Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1243968 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6270 Dátum: 2015.07.16 07:44:15 »
Sziasztok!
Volt Aurisom, ott nem vettem észre a fehér port.
Most hogy téma és dízel, levettem az Avensis motort borító műanyag fedelet és fehér por szerű anyag van az üza rendszer kötőelemeinél.
Tehát megállapítható, hogy ez egy kontroll technika. Az, hogy miért nem tudja egy munkafelvevő, netán a szerelő azt megmondani nem tudom, de
nem megnyugtató.
Hetek kérdése viszem autót 60ezres szervizre, megkérdezem. Gyanítom, hogy én megfelelő választ fogok kapni :)
Fery

yamaha50

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6271 Dátum: 2015.07.16 10:52:46 »
   Intercoolert cseréltek a hozzá tartozó gumi csövekkel, az pedig közvetlenül a lökhárító mögött van a menetirány szerinti jobb oldalon (plusz szoftver frissítés). Lebontották az autó elejét, természetesen levették a hangszigetelő burkolatot is a motor tetejéről. Olyan alkatrészt a visszahívás keretében nem kellett cserélniük, amin a fehér por található. Ezidáig az autón a visszahívásos akción kívül semmit sem kellett javítani.   A Toyota Europe Kft. válasz e-mailjében leírtak szerintem helytállóak.

yamaha50

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6272 Dátum: 2015.07.16 11:24:25 »
Sziasztok!
"Volt Aurisom, ott nem vettem észre a fehér port."
   Eddig én sem láttam, pedig most a bal első lámpával szemben állva látható a fehér bevonat a (állítólag) nagynyomású szivattyún, ahol nem takarja a műanyag burkolat. Ha valakinek meg tudna nézni ugyanilyen 1.4 D-4D motort Aurisban, rajta levő burkolattal, kiderülhetne, hogy jobboldalon (szemből) látszik-e ezen az alkatrészen a fehér por. Ha igen, akkor valószínűleg én voltam figyelmetlen, mert én nem láttam.


Laller85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 234
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6273 Dátum: 2015.08.05 14:28:49 »
Sziasztok!

Toyota Aurisról szeretnék érdeklődni...Külsőre, belsőre tetszik az autó, viszont nem volt még szerencsém benne ülni, ill vezetni.Kérdésem az lenne hogy az 1.6 os benzines változat mennyire erőteljes? Továbbá  érdekelne a  2000-es turbo dízel változat is.  Ausztriában dolgozom, ritkán járok haza, viszont ott használatban lenne az autó. Benzines vagy dízel ajánlott, mennyire megbízhatók, összeszerelési minőség, műanyagok minősége úgy általában minden:)
Jelenleg egy 1.8(2005) t25 avensissel vagyok kint, de megmondom őszintén, kevés az osztrák hegyi utakra....

Minőség terén nagy a kül. a t25 Ave ill Aurisok között?!

Köszönöm előre is az infókat!



Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6274 Dátum: 2015.08.05 20:11:47 »
   Ma visszahívott egy másik személy abból a szervizből, ahova már emailben elküldtem a fényképeket, a jelenség leírását és időpontot is kértem. Ő sem találkozott még ezzel a fehér porral eddig. A képek hatására nézett meg egy diesel motoros autót, amin ugyanezt látta. Azt mondta, hamarosan beérkezik egy újabb diesel, addig várjunk, ne menjek be, mert azt is meg akarja nézni.
   A porral borított alkatrészeket is bizonyára javítják a márkaszervizek. Alkalmaznak vajon ilyen port?
Részemről megvolt a szerviz látogatás. Természetesen a motor takaró műanyag borítás eltávolítása után ott is látszott a fehér por.
Kérdésemre a szerelő egyből mondta, ez gyári vékony bevonat nincs semmi baj ezzel.
Fery

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6275 Dátum: 2015.08.07 10:10:10 »
ha az 1,8 Avensist kevésnek érzed, az 1,6-os Auris is az lesz.
music     

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6276 Dátum: 2015.08.07 11:44:09 »
Sziasztok!

Toyota Aurisról szeretnék érdeklődni...Külsőre, belsőre tetszik az autó, viszont nem volt még szerencsém benne ülni, ill vezetni.Kérdésem az lenne hogy az 1.6 os benzines változat mennyire erőteljes? Továbbá  érdekelne a  2000-es turbo dízel változat is.  Ausztriában dolgozom, ritkán járok haza, viszont ott használatban lenne az autó. Benzines vagy dízel ajánlott, mennyire megbízhatók, összeszerelési minőség, műanyagok minősége úgy általában minden:)
Jelenleg egy 1.8(2005) t25 avensissel vagyok kint, de megmondom őszintén, kevés az osztrák hegyi utakra....

Minőség terén nagy a kül. a t25 Ave ill Aurisok között?!

Köszönöm előre is az infókat!
Ha a dual-vvti Aurisszal veted össze az 1,8 vvti Avét, akkor az Ave lesz dinamikusabb ici-picivel. Ha a legújabb Aurist az 1,6 valvematiccal, akkor szinte teljesen egálban vannak. Én pár napja vezettem egy vacsiúj (75km volt benne) Aurist ezzel az 1,6-os motorral, nem éreztem sem gyengébbnek, sem erősebbnek az enyémnél. Nagyon kellemes motor, simán ezt választanám, nem az 1,2T-t.

Minőségben pont egy kategóriányi a kettő közötti különbség. Az Avensis részleteiben finomabb anyagokból építkezik, nincsenek sorják, halkabb, masszívabb érzetű és nagyobb teret is kínál, természetesen. De ennek így is kell lennie.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

yamaha50

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6277 Dátum: 2015.08.08 18:41:31 »
Részemről megvolt a szerviz látogatás. Természetesen a motor takaró műanyag borítás eltávolítása után ott is látszott a fehér por.
Kérdésemre a szerelő egyből mondta, ez gyári vékony bevonat nincs semmi baj ezzel.
A 6267. sz. hozzászólásomban említett szerviz mondta, hogy hamarosan jön egy  másik dízel Toyota hozzájuk. Beérkezése után keresni fognak, mivel még csak egy, a levelem hatására megnézett  dízelen találkoztak először ezzel a jelenséggel. Talán mondanom sem kell, hogy nem kerestek. Kb. két hét múlva újra elküldtem az előző e-mailem tartalmát (fényképeket, időpont kérést, jelenség leírását). Hivatkozva ígéretükre, kértem, hogy válaszoljanak. Idézet a levélből: "Az Ön által jelzett problémával sem mi sem kollégáim nem találkoztak."

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6278 Dátum: 2015.08.15 21:20:08 »
Akkor az enyémet is megnézhetik mert ott is látszik.  :yes:
Azt mondom nincs jelentősége, én egyértelmű választ kaptam.
Fery

gergolabs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 393
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6279 Dátum: 2015.10.21 10:54:59 »
Megjött a szülők 1,6-os Aurisa. Bejáratós használatban is(2500-ig elpörgetve) elég jól mozgatja a bódét 4 személlyel. 110-nél kb. 2500-at pörög 6-ikban. Az első 100 km-en 6,3-as fogyi 30% város, 70% autóút 100-110-el. Futómű simán van olyan, mint a T25-ben. Hangszigetelésben is profi.
A színe meg egyenesen a legszebb(nekem). Szóval összeségében jöhet, ahogy van.
Ilyen.
'08 RX400h
'09 Prius 3

Szata

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 80
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6280 Dátum: 2016.03.13 22:19:18 »
Sziasztok!

Mennyire gyakori probléma, hogy a 2010-12-es (hibrid) Aurisokon lóg a tető gumicsík hátsó fele? Hogy lehet javítani? Okoz ez valami gondot, pl. beázás?

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6281 Dátum: 2016.03.14 00:12:05 »
Konkrétan melyik gumicsíkra gondolsz?

Szata

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 80
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6282 Dátum: 2016.03.14 00:32:30 »
Konkrétan melyik gumicsíkra gondolsz?
Ami a tető szélén hátrafelé fut végig két oldalt. Lehet hogy nem fogalmaztam pontosan. Nem lóg, de elengedte a ragasztás, és mozog, ha hozzáérsz, a vége meg kezd felhajlani.
Rozsdásodás mennyire jellemző az autóra, mik az érzékeny pontok ebből a szempontból?

DaDiD

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 99
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6283 Dátum: 2016.03.16 08:15:34 »
Ami a tető szélén hátrafelé fut végig két oldalt. Lehet hogy nem fogalmaztam pontosan. Nem lóg, de elengedte a ragasztás, és mozog, ha hozzáérsz, a vége meg kezd felhajlani.
Rozsdásodás mennyire jellemző az autóra, mik az érzékeny pontok ebből a szempontból?
Tetosin alatti fekete gumira gondolsz...
Nemhinnem h ott rozsdasodna... es egyebkent nem ritka hiba, elofordul sajnos!

Szata

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 80
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6284 Dátum: 2016.03.16 09:18:54 »
Tetosin alatti fekete gumira gondolsz...
Nemhinnem h ott rozsdasodna... es egyebkent nem ritka hiba, elofordul sajnos!
A tetősínt nem láttam, de valószínűleg egyről beszélünk. Azt lehet ragasztani, vagy a sín miatt nem?
Egyébként nem csak a rozsdától, hanem a beázástól is tartok.
Ami a tető szélén hátrafelé fut végig két oldalt. Lehet hogy nem fogalmaztam pontosan. Nem lóg, de elengedte a ragasztás, és mozog, ha hozzáérsz, a vége meg kezd felhajlani.
Rozsdásodás mennyire jellemző az autóra, mik az érzékeny pontok ebből a szempontból?