. Másik érdekesség hogy semmi másban nem jelentkezik hogy kicsi lenne az akku feszültség. Pl. Rádió beállítások vagy egyéb. Pont csak a computert nullázná ki?
A jelenség nagyon hasonló az enyémhez.
Az is ezt csinálta.
Most mértem rá az aksi délelőtt.
Megint 12,3 Volt van benne.
Nem a riasztó a hunyó, itt valami gond van az autóval.
Múlt héten kaptam új aksi, új riasztó.
Először volt benne egy META riasztó.
Szervíz azt mondta szerintük rosszul van be kötve. Ki szedettem.
Az új riasztó gyári lett, gondoltam ezzel lehet a legkevesebb gond.
Tévedtem..... :(
Ebből újra szervíz lesz....


Tapatalk 2-vel küldve az én XT1572-ről