Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1242984 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5205 Dátum: 2011.01.24 11:54:15 »
Csak vezetek nem eleg. Vannak ra megoldasok, az Altalanos/Autohifi topikban mar ajanlottak par cuccot az Aurishoz.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5206 Dátum: 2011.01.24 19:40:32 »
Van megoldás, új nem gyári fejegység beszerelése :yes: Kérdezd Satriani mágust ő a tudor ebben.

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5207 Dátum: 2011.01.24 20:51:24 »
Van megoldás, új nem gyári fejegység beszerelése :yes: Kérdezd Satriani mágust ő a tudor ebben.
Nem akarom megbontani, így nem lesz aux-kimenetem, mert ragaszkodom a gyárihoz.
Tudom hülyeség, de pl. amikor Trabantom volt, akkor a Lada belső (panoráma)tükröt is - amivel vettem - visszacseréltem a gyárira...
hazard

Satriani

  • Vendég
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5208 Dátum: 2011.01.25 09:13:42 »
Nem feltétlenül kell megbontani a gyári fejegységet: venni kell egy megfelelő Dension Gateway eszközt, vagy más, működőképes adaptert. Ezek a fej CD-tár kimenetére csatlakoznak, semmiféle tartós módosítás nem szükséges az autóban: bedugja az ember az adaptert, kivezeti valahol a kábelt (na jó, ehhez lehet, hogy fúrni kell valahol egy hangyapennányi lyukat), majd ha vissza akarja állítani a gyári állapotot, kiszereli az adaptert.

A Gateway áraktól nem kell megijedni, a gyengébb minőségű adapterek is majdnem ennyibe kerülnek, de azok legalább nem feltétlenül működnek rendeltetésszerűen.

Tudom hülyeség, de pl. amikor Trabantom volt, akkor a Lada belső (panoráma)tükröt is - amivel vettem - visszacseréltem a gyárira...

Hát, remélem, azóta máshogy látod a dolgot. Bár, végül is kit érdekel, lát-e az ember valamit a tükörben (a Trabi gyári belső tükre nem erre volt kitalálva), a lényeg a gyári állapot.  :ph34r:
« Utoljára szerkesztve: 2011.01.25 09:16:28 írta Satriani »

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5209 Dátum: 2011.01.25 09:59:20 »
Nem feltétlenül kell megbontani a gyári fejegységet....
Köszi az infót! Kezdek bizakodni a dologban! :clap: Megnézem az árakat...

Hát, remélem, azóta máshogy látod a dolgot. Bár, végül is kit érdekel, lát-e az ember valamit a tükörben (a Trabi gyári belső tükre nem erre volt kitalálva), a lényeg a gyári állapot.  :ph34r:
[rohog]
Nem, sajnos e tekintetben megmaradtam ugyanolyannak! :D A lényeg: A gyári állapot! :yes:
Lefuttatás után a 175-ös abroncsokat is levettem róla és szépen rákerültek a 145-ös négyévszakosok kerékagy-védő műa. kupakkal! :szemez:
hazard

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5210 Dátum: 2011.01.25 11:29:02 »
Na de hazard  :nono: A gyari, facelift elotti Aurisokban nincs USB esn AUX bemenet es punktum  :tt2: :D


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Satriani

  • Vendég
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5211 Dátum: 2011.01.25 11:51:31 »
A lényeg: A gyári állapot! :yes:

Akkor - csatlakozva az előttem szóló kollégához - békélj meg azzal, hogy gyárilag nincs az autóban se USB, se AUX bemenet.

...vagy esetleg felejtsd el ezt a gyáriállapot-fétist...  :sorcerer:

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5212 Dátum: 2011.01.25 20:17:04 »
Na de hazard  :nono: A gyari, facelift elotti Aurisokban nincs USB esn AUX bemenet es punktum  :tt2: :D

Nincs mese, marad a  :walkman: , mint a Trabiban! :D
hazard

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5213 Dátum: 2011.01.25 20:20:31 »
...vagy esetleg felejtsd el ezt a gyáriállapot-fétist...  :sorcerer:

Gyáriállapot?!  :naspang:
Gyáriállapot?! Gyáriállapot??!!  :naspang:
GYÁRIÁLLAPOOOT?!!!!  :naspang:  :naspang:
Megnyugodtá' má'? Jó lesz bontással az AUX? Jó' van!  :pai:
hazard

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5214 Dátum: 2011.02.04 11:36:41 »
Sziasztok!

Auris ajtó kárpitot szedett le valaki?
Addig rendben, hogy a két csavart kihajtom majd (a belső kilincs vonalában, lepattintva a burkolatot), de utána van valami sorrend, hol kezdjem, illetve folytassam?
Fery

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5215 Dátum: 2011.02.04 17:14:38 »
Sziasztok!

Auris ajtó kárpitot szedett le valaki?
Addig rendben, hogy a két csavart kihajtom majd (a belső kilincs vonalában, lepattintva a burkolatot), de utána van valami sorrend, hol kezdjem, illetve folytassam?

Szedtem, nem rémlik semmi extra.
A behúzóról lepattintod a burkolatot, alatt van 2 db csavar.
A kilincset ahogy meghúzod, alatta is van egy kis burkolat. Szintén le kell pattintani, alatt 1 db csavar.
Azután lentről meg lehet kezdeni, körbe csak pattintva van.
Xanyi

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5216 Dátum: 2011.02.05 12:35:09 »
Szedtem, nem rémlik semmi extra.
A behúzóról lepattintod a burkolatot, alatt van 2 db csavar.
A kilincset ahogy meghúzod, alatta is van egy kis burkolat. Szintén le kell pattintani, alatt 1 db csavar.
Azután lentről meg lehet kezdeni, körbe csak pattintva van.
Ok köszi! A kilincs alattit nem is tudtam, bár lehet megtaláltam volna... ki tudja  ::)
Köszi!  :flowers:
Fery

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5217 Dátum: 2011.02.10 16:27:57 »
Ma vettem észre a tetőkárpiton, a szemüvegtartó melletti bal oldali "lámpatest" felső (nem a szélvédő felőli) sarkánál egy fél tenyérnyi foltot! Olyan, mintha ott beázott volna. Nem nedves, igaz, 1 hetet állt a kocsi garázsban és csak most vettem elő.
Lemostam a kocsit, direkt figyeltem, nem nedvesedik.
Tapasztalt már ilyet vki?
Szerintetek lehet erre vmi garanciaszerűt érvényesíteni? (De mire? Tetőkárpit-tisztításra?) Pláne úgy, hogy 1 hónapja járt le a gari...
A folt eltüntetéséhez tudtok ajánlani vmilyen szert?
hazard

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5218 Dátum: 2011.02.10 18:24:28 »
Ha garanciális probléma, van rá esély, hogy méltányosságból megcsinálják. A helyedben nagyon gyorsan jelezném a szervizben.

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5219 Dátum: 2011.02.10 20:19:26 »
Ha garanciális probléma, van rá esély, hogy méltányosságból megcsinálják. A helyedben nagyon gyorsan jelezném a szervizben.
Köszönöm a biztatást! A bejelentés megtörténik mindenképp. Azonban a kérdés továbbra is fennáll: Mitől és hogyan ázott ott be, ha egyáltalán beázott? Ha beázott, akkor miért nem a szélvédő felőli részen történt? És mindezt hogyan javítják/orvosolják?
hazard