Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1244246 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5310 Dátum: 2012.01.16 20:08:05 »
Ma megnéztem a szalonban egy Corollát. Szűkösebb, mint az Auris, és nem olyan jó anyagokból készült. Ellenben nagyon tetszik a könyöktámasza, és ha fontos lenne, jó nagy a csomagtartója is. Az is érdekes, hogy azon már túl lehetne a Toyota, hogy a csom.fedél kitámasztója ne nyúljon bele a csomagtartóba. Mondjuk ez esetleg megbocsájtható egy Corollának, de ez a helyzet az Avensis-el is. Ez azért elég gáz.
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5311 Dátum: 2012.01.16 20:16:25 »
Ma tankolnom kellett. Csurig gyömöszöltem a tankot, és így is csak 37 liter ment bele a 45 literes tankba. Szóval elvileg még 8 liter volt benne, ami az én kocsimnál alsó hangon is kb. 170-190 km-re lehet elegendő. Akkor miért írja ki, hogy csak 25 km van hátra, és húzzak gyorsan tankolni, mert baj lesz??? Lehet ezt valahogy kalibrálni, beállíttatni?
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5312 Dátum: 2012.01.16 20:22:16 »
Magadban tudod beállítani. Ha kiírja, hogy 0, akkor van még 150 km-re benzin. A Toyota ilyen, ezzel nem kell foglalkozni.

(de nem is mondja, hogy húzzál gyorsan tankolni, mert baj lesz  :D)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5313 Dátum: 2012.01.16 21:14:38 »
Ma tankolnom kellett. Csurig gyömöszöltem a tankot, és így is csak 37 liter ment bele a 45 literes tankba. Szóval elvileg még 8 liter volt benne, ami az én kocsimnál alsó hangon is kb. 170-190 km-re lehet elegendő. Akkor miért írja ki, hogy csak 25 km van hátra, és húzzak gyorsan tankolni, mert baj lesz??? Lehet ezt valahogy kalibrálni, beállíttatni?
Én a alacsony szint jelzéstkor max 42 l-t tudok beletankolni, tehát 13 l üzemanyag van benne. :devil:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5314 Dátum: 2012.01.16 21:20:45 »
Ma megnéztem a szalonban egy Corollát. Szűkösebb, mint az Auris, és nem olyan jó anyagokból készült. Ellenben nagyon tetszik a könyöktámasza, és ha fontos lenne, jó nagy a csomagtartója is. Az is érdekes, hogy azon már túl lehetne a Toyota, hogy a csom.fedél kitámasztója ne nyúljon bele a csomagtartóba. Mondjuk ez esetleg megbocsájtható egy Corollának, de ez a helyzet az Avensis-el is. Ez azért elég gáz.
Nem csak optikai csalódás a Corolla szükösebbsége? Max a középkonzolban van eltérés :hmmmm:

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5315 Dátum: 2012.01.16 21:35:42 »
Idézet
Nem csak optikai csalódás a Corolla szükösebbsége? Max a középkonzolban van eltérés

Abszolút nem. Beállítottam magamnak a széket, magam mögé ülve határozottan szűkösebb. Olyan, mintha nem lenne semmi köze egymáshoz a két kocsinak. Egyébként az Auris 4 centivel magasabb, ezért lehet ügyesebben gazdálkodni a hellyel. Szerintem.

Mások a felhasznált anyagok is, a Corollában olcsóbbnak tűnnek.
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5316 Dátum: 2012.01.17 16:39:33 »
A Toyoták elég pesszimisták a hátralévő km-ek tekintetében. Ez állítólag azért van, hogy az egységsugarú user véletlen se maradjon ott a gyehenna közepén üzemanyag nélkül, szóval inkább beparáztat, hogy "mennyé tankolni".  :)
         

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5317 Dátum: 2012.01.17 17:41:09 »
Abszolút nem. Beállítottam magamnak a széket, magam mögé ülve határozottan szűkösebb. Olyan, mintha nem lenne semmi köze egymáshoz a két kocsinak. Egyébként az Auris 4 centivel magasabb, ezért lehet ügyesebben gazdálkodni a hellyel. Szerintem.

Mások a felhasznált anyagok is, a Corollában olcsóbbnak tűnnek.
Szerintem nincs igazad nem valami logikus! :D De sajna számszerüen nem tudom összehasonlitani a belteret mert a Corollánál nincs megdva, de a +25 cm mellett miért csökkentették volna a belteret, a szélessége azonos kivülröl. Ha szélessebb belül az Auris akkor talán vékonyabb az ajtóboritás :lol:???
Az alap Corolla a hibrid Aurissal kicsit furcsa összehasonlitani. Hány millió az árkülönbség?
Abból egy-két ezer Ft-os csicsa simán blefér az Aurisba ;)
« Utoljára szerkesztve: 2012.01.17 17:43:04 írta OldPiet »

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5318 Dátum: 2012.01.17 17:46:56 »
A Toyoták elég pesszimisták a hátralévő km-ek tekintetében. Ez állítólag azért van, hogy az egységsugarú user véletlen se maradjon ott a gyehenna közepén üzemanyag nélkül, szóval inkább beparáztat, hogy "mennyé tankolni".  :)
Jó jó de cca 1/3-nyi tanknál azért túlzás rögtön kutat keresni. Mehetsz még simán 200km-t, igy pedig csak idegesketsz, hátha mégse ugy van ;)

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5319 Dátum: 2012.01.17 17:57:34 »
Szerintem nincs igazad nem valami logikus! :D De sajna számszerüen nem tudom összehasonlitani a belteret mert a Corollánál nincs megdva, de a +25 cm mellett miért csökkentették volna a belteret, a szélessége azonos kivülröl. Ha szélessebb belül az Auris akkor talán vékonyabb az ajtóboritás :lol:???
Az alap Corolla a hibrid Aurissal kicsit furcsa összehasonlitani. Hány millió az árkülönbség?
Abból egy-két ezer Ft-os csicsa simán blefér az Aurisba ;)

El kell menni egy szalonba, és meg kell nézni. :) Az Emil Frey-nél 6 méterre van egymástól egy alap Auris, meg egy Corolla. Az üléshelyzet mindenképpen jobb, mert az ülések párnája magasabban van, mint a Corollában. A Corollába lefelé kell beülni (behuppanni), az Aurisba meg majdnem vízszintesen. Emiatt ez utóbbiba/ból kényelmesebb a be- kiszállás. Bizonyos kor felett ez nagyon lényeges szempont.

Az Auris inkább egy egyterűhöz közelít, míg a Corolla egy limuzinhoz. A hibrid Auris 5 mm-el alacsonyabb az ültetés miatt.

Nem hiszem, hogy az ajtó vékonyabb lenne, egyébként meg nem széltében tágasabb az Auris, hanem hosszában.

Csicsáról nem beszéltem, hanem azt állítottam, hogy szerintem a Corollában gyengébb minőségű anyagokat használtak fel. Egyébként igazán nem is értem, mire gondolsz, amikor csicsáról beszélsz. Navi? Vagy esetleg az ülésfűtés? Szerintem ezek a "csicsák" rendelhetők a Corollába is, vagy rosszul tudom?
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5320 Dátum: 2012.01.17 18:01:51 »
Jó jó de cca 1/3-nyi tanknál azért túlzás rögtön kutat keresni. Mehetsz még simán 200km-t, igy pedig csak idegesketsz, hátha mégse ugy van ;)

Na, erre gondoltam én is. Off topik kocsijaim pontosan mérnek, ezért rohantam a kúthoz. ma volt egy városi körutam, Keresztúrról a Karinthy Frigyes útra, meg vissza, 4.1 l volt az átlag. Ezt alapul véve, amikor 8 liter van még a tankban, akkor 190 km-t mehetek még. Ez szerintem is igen durva ráhagyás. Az USA-ban divat, hogy next service 110 miles. Bár ott valszeg nem nyomulnak egy Aurissal az interstate utakon.
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5321 Dátum: 2012.01.17 18:17:12 »
El kell menni egy szalonba, és meg kell nézni. :) Az Emil Frey-nél 6 méterre van egymástól egy alap Auris, meg egy Corolla. Az üléshelyzet mindenképpen jobb, mert az ülések párnája magasabban van, mint a Corollában. A Corollába lefelé kell beülni (behuppanni), az Aurisba meg majdnem vízszintesen. Emiatt ez utóbbiba/ból kényelmesebb a be- kiszállás. Bizonyos kor felett ez nagyon lényeges szempont.

Az Auris inkább egy egyterűhöz közelít, míg a Corolla egy limuzinhoz. A hibrid Auris 5 mm-el alacsonyabb az ültetés miatt.

Nem hiszem, hogy az ajtó vékonyabb lenne, egyébként meg nem széltében tágasabb az Auris, hanem hosszában.

Csicsáról nem beszéltem, hanem azt állítottam, hogy szerintem a Corollában gyengébb minőségű anyagokat használtak fel. Egyébként igazán nem is értem, mire gondolsz, amikor csicsáról beszélsz. Navi? Vagy esetleg az ülésfűtés? Szerintem ezek a "csicsák" rendelhetők a Corollába is, vagy rosszul tudom?
Ami +ban rendelhető az nincs az alapban [rohog]
Milyen minőségi anyagora gondoltál:  más kárpit, szines műanyag vagy mi??  Szerintem ez csak csicsa :D (én nem fizetek érte, ha tehetem)
A Corolla meg sedán akar lenni és nem egyterű ;)(Én 190D Merciből ültem át- ahhoz képest a Corollában is állva ülsz [rohog])

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5322 Dátum: 2012.01.17 19:47:45 »
A Toyoták elég pesszimisták a hátralévő km-ek tekintetében. Ez állítólag azért van, hogy az egységsugarú user véletlen se maradjon ott a gyehenna közepén üzemanyag nélkül, szóval inkább beparáztat, hogy "mennyé tankolni".  :)
Trottertől tanultad ezt a megfogalmazást?? Jóóóó!  [rohog] :D
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5323 Dátum: 2012.01.17 19:51:52 »
A pesszimista range-et itt a fórumon olvastam, a gyehenna magától jött, az egységsugarú user pedig még a cikkíró korszakom elejéről. :D
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5324 Dátum: 2012.01.17 19:53:31 »
Ma megnéztem a szalonban egy Corollát. Szűkösebb, mint az Auris, és nem olyan jó anyagokból készült. Ellenben nagyon tetszik a könyöktámasza, és ha fontos lenne, jó nagy a csomagtartója is. Az is érdekes, hogy azon már túl lehetne a Toyota, hogy a csom.fedél kitámasztója ne nyúljon bele a csomagtartóba. Mondjuk ez esetleg megbocsájtható egy Corollának, de ez a helyzet az Avensis-el is. Ez azért elég gáz.
Elképzelhető, hogy a különböző országban gyártott Auris és Corolla esetében az ülésrögzítő pontok máshol vannak, ezért érezheted az egyiket tágasabbnak, amásikat szűkebbnek, holott a padlólemez hátsó túlnyúlását (sedan) leszámítva tuti, hogy azonos. Pl. e mi régebbi Corolláink között is van különbség, már ami az üléseket illeti: az enyém 5 ajtós angol gyártás, a sedanok 4 ajtósak és mind japán gyártásúak. Viszont abszolút nem egyforma az első ülése. Az angol kagylósabb egy kicsit, a japán nagyobb felületű. Nem láttam még közelről az Aurist és az E15 Corollát, de nem tartom lehetetlennek, hogy itt is hasonló a helyzet.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i