Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1243006 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5565 Dátum: 2013.07.15 21:33:29 »
Az viszont megbocsáthatatlan, hogy annak akinek az autós szakújságírás a kenyere egy cikkben ennyire összemossa a kombit és a sedant. Képileg és írásban is alátámasztja a tájékozatlanságát. :censored:
Miért lenne megbocsáthatatlan?
Kivitték egy bemutatóra, ahol a Corolla/Auris kombi-t bemutatták, ami között így elsőre a puttonyon meg az orr vonalvezetésén kívül én nem látok különbséget.
Amit mondjuk hiányolok, az az 1.6-os motor karakterisztikájának körbeírása.
Lényeg hogy igen rossz szájízzel jöttek haza a tesztről, lehet ő sem várt semmi különöset egy Toyotától, de most valahogy az a semmi különös sem volt meg.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5566 Dátum: 2013.07.15 21:44:14 »
Hát, nekem már akkor sem tetszett az Auris, amikor megjelent. Az előző generációs Kia Ceed-re emlékeztet. BElül sem tetszik.  Én nem tudom, mi ütött a japánokba, hogy egy ideje nem tudnak normális autót gyártani.. Egyedül a Mazda tartja magát. Honda Civic is hogy néz már ki, förtelem.. Mitsu se egy nagy szám, Nissan detto. Mondjuk ezeket megvették a franciák, így érthető :) Következő autónak én már nem is gondolkodom Toyotában és Hondában, Hyundai, Kia, vagy Mazda.. VAgy egy Skoda  :whistling:


Én sem vagyok oda ezért az Aurisért. Leginkább mert nem látok benne semmi különlegességet, lehetne Kia, Hyundai vagy Honda is.
Ami plusszban nem tetszik, hogy jó ideje a Toyota olyan "tompa, buta" orrú autókat gyárt.  :whistling:
Nincs bennük (a GT86 kivételével ) semmi sportosság. Valamint, amíg pl. az E12-nél meg tudták oldani, hogy egy arculaton belül kijön egy alapvetően békés, családi kiállású sedan és egy sportos, brutál kiállású TS (főleg a ráncfelvarrottra gondolok) , addig kétlem, hogy ez az Auris tudná akárhogy is egy hangyaf.sznyit is sportos lenni.  :no: :nonono:

Ja, amúgy meg, abban az országban, ahol 2013-ban boldog, boldogtalan fél millióból akar 5-ös Bömbit, E-Mercit meg A6-os Audit venni, ne is keressünk potenciális vásárlókat.  :hug:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5567 Dátum: 2013.07.15 22:43:13 »

Én sem vagyok oda ezért az Aurisért. Leginkább mert nem látok benne semmi különlegességet, lehetne Kia, Hyundai vagy Honda is.
Ami plusszban nem tetszik, hogy jó ideje a Toyota olyan "tompa, buta" orrú autókat gyárt.  :whistling:
Nincs bennük (a GT86 kivételével ) semmi sportosság. Valamint, amíg pl. az E12-nél meg tudták oldani, hogy egy arculaton belül kijön egy alapvetően békés, családi kiállású sedan és egy sportos, brutál kiállású TS (főleg a ráncfelvarrottra gondolok) , addig kétlem, hogy ez az Auris tudná akárhogy is egy hangyaf.sznyit is sportos lenni.  :no: :nonono:

Ja, amúgy meg, abban az országban, ahol 2013-ban boldog, boldogtalan fél millióból akar 5-ös Bömbit, E-Mercit meg A6-os Audit venni, ne is keressünk potenciális vásárlókat.  :hug:
Tompa-buta kinézetű az új Auris?! Te melyiket nézed? Az első Aurist? Nézd már meg élőben közelebbről ezt az autót! Az újat! Ez a forma SPORTOS(abb), legalábbis az eleje nagyon is az. Aki ezt Honda-nak nézi, az vak, s egyiket sem látta még közelről.
A hátulja valóban hasonlít KICSIT az i30-ra, a két modellt egymás mellé állítva ordít a különbség, ha ezt nem látjátok, akkor minek van szemetek?!
Tudod, mi a tompa-buta kinézetű? A Golf 7. Nézd meg élőben, mennyire aránytalan az eleje (a hátulja rendben van, az még tetszik is)

4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5568 Dátum: 2013.07.16 00:19:31 »
Megsúgom, a Fordnak igen nagy részesedése van Mazdában. Igaz a válság óta sok részvényt eladott a Ford, emiatt már nincs akkora befolyása.
A legtöbb eu-s modelük közös alvázon van és sok minden más is ugyanaz...pl. Ford Mondeo - Mazda 6 :)
ezt én tudtam.
már hónapok óta azt pofázom,h a mazda6 mocija ugyanaz,m a mondeo tdci-je.
csak a mazda kicsit variált. igy erősebb lett mind2 kiadása 5-5pacival.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5569 Dátum: 2013.07.16 07:39:45 »
Én sem vagyok oda ezért az Aurisért. Leginkább mert nem látok benne semmi különlegességet, lehetne Kia, Hyundai vagy Honda is.
Ami plusszban nem tetszik, hogy jó ideje a Toyota olyan "tompa, buta" orrú autókat gyárt.  :whistling:
Nincs bennük (a GT86 kivételével ) semmi sportosság. Valamint, amíg pl. az E12-nél meg tudták oldani, hogy egy arculaton belül kijön egy alapvetően békés, családi kiállású sedan és egy sportos, brutál kiállású TS (főleg a ráncfelvarrottra gondolok) , addig kétlem, hogy ez az Auris tudná akárhogy is egy hangyaf.sznyit is sportos lenni.  :no: :nonono:
Ja, amúgy meg, abban az országban, ahol 2013-ban boldog, boldogtalan fél millióból akar 5-ös Bömbit, E-Mercit meg A6-os Audit venni, ne is keressünk potenciális vásárlókat.  :hug:
+1
bár szerintem az új auris nem tompa, engem inkább valami harcias sáskára emlékeztet. fogadok, hogy a tervezettnél legalább egy évvel hamarabb jön a fészlift  :devil:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5570 Dátum: 2013.07.16 07:47:36 »
ezt én tudtam.
már hónapok óta azt pofázom,h a mazda6 mocija ugyanaz,m a mondeo tdci-je.
csak a mazda kicsit variált. igy erősebb lett mind2 kiadása 5-5pacival.
áldjon meg az ég, rosszul tudod, hányszor mondjam még?
a fordnak 33%-a volt a mazdában, amit a válság miatt eladott, mára csak jelképes tulajdonrésze maradt. a motoroknak utánanézhetsz pl itt.
"...in contrast to frequently mismatched, absolutely different Ford Duratorq ZSD or PSA DW10 engines"

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5571 Dátum: 2013.07.16 07:49:45 »
már megáldott;)
értem én,h mit írsz meg mondasz.
de én kb.10évvel ezelőttről beszélek.
« Utoljára szerkesztve: 2013.07.16 07:54:32 írta akibor000 (Robi) »
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5572 Dátum: 2013.07.16 07:54:31 »
és most már elhiszed, hogy a mazda kétliterese nem a hdi-motorcsalád volt?

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re: Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5573 Dátum: 2013.07.16 10:28:37 »
Tompa-buta kinézetű az új Auris?! Te melyiket nézed? Az első Aurist? Nézd már meg élőben közelebbről ezt az autót! Az újat! Ez a forma SPORTOS(abb), legalábbis az eleje nagyon is az. Aki ezt Honda-nak nézi, az vak, s egyiket sem látta még közelről.
A hátulja valóban hasonlít KICSIT az i30-ra, a két modellt egymás mellé állítva ordít a különbség, ha ezt nem látjátok, akkor minek van szemetek?!
Tudod, mi a tompa-buta kinézetű? A Golf 7. Nézd meg élőben, mennyire aránytalan az eleje (a hátulja rendben van, az még tetszik is)

Az új 7-es Golf más tészta. Láttam már nagyon sokat, szerintem nem néz ki rosszul. Számomra az 5-ös Golf volt egy mélypont.  :whistling:
Èn nem azt mondtam, hogy egy az egyben ugyanolyan mint az I30, hanem hogy nagyon hasonlít. Természetesen meg tudom különböztetni a kettöt, de attöl még lehetnek hasonlóak!  :hmmmm: :nonono:

Ez nem hasonlít szerinted a koreairakra(?):


Ez pedig (számomra) nem különösebben sportos:


Ami szerintem sportos, az az új Kia, ha már a koreai kocsiknál tartunk:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5574 Dátum: 2013.07.16 11:18:08 »
hát nekem kompaktban a mai kínálatból asszem vagy golf7, vagy mazda3 lenne a befutó. az aurist ki se próbálnám... :nonono:

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5575 Dátum: 2013.07.16 12:08:08 »
Nekem volt Aurisom 1.4 D4D. 4 év 100e km.
A két visszahíváson kívül semmi komoly gondom nem volt vele.
Amitől majdnem falra másztam az a műszer fal nyiszogása volt, DE! nem ott volt a probléma, hanem a szélvédőhöz érő
műanyag! Amúgy ezt korábban le is írtam, mint tanulság és "hiba kiküszöbölés" a többi tulajnak  ;)
És igen, szubjektív a külső és belső kinézet megítélése (esetleg megszokása) nekem tetszett az Auris annak ellenére, hogy
láttam én is a Peugetot, KIA jegyeket rajta, a kidülledő első lámpákat  :) stb, de volt egy jó, megbízható autóm!!
Fery


bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5578 Dátum: 2013.07.16 14:51:53 »
Jó cikk, írt újdonságot, amiről eddig nem tudtam.
Mire gondolsz? A GPS vagy a rolló/keresztrúd hátul? :hmmmm:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5579 Dátum: 2013.07.16 15:05:18 »