Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1244252 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5190 Dátum: 2011.01.17 08:16:34 »
En az elso par honapban tapasztaltam, hogy eros fekezesnel (vagy amikor az asszony elfelejtette felengedni a feket megallaskor  :D ) megmozdult a hattamla. Most mar lassan 3 eves, de szerintem az utolso 2,5 evben semmi mozgas.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5191 Dátum: 2011.01.17 11:27:43 »
En az elso par honapban tapasztaltam, hogy eros fekezesnel (vagy amikor az asszony elfelejtette felengedni a feket megallaskor  :D ) megmozdult a hattamla. Most mar lassan 3 eves, de szerintem az utolso 2,5 evben semmi mozgas.
Detto! Kb. az első néhány hónapban tapasztaltam ilyesmit, de azóta semmi!
hazard

golya

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 91
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5192 Dátum: 2011.01.17 16:12:39 »
hát nekem még most is fennáll, a háttámlának van némi holtjátéka az ülőlaphoz képest. szervízben azt mondták amit írtam. :wacko: ezek szerint ez ilyen...

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5193 Dátum: 2011.01.22 08:42:44 »
Sziasztok!
Tegnap este kialudt a ventilátor kapcsolóm világítása, valaki cserélt már ott izzót, milyen kell bele és hogyan tudom szétkapni?  :hmmmm:
Fery

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5194 Dátum: 2011.01.22 13:28:25 »
Sziasztok!
Tegnap este kialudt a ventilátor kapcsolóm világítása, valaki cserélt már ott izzót, milyen kell bele és hogyan tudom szétkapni?  :hmmmm:

Kis picike izzó spec müanyag foglalatba. Márkaszervízbe komplett lehet kapni a müanyag foglalattal, ez az egyszerübb, de kb. 1000 Ft...  :hmmmm:
Vagy ki kell venni, a foglalatból ki lehet műteni a kis izzót, aztán valami elektronikával foglalkozó üzletbe minta alapján felhajtani!
Xanyi

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5195 Dátum: 2011.01.22 14:19:05 »
Kis picike izzó spec müanyag foglalatba. Márkaszervízbe komplett lehet kapni a müanyag foglalattal, ez az egyszerübb, de kb. 1000 Ft...  :hmmmm:
Vagy ki kell venni, a foglalatból ki lehet műteni a kis izzót, aztán valami elektronikával foglalkozó üzletbe minta alapján felhajtani!
Okés köszi! A "tekerőt" meg egyszerűen csak lehúzom a tengelyről?
Fery

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5196 Dátum: 2011.01.22 14:39:29 »
Kis picike izzó spec müanyag foglalatba. Márkaszervízbe komplett lehet kapni a müanyag foglalattal, ez az egyszerübb, de kb. 1000 Ft...  :hmmmm:
Vagy ki kell venni, a foglalatból ki lehet műteni a kis izzót, aztán valami elektronikával foglalkozó üzletbe minta alapján felhajtani!
Okés köszi! A "tekerőt" meg egyszerűen csak lehúzom a tengelyről?

Nem! Szét kell szedni a műszerfalat. Függőleges ezüst diszcsíkokkal kell kezdeni, aztán asszem a váltó körüli müanyag jön. Nem emléxem, hogy rádiót is ki kell-e venni. A lényeg, hogy a 3 tekerőt tartó komplett panelt kell kifordítani, majd hátulról lehet tekerő egységet kipattintani.
Jobb márkaszervízre bizni, mert azokat a müanyagokat ha nem megfelelő müanyag feszítőszerszámmal feszíted akkor összerondíthatod a műszerfalat. Ha pedig nem jó helyen, akkor akár törik is.
Xanyi

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5197 Dátum: 2011.01.22 15:14:27 »
Nem! Szét kell szedni a műszerfalat. Függőleges ezüst diszcsíkokkal kell kezdeni, aztán asszem a váltó körüli müanyag jön. Nem emléxem, hogy rádiót is ki kell-e venni. A lényeg, hogy a 3 tekerőt tartó komplett panelt kell kifordítani, majd hátulról lehet tekerő egységet kipattintani.
Jobb márkaszervízre bizni, mert azokat a müanyagokat ha nem megfelelő müanyag feszítőszerszámmal feszíted akkor összerondíthatod a műszerfalat. Ha pedig nem jó helyen, akkor akár törik is.
ááááhh miért kellett ezt ennyire bonyolítani, japó mérnökök hol voltak tervezéskor?  :devil:
Köszönöm az infót, lehet inkább szerviz lesz belőle.  :nonono:  :flowers:
Fery

bilesaron

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 145
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5198 Dátum: 2011.01.22 19:39:36 »
sziasztok,
tudom audio topik, de ott nem válaszolt senki.
ha jól tudom auris gyári rádiójának cd tár kimenete 6+6 tűs ugye?
ehhez lehet átalakítót venni, hogy 5+7 átalakítjuk az ujjabbra?
köszi!
Igen lehet, cikkszama: 08695-00370
Abban esetleg tudsz tippet adni, hogy hol kapható ilyen alkatrész Bp-n? Vagy esetleg Toyo alkatrész bolt?
Köszönöm!

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5199 Dátum: 2011.01.23 07:28:33 »
bilesaron!
A bontók és boltok listáját megtalálod a klub főoldalán a bal menüsor alján.
Fery

szazketto

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 664
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5200 Dátum: 2011.01.23 12:22:13 »
sziasztok,
tudom audio topik, de ott nem válaszolt senki.
ha jól tudom auris gyári rádiójának cd tár kimenete 6+6 tűs ugye?
ehhez lehet átalakítót venni, hogy 5+7 átalakítjuk az ujjabbra?
köszi!
Igen lehet, cikkszama: 08695-00370
Abban esetleg tudsz tippet adni, hogy hol kapható ilyen alkatrész Bp-n? Vagy esetleg Toyo alkatrész bolt?
Köszönöm!
Barmelyik szalonban.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5201 Dátum: 2011.01.23 13:35:31 »
Sziasztok!

Egy 2007-es Aurisom van, egy ideje zörög valami meleg motornál alapjáraton lent a kipufogó tűzkarikája környékén, lehet hogy pont az. Nektek fellépett ez a hiba? Hamarosan viszem szervizbe, mert a váltógombot is cserélni akarom + a vezető oldali pohártartó megszorult :D

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5202 Dátum: 2011.01.23 20:10:16 »
Sziasztok!

Egy 2007-es Aurisom van, egy ideje zörög valami meleg motornál alapjáraton lent a kipufogó tűzkarikája környékén, lehet hogy pont az. Nektek fellépett ez a hiba? Hamarosan viszem szervizbe, mert a váltógombot is cserélni akarom + a vezető oldali pohártartó megszorult :D
A hővédő lenmez zöröghet, meg kel kicsit hajlítani.
Fery

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5203 Dátum: 2011.01.23 20:27:23 »
Sziasztok!

Egy 2007-es Aurisom van, egy ideje zörög valami meleg motornál alapjáraton lent a kipufogó tűzkarikája környékén, lehet hogy pont az. Nektek fellépett ez a hiba? Hamarosan viszem szervizbe, mert a váltógombot is cserélni akarom + a vezető oldali pohártartó megszorult :D
Pont az lesz az! Ugyanezzel vittem szervizbe ~1 éve, nem sok mindent tudnak vele kezdeni -> bezsírozzák és kész. Kb. 1 évig fog tartani, mert nekem már megint elkezdett ciceregni! :wacko:
hazard

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5204 Dátum: 2011.01.23 21:39:54 »
Nem tudjátok véletlenül, hogy az Auris Luna beépített hifijéből megoldható a minijack, vagy USB-port kivezetés?
hazard