Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1243962 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
« Utoljára szerkesztve: 2010.09.03 08:51:03 írta gomzol »

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4996 Dátum: 2010.09.04 20:58:20 »
Meg volt ma a HSD-teszt.
Műszakilag és minőségileg is egy lenyűgöző járműremek.
Szerintem városban 3-4Lit közt lehet tartani a fogyasztását. (nyugdíjas tempóba nekem 3 volt)
Teljesen Lexus érzésem volt, a felhasznált anyagok minőségére nem lehet panasz.
Nekem a puha műszerfal a heppem, hát ez az volt  :clap: :clap:
Ahhoz, hogy valaki maximálisan tudjon értékelni egy ilyen holmit, kell egy kis műszaki rálátás a dolgokra.
Ez nem az a bele ülünk és padlógáz típusú autó.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4997 Dátum: 2010.09.04 21:07:14 »
Meg volt ma a HSD-teszt.
Műszakilag és minőségileg is egy lenyűgöző járműremek.
Szerintem városban 3-4Lit közt lehet tartani a fogyasztását. (nyugdíjas tempóba nekem 3 volt)
Teljesen Lexus érzésem volt, a felhasznált anyagok minőségére nem lehet panasz.
Nekem a puha műszerfal a heppem, hát ez az volt  :clap: :clap:
Ahhoz, hogy valaki maximálisan tudjon értékelni egy ilyen holmit, kell egy kis műszaki rálátás a dolgokra.
Ez nem az a bele ülünk és padlógáz típusú autó.
Én is ma teszteltem, majd leírom a véleményemet (pozitív néhány apróságot leszámítva), most sajna nincs időm...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4998 Dátum: 2010.09.04 23:12:10 »
Szóval, a HSD:
Ezüst metál színű SOL felszereltségű, ránézésre a bőr kárpit hiányzott (nekem ugyan biztos nem!), és a navigáció.
Alapvetően 3 dolog zavart benne:
1. POWER gombot megnyomva - számomra - elviselhetetlenül hangos - és kellemetlen hangú - motor 136 - 36 Le-s teljesítménnyel. Vagyis, lehet, hogy csak érzéki csalódás, mert jobban ordított a benzin motor, mint ahogy gyorsult az autó. Egyébként a POWER gombot a magam részéről teljesen feleslegesnek tartottam...
2. Ez lehet, hogy az én bénaságom, de hiába nyomkodtam menet közben az ODO/TRIP gombot a műszerfalon, nem történt semmi (a fogyasztást akartam nézni), csak a hajtást mutatta, hogy mikor melyik motor működik éppen.
3. A hibridségéből fakadóan nevetséges a csomagtér mérete. Emiatt maximum csak céges autónak tudom elképzelni, mert ennyire lapos csomagtartóba (összesen 279L)csak vagy 4db laptoptáska fér el.
3,5. Más tesztekben már több ízben kritizáltál a középkonzol alatti rekeszt, most én is szembesültem vele, mennyire használhatatlan.
És a végére is értünk a xarságoknak.  :D
Gyerekek! Ez egy élmény ez az autó. Az, hogy megnyomod a START gombot, vársz 2-3-4 mp-t és kigyullad zölden a READY felirat a műszefalon, húzol neki egy hagyományos 2. fokozatot (itt D-előre haladás) az előválasztó karocskával, lelépsz a fékről és elkezd gurulni az autó nulla-zéró-nyista hanggal, az egyszerre félelmetes és félelmetesen jó érzés némi felsőbbrendűségérzéssel, hogy kevés ember autója tudja ezt...  :cool2:
Nagyjából 50-nél hallatszik, hogy beindul, vagyis járni kezd a benzinmotor. Ha taposod, akkor már "lent" beindul és hangoskodik, ha szépen, finoman indulsz, akkor kb 60-tól hallod messziről, hogy működik a benzinmotor is. Én nagyrészt városban mentem vele, szándékosan kíváncsi voltam rá, hogy milyen használni lámától lámpáig gurulásnál.
Ahogy azt Egükém is írta, nem az idegbeteg hülyegyerekeknek való. Ez az autó arról szól, hogy nyugodtan, a forgalmat nem feltartva,eljusson az ember A-B pontba.
Egyszerűen hihetetlen, hogy ilyenkor milyen csend van bent, teljesen szokatlan, mint, ahogy az is, hogy miért nem csillapították még jobban a motorzajt, amikor keményebben gyorsítunk...
Gyakorlatilag amikor nem nyomod a gázt, akkor tölt vissza különböző mértékben. Ha csak lassítasz, akkor kisebb mértékben, ha fékezel, akkor maximális visszatöltést mutat. Ez nagyon jó, mert egy előzésnél, amikor beragadsz egy kamion mögé, is lassítasz-gyorsítasz-fékezel, így mindig töltött aksikkal erősítve tudsz előzni, azaz mindig meg van az erő az autóban.
Eddig mindig a turbó hangját utánozva fütyörésztem vezetés közben, de mostantól a HSD fékezés közbeni hangját fogom utánozni. Ha ültetek már BP-n a kombínókon, vagy más városban modern villamoson, akkor ismeritek a vékony, nyüszítő hangot fékezés közben. Na, pont ez hallható az AURIS-ban is. Nekem nagyon bejött, tiszta Sci-Fi...
Beugrott még egy oltári baki:
Basszus, ezekben csak sima digit klíma van! Nem kétoldali, és nem is lehet rendelni sem bele. Ez mekkora cink már? Van egy 6,5M-s autód, ami mellesleg csúcstechnika, és ezt kispórolják belőle?! Ez nagyobb hiba számomra, mint a fent leírt 3 összesen!

Viszont nagyon jó hír, hogy az a 105kg plussz nem érződik menet közben egyáltalán.
Meglepő volt számomra az irányváltó ("sebességváltó") kar mérete. Nekem eddig képekről nem jött le az arány, de meglepően kicsi. Nem is mini joystick, hanem egyenesen mikro nagyságú. Meg sem tudom fogni a tenyeremben, hanem szigorúan 3 ujjbeggyel mozgattam. Csak az arányokra mutatva: férfiak nézzék a tenyerüket összezárt ujjakkal. A kis karocska mérete a mutatóujj+középső+gyűrűsujjra merőleges távolságnak felel meg, kb 6-7cm. Nőknél hasonló a helyzet, csak tegyék még hozzá a kisujjukat...

Fél órás próbába ennyi érdekességgel találkoztam, a helykínálatot szándékosan nem részletezem, mert az egyenlő a sima Auriséval.
Összességeben óriási élmény volt számomra, hogy hibridet vezethettem, fantasztikus az a felsőbbrendűségi érzés, hogy némán gurul az autó, de ha 6,5M-m lenne autóra, meg sem fordulna a fejemben, hogy ezt vegyek...mert megláttam a szalonban hófehérben a Versot. Na, Az kellene hibridben!!! Halló, Mr. Toyota!!! Hall engem?! ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Satriani

  • Vendég
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4999 Dátum: 2010.09.04 23:36:02 »
...hiába nyomkodtam menet közben az ODO/TRIP gombot a műszerfalon, nem történt semmi...

Az a napi számlálót lépteti.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5000 Dátum: 2010.09.04 23:39:55 »
...hiába nyomkodtam menet közben az ODO/TRIP gombot a műszerfalon, nem történt semmi...

Az a napi számlálót lépteti.
még a mi autónkban is... :D
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5001 Dátum: 2010.09.04 23:45:34 »
...hiába nyomkodtam menet közben az ODO/TRIP gombot a műszerfalon, nem történt semmi...

Az a napi számlálót lépteti.
még a mi autónkban is... :D
igen, természetesen ezzel én is tisztában vagyok, de akkor hogy lehet előhívni a fogyasztásadatokat? Semmilyen egyéb jelzést nem találtam rá.
Ne értsetek félre, valóban szőke volt az a mondatom, de értsétek jól, légyszi... :flowers:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5002 Dátum: 2010.09.05 06:51:11 »
Én  a "display" gombot nyomtam, jobb oldal legfelső volt, ha jól emlékxem!
Úgy jött elő a fogyi adat, természetesen több opcióban is. 
« Utoljára szerkesztve: 2010.09.05 06:54:28 írta Egükém »

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5003 Dátum: 2010.09.05 09:37:11 »
A kormányon és a műszerek jobboldalán (ugyanolyan, mint az ODO) van a DISP gomb .

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5004 Dátum: 2010.09.05 10:26:34 »
Idézet
POWER gombot megnyomva - számomra - elviselhetetlenül hangos - és kellemetlen hangú - motor 136 - 36 Le-s teljesítménnyel. Vagyis, lehet, hogy csak érzéki csalódás, mert jobban ordított a benzin motor, mint ahogy gyorsult az autó. Egyébként a POWER gombot a magam részéről teljesen feleslegesnek tartottam...

Ez azért van, mert a Priushoz hasonlóan fokozatmentes autómata váltója van, amit leginkább a robogókéhoz lehet hasonlítani... Magyarán ha padlózod, akkor szünet nélkül maximális fordulaton pörög a motor, csak az áttételt változtatja közben!
Xanyi

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5005 Dátum: 2010.09.05 13:30:32 »
"Ahhoz, hogy valaki maximálisan tudjon értékelni egy ilyen holmit, kell egy kis műszaki rálátás a dolgokra. "

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5006 Dátum: 2010.09.07 12:46:55 »
A minap a SIM kartyamat okosan elejtettem es beesett a kezifekkar toveben levo kis nyilason.  :cry: Szoval most valahol a kardanbox alatt van. Honnan kell azt elkezdeni lebontani? Kapta mar szet valaki?


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5007 Dátum: 2010.09.07 13:55:24 »
Mér nem kértél telefonos segítséget?...jaaaa... :devil:
Gabe 254.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5008 Dátum: 2010.09.07 15:17:46 »
Mert nincs olyan telefonos kontaktom, aki ebben tudna segiteni  ;) Szerinted miert vettem ki a SIM kartyat... csak nem azert, hogy egy masikat tegyek be a helyere?!   :otlet: :tt2:  :tt2:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5009 Dátum: 2010.09.07 17:22:44 »
Mert nincs olyan telefonos kontaktom, aki ebben tudna segiteni  ;) Szerinted miert vettem ki a SIM kartyat... csak nem azert, hogy egy masikat tegyek be a helyere?!   :otlet: :tt2:  :tt2:

Phu.
A kézifékkar körüli U alakú részt amiben a szivargyújtó is van ki lehet pattintani, felfelé kell húzni. Kicsit nehezen enged...
Lehet ott már meg is látod...
Xanyi