Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1242966 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

istvanf

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 172
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5955 Dátum: 2014.01.13 20:09:43 »
Számomra a lényeg - ésszel vezetek (nem nyomom hidegen, autópálya után járatom, mielőtt kikapcsolom), az évi 14.000 km-ből úgy 13.000 autópálya és országút, normális minőségű dízelt kap, márkaszerviz szervizeli, kuplunggal/váltóval még semmi gond érzésre (mindkettő úgy működik, mint amikor megvettem) -ilyen körülmények között akkor ezek szerint nincs sok aggódnivalóm? Remek hír, autó marad, kérdés eldöntve, köszönöm! :-D

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5956 Dátum: 2014.01.13 20:19:59 »
Nézd én Aurisból nagyobb vasba ültem át, ha a család igényei nem változnak szerintem én sem változtatok és maradok
a "kisautónál"! A jelenlegi gép gyakorlatilag két családot szolgál ezért is az upgrade.
Nekem nagyon bejött úgy összességében a  kicsike és, ha ugyan úgy vigyázol rá mint eddig akkor sokáig probléma mentesen
kevés szervizköltséggel használhatod.

 
Fery

TZoli

  • Vendég
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5957 Dátum: 2014.01.13 20:24:49 »
Ahoy,

Ravasz kérdés - pár hónap, és lejár a hitel az Aurison, el kellene döntenünk, hogy mi legyen vele. 98%, hogy marad, elvégre miért cserélnénk le, ha szeretjük, de azért csak furdal a kíváncsiság - milyen költségekre számíthatunk vajon a következő 2-3 évben?

Generátor diódahíd 1.4 dízelnél viszonylag gyakori hiba

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5958 Dátum: 2014.01.13 20:26:03 »
érdekes összehasonlító teszt. továbbra is a csomagpolitika a rákfenéjük...a hibrid hiába alig drágább "ausstattungsbereinigt", ahogy a művelt francia mondja, a végén csak mégis egy milkóval drágább a dízelnél...  :hmmmm:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5959 Dátum: 2014.01.13 20:28:15 »
Generátor diódahíd 1.4 dízelnél viszonylag gyakori hiba
Akkor nincs töltés? :hmmmm:

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5960 Dátum: 2014.01.13 20:29:35 »
Számomra a lényeg - ésszel vezetek (nem nyomom hidegen, autópálya után járatom, mielőtt kikapcsolom), az évi 14.000 km-ből úgy 13.000 autópálya és országút, normális minőségű dízelt kap, márkaszerviz szervizeli, kuplunggal/váltóval még semmi gond érzésre (mindkettő úgy működik, mint amikor megvettem) -ilyen körülmények között akkor ezek szerint nincs sok aggódnivalóm? Remek hír, autó marad, kérdés eldöntve, köszönöm! :-D
Hát ha csak nem 0km-es autóba akarsz átülni (és/vagy támogatni a gazdaságot), vagy bővül a család vagy kapuzárási pánikod van, akkor jah, felesleges. Motort meg sztem felesleges járatni pályázás után, elégnek kellene lennie a bevezető/levezető szakaszokon kihelyezett 80-as limitnek vagy lakott településnek. Feltéve hogy ott nem padló/satu elven közlekedsz :D
A prémium üzemanyagot még meghálálja a motor, amióta shell nitrot tankolok a 16 éves bontószökevénybe,  kicsit nyomatékosabb és nem csattog/kelepel a motor (gondolom a hidrotőkék  :devil:), cserébe kopog az első futómű :D
A legidegesítőbb gondok amik majd előjönnek roncskorára, a különböző tömítések, szimeringek, szilentek fáradása és a belőlük következő kisebb nagyobb olajszivárgások/kopogások, valamint az ilyenkor előkerülő összegyógyult csavarok, beragadt fékdugattyúk.
Be kell állítani egy hétvégére egy kis RO55-WD40 1:1-es keverékbe tengelyig oszt nem lesz gond :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5961 Dátum: 2014.01.13 20:38:50 »
Prego!
Mérted már mennyi idő alatt érsz ki autópályáról a parkolóba? 30 másodperc.
Én kigurolak meg várok összesen másfél percig :szemez: Tudod mennyi idő, ha nagyon kell ? [rohog]

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5962 Dátum: 2014.01.13 20:39:46 »
Ez a lehető legkíméletesebb használati módja egy autónak, ezzel sokáig nem lesz gond sztem...  ;)

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5963 Dátum: 2014.01.13 20:43:01 »
Prego!
Mérted már mennyi idő alatt érsz ki autópályáról a parkolóba? 30 másodperc.
Én kigurolak meg várok összesen másfél percig :szemez: Tudod mennyi idő, ha nagyon kell ? [rohog]
Hát én M3-ast használom gyakran Bp-Újcsanálos távon, az Miskolctól még 20km közúton, meg van egy M3 bevezető, a bevezető-lakhely között meg kb 4km város. Hol nem elég az a visszahűtésre egy másfél órás etap után?  :szemez:
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5964 Dátum: 2014.01.13 20:45:23 »
Hát én M3-ast használom gyakran Bp-Újcsanálos távon, az Miskolctól még 20km közúton, meg van egy M3 bevezető, a bevezető-lakhely között meg kb 4km város. Hol nem elég az a visszahűtésre egy másfél órás etap után?  :szemez:
Sehol :lol:
Neked viszont nem kell foglalkoznod vele, nincs turbód ;)

istvanf

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 172
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5965 Dátum: 2014.01.13 20:45:38 »
Idézet
Motort meg sztem felesleges járatni pályázás után, elégnek kellene lennie a bevezető/levezető szakaszokon kihelyezett 80-as limitnek vagy lakott településnek.
Kisgyerekkel utazunk, aki szeret rosszul lenni :-D Szóval egy átlag Budapest - Szeged úton 2 alkalommal is meg kell állnunk pihenőnél, ha nem szunnyad el az út legelején :-D

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5966 Dátum: 2014.01.13 20:53:31 »
Kisgyerekkel utazunk, aki szeret rosszul lenni :-D Szóval egy átlag Budapest - Szeged úton 2 alkalommal is meg kell állnunk pihenőnél, ha nem szunnyad el az út legelején :-D
Koncentráljunk az "elszunnyad az út legelején" részre :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5967 Dátum: 2014.01.14 03:29:16 »
Lasi irta anno, hogy azert 130-150 kozott szeret meghalni a nagynyomasu pompa vagy mi a fene. Az viszonylag koltsegesebb moka meg felujitani is.
De egy biztos: a legnagyobbat akkor bukod, ha eladod (az auto aranak csokkenesebol adodo veszteseg realizalasa) es veszel egy masikat amihez papirmunka (osszesen 100 korul?) jar es nyilvan a fiatal korabol adodo magasabb ertekvesztes az elso evekben.
Ha unod az autot es mas fele kacsingatsz, az mar mas kerdes. De szerintem egy 98ezret futott, 7 eves Toyotat csak racionalis ervek menten nem szabad meg eladni  :no:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
AURIS - általános topik
« Válasz #5968 Dátum: 2014.01.14 06:50:50 »
Jaja, főleg, ha nincs baja és sérülése sem. Én is megtartanám és használnám tovább a leírtak szerint.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5969 Dátum: 2014.01.14 07:06:56 »
Lasi irta anno, hogy azert 130-150 kozott szeret meghalni a nagynyomasu pompa vagy mi a fene. Az viszonylag koltsegesebb moka meg felujitani is.
De egy biztos: a legnagyobbat akkor bukod, ha eladod (az auto aranak csokkenesebol adodo veszteseg realizalasa) es veszel egy masikat amihez papirmunka (osszesen 100 korul?) jar es nyilvan a fiatal korabol adodo magasabb ertekvesztes az elso evekben.
Ha unod az autot es mas fele kacsingatsz, az mar mas kerdes. De szerintem egy 98ezret futott, 7 eves Toyotat csak racionalis ervek menten nem szabad meg eladni  :no:
csak hogy kekeckedjek kicsit: a veszteséget nem akkor realizálod, amikor eladod. hanem az folyamatosan, minden nap keletkezik :D viszont minden nap csökkenő mértékben veszít az értékéből :D egyébként meg valóban kár ilyen autót eladni, az jár vele jól, aki megveszi. én is gondban vagyok, mi lesz az enyémmel, ha kinőjük... :whistling: