Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1242970 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4935 Dátum: 2010.07.09 16:43:09 »
Nem csak az: sokkal stabilabb, masszívabb lett a híd, normális könyöklő van benne normális borítással, a kézifékkar sem egy műanyag műf4sz, korrektebb a plafonban a szemüvegtartó, és még ki tudja, mit nem vettem észre.

Anubis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 295
  • Toyota Auris 1.4 D4D LUNA ('07)
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4936 Dátum: 2010.07.22 09:35:12 »
Képzeljétek, megint nyikorog a fékem. Legalábbis azt hiszem, hogy a fék az. Néha erős "ciripelést" hallok, néha visító sípolást. Ha rátaposok a fékre, azonnal elhallgat, amint felengedem a pedált, ismét rákezd. Ez a hang más, mint amit új korában produkált (ekkor garanciában cserélték). Szeptemberig garanciális az autó, be fogom vinni a szervizbe.


lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4937 Dátum: 2010.07.22 12:12:06 »
Sux  :wacko: De ez hogy lehet? Nekem csak az ABS vagy fekeroeloszto szokott sipolni, ha a "hataron" fekezek. De eskuszom ezt meg szeretem is, legalabb tudom, hogy hanyadan allunk  :D


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4938 Dátum: 2010.07.23 08:21:19 »
Képzeljétek, megint nyikorog a fékem. Legalábbis azt hiszem, hogy a fék az. Néha erős "ciripelést" hallok, néha visító sípolást. Ha rátaposok a fékre, azonnal elhallgat, amint felengedem a pedált, ismét rákezd. Ez a hang más, mint amit új korában produkált (ekkor garanciában cserélték). Szeptemberig garanciális az autó, be fogom vinni a szervizbe.
A ciripelést az abs/elektronika produkálja, kimentünk a szerelővel és mutattam neki a jelenséget és megnyugtatott. :winkiss:  "visító" sípolás? Mihamarabb vidd vissza, amíg még garis. ;)
Fery

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4939 Dátum: 2010.07.24 09:56:31 »
A minap teljes meggyozodessel szaltam ki ugy az autobol garazsbatolatas utan, hogy most bizony a baloldali kerekivet jol osszetortem.  :wacko:
Automosas utan voltam, tolattam be a garazsba. A garazs kapujanak a kerete annyira keskeny, hogy a tukroknek mindket oldalt ~5-5 centi van amikor beallok. Aztan kiszelesedik a garazs, de nem nagyon. Ezert miutan a tukrokkel tulvagyok a szuk keresztmetszeten, jobbra szedem, majd vissza balra igy ki is tudok szallni az autobol.
Most sikerul jol jobbra szedni. Amikor a bal elso kerek epp a kapukeretnel jart, hallom, hogy a keret (aluminiumbol van) recseg-ropog, a kocsi is megallt a lassu lenduletebol  :wacko: Remek  :censored: 1-es es elindulok elore. Az alu keret ekkor is recseg-ropog :wacko: Vegul beallok. Remego labakkal szallok ki, es kozben arra gondoltam milyen jo, hogy lemostam. Megiscsak jobban passzol a femig lecsiszolt horzsolas a vacsitiszta autohoz (raadasul 1 hettel elotte waxoltam).  :wacko: Aztan nezem es semmi.  :eek: Egy horzsolas, egy aprocska karc, semmi.  :clap: Vegul arra jutottam, hogy csupan a kerek allt ki a kasztni vonalabol es azzal mentem neki a keretnek. De annak is inkabb a futofelulete erhetett hozza, mert semmi jele nincs az oldalan.  Felmentem, ittam egy hazibarackot.  :sailor:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4940 Dátum: 2010.07.24 11:12:24 »
Ezt megúsztad szerencsére  ::)   :clover:
A garázs nekem is necces, ezért azt találtam ki (mert a jobb oldalával közel kell állnom a falhoz) hogy letettem a földre fal tövébe egy műanyag csövet kb 20cm átmérőjű, abba pedig egy vas rudat ettől nem gurul el.
Ettől a módszertől nem ér a falhoz sem a tükör sem a kocsi eleje. Hiszen beállásnál kis szögben húzódok jobbra, kifelé ugyan ez fordítva, csak néha hallom amint nyekereg ahogy a gumi dörzsölődik hozzá.  :yes:
Ezzel legalább három alkalommal "mentettem meg a falat"  :D Még a tükör védelmét kell kitalálnom mert azt mint írtam korábban sikerült ropizni.  :pinch:
Fery

Anubis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 295
  • Toyota Auris 1.4 D4D LUNA ('07)
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4941 Dátum: 2010.07.27 07:21:16 »
Amikor a ciripelésről írtam, az nem az ABS hangja volt. Jól ismerem a hangot, amikor erősebbet fékezek és enyhe csipogó, ciripelő hangot hallok. Ez még tetszik is. :whistling: De ez olyan hangos, mintha egy egész tücsökhadsereg húzná a vonót a kocsi elejében.  :wacko:
Hétfőn viszem szervizbe. Majd kiderül, mit látnak.


Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4942 Dátum: 2010.07.27 07:36:46 »
Amikor a ciripelésről írtam, az nem az ABS hangja volt. Jól ismerem a hangot, amikor erősebbet fékezek és enyhe csipogó, ciripelő hangot hallok. Ez még tetszik is. :whistling: De ez olyan hangos, mintha egy egész tücsökhadsereg húzná a vonót a kocsi elejében.  :wacko:
Hétfőn viszem szervizbe. Majd kiderül, mit látnak.
Egyenesben és kanyarban fékezéznél is ugyan az a jelenség?
Fery

Anubis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 295
  • Toyota Auris 1.4 D4D LUNA ('07)
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4943 Dátum: 2010.07.27 14:03:48 »
Fery: ha fékezek, akkor megszűnik a ciripelés és sípolás, de csak addig, amíg nyomom a fékpedált. Ha Gurulva vagy gázt adva haladok, akkor visít... Amúgy az ABS ciripelése kanyarban is és egyenesben is halkan cicereg. De ez más jelenség.


Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4944 Dátum: 2010.07.27 15:52:50 »
Fery: ha fékezek, akkor megszűnik a ciripelés és sípolás, de csak addig, amíg nyomom a fékpedált. Ha Gurulva vagy gázt adva haladok, akkor visít... Amúgy az ABS ciripelése kanyarban is és egyenesben is halkan cicereg. De ez más jelenség.
Ok az ABS jelenséget értem és tapasztalom is  ;)
A megoldás fékbetét csere. Nekem a második "szerelésre" oldódott meg. Először beraktak valami hézagoló/kitámasztó "rágót" egy darabig jó volt aztán újból kezdte a sivító hangot. Ekkor kicserélték a fékbetéteket (elöl)
Azóta semmi probléma!
Fery

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4945 Dátum: 2010.07.29 15:13:30 »


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Anubis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 295
  • Toyota Auris 1.4 D4D LUNA ('07)
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4946 Dátum: 2010.08.02 12:53:33 »
Megjavították az autót: fékbetét csere történt, mindkét hátsó keréknél. Megszűnt a nyikorgó, ciripelő hang. A srác vmi olyasmit mondott, hogy be volt rohadva vmi...  2,5 éves autónál... Szép...  :hug: Mivel garos még, nem került semmibe.


Satriani

  • Vendég
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4947 Dátum: 2010.08.02 13:00:41 »
Anubis, milyen gyakran használod a kocsit, és hol tárolod? Ritkán használt autóknál simán történhet ilyesmi, akárhány éves.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4948 Dátum: 2010.08.02 13:01:35 »
Ha a fekbetet csereltek, akkor az rohadt be?  :eek: Miert tartod dunsztban?  :tt2: A lenyeg, hogy ujra jo es nem kell sokaig kolteni hatso fekpofakra  ;) az enyem is berohadhanda a legkozelebbi szerviz elott kb 100kmrel  :hmmmm:  :lol:
Mas. Nektek is ilyen fekete olajos taknyot most ki az eso az ablakbol? Ha kinyitjatok az ajtot, akkor az also elnel van egy kis lyuk es ott jon ez a csoda.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Anubis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 295
  • Toyota Auris 1.4 D4D LUNA ('07)
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4949 Dátum: 2010.08.02 13:25:56 »
1500-2000 km-t megyek vele havonta, garázsban tartom. Ritkán éjszakázik a szabad ég alatt.  :innocent: