Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1243909 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5220 Dátum: 2011.02.10 20:55:18 »
Ha garanciális probléma, van rá esély, hogy méltányosságból megcsinálják. A helyedben nagyon gyorsan jelezném a szervizben.
Köszönöm a biztatást! A bejelentés megtörténik mindenképp. Azonban a kérdés továbbra is fennáll: Mitől és hogyan ázott ott be, ha egyáltalán beázott? Ha beázott, akkor miért nem a szélvédő felőli részen történt? És mindezt hogyan javítják/orvosolják?

Továbbra is csak találgatás. Márkaszervízbe kiveszik a beltérlámpát, megnézik mitől van a folt, és ha beázás, akkor azt is meglátni talán hogy honnan jön.
Xanyi

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5221 Dátum: 2011.02.10 21:48:00 »
Továbbra is csak találgatás. Márkaszervízbe kiveszik a beltérlámpát, megnézik mitől van a folt, és ha beázás, akkor azt is meglátni talán hogy honnan jön.
Hmmm. Igen, mindenképpen ezen a szálon indulok el... Köszi!
hazard

ATAG

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5222 Dátum: 2011.02.20 13:29:35 »
Sziasztok!

Sajnos olasz szervizkönyvem van, amihez egyáltalán nem konyítok. Fellelhető ez valahol magyarul, vagy tudna valaki másolni nekem?

Amúgy nekem elég semlegesek a tapasztalataim... 3 évesen vettem az aurisom (2.0 d-4d) amit aztán rögtön egy első-hátsó fékcsere követett. Nem vettem észre hogy nincs rajta pofa és elég csúnyán felmarta a tárcsát.
Más hiba eddig nem volt vele, a lámpát kivéve. Valószínűleg kontakto valahol, mert néha teljesen elmegy a világítás (bár ha újra felkapcsolom, akkor ismét jó) + a xenon szerintem össze-vissza világít, szerintem a magasság álltás sincs a topon benne.

"Szerncsére" egy kis koccanás miatt cserélik a jobb első lámpát (+lökös + sárvédőelem) így egyúttal ezt is megnézetem rajta :)

tom74

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 465
  • '07 AURIS 2.0 D4D SOL.'05 Yamaha Fz6S
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5223 Dátum: 2011.02.20 20:03:55 »
Sziasztok!

Sajnos olasz szervizkönyvem van, amihez egyáltalán nem konyítok. Fellelhető ez valahol magyarul, vagy tudna valaki másolni nekem?

Amúgy nekem elég semlegesek a tapasztalataim... 3 évesen vettem az aurisom (2.0 d-4d) amit aztán rögtön egy első-hátsó fékcsere követett. Nem vettem észre hogy nincs rajta pofa és elég csúnyán felmarta a tárcsát.
Más hiba eddig nem volt vele, a lámpát kivéve. Valószínűleg kontakto valahol, mert néha teljesen elmegy a világítás (bár ha újra felkapcsolom, akkor ismét jó) + a xenon szerintem össze-vissza világít, szerintem a magasság álltás sincs a topon benne.

"Szerncsére" egy kis koccanás miatt cserélik a jobb első lámpát (+lökös + sárvédőelem) így egyúttal ezt is megnézetem rajta :)
és merre vagy elérhető  mert a könyvet kölcsön tudnám adni amíg átnézed  :)

AURIS 2.0 D4D SOL Yamaha Fz6S  kawasaki zx-10r SCANIA 93H

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5224 Dátum: 2011.02.25 16:23:10 »
Sziasztok!

Lassan viszem majd a 1.4VVT-i Aurisomat 3. éves szervizre. Aki volt már vele, mik a tapasztalatok? Mennyibe kerül? Hova érdemes vinni? Én egyenlőre Budaörsben gondolkodom.
Ha megosztanátok a tapasztalatokat, hálás lennék. Egyenlőre annyi van hogy zörög nekem is ez a tűzkarika néha, hidegben eleinte nyikorognak a fékek amíg be nem melegszenek, váltógombról lekopott a krómozott karika egy része :D és bedöglött a bal első pohártartóm. De egyenlőre jól szuperál a kis autó, semmi bajom vele. Csak úgy nyeli az utat :D

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5225 Dátum: 2011.02.25 16:59:37 »
Kérj ajánlatot több szerviztől (tételesen, hogy pl milyen olajat terveznek beletenni, stb.). Sokan Kiskőrösre, Veszprémbe hordják a kocsit szervizre, mert még a benzinköltséggel együtt is olcsóbb mint Pesten.
         

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5226 Dátum: 2011.02.25 17:04:04 »
Sziasztok!

Lassan viszem majd a 1.4VVT-i Aurisomat 3. éves szervizre. Aki volt már vele, mik a tapasztalatok? Mennyibe kerül? Hova érdemes vinni? Én egyenlőre Budaörsben gondolkodom.
Ha megosztanátok a tapasztalatokat, hálás lennék. Egyenlőre annyi van hogy zörög nekem is ez a tűzkarika néha, hidegben eleinte nyikorognak a fékek amíg be nem melegszenek, váltógombról lekopott a krómozott karika egy része :D és bedöglött a bal első pohártartóm. De egyenlőre jól szuperál a kis autó, semmi bajom vele. Csak úgy nyeli az utat :D

A lassan 3. éves szervíz mit jelent? A garancia lejárata miatt kérdezem csak, mert pl. pohártartó biztosan nincs raktáron, rendelni kell. Nehogy kifuss az időből, inkább vidd egy kicsit korábban!
Xanyi

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5227 Dátum: 2011.02.25 19:05:09 »
Májusban lesz 3 éves, szóval van még 2-3 hónap. Jövő héten tervezem a szervizlátogatást :D. Amúgy igazad van, ebbe bele se gondoltam.

ATAG

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5228 Dátum: 2011.02.26 16:53:14 »
és merre vagy elérhető  mert a könyvet kölcsön tudnám adni amíg átnézed  :)
Vác-Dunakeszi-Budapest között bárhol elérhető lehetek. Gyorsan lemásolnám ami érdekel és kész... Sokat segítenél vele :)

Más: Ma tűnt fel, olajsziont ellenőrzés közben, hogy a jobb első lámpámból (gyári xenon) lóg egy csatlakozó, ami semmire sincs dugva. Szerintetek az úgy lett kitalálva, vagy előzőleg egy szagember elfelejtette a helyére tenni? Világítás persze van, fogalmam sincs mi lehet. Ha jól láttam, kis fehér csati, 4 érintkezővel. Úgy vélem, ha valami diagnosztikai célból lógna ott, le lenne dugózva vagy ilyesmi...
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.26 18:40:08 írta kleingy »

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5229 Dátum: 2011.03.08 10:10:16 »
         

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10701
AURIS - általános topik
« Válasz #5230 Dátum: 2011.03.08 11:11:48 »
Én a bulvár-szennynek tartott Blikket nem szoktam olvasni, de ez az írás (bár rövidke) jóra sikeredett.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5231 Dátum: 2011.03.08 11:13:04 »
Meg se néztem, hogy Blikk. :ph34r: Én az a.hirkereso.hu oldalon szoktam híreket keresni Toyota és Lexus témában. ;)
         

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5232 Dátum: 2011.03.09 20:37:07 »
Villanycsiga - Toyota Auris HSD
Bevezető ár: 6090000 Ft
...és akkor még csikorog a fék, nyikorog a csomagtér-fedél, és be is ázik (legalábbis az enyém)! Minőségi munka! :fuck-8:
hazard

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5233 Dátum: 2011.03.10 08:36:41 »
Jah, csak kicsit mas lett a HSD mint a mienk  ;) A fekcsikorgas ne zavarjon ennyire, csomo autonak csikorog. Raadasul 15ezrenkent kapsz uj pofakat ingyen  :D :hug:
WD40-et, zsirt a csomagter zsanerjanak.  :flowers:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5234 Dátum: 2011.03.12 17:31:07 »
Jah, csak kicsit mas lett a HSD mint a mienk  ;) A fekcsikorgas ne zavarjon ennyire, csomo autonak csikorog. Raadasul 15ezrenkent kapsz uj pofakat ingyen  :D :hug:
WD40-et, zsirt a csomagter zsanerjanak.  :flowers:
Tudod, azért már ez az állandó betétcsere ( :tt2: ) is unalmas! :sleeping: Szerintem már a tárcsáiknak is odavágott, rövidesen feldobom a nyári szettet, akkor lecsekkolom. A zsanérok fújkálásába is belefáradtam. A feleségem autójával tízszer többet közlekedünk, de soha semmi baja (még apróságok sem!). Az Auris teljesen megutáltatja magát, a "kis fos" Opelt (Astra H) meg tisztára megszerettük! :ph34r:
hazard