Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1244173 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

kiadoviki

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5235 Dátum: 2011.03.12 19:02:57 »
sziasztok!

A yarisomat készülök lecserélni, úgy érzem, picit kinőttem ::). Maradnék Toyotánál, főleg Aurisban gondolkodom. Kipróbáltam már 2 Aurist is, minden nagyon OK vele, leszámítva egy dolgot.
Mivel pici lány vagyok, eléggé előre kell állítanom az ülést ahhoz, hogy a kuplungot normálisan tudjam kezelni. Na mármost, ilyenkor viszont úgy érzem, rossz helyen van az ülésem jobb oldali széle. Amikor váltok, főleg kettesbe, akkor a jobb felkarom hátul teljesen nekiütődik az ülés szélének, mivel kicsit kagylóformájú az ülés.
Ismerős valakinek ez a probléma? vagy teljesen egyedül vagyok ezzel???
- Már abban gondolkodtam, hogy megveszem, de üléscserét csináltatok bele..... tanácstalan vagyok.
- Esetleg létezik olyan, hogy a pedálokat előrébb hozni? mert úgy érzem, hosszabb a pedál útja az Aurisnak, mint pl. Corollánál. Corollánál nem volt ilyen problémám.
Segítsetek légyszi.

Köszönöm.

bilesaron

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 145
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5236 Dátum: 2011.03.14 16:25:52 »
szia,
nem egyedülálló. édesanyám amikor vezette az aurist (és ő is alacsony), dettó panaszkodott arra, hogy az ülés kagylószéle zavarja. mivel a váltó helye fix, a kuplung megint fix, sajnos ezzel a jelenséggel együtt kell élned, vagy másik típust választani. ülés cserének szerintem sok értelme nincs :-)
« Utoljára szerkesztve: 2011.03.14 16:31:00 írta kleingy »

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5237 Dátum: 2011.03.15 07:58:17 »
sziasztok!

...

Vagy csináltatsz egy olyan ülés huzatot ami a hát résznél vastag szivacsos és annyival előrébb helyez, hogy nem okoz problémát.
De ezt próbálgatni is lehet, (különböző vastagságú szivaccsal) ha van a közeledben Auris.  :flowers:
Fery

Satriani

  • Vendég
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5238 Dátum: 2011.03.19 21:18:23 »
Pár napja volt szerencsém közlekedni egy kedves ismerősöm Aurisával. Már több verzióban is próbáltam az autót, de az 1.4 eddig kimaradt. Ez csak azért érdekes, mert 6 éve használom a sajátomat, amiben ugyanez a motor van, így nagyjából sejtem, mire számíthatok a motortól.

A tulaj egy tündéri nyugdíjas házaspár, anyámék baráti társaságából ismerem őket, előtte egy G Astrát hajtottak. A kocsit újonnan vették ~két éve, most van benne 37 ezer. Úgy ültem bele, hogy kap még a ráncfelvarrás előtti Auris egy tiszta lapot, hátha túl szigorú voltam vele a korábbi találkozásaink során. Egy ezüst színű 1.4 Solról van szó; a felszereltségre egy szavam nem lehet. Ami legjobban érdekelt, az a motor. Baromi csöndes, nem vibrál, ebből a szempontból sokkal jobb a Corollámnál. Viszont a tömeg érződik az autón, egy számmal lustább a kocsi, mint az enyém. Míg az E12 simán odatehető egy hasonló 100 lovas 1.6-os mellé, ez inkább anyám legendásan lusta 1.4-es Civicjére hasonlít. Legalább városi tempónál csendes, ami nagyon nagy plusz pont az amúgy nem hangos E12 után.

Ami továbbra is jobb az Aurisban: menetkomfort, zajkomfort, helykínálat (bár most elöl ültem csak, ott elsősorban a fejtér nagyobb), kétzónás klíma, okosabb BC, alapvetően jobb összeszerelés, közvetlenebb kormányzás, ill. ebben volt tempomat, amit imádnék.
Ami rosszabb az Aurisban: gyengébb menetteljesítmények, nemhogy kevésbé, sőt, egyenesen nem praktikus utastér, rosszabb váltó (a negyedik ebben különösen pocsék volt), buszosabb üléshelyzet, csak sötétben nem zavaró, sivár műszerfal, béna kézifék, könyöklésre használhatatlan, nem dupla rekeszes könyöklő.

Kéne-e Auris? Ennek a dupla klímával, tempomattal csábító példánynak duzzogva el tudnám nézni a defektjeit, a jobb anyagokkal kisegített, pofásabb ráncfelvarrottal szemben különösen elnéző lennék. :D De a gyenge praktikummal sokáig kéne birkóznom, és ezzel a motorral semmiképp nem választanám az Aurist, annyival gyengébbnek érződik, mint az E12.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5239 Dátum: 2011.03.19 21:49:26 »
Kérdés, mennyi a fogyi különbség az 1,4 97 vs 1,6 124le között, illetve az 1,33literes között, és a 132valvematic között.

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5240 Dátum: 2011.03.19 21:53:04 »
"csak sötétben nem zavaró , sivár műszerfal"
Ezt nem értem, világosban mi zavaró, ami sötétben nem? Sötétben a háttérvilágítás feldobja a nappali "sivár" műszerfalat?

Satriani

  • Vendég
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5241 Dátum: 2011.03.19 21:59:14 »
Sötétben nem látszik, mennyire rideg, cudarul sivár a műszerfal teteje és az anyósülés előtti rész, mennyire embertelen anyagból van az ormány. Sötétben a guszta világítás látszik csak: a műszeregység kellemes darab, és a rádió, a klíma borostyánja is megnyugtató.

Ja igen, a fogyasztás: a tulajok 7.7-es átlaggal adták ide, a BC szerint olyan 1500 km óta nem nullázták. Tudtommal leginkább városban, város körüli vidéki utakon járnak.

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5242 Dátum: 2011.03.20 16:26:13 »
...könyöklésre használhatatlan, nem dupla rekeszes könyöklő...
Persze, hogy használhatatlan, mert az nem könyöklő, az csak egy középső fedeles rekesz, illetve pohártartó. A könyöklőt külön kell rendelni/beszereltetni, de azzal a pohár/kacattartó felső tárolórekesz "elveszik".
hazard

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5243 Dátum: 2011.03.21 19:52:05 »
Ami rosszabb az Aurisban: gyengébb menetteljesítmények, nemhogy kevésbé, sőt, egyenesen nem praktikus utastér,
En pont ma csodalkoztam, hogy a Jazzben mennyire nem tudok semmit elhelyezni az Auris utan, pedig mar negyedik napja megvan. De biztos csak tovabb tart megszokni.  :yes: Long story short... sztem par ora alatt ezt nem lehet eldonteni (ahogy ezt mar irtam korabban is)  :hug:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5244 Dátum: 2011.03.21 20:50:40 »
...sztem par ora alatt ezt nem lehet eldonteni (ahogy ezt mar irtam korabban is)  :hug:
Nem csak ezt, hanem a beszámolóban szereplő sok egyéb dolgot sem. Persze nem is egy objektív szakértő cikkét olvashattuk... :hug:
hazard

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5245 Dátum: 2011.03.22 07:49:00 »
En egyeb dolgot nem talaltam.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Anubis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 295
  • Toyota Auris 1.4 D4D LUNA ('07)
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5246 Dátum: 2011.03.22 08:15:04 »
Nem tudom, de nekem kifejezetten tetszik az Auris első ülése. Eszméletlen oldaltartása van. Előtte IV-es Golf-om volt, abban közel sem volt ilyen oldaltartás. Kanyarokban jobbra-balra csúsztam.  :D


hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5247 Dátum: 2011.03.23 08:51:25 »
En egyeb dolgot nem talaltam.
Arra gondoltam, hogy a Satriani véleménye tele van szubjektív megállapításokkal, ami persze nem baj, hiszen az ember döntéshozatalában (pl. autóvásárlás) nagyon nagy szerepe van az első (vagy az első pár alkalommal szerzett) benyomásoknak. Az illető beül, nézelődik/fogdos/vezetget, azután - a személyes preferenciái figyelembe vételével - verdiktet hirdet, ami így helyes is. A problémát én az Aurist érintően abban látom, hogy az autó tele van meglepetésekkel, vagyis olyan tünetekkel/jelenségekkel, amelyek a rendszeres használat során jelentkeznek, és amikre abszolút nem számíthat a felhasználó; gondolok itt: csikorgó fékek miatti hosszabb-rövidebb, egyszeri vagy sűrűbb szervizlátogatások; a "tűzkarika" cincergése az üzemmeleg 1.4VVTi-nél (nekem 30e körül már javították, /értsd: grafitos zsírral bekenték/ de most megint elkezdett "zenélni"); és az enyém még be is ázott(!). És most csak a legfontosabbakat/súlyosabbakat említettem.
hazard

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5248 Dátum: 2011.03.24 10:38:15 »
60 ezer km -nél kellet valakinek hátsó féket cserélni? Lejárt a garim február elején, kb két héten belül mennék a hatvanezres szervizre és visít a jobb hátsó fék. :cry:
Kopás jelző lenne?   :hmmmm:
Fery

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5249 Dátum: 2011.03.24 13:42:19 »
60 ezer km -nél kellet valakinek hátsó féket cserélni? Lejárt a garim február elején, kb két héten belül mennék a hatvanezres szervizre és visít a jobb hátsó fék. :cry:
Kopás jelző lenne?   :hmmmm:
Én mindig erre gyanakszom először. Ha még nem cseréltél a 60.000 km alatt, akkor meg szinte biztos, hogy lehet...  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i